Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość supaplex

Wersja A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja skończyłem ostatnio cykl "Pola dawno zapomnianych bitew" Roberta Szmidta- rąbanka sci-fi, przypadła mi do gustu.

 

Teraz czytam "Pozytonowego detektywa" Asimova, ale widzę że cykl o Fundacji jest dużo lepszy.

 

Wspomniany wyżej Kapuściński czeka w kolejce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lincolnie, akurat Sciascii nic nigdy nie czytałem.

 

Więc czytam:

 

post-64635-0-67017500-1526153596_thumb.jpg

 

W dodatku w wydaniu z mojej ulubionej serii :)

 

p.s. - intrygujący obraz wspomniany w powieści:

 

DiavoloOcchiali.jpg

Edytowane przez Edmund Exley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

 A ja czytam Stary Testament i Tore 

I dowiedzialem sie kilku ciekawych rzeczy :)

 

Pierwsza to taka,ze kula zimska byla otoczona woda ktora byla zawieszona nad stratosfera .A kolejna rzecza jaka sie dowiedzialem to taka,by zyc dlugo i w zdrowiu musimy unikac np wieprzowego miesa i absolutnie nie mozezmy przebywac w otoczenu np psow i kotow

 

prosze potraktowac to jako ciekawostke,nie narzucam nikomu jak ma zyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max Hastings Tajna wojna 1939-1945 i równolegle Niemcy Zychowicza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość supaplex

charles dickens - david copperfield w oryginale, jest nieżle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

charles dickens - david copperfield w oryginale, jest nieżle :)

Ja też w oryginale, tak zabawniejsze 3a1fe7f9b90e82cada71345b8169e2ed.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kruger" Ciszewskiego, kolejny tom.


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemuż to, kłopot z rosyjskim? czy może czytałeś wersję A?

 

 

 

Ostre cięcia - Abercrombie Joe, "przygodne" fantasy w sam raz do poduszki, czysta rozgrywka, facet wie jak pisać internująco, nowej jeśli pisze bez żadnego konkretnego pomysłu na fabułę.

O kurczę, dzięki za przypomnienie, muszę wygrzebać moją wersję R, jeszcze z Fantastyki.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-97650-1526316193,9869_thumb.jpg

 

Zawsze bardzo chciałem, ale jakoś dopiero teraz trafiła w ręce

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z "książek roku". Ogromna zawartość materiału historycznego (Hittin, upadek Jerozolimy, krucjata Ludwika i Ryszarda Lwie serce, krucjata katarska, krucjata dziecięca) oraz próba odtworzenia świata w umysłowości człowieka z tamtej epoki, nieustającego w poszukiwaniu własnej drogi, pielgrzymce do samego siebie. Nie kończy się dobrze ani źle. Kończy się u kresu drogi.

post-6402-0-83918700-1526316418_thumb.jpgpost-6402-0-76389200-1526316540_thumb.jpgpost-6402-0-20168800-1526316549_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Rodzina Borgiów" Mario Puzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gifIMG_3148.JPG

 

Zawsze bardzo chciałem, ale jakoś dopiero teraz trafiła w ręce

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Zawsze dobry wybór. Od jakiegoś czasu myślę żeby przeczytać jeszcze raz. ale zawsze są nowe rzeczy do czytania. Albo się przypomni coś starego co się nie czytało... Teraz jak kończę nowego Szmidt'a to się zabieram za "W górach szaleństwa" Lovecraft'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze dobry wybór. Od jakiegoś czasu myślę żeby przeczytać jeszcze raz. ale zawsze są nowe rzeczy do czytania. Albo się przypomni coś starego co się nie czytało... Teraz jak kończę nowego Szmidt'a to się zabieram za "W górach szaleństwa" Lovecraft'a.

Początek jakoś mi nie siadł, ale chwile później wciągnęło mnie na dobre pewnie szarpnę cały cykl... wyszedłeś poza Kroniki?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem tylko to co Herbert napisał sam. Kontynuacji "na bazie" Herberta nie czytałem.

Na początku trzeba przyzwyczaić się do świata i realiów. Świat jest specyficzny i historia też. "Mesjasz Diuny" jest trudniejszy i bardziej intelektualny. Ale cały cykl warto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Krytyka czystego rozumu" Immanuela Kanta, dawkuję ją stopniowo, bo do łatwych nie należy, w tzw. międzyczasie - "Pakt Ribbentrop - Beck" Piotra Zychowicza. Tą ostatnią z tego względu, że lubię także political-fiction.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem tylko to co Herbert napisał sam. Kontynuacji "na bazie" Herberta nie

Z powodu uprzedzeń, czy tak wyszło ?

 

 

Na początku trzeba przyzwyczaić się do świata i realiów. Świat jest specyficzny i historia też. "Mesjasz Diuny" jest trudniejszy i bardziej intelektualny. Ale cały cykl warto...

Właśnie kilkanaście stron mi wystarczyło żeby "wejść w świat" i jestem oczarowany... Do "Mesjasza" jeszcze trochę mi zostało więc może uda się intelektualnie dojrzec

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z powodu uprzedzeń, czy tak wyszło ?

Jakoś tak wyszło. Nawet miałem potem wróci do cyklu ale nie wyszło właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Todo Modo" - szybko się czyta, bo to inteligentna i sprawnie napisana książka. Dziś już jednak sprawia trochę wrażenie wyważania otwartych drzwi. Aktualna jednak jest zapewne nadal, nawet nie tylko w kontekście wpływów Kościoła, ale szerzej - deprawacji władzy. Ciekaw jestem adaptacji - reżyseria Elio Petri, a w obsadzie dwaj najwięksi aktorzy Italii, czyli Volonte i Mastroianni.

 

Przeczytałem też wywiad-rzekę z Tadeuszem Brosiem, wydany już po jego śmierci. Nie byłem widzem jego programów, tak na dobrą sprawę więcej dowiedziałem się o nim kilka lat temu, gdy media informowały, że zmarł. Książka to błyskotliwy, choć na każdym kroku niesłychanie subiektywny wycinek obyczajów polskiej branży rozrywkowo-telewizyjnej lat 70. i 80. To dla mnie bardzo interesujący temat. Przede wszystkim jednak wyłania się z niej bardzo smutny obraz bohatera. Czasem mu się współczuje, ale czasem czuje rozdrażnienie - jego megalomanią, nieodpowiedzialnością, zrzucaniem winy za własne niepowodzenia na innych. Broś żali się, że został wyrzucony z powodów "politycznych" i że nikt nie chce mu pomóc z dawnych kolegów z TV. I tu pojawiają się dwa rozdziały, które wyjaśniają taki stan rzeczy - jeden to wypowiedź samego Brosia o jego alkoholizmie, a drugi to posłowie Majki Jeżowskiej. I cóż, powstaje kolejny portret dramatycznego zaprzepaszczenia talentu i życia przez alkohol. Smutna, ale wciągająca lektura. Przy okazji posłuchałem tez piosenki, jaką nagrał z Papa Dance - klimatyczna i bardzo przyjemna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw teoria, potem praktyka :D

 

71652bdfc3c7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany polecicie jakąś dobrą książkę o mowie ciała, najlepiej z obrazkami. Szukałem przez lubimyczytać.pl i w każdym przypadku skrajne opinie, a nie chciałbym kupować kota w worku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem " Niedokończone opowieści "

Jeśli ktoś lubi Tolkiena i ms przeczytane inne jego utwory to warto przeczytać.

 

Teraz Sanderson i " Z mgły zrodzony "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pożeram własnie 4 tom z cyklu o Wiktorze Forście od Remigiusza Mroza. Nigdy za bardzo nie czytałem kryminałów, a te wręcz pochłaniam. Mocne postacie, fajne plot twisty, no zaskoczył mnie mocno kilka razy no :P Polecam mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem w Trójce fragmentów książki Nosowskiej (czytana przez nią samą) i też pomyślałem, że warto po nią sięgnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalsza część serii .

Teraz " Bohater wieków "

Szczerze polecam serię " z mgły zrodzony "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.