Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja aktualnie to 662e8cb337592a785bd2b48560863574.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że można pochylić się nad cyklem Głębia, Podlewskiego. Cykl to 4 tomy, każdy po około 700 stron, jak podejdzie to jest co czytać. Ciekawa SF, jednak nie ma takiej lekkości. Moim zdaniem. Mimo to kupiłem i czytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w liceum zaczytywałem się w sumie tylko w fantasy, to jedną z moich ulubionych serii był cykl "Miecz prawdy" Terrego Goodkind-a. Książek jest kilka w serii, fajnie wykreowany świat, wciąga jak bagno (przynajmniej mnie). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie - wczoraj kupiłem pierwszy tom Mrocznej Wieży i zobaczymy jak mi podejdzie. I oczywiście chodziło o Pana Lodowego a nie Zimowego Ogrodu ;)

Jest całkiem przyjemny, ale moim zdaniem niestety początek zapowiada się lepiej niż się rozwinęła seria. A ostatni tom mnie trochę rozczarował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą przyszła paczka z książkami i komiksami :D od razu zabrałem się za

 

post-35890-0-09405200-1567006528_thumb.jpeg

 

Przykładowa strona. Fajna kreska :)

 

post-35890-0-41924300-1567006743_thumb.jpg

Edytowane przez Zolw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że są wśród nas fani dobrego komiksu :) Sam kupuję kilka tytułów co jakiś czas, i powoli półka z komiksami robi się za krótka.

 

Tapatalk@OnePlus A6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Co byście polecili z szeroko rozumianej fantasy? Klasykę mam zaliczoną i szukam czegoś wciągającego - najlepiej kilku tomowego.

A czytałeś Poula Andersona "Trzy serca, trzy lwy"? Powieść uważana jest za jedną z najważniejszych powieści fantasy. Bardzo przyjemna, relaksująca literatura :)

Z wielotomowych może trylogia husycka Sapkowskiego, jeżeli jeszcze nie czytałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem o przeczytaniu Sapkowskiego to miałem też na myśli tę trylogię :) Trzy serca, trzy lwy? Chyba coś obiło mi się o uszy - zapamiętam sobie - dzięki.

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co byście polecili z szeroko rozumianej fantasy? Klasykę mam zaliczoną i szukam czegoś wciągającego - najlepiej kilku tomowego.

Właśnie na łódce lecę z "Dzieckiem Odyna". Dawno nic tak świeżego nie czytałem, polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo.

Trylogia Husucka bardzo fajna

Też chciałem polecić ale kolega mnie ubiegł.

 

Może Metro 2033?

 

I troche nie na temat bo S-F, ale Fundacje polecam gorąco (w ogóle moja książka nr 1) i Kroniki Marsjańskie. No i Dzienniki Gwiazdowe Lema, ale to czytałem 20 lat temu i zastanawiam się jak teraz bym je odebrał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metro 35 przeczytałem - pomysł całkiem ciekawy, ale ogólnie jakoś mnie nie zachwycił. Faktem jest, że wcześniejszych części nie czytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytam Kwantechizm, czyli klatka na ludzi, doktora Andrzeja Dragana. Książka ciekawa,napisana w dziwny sposób. Oglądając filmy z jego wykładów na Youtube, spodziewałem się że więcej fizyki i faktów, natomiast jest napisana w przystępny sposób i nie tylko fizyki sie tyczy. Polecam.

 

20190907-203926.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasie urlopu zacząłem zmagania z "Olimpem" Dana Simmonsa. Polecam tego autora. Oczywiście Hyperion/Upadek Hyperiona to podstawa jego twórczości ale czytanie Ilionu (którego Olimp jest kontynuacją) na początku stawia czytelnika przed dużym wyzwaniem. Bardzo polecam tym którzy chcą się zmierzyć z czymś nietuzinkowym.

 

Żeby było zgodnie z tematyką forum zmieściłem również nadgarstek w zdjęciu. :D

post-102592-0-01165300-1568099275_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobali mi się przesłuchani niedawno Amerykańscy bogowie Neila Gaimana, więc dziś w drodze zabrałem się za Nigdziebądź. Polecacie? Opinie widzę dość entuzjastyczne.

 

Wczoraj skończyłem natomiast słuchać Al Pacino. Rozmowy Lawrence'a Grobela. O ile można się dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy o słynnym aktorze, to wystarczy dobrnąć do połowy. Później maglują już z grubsza te same tematy, bo to zbiór wywiadów tego przeprowadzonych na przestrzeni lat przez tego samego autora. Gdyby to był wywiad-rzeka, na pewno byłoby ciekawiej. No i zdecydowanie nie polecam audiobooka - jakoś tak nienaturalnie to przeaktorzone. A słuchanie nieustannie okaleczanych na różne sposoby przez Sławomira Hollanda anglojęzycznych nazw i nazwisk (padają dość często) jest mniej więcej tak przyjemne, jak czyszczenie sobie uszu drutem kolczastym. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.