Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

"Akwarium" autorstwa Wiktora Suworowa, jednego z niewielu agentów wywiadu GRU, którzy odeszli z GRU, nie przez komin i to dosłownie. Polecam przeczytać.

 

Podobnie jak Spymaster Olega Kalugina, byłego przełożonego obecnego cara moskiewskiego, dają obraz tego, czego można się spodziewać po sąsiadach zza wschodniej granicy ;)

Czytałem "Akwarium'' Suworowa jeszcze w latach 80' (drugi obieg) świetna pozycja książkowa i tak jak kolega polecam jak najbardziej do przeczytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Czytałem "Akwarium'' Suworowa jeszcze w latach 80' (drugi obieg) świetna pozycja książkowa i tak jak kolega polecam jak najbardziej do przeczytania.

 

Polecam jeszcze "Specnaz"  - nieźle "ryje banię" jak się przeczyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietłana Aleksijewicz "Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości". Generalnie Wydawnictwo Czarne polecam każdemu entuzjaście literatury faktu.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam jeszcze "Specnaz"  - nieźle "ryje banię" jak się przeczyta.

Zgadzam się :)  - ''Specnaz'' jak najbardziej wart przeczytania oraz oczywiście ''Żołnierze wolności''

Swietłana Aleksijewicz "Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości". Generalnie Wydawnictwo Czarne polecam każdemu entuzjaście literatury faktu.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Przeczytałem info w necie o tej książce i chętnie przeczytam :D  dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Suworowa jeszcze, polecam "Lodołamacz" - też może strzaskać stereotypy ...

Edytowane przez kurdebalans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam książki Jacka Hugo-Badera nt. krajów byłych republik radzieckich. Niesamowite opowieści.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''Noc zimowego przesilenia''  Agnieszka Krawczyk   s.248

 

Jest to powieść kryminalna a nie książka historyczna czy relacja.Historie są fikcyjne i nie miały w rzeczywistości miejsca.

 

Rok 1941,trwa okupacja niemiecka-na Wawelu powiewają hitlerowskie flagi.W tajemniczych okolicznościach znika słynny jasnowidz  Julian Orwat,mistrz w odnajdywaniu zaginionych osób i dokumentów.Jego zrozpaczona siostra prosi o pomoc detektywa.W Krakowie porywane są młode kobiety....

Gra wywiadów,zdrada,śmierć i tajne stowarzyszenia a to wszystko w scenerii Krakowa czasów drugiej wojny światowej.

 

Książka w której mieszają się wątki kryminalne i sensacyjne polecam tylko dla czytelników lubiących ten temat - (wczoraj przeczytana) lekki przyjemny kryminał.

post-70077-0-51905200-1460970601_thumb.jpg

Edytowane przez somerto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietłana Aleksijewicz "Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości". Generalnie Wydawnictwo Czarne polecam każdemu entuzjaście literatury faktu.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Dzisiaj do mnie dotarła :) tak wiec będzie co czytać :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłej lektury i zadumy nad tym wszystkim bo podczas czytania włos się jeży.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męczę - Gamedec. Obrazki z imperium cz. 2. Niestrawne i nie ma w tym niczego co ciągłoby mnie do lektury, ale jedyna zaległa pozycja z Horyzontów Zdarzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egzo byś napisał po ludzku że "Gre o tron / Pieśń lodu i ognia" czytasz :)

Najnowszy 6-ty tom cały czas w pisaniu, i nie wiadomo kiedy się ukaże, a serial  premiera już teraz. Żenada, serialu oglądać nie zamierzam ale i tak pewnie nie da się uchronić przed jakimiś spoilerami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serialu nie oglądam . Ma tyle odstępstw od książek , że masakra.

A serię bardzo polecam.

" Wichry zimy " może będą w tym roku .

Nie przejmuje się tym specjalnie bo jeszcze mam obie uczty dla wron i obie tańce ze smokami .

Tak czy tak , dla miłośnika fantastyki , to jest bardzo fajna pozycja .

 

Ale sezon 6 jest chyba na podstawie tańca ze smokami, a nie jeszcze nie napisanych wichrach zimy. Więc o jakich spoilerach mówisz? Bo sie pogubiłem ;) ;)

Bo :

1 - na podstawie Gry o tron

2 - Starcia królów

3 - Nawałnica mieczy I

4 - Nawałnica mieczy II

5 - Uczty dla wron I, II

 

Co nie zmienia faktu, że serial mocno odbiega od książki podobno

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest na podstawie Tańca ze Smokami, ale będzie już zawierał jakby coś dalej...

Bo 5 sezon też zahaczył o tę część książki...

Plotki mówią, że serial będzie miał inne zakończenie niż Wichry Zimy ;)

 

Jeśli oglądać to nie jako adaptacje książki, a mocną inspirację z "rozszerzeniami" na potrzeby TV ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu skończyłem Metro 2035. Dużo lepsze niż 2034, równie dobre co 2033, ale klimat miało zupełnie inny. Dobre zakończenie, chętnie przeczytałbym jeszcze coś z uniwersum stworzonego przez Głuchowskiego.

 

 

Obecnie - "Zły" Tyrmanda. Świetnie oddaje klimat powojennej Warszawy. Przynajmniej mam takie wrażenie :) Świetnie musi się czytać osobom znającym miejsca, o których pisze autor.

Edytowane przez 1947

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obecnie - "Zły" Tyrmanda. Świetnie oddaje klimat powojennej Warszawy. Przynajmniej mam takie wrażenie :) Świetnie musi się czytać osobom znającym miejsca, o których pisze autor.

Zgadzam się. To prawdziwy klasyk PRL.


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu skończyłem Metro 2035. Dużo lepsze niż 2034, równie dobre co 2033, ale klimat miało zupełnie inny. Dobre zakończenie, chętnie przeczytałbym jeszcze coś z uniwersum stworzonego przez Głuchowskiego.

 

 

Nie z uniwersum, ale Futur.re czytałeś? Dobre. Czas zmierzchu też mi się podobał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem w trakcie drugiej części nawałnicy mieczy.

Jak wrażenia ? Mnie ta seria wzięła ;)

A potem będzie Trylogia husycka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egzo ja też kilka miesiecy temu przeczytałem całość Piesni lodu i ognia i nie ukrywam że przez czas czytania byłem mocno wsiąkniety. Świetnie sie czyta. 

Trylogie husycką czytałem parę lat temu, i jak najbardziej warta przeczytania.

U mnie teraz sie czyta ostatni tom Mrocznej wiezy Kinga. Warto pomyśleć o tym jak juz będziesz po try. husyckiej

 

Ja zas po Mrocznej wiezy bym chciał poczytać coś Cormaca Mcarthego. To autor ksiażki na podstawie której powstał "To nie jest kraj dla starych ludzi" Coenów, i mimo że film jest genialny to ponoć ksiażka równie dobra. Czytał ktoś z forumowiczów  coś tego autora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietłana Aleksijewicz  ''Czarnobylska modlitwa.Kronika przyszłości''   wydawnictwo Czarne   s.281

 

Książka to dokument (monologi) o losach ludzi oraz zwierząt żyjących na obszarze ziemi skażonej po wybuchu elektrowni jądrowej w Czarnobylu.

Książka o ludziach- ich tragediach,miłości żon i mężów,miłości do ziemi na której się urodzili i wychowali.

Przede wszystkim o  rodzinach ,żonach, matkach ,dzieciach, strażakach,wojskowych,uciekinierach z Tadzykistanu,myśliwych,inżynierów chemików,lekarzach,operatorów filmowych.

                                                                  Lecz także o ludziach  oddanych państwu,lekceważących siebie,bardziej przerazonych reakcją zwierzchnika niż promieniowaniem- wykorzystywanych przez władzę.Ludziach którzy w tym okresie awarii Czarnobyla toczyli śmiertelną walkę z otaczającą ich dotąd nie spotykaną sytuacją.

Książka bardzo dobrze napisana,polecam każdemu - tą książkę trzeba przeczytać choć czasem ma się jej dość.....tyle w niej tragedii i bólu ludzi.

 

Podziękowania dla kolegi Yariyh :)

post-70077-0-60288700-1461866708_thumb.jpg

Edytowane przez somerto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkie reportaże Swietłany Aleksijewicz.

 

Swietłana Aleksijewicz - Cynkowi Chłopcy 

 

Wojna w Afganistanie pokazana jest tu z perspektywy <mięsa armatniego> -  młodych żołnierzy i ich bliskich.

Dzięki polityce totalitarnego państwa stali się  ofiarami dźwigającymi niewyobrażalny bagaż doświadczeń. 

 

 

informacja od wydawcy :

 

 

Oddziały radzieckie przez dziesięć lat „udzielały narodowi afgańskiemu braterskiej pomocy”. Od 1979 do 1989 roku życie straciło co najmniej kilkaset tysięcy Afgańczyków, a kilkadziesiąt tysięcy radzieckich żołnierzy poniosło śmierć lub zostało rannych. Wyjeżdżali, by zostać bohaterami. Do kraju wracali jako bankruci – bez nóg, bez rąk, bez złudzeń, z koszmarami, które miały ich nigdy nie opuścić. Niektórzy wracali w cynkowych trumnach.
 
Z opowieści weteranów, pielęgniarek, prostytutek, matek i żon „afgańców” wyłania się wstrząsający obraz niepotrzebnej wojny; wśród zapierających dech w piersiach afgańskich krajobrazów rozgrywają się ludzkie dramaty, a odwaga i braterstwo przeplatają się z niegodziwością i okrucieństwem. „W każdej kolejnej książce z uporem robię to samo – pisze Aleksijewicz – zmniejszam historię do wymiarów człowieka”.
 
Po publikacji książki Swietłana Aleksijewicz została pozwana o znieważenie honoru i godności żołnierzy walczących z Afganistanie.
 
 

 

 

 
 



 

post-1196-0-64558500-1461912715_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi fantastykę, to polecam pozycje Reda Risinga. Sam jestem przy trzecim tomie i cały czas powieść trzyma świetny poziom.

435786-352x500.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietłana Aleksijewicz ''Czarnobylska modlitwa.Kronika przyszłości''

 

 

Podziękowania dla kolegi Yariyh :)

Jak tylko przeczytałem fragment, od razu zamówiłem ebooka, niesamowicie sie to czyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkie reportaże Swietłany Aleksijewicz.

 

Swietłana Aleksijewicz - Cynkowi Chłopcy 

 

Wojna w Afganistanie pokazana jest tu z perspektywy <mięsa armatniego> -  młodych żołnierzy i ich bliskich.

Dzięki polityce totalitarnego państwa stali się  ofiarami dźwigającymi niewyobrażalny bagaż doświadczeń. 

 

 

informacja od wydawcy :

 

 

Oddziały radzieckie przez dziesięć lat „udzielały narodowi afgańskiemu braterskiej pomocy”. Od 1979 do 1989 roku życie straciło co najmniej kilkaset tysięcy Afgańczyków, a kilkadziesiąt tysięcy radzieckich żołnierzy poniosło śmierć lub zostało rannych. Wyjeżdżali, by zostać bohaterami. Do kraju wracali jako bankruci – bez nóg, bez rąk, bez złudzeń, z koszmarami, które miały ich nigdy nie opuścić. Niektórzy wracali w cynkowych trumnach.
 
Z opowieści weteranów, pielęgniarek, prostytutek, matek i żon „afgańców” wyłania się wstrząsający obraz niepotrzebnej wojny; wśród zapierających dech w piersiach afgańskich krajobrazów rozgrywają się ludzkie dramaty, a odwaga i braterstwo przeplatają się z niegodziwością i okrucieństwem. „W każdej kolejnej książce z uporem robię to samo – pisze Aleksijewicz – zmniejszam historię do wymiarów człowieka”.
 
Po publikacji książki Swietłana Aleksijewicz została pozwana o znieważenie honoru i godności żołnierzy walczących z Afganistanie.
 
 

 

 

 
 

 

 

Dziękuje kolego polewoj za info ,bardzo chętnie przeczytam zaproponowaną książkę;

Swietłana Aleksijewicz - Cynkowi Chłopcy  :P

 

Dobrze jak  koledzy z forum właśnie  tak prezentują przeczytane książki (krótki opis i foto) :) 

dzięki temu , choć w minimum już zapoznajemy się z tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.