Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

A ja wróciłem po 20 latach do "Bractwa róży" Morrella. Książka może nie najwyższych lotów, ale intryga i wielowątkowość naprawdę wciąga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam i rzeczywiście też czytałem około 20 late temu,

zresztą tych "bractw" było chyba więcej bodajże ze trzy części i nawet niezły film powstał z Piterem Straussem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są 3 części: bractwo róży, kamienia i nocy i mgły. Nie wiedziałem, że była ekranizacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

aktualnie czytam książkę

Błażeja Przygodzkiego

tytuł , Z chirurgiczną precyzją

jest to thriller medyczny

autor to mój znajomy

a co

post-41858-0-80198000-1427921396.jpg

Edytowane przez breslauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amerykańscy Bogowie - książka do której często wracam 


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bractwo Kamienia- część druga szpiegowskiej trylogii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek Hłasko- Piękni dwudziestoleni. Sztos i polecam wszystkim, książka oddaje niesamowicie brud i irracjonalność codziennej rzeczywistości komuny. Do tego dochodzi wesoły styl Hłaski, w przypadku często nie wesołych historii i mamy świetną lekturę, zwłaszcza dla osoby tak młodej jak ja. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Swietłana Aleksijewicz - Wojna nie ma w sobie nic z kobiety  (reportaże) - mocna książka. Długo nie zapomnę tej książki, bardzo mną wstrząsnęła. Serdecznie polecam, zmienia spojrzenie na niektóre sprawy...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cormac McCarthy to pisarz wybitny, więc chyba można powiedzieć, że mamy znakomitą książkę, na podstawie której wyprodukowano znakomity film. :)

Cormac napisał jeszcze "All the pretty horses" której nie czytałem, ale ekranizacja z Mattem Damonem i p. Cruz była rewelacyjna. Polski tytuł "Rącze konie". Historia trochę jak "Rodeo" Keseya (tego od Wodza Szczoty) i Babesa. "Rodeo" też polecam.

 

KJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pozwolę sobie polecić "Tłumacze ciszy" niejakiego pana Wiktorowicza. Obowiązkowo dla fanów Bieszczad, ale wskazane by conieco łyknąć tego tematu i dla innych. Świetny język w dodatku historie nie zmyślone a prawdziwe. REWELKA !!!

Humor, akcja, filozofia ;)

post-78685-0-37272200-1428566450.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj epilog "Bractw"- "Noce i mgły"...

Edytowane przez MagMa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie.

Próbuję wyszukać głęboko w czeluściach pamięci tytuł książki, którą czytałem ponad dwadzieścia lat temu. Pamiętam tylko, że opowiadała ona o hitlerowcach, którzy wędrowali w czasie i trafili również do czasów obecnych ( czyli do lat 80-tych XX wieku ) . Może komuś się coś przypomina i naprowadzi mnie na tę pozycję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Miła, ciepła opowieść o mieszkańcach górskiego miasteczka we Francji. Tytułową oberżę kupuje małżeństwo Anglików ale wbrew pozorom to nie książka o zderzeniu nacji ale raczej okazja oddania atmosfery małej społeczności w małym francuskim miasteczku. Trochę lokalnej polityki i intryg, trochę codziennych, życiowych problemów, trochę uczuć. Klimat malutkiego épicerie będącego sercem wioski i "władczego" merostwa..

Na uwagę zasługuje też pogodowy klimat książki - miłośnicy zimy i gór poczują tą atmosferę..

 

attachicon.gifFrancuska oberża 352x500.jpg

Miałem okazję poznać autorkę osobiście no i mam książkę z dedykacją. ☺ Edytowane przez romseyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie.

Próbuję wyszukać głęboko w czeluściach pamięci tytuł książki, którą czytałem ponad dwadzieścia lat temu. Pamiętam tylko, że opowiadała ona o hitlerowcach, którzy wędrowali w czasie i trafili również do czasów obecnych ( czyli do lat 80-tych XX wieku ) . Może komuś się coś przypomina i naprowadzi mnie na tę pozycję...

 

Czy mógłby to być "Grom" Deana Koontza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goebbels dzienniki, tom 1. Wciągająca lektura. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Przerwa od Jo Nesbo i teraz czytam Uwikłanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio męczę sie tytułem "FIFA mafia" Thomasa Kistnera. Autor bardzo mocno "jedzie" po tzw. futbolowej rodzinie. Troszke zbyt duzo faktów ktore ciezko spamiętać zeby ułożyć w jakimś chronologicznym ciagu. Dobre do metra , w każdej chwili mozna przestać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Skończyłem Ziarno prawdy i Gniew. Teraz Rich Froning - Pierwszy. Tajemnica zwycięstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem serię o Burbon Kidzie, czysta rozrywka bez udziału mózgu, ale podobało mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.