Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Dariusz Kortko "Cena nieważkości".

 

Historia lotu mjr Hermaszewskiego w kosmos okraszona ogólnym tłem społeczno- politycznym. Napisana zgrabnie, oparta na wywiadach z uczestnikami opisywanych wydarzeń. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ronen Bergman Powstań i zabij pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kraksa" Durrenmatta. Krótka, zabawna rzecz, którą później sfilmował Ettore Scola. Film widziałem kilkanaście lat temu, ale zamierzam do niego wrócić. Wydaje mi się, że ironiczne zakończenie filmu jest lepsze niż nieco banalne u Durrenmatta, a Sordi był idealnym odtwórcą głównej roli. I do tego sexy Janet Agren oraz portret dostatniej Szwajcarii lat 70. W książce główny bohater jeździ Studebakerem, bo to lata 50., a w filmie - Maserati Indy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nekroskop Lumleya naprawdę fajnie się czyta.Czytam trzeci tom, miałem czytać Diunę ale na razie czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A ja wróciłem do czasów, kiedy byłem nastolatkiem i także trochę po to, żeby zainteresować moich synów (czytam im to), aktualnie "na tapecie" Alfred Szklarski i "Tomek w krainie kangurów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nekroskop Lumleya naprawdę fajnie się czyta.Czytam trzeci tom, miałem czytać Diunę ale na razie czeka.

 

 

Czwarty tom trochę przynudził, ale potem jest podobno jeszcze ciekawiej. Muszę wrócić do tego cyklu bo jest kozacki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wróciłem do czasów, kiedy byłem nastolatkiem i także trochę po to, żeby zainteresować moich synów (czytam im to), aktualnie "na tapecie" Alfred Szklarski i "Tomek w krainie kangurów:)

Ale przypomniałeś :D Dziadek miał tego całą półkę, zjadałem jedną za drugą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ale przypomniałeś :D Dziadek miał tego całą półkę, zjadałem jedną za drugą :)

 

Z wielkim sentymentem do tej lektury powróciłem, a po pierwszych reakcjach moich synów widzę, że także inne Tomki będą czytane  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytam Króla - Twardocha i z czystym sumieniem mogę polecić, dobrze jest mieć świadomość że jak skończę mogę od razu soęgnąć po Królestwo :)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czwarty tom trochę przynudził, ale potem jest podobno jeszcze ciekawiej. Muszę wrócić do tego cyklu bo jest kozacki.

Skończyłem trzeci, zobaczę jaki ten czwarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem 3 ciał mówisz..

Mam na półce 3 części, jeszcze długo nie zacznę. Ale czeka. Jak oceniasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROSTRZASKANE LUSTRO Wojciecha Roszkowskiego (Upadek cywilizacji zachodniej) :unsure:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno najlepsza powieść s-f  jaką czytałem w ostatnim roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajnie :D

Jeszcze mam parę książek zanim zacznę.

Ale zacznę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasz klubowy kolega Artur Owczarski z którym kilka lat temu organizowaliśmy wyprawę do Szwajcarii do manufaktury JLC napisał książkę. Nie jest o zegarkach czy zegarmistrzostwie, ale o podróży. Podróżowanie i zwiedzanie miejsc czasami dziwnych i niedostępnych to jego pasja obok pasji zegarkowej. Może uda się zorganizować jakiś wieczór autorski ...

Zachęcam do zapoznania się z tą pozycją.

 

 

Podróż drogą 66 to ściganie horyzontu, odkrywanie sennych amerykańskich miasteczek i przemierzanie bezkresnych przestrzeni południowego zachodu. Dla wielu to podróż życia. Przez otwarte okno w samochodzie słychać szum wiatru i hałas wybijających rytm opon toczących się po asfalcie, a w tle amerykańskie standardy rockowe płynące z radia. Najsłynniejsza droga Ameryki słusznie kojarzy się z brodatymi motocyklistami, motelami, jedzeniem w przydrożnych restauracjach, kelnerkami stale uzupełniającymi kubki rozwodnioną kawą, a także z neonami – jej znakami rozpoznawczymi. Route 66 to oblicze prowincjonalnej Ameryki, bez przepychu, luksusowych rezydencji i jachtów, pełne osobliwości i charakterystycznego uroku, który sprawia wrażenie, że cofamy się w czasie.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

 

post-24159-0-79780900-1557694914.jpg

post-24159-0-56682000-1557694931_thumb.jpeg

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio dajecie radę do czytać? Dla mnie Mrozu to dramat...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Ile czytałeś jego książek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem wczoraj SHANTARAM. Potężna książka, zapisane maczkiem 800 stron. Generalnie zgodzę się z ocenami, że książka jest dość dobra, ale miała sporo miejsc gdzie mnie już męczyła, dłużyzny się nawarstwiały. Pewnie kiedyś jeszcze do niej wrócę żeby sprawdzić czy dalej takoe zdanie będę miał. Ale chyba pierwszy raz mi sie zdarzyło, że w trakcie czytania jednej książki robiłem przerwy na inne. Chyba z 5 innych książek przeczytałem w międzyczasie. Teraz wyciągnąłem się w "Pana lodowego ogrodu". Nigdy nie byłem jakimś wielkim fanem fantastyki ale tę książkę czyta się świetnie. Na pewno sięgnę po kolejne tomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan lodowego ogrodu wszedł mi nawet nie wiem kiedy, bardzo dobrze się czyta.

 

Ja teraz "Miejsce i imię" Macieja Siembiedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan lodowego ogrodu rewelacja, obok Achaii absolutny top gatunku (subiektywnie oczywiscie ;)

 

Aktualnie Gułag Ann Aplebaum na tapecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam, czyta się łatwo, bezkompromisowa, i bez owijania w bawełnę.

f0-przerywam-zmowe-milczenia.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T. Piątek-Antoni Macierewicz. Jak to się zaczęło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli "Achaia", to potem jeszcze " Pomnik cesarzowej Achai".


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.