Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Kończę właśnie "Długą Ziemię" Terry'ego Pratchetta i Stephena Baxtera, rewelacyjna książka - tylko, że ja zawsze lubiłem fantastykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nielegalni" Vincent V. Severski to pseudonim literacki, za którym podobno ukrywa się oficer polskiego wywiadu pracujący przez wiele lat poza granicami kraju pod przybraną tożsamością.

 

Przeczytałem tą kobyłę (ponad 1000str) jednym tchem! Polecam miłośnikom tajnych agentów etc. Zabieram się za II część - Niewierni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario Vargas Llosa - nadrabiam zaległości - teraz "Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to polecam Glukhowskiego "METRO 2033" czyli inteligentne postapo z końcem i morałem

Oczywiście jest już całe uniwersum METRO nawet polska pozycja - "Dzielnica obiecana"

a samego Glukhovskiego polecam jeszcze "Witajcie w Rosji" niezwykła książka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 wojen i jedna - Krzysztofa Millera. Przed momentem skończyłem. Mocna lektura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncze wlasne `Zycie seksualne lemingow` Ksiazka to zbior felietonow nt polityki (i nie tylko) najnowszej. Sprawnie napisane, trafne wnioski, ciekawe spostrzezenia. Caly Ziemkiewicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś skończone: "Internet. Czas się bać" W. Orlińskiego, polecam gorąco, daje do myślenia. Polecam też, jeśli ktoś jeszcze nie zna, bloga tegoż autora, wo.blox.pl/html

Edytowane przez wlolas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anoda i katoda - Melchior Wańkowicz, coś wspaniałego, jestem na etapie Polski międzywojennej i jej Kresów, wspaniałe reportaże ze świata którego już niema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lecę teraz z "Monachium Zemsta" czyli jak Izrael wziął sprawę w swoje ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to polecam Glukhowskiego "METRO 2033" czyli inteligentne postapo z końcem i morałem

Oczywiście jest już całe uniwersum METRO nawet polska pozycja - "Dzielnica obiecana"

a samego Glukhovskiego polecam jeszcze "Witajcie w Rosji" niezwykła książka

 

Bardzo ciekawe Universum! Według mnie - ciekawsze niż zbiór Stalkera.

Jak dotychczas przeczytałem wszystko co zostało wydane po polsku. Mocno się różnią. Np. "Korzenie niebios" - trudna w odbiorze i niekomfortowa.. "Dziedzictwo przodków" - szybka i dynamiczna ale prosta. "Mrówańcza" - dziwna..

Sam Glukhovsky to powrót z przytupem mocnej, prawdziwej literatury SF...

A "Dzielnica obiecana" całkiem, całkiem. Nowa Huta i znowu ten moralny niepokój..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej Borowiec - "Chłopak z Warszawy"  wspomnienia z okresu międzywojennego, powstania (szesnastolatek) oraz z czasów po powstaniu.Ciekawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek Krajewski -"Rzeki Hadesu"  czytam wszystko  tego autora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówi się, że to Nikola Tesla wynalazł XX wiek .

 

wladca-piorunow-nikola-tesla-i-jego-geni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co skończyłem Diunę i Mesjasza Diuny, teraz Złodziejka Książek czyli mała odskocznia od tematyki sf.


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miła, ciepła opowieść o mieszkańcach górskiego miasteczka we Francji. Tytułową oberżę kupuje małżeństwo Anglików ale wbrew pozorom to nie książka o zderzeniu nacji ale raczej okazja oddania atmosfery małej społeczności w małym francuskim miasteczku. Trochę lokalnej polityki i intryg, trochę codziennych, życiowych problemów, trochę uczuć. Klimat malutkiego épicerie będącego sercem wioski i "władczego" merostwa..

Na uwagę zasługuje też pogodowy klimat książki - miłośnicy zimy i gór poczują tą atmosferę..

 

post-60300-0-60595200-1426862727.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś skończone: "Internet. Czas się bać" W. Orlińskiego, polecam gorąco, daje do myślenia. Polecam też, jeśli ktoś jeszcze nie zna, bloga tegoż autora, wo.blox.pl/html

On coś podrósł intelektualnie w międzyczasie ten WO?

 

Bo po jego akapicie o seksualności Lema (lemiolog, Panie! lemingolog raczej), obiecałem sobie nie czytać GWiazdora,  nieustannie rozkopującego szpadelkiem intelektualne mielizny, w aureoli dufnego własnego przeświadczenia o odkrywczym znaczeniu spostrzeżeń i wniosków.

 

Gx

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie czytam dość ciekawą lekturę, która ma dużo fajnych ilustracji. Powróciłem do tej literatury po latach aby złapać inspiracje do nowych technik treningowych na siłowni.

post-53545-0-85886700-1427141473.jpg

post-53545-0-89177000-1427141486.jpg

 

Polecam dla ludzi inteligentnych którzy dbają o swoje ciało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mnie ostatnio wzięło na czytanie książek, których filmowe adaptacje oglądałem. Po "Wilku z Wall Street" pora na:

to_nie_jest_kraj_dla_starych_ludzi_IMAGE

I jak? .....bo film przedni.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Warto przeczytać Drogę McCarthy'ego A dopiero potem oglądnąć film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.