Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o Ziemkiewicza to polecam "Zgreda". Świetna książka, bardzo ciekawy zapis sytuacji społecznej z ważnego okresu naszej historii na tle osobistych przeżyć autora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kogoś interesuje konwencja pamiętnika w lekkim humorystycznym stylu polecam na wakacje Shaun Bythell ''Pamiętnik Księgarza'' . Ja się nie zawiodłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałem o tym, jak

kolega klubowy Arek Pawełek przepłynął na 4,5- metrowym pontonie Atlantyk z Kanarów do Barbados.

7398c4d4cf2a698c9dc9353512c6ac2e.jpg


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem najnowszą książkę von Schiracha. Jak zwykle świetnie opowiedziane historie. Znowu za mało...

 

Obecnie jestem w trakcie „The Riddle and the Knight: In Search of Sir John Mandeville, the World's Greatest Traveler” Gilesa Miltona. Autor podróżuje śladami pierwszego podróżnika, który okrążył glob. Ale czy na pewno? Bardzo ciekawe.

 

post-34848-0-33770700-1561887158.png

 

post-34848-0-94855600-1561887522.jpeg

Edytowane przez spy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w czerwcu skończyłem Chłopów :) Roki nieparzyste zawsze przeznaczam na klasykę, której nie udało mi się przeczytać wcześniej. Potwierdzam aktualność Chłopów - sto lat minęło, mentalność ludzi została.

BTW teraz czytam Proces Kafki

Edytowane przez etz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem książkę S.Twardocha ''Król" czytał może ktoś drugą część "Krolestwo" ? czy jest równie dobra ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem książkę S.Twardocha ''Król" czytał może ktoś drugą część "Krolestwo" ? czy jest równie dobra ? 

 

Ja jeszcze nie czytałem ale moja Żona twierdzi, że Królestwo już nie jest tak dobre. Jednak na pewno sprawdzę to sam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogo nie jest, a Twardocha można - moim zdaniem naturalnie - brać w ciemno. Chyba się nie zawiedziesz. U mnie cały czas leży i się kurzy, czekając w kolejce.

 

Tymczasem wciąż oszukuję i słucham raczej niż czytam. Na początku tygodnia wciągnąłem "Zapiski oficera Armii Czerwonej" Sergiusza Piaseckiego. Na początku świetnie się bawiłem, ale im dalej w las, tym było mi trudniej z winy głównego bohatera. Chyba jeszcze nie zdarzyło mi się odczuwać takiego obrzydzenia w stosunku do jakiejkolwiek postaci literackiej. Podła gnida.

 

Aktualnie natomiast - całkiem ciekawe s-f, czyli "Hyperion" Dana Simmonsa. Czyta M. Popczyński, tym razem nieco mniej ekspresyjny niż przy "Amerykańskich Bogach". :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Zapiski ...” - ja miałem tak, że za pierwszym razem jak to czytałem to się po prostu bawiłem i śmiałem. Gdy zacząłem czytać drugi raz szybko przestałem, bo nie wytrzymałem nerwowo. Zwłaszcza przy świadomości, że to za bardzo od prawdziwego życia nie odbiegało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym sęk właśnie. Nie ruszyłoby mnie to specjalnie, gdyby nie świadomość, co ta swołocz wyczyniała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy Harry Hole

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zmianę Hawkinga i Hellera. I obydwaj mają rację...


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast?” Radosław Gajda i Natalia Szcześniak

Gajda-Szczesniak_Archistorie_3D.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zamęt" Severskiego


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Sezon burz. :)

Oj kiedy jak wiedźmina czytałem, z 10 lat temu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wleję beczkę dziegciu do beczki miodu: Im dalej w sagę tym gorzej. Coraz więcej dłużyzn i charakterystycznego dla autora zachwytu nad własną erudycją. Jak dla mnie tylko pierwsze trzy tomy zasługują na bardzo dobrą ocenę, a potem mamy równię pochyłą. Sezon Burz to już popłuczyny po cyklu, przeczytać się da, ale szału nie ma. Jeśli podchodzisz do książek po grze, to styl Sapkowskiego może być mało strawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że czytają wiedźmina po grze, można się zawieźć. Co nie zmienia faktu, że lubię tą serię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa lektura.

post-1617-0-91267200-1563576869_thumb.jpg


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.