Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

A ja jestem w trakcie drugiej części nawałnicy mieczy.

Jak wrażenia ? Mnie ta seria wzięła ;)

A potem będzie Trylogia husycka .

Wrazenia mega pozytywne. Swietnie napisana, zwroty akcji, ktorych czytelnik by sie nie spodziewal, no cos fantastycznego. Jedyny mankament to troszke chaos z chonologia. Niekiedy potrzeba chwilki by zorientowac sie w sytuacji. Niestety, pozostal niedosyt. Do konca historii jeszcze daleko, a nowych ksiazek brak.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ostatnio:

 

Prowadził nas los. Kinga Chaosz.

 

Książka w formie pamiętnika z podróży. Autostopem-dookoła świata.

Ciekawe opisy Ludzi, ich kultury, zachowań, podejścia do religii na różnych szerokościach geograficznych.

 

Absolutna klasyka backpakerska.

 

Samotnie przez pacyfik- Varsovią na Hawaje. Jerzy Kusmider.

 

Na tą książkę wpadłem przypadkowo Dzięki kanałowi autora na Yt.

 

JK, to polonijny żeglarz z Vancouver.

Organizator licznych,, imprez,, zeglarskich, dziennikarz.

 

Nie jest to typowa literatura żeglarska.

książka napisana językiem zrozumiałym również przez nie- żeglarzy.

Opowieść o samotnym zeglowaniu, przemyslemiach, które towarzyszyły autorowi podczas tej podróży.

 

Książka wydana własnym nakładem, wiec dostępna już jedynie w formie pdf, który można znaleźć na witrynie autora.

 

Rio Anakonda. Wojciech Cejrowski.

 

Kolejna po,, gringo...,, opowieść o ludach pierwotnych.

Tym razem o plemieniu Cappibara.

Ciekawe opisy miejsc, ludzi..

 

Według mnie, najbardziej interesujące fragmenty, to te w których jest mowa o szamanach.

 

Zwierciadło morza. Joseph Conrad.

 

Absolutna klasyka literatury marynistycznej

 

W moim Odczuciu, książka o nostalgii autora z związku wsparciem zaglowcow, przez statki parowe.

,,czuć,, tęsknotę do ukochanych zaglowcow na każdym kroku.

 

Nie jest to łatwa literatura... Dla kogoś, kto nie interesuje się Zeglarstwem.

Edytowane przez Angelo

Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem nawałnice mieczy. Takiego zakonczenia się nie spodziewałem ..... Szok normalnie. ;) Zaczynam Ucztę dla wron- Cienie śmierci .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam Cyra- Ochotnik do Auschwitz

Rotmistrz Pilecki  - historyk  Michael Foot zaliczył go do jednego z sześciu najodważniejszych ludzi ruchu oporu podczas II wojny światowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie książka, ale najlepsze wywiady z ikonami popkultury w Playboy - część druga. W sumie ciekawe - wiec polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

main_5_7_1.jpg

 

Wciągająca

Edytowane przez b_easy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisanie świata- Marco Polo

 

Jeden z pierwszych opisów wschodu.

Pierwszy uczynił to Benedykt Polak, polski franciszkanin wysłany z misją dyplomatyczną do Mongołów.

 

Opis świata, to relacja z wypraw Marco Polo z poselstwem do Chana Kubijaja.

 

Książka z ogromną ilością przypisów.

Wiadomości zawarte w niej (opisy miejsc, roślin, ludzi)

Sprawdzone zostały dopiero w 19 wieku.

Okazało się, że są nadzwyczaj dokładne i prawdziwe.

Ja osobiście czytałem tą książkę z Google maps, by lepiej sobie obrazowac wszystko ;)

Skakanie z tekstu właściwego do przypisów i mapy zajmuje trochę czasu, ale warto :)

 

Świetna książka. polecam.

 

Pozdrawiam a.

Edytowane przez Angelo

Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie "Skucha" Jacka Hugo-Badera. Autor przeprowadza wywiad z ludźmi mu znanymi, którzy walczyli z rządem totalitarnym w latach 80 tych, a którzy (w większości) po przemianach ustroju tworzyli elitę ówczesnej władzy. Ciekawa, przynajmniej dla mnie, bo interesuję się polityką.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

            Jacek Hugo-Bader      ''Biała gorączka''    wydawnictwo Czarne  2009       s.390

 

Jacek Hugo-Bader reporter ‘’GW’’ zakupionym w Moskwie UAZ-em 469(rocznik 1995r)tak zwanym ruskim łazikiem,wyrusza  z Moskwy do Władywostoku - samotnie. Podczas prawie 1300 km podróży ( 55 dni )opisuje codzienną rosyjską rzeczywistość, w której na porządku dziennym są patologie,łapówki,kradzieże.

 

   Bohaterami tej książki są ludzie: zwykli, nietuzinkowi których cierpliwie słucha, każdy z jego rozmówców ma swoją historię lub życiorys.

 Tematami wiodącymi w pierwszej część tomu są alkoholizm (biała gorączka to efekt głodu alkoholowego) bieda,religijne sekty,przestępczość.AIDS

Druga część tomu to opis – z kajakowej wyprawy przez Bajkał.

 

Autora książki spotkałem i wysłuchałem w ''Klubie podróżnika'' parę lat temu gdzie relacjonował barwnie swoje podróże.

Skończylem dziś czytać - bez wątpienia warto sięgnąć po tę książkę.

                                                                                                            Zdecydowanie polecam.

 

Podziękowania dla kolegi Yariyh :)

post-70077-0-27324300-1463311197_thumb.jpg

Edytowane przez somerto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w lapki wpadlo zbiorcze wydanie Ursuli K. Le Guin - Szesc swiatow Hain, bomba.

Edytowane przez Barristan Selmy

----------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w lapki wpadlo zbiorcze wydanie Ursuli K. Le Guin - Szesc swiatow Hain, bomba.

krótki opis  książki byłby mile widziany :) zwłaszcza dla osób odwiedzających ten dział szukając nowej wybranej pozycji książkowej :) 

Edytowane przez somerto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Somerto ma rację.

Podawanie jedynie tytułu, bez jakiejkolwiek charakterystyki niema sensu.

 

Mi by pomógł taki krótki opis.

rzucanie tytułami nic mi nie mówi, a pewnie coś bym sobie wybrał.


Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

            Jacek Hugo-Bader      ''Biała gorączka''    wydawnictwo Czarne  2009       s.390

 

Jacek Hugo-Bader reporter ‘’GW’’ zakupionym w Moskwie UAZ-em 469(rocznik 1995r)tak zwanym ruskim łazikiem,wyrusza  z Moskwy do Władywostoku - samotnie. Podczas prawie 1300 km podróży ( 55 dni )opisuje codzienną rosyjską rzeczywistość, w której na porządku dziennym są patologie,łapówki,kradzieże.

 

   Bohaterami tej książki są ludzie: zwykli, nietuzinkowi których cierpliwie słucha, każdy z jego rozmówców ma swoją historię lub życiorys.

 Tematami wiodącymi w pierwszej część tomu są alkoholizm (biała gorączka to efekt głodu alkoholowego) bieda,religijne sekty,przestępczość.AIDS

Druga część tomu to opis – z kajakowej wyprawy przez Bajkał.

 

Autora książki spotkałem i wysłuchałem w ''Klubie podróżnika'' parę lat temu gdzie relacjonował barwnie swoje podróże.

Skończylem dziś czytać - bez wątpienia warto sięgnąć po tę książkę.

                                                                                                            Zdecydowanie polecam.

 

Podziękowania dla kolegi Yariyh :)

 

Powyższą książkę gorąco polecam, jak również inne autorstwa Jacka Hugo Badera.

Autor należy do grona moich ulubionych reportażystów. Jeśli ktoś lubi tego typu literaturę nie będzie zawiedziony.

 

W rajskiej dolinie wśród zielska - Rajską doliną jest były Związek Radziecki wspominany przez bohaterów reportaży Jacka Hugo-Badera jako kraina mlekiem i miodem płynąca. Mleko było wprawdzie chudziutkie, a miód rzucano do sklepów tylko z okazji świąt państwowych. Nostalgia jednak pozostała i wyłazi wszystkimi szparami betonowych bloków na prowincji i eleganckich domów z cegły w miasteczku kosmonautów pod Moskwą. "Rosyjska dusza jest jak spaniel, nawet jak mu jest wesoło, ma mordę rozpaczliwie smutną" - pisze autor. I maluje obrazki z byłego imperium tak plastycznie, że niemal czuje się dym biełomorów, najtańszych papierochów, przez które kolejni dwaj mężowie Sofii Pietrowny z Workuty zmarli na raka, i smród wódki 'Stolicznej' od rosyjskiego generała w Czeczenii.(Opis pobrany ze strony www.merlin.pl)

 

Dzienniki kołymskie - "Jadę na Kołymę, żeby zobaczyć, jak się żyje w takim miejscu, na takim cmentarzu. Najdłuższym. Można się tu kochać, śmiać, krzyczeć z radości? A jak tu się płacze, płodzi i wychowuje dzieci, zarabia, pije wódkę, umiera? O tym chcę pisać. I o tym, co tu jedzą, jak płuczą złoto, pieką chleb, modlą się, leczą, marzą, walczą, tłuką po mordach…

Gdy ląduję, w aeroporcie pod Magadanem czytam wielki napis: WITAJCIE NA KOŁYMIE – W ZŁOTYM SERCU ROSJI".

Jacek Hugo-Bader - opis ze strony lubimyczytac.pl

 

 

 

Aktualnie skończyłem czytać Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak.

 

<Jacek Hugo-Bader, jeden z najlepszych polskich reportażystów, uczestniczył w wyprawie po ciała dwóch himalaistów, którzy zginęli podczas zimowej ekspedycji na Broad Peak. Efektem jest książka „Długi film o miłości”, która nie tylko przypomniała o tragedii, ale rozpętała kolejną burzę. Jacek Berbeka, brat zmarłego Macieja Berbeki, oskarża dziennikarza, że w drodze na szczyt „zachowywał się jak turysta”, a w reportażu dokonał przekłamań i nie uszanował wrażliwości rodzin wspinaczy.> -cytat ze strony natemat.pl, autor : Michał Gąsior

 

 

 

Skucha - własnie ukazała się na półkach w księgarniach - jeszcze nie czytałem ...

<Jacek Hugo-Bader przejechał kawał świata, spotkał fascynujących ludzi, ale dopiero teraz opowiada o swojej najpoważniejszej wyprawie, największym wyzwaniu. Kreśli historię polskiej opozycji przez losy tych, którzy ją tworzyli - Kolumbów rocznik 50. - swoich, jak mówi, najbliższych, sióstr i braci.
Co zrobili ze swoim niezwykłym życiem dawni konspiratorzy, których bronią były papier, farba drukarska i powielacze? Żałują, że to nie były karabiny?

„Jedni koledzy w wolnej Polsce błyszczą w polityce, inni robią fortuny, jeszcze inni nie mają co jeść. Wielu robi mniej lub bardziej czyste interesy. Parę osób idzie na emerytury, parę - do kryminału. Raz - za coś, raz - za nic. Parę osób już wie, że zmarnowało życie, zmitrężyli, przebarłożyli dwadzieścia sześć lat, paru chłopaków i parę dziewczyn uważa, że walka o wolność dopiero się zaczyna. Kilkoro kolegów umiera, kilkoro się rozpija, kilkoro rozwodzi, a kilkoro leczy depresję. Niektórzy robili w życiu rzeczy straszne...">  - opis ze strony lubimyczytac.pl

Edytowane przez polewoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krótki opis książki byłby mile widziany :) zwłaszcza dla osób odwiedzających ten dział szukając nowej wybranej pozycji książkowej :)

"Sześć światów” Hain Ursuli K. Le Guin to

jeden z najznakomitszych cykli literatury

science fiction. Akcja rozgrywa się w

świecie Ekumeny, w której Liga Wszystkich

Światów jednoczy planety zasiedlone przez potomków

starożytnej rasy Hain. W skład zbioru wchodzą: „Świat

Rocannona”, „Planeta wygnania”, „Miasto złudzeń”,

„Lewa ręka ciemności”, „Słowo las znaczy świat”,

„Wydziedziczeni”.

 

W dalekiej przeszłości starożytna rasa Hain

skolonizowała liczne planety, które z biegiem czasu

utraciły ze sobą kontakt i zapomniały o łączących je

więzach. Po latach Haińczycy chcieliby pojednać

stworzone przez siebie cywilizacje. Pierwsze próby są

nieudane, ale potem odległe ludy nawiązują stosunki

dyplomatyczne i tworzą konfederację. Tak powstaje

Ekumena, czyli dobrowolny związek światów, który

ma być pozbawiony przemocy i wzajemnie

przekazywać sobie wiedzę i pomoc. Autorka porusza

problemy tożsamości płciowej, odmienności I tolerancji.

 

Le Guin wykorzystuje różne tła społeczne i

środowiskowe, by przedstawić antropologiczne i

socjologiczne rezultaty ewolucji człowieka w danym

środowisku.

Edytowane przez Barristan Selmy

----------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek Hugo-Bader. "Długi film o miłości. Powrót na Broad Pick"

 

"Wielki sukces polskich himalaistów (pierwsze zimowe wejście) i jednocześnie wielki dramat. Hugo-Bader w czerwcu i lipcu 2013 roku przebywał w bazie, w Karakorum, był jednym z czterech członków polskiej wyprawy, która wyruszyła po zaginionych Tomasza Kowalskiego i Macieja Berbekę. Udało się odnaleźć tylko ciało Tomka. Czterech uczestników zimowego ataku na Broad Peak chciało przekroczyć granicę strachu, dwaj z nich przekroczyli granicę życia i śmierci. Co było przyczyną tragedii − miłość do gór, utrata instynktu samozachowawczego, czy pycha i żądza sukcesu? Komisja powołana przez Polski Związek Alpinizmu o tragiczne skutki wyprawy obwinia tylko Adama Bieleckiego. Ale czy to możliwe, aby błąd jednego człowieka przesądził o wszystkim? Jak było naprawdę? Bielecki nie chce więcej wspinać się z Polakami, Kowalski i Berbeka nie wrócili spod Broad Peaku, wkrótce potem pod górą w Karakorum ginie Artur Hajzer, twórca programu Polski Himalaizm Zimowy. Autor kreśli portrety wspinaczy i rozmawia z żyjącymi bohaterami. Odsłania tajemnicę wysokogórskiej wspinaczki i wprowadza w jej magię. Hugo-Baderowi można zaufać: poznamy naturę lodowych (jak ich nazywają) wojowników, zapach górskich bitew, ich gorycz i słodycz. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JHB sam w książce pisze o tym, że się wprosił na tę wyprawę. Książkę trzeba przeczytać żeby komentować. Tak samo przeczytać inne jego reportaże żeby wgryźć się w sposób opowiadania przez tego autora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

352x500.jpg

M. in. o Austrii i Austriakach, a czytając ma się wrażenie, że lista zarzutów jak ulał pasuje do Polski i Polaków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.