Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Pod prąd. Arkady Fiedler.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odmóżdżająca lektura na czas zarazy :D

 

e4a4945be6bd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem

 

654229-352x500.jpg

 

Teraz przeskok w trochę inne czasy

 

30075301061KS.jpg

Edytowane przez koorchuck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4ee65929d3af703c51f3163ffc137b28.jpg

 

 

Czarnobyl to opowieść o strażakach, naukowcach i żołnierzach, którzy gasili pożar i likwidowali następstwa nuklearnego piekła, choć wiedzieli, że ceną za heroizm może być ich życie. Serhii Plokhy dotyka samego jądra katastrofy, pisząc z perspektywy ludzi, którzy byli najbliżej eksplozji. Ustalając przyczyny awarii, obnaża mankamenty radzieckiej energetyki jądrowej. Uznaje tragedię w Czarnobylu za symbol upadku nie tylko sowieckiego przemysłu jądrowego. Twierdzi, że była ona początkiem upadku całego Związku Radzieckiego

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, pływak_wodnik napisał:

Czy polecicie jakąś dobrą książkę, atlas o mięśniach?

 

ale chcesz się uczyć anatomii czy np poczytać o rozciąganiu/rolowaniu/mobilizacji? jak to drugie to ja mam książkę "gotowy do biegu" i ostatnio wygrałem w konkursie "autoterapia mięśniowo-powięziowa". Gruba książka i całkiem ciekawie wygląda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

James Clavell Król szczurów - literatura obozowa ale jakże inna niż chociażby Inny świat G.H-G

krol.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
ale chcesz się uczyć anatomii czy np poczytać o rozciąganiu/rolowaniu/mobilizacji? jak to drugie to ja mam książkę "gotowy do biegu" i ostatnio wygrałem w konkursie "autoterapia mięśniowo-powięziowa". Gruba książka i całkiem ciekawie wygląda. 
Chodzi mi o szczegółowe poznanie mięśni. Bez treningu.

Wysłane z mojego Nokia 2.2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zbiór opowiadań kryminalnych różnych, polskich autorów, polecam.

978837976508933.jpg

Edytowane przez mmaniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Kolejny po Kukuczce i Bieleckim himalaista na tapecie. 

IMG_20200509_155313.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, fidelio napisał:

Kolejny po Kukuczce i Bieleckim himalaista na tapecie. 

IMG_20200509_155313.jpg


Jak temat Cię i interesuje to polecam jeszcze:

Sztuka wolność Wojtek Kurtyka

Droga Słonia biografia Artura Hajzera

Ja, Pustelnik

Wanda

 

4 osoby i cztery różne podejścia do gór i wspinania.
 

a na mnie w kolejce czekają jeszcze w tej tematyce:

Kazdemu jego Everest

Komin pokutników

TOPR

GórFanka

Mój Wybór Wielickiego

 

pozdrawiam!

 

 

 

Edytowane przez szymar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dzięki za ciekawe propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.05.2020 o 22:11, etz napisał:

James Clavell Król szczurów - literatura obozowa ale jakże inna niż chociażby Inny świat G.H-G

 

 

Bardzo ciekawa książka, aż sięgnę do niej drugi raz ;)

 

Obecnie,

 

spacer.png

 

 

 

Edytowane przez selphy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

A ja wlasnie przeczytalem...caly ten temat od pierwszej strony az do 90 w poszukiwaniu nowych pozycji.

Nie uwazam tego za stracony czas bo znalazlem az 19 ksiazek ktore musze otworzyc. :)

No i mam wrazenie ze poznalem kolegow od nowa - oczywiscie w pozytywnym znaczeniu

 

Mam tez dwie propozycje 

 

1)   Panowie,piszmy chociaz dwa zdania na teamt prezentowanej ksiazki - bo oceniac ksiazke po wklejonym zdjeciu okladki jest ciezko..i nawet slowo 'polecam' jest malo przekonywujace.

Milo by bylo czytac mini recenzje nawet wtedy gdy prezentowana ksiazka sie juz powtarza ktorys raz z kolei - im wiecej roznych opini -  od roznych ludzi - tym latwiej wyciagnac jakies informacje o zawartej tresci.

 

2) By pisane tytuly zamieszczac w cudzyslowiach lub pisac je duzymi literami.Chodzi oto by nie zlewaly sie w poscie z innymi wyrazami.

 

Bez nerwow prosze..bo te same propozycje tycza sie takze moich postow  :P

 

Zeby nie bylo spamu z mojej strony to chcialbym zaproponowac wszystkim milosnikom Orwell'a pewna ksiazke.

'' NA DNIE W PARYZU I LONDYNIE''

Proponuje ja dlatego ze jako jedyna ksiazka Orwell'a nie jest fikcja i opisuje prawdziwe zdarzenia z zycia autora.

 

Pokazuje swiat Paryskiej ulicy z calym jej ludzkim brudem i wyraznie mowi, ze juz w tamtych czasch,gdyby nie emigranici zarobkowi,swiat wygladalby zupelnie inaczej.

Ukazuje poczatki francuskich restauracji zupelnie z innej strony.Tej ktorej nie widzimy i ktorej nawet bysmy sie nie spodziewali.Nawet ja,ktory poznal osobiscie skrawek tej branzy,zupelnie inaczej sobie to wyobrazalem.Tyle o Paryzu.

W Londynie opisuje swoje zycie jako bezdomnego.

Pokazuje w niej ze dla czlowieka bezdomnego system warrtosci ma zupelnie inny wymiar,niz dla kogos z dachem nad glowa..i nie koniecznie musi sie to wiazac z 'nieszczesliwoscia'

Pisze w niej, ze dla bezdomnego nic nie jest tak okrutne jak uczucie glodu..i ze prowadzenie domu opieki dla bezdomnych lub noclegowni moga byc calkiem intratnym zajeciem na emeryturze,juz nawet w  tamtych czasach

 

Nie czytalem ksiazki ''FOLRWARK ZWIERZECY'' ,wiec nie wiem jakim stylem jest napisana

Co prawdaz, bedac dzieckiem ogladalem rysunkowa jej wersje,ale jak wiadomo - to nie jest to samo

Moge porownac ja tylko do ksiazki ''1984'' - i jak z calym szacunkiem odnosze sie do ''1984''  - to napewno szybciej wroce do tej biografi bo jest napisana jezykiem przystepnym dla kazdego i o wiele latwiej sie ja czytalo

 

 

Edytowane przez mrovka
literowki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecę książkę "Znamię na potylicy. Opowieść o rotmistrzu Pileckim", której autorem jest Roman Konik. Polecam ją osobom, które chcą zgłębić wiedzę na temat polskiego bohatera, ochotnika do Auschwitz. Nie jest to książka historyczna, więc nie należy bać się dużej ilości dat, miejsc nazwisk czy suchych faktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja wlasnie przeczytalem...caly ten temat od pierwszej strony az do 90 w poszukiwaniu nowych pozycji.
Nie uwazam tego za stracony czas bo znalazlem az 19 ksiazek ktore musze otworzyc. 
No i mam wrazenie ze poznalem kolegow od nowa - oczywiscie w pozytywnym znaczeniu
 
Mam tez dwie propozycje 
 
1)   Panowie,piszmy chociaz dwa zdania na teamt prezentowanej ksiazki - bo oceniac ksiazke po wklejonym zdjeciu okladki jest ciezko..i nawet slowo 'polecam' jest malo przekonywujace.
Milo by bylo czytac mini recenzje nawet wtedy gdy prezentowana ksiazka sie juz powtarza ktorys raz z kolei - im wiecej roznych opini -  od roznych ludzi - tym latwiej wyciagnac jakies informacje o zawartej tresci.
 
2) By pisane tytuly zamieszczac w cudzyslowiach lub pisac je duzymi literami.Chodzi oto by nie zlewaly sie w poscie z innymi wyrazami.
 
Bez nerwow prosze..bo te same propozycje tycza sie takze moich postow  
 
Zeby nie bylo spamu z mojej strony to chcialbym zaproponowac wszystkim milosnikom Orwell'a pewna ksiazke.
'' NA DNIE W PARYZU I LONDYNIE''
Proponuje ja dlatego ze jako jedyna ksiazka Orwell'a nie jest fikcja i opisuje prawdziwe zdarzenia z zycia autora.
 
Pokazuje swiat Paryskiej ulicy z calym jej ludzkim brudem i wyraznie mowi, ze juz w tamtych czasch,gdyby nie emigranici zarobkowi,swiat wygladalby zupelnie inaczej.
Ukazuje poczatki francuskich restauracji zupelnie z innej strony.Tej ktorej nie widzimy i ktorej nawet bysmy sie nie spodziewali.Nawet ja,ktory poznal osobiscie skrawek tej branzy,zupelnie inaczej sobie to wyobrazalem.Tyle o Paryzu.
W Londynie opisuje swoje zycie jako bezdomnego.
Pokazuje w niej ze dla czlowieka bezdomnego system warrtosci ma zupelnie inny wymiar,niz dla kogos z dachem nad glowa..i nie koniecznie musi sie to wiazac z 'nieszczesliwoscia'
Pisze w niej, ze dla bezdomnego nic nie jest tak okrutne jak uczucie glodu..i ze prowadzenie domu opieki dla bezdomnych lub noclegowni moga byc calkiem intratnym zajeciem na emeryturze,juz nawet w  tamtych czasach
 
Nie czytalem ksiazki ''FOLRWARK ZWIERZECY'' ,wiec nie wiem jakim stylem jest napisana
Co prawdaz, bedac dzieckiem ogladalem rysunkowa jej wersje,ale jak wiadomo - to nie jest to samo
Moge porownac ja tylko do ksiazki ''1984'' - i jak z calym szacunkiem odnosze sie do ''1984''  - to napewno szybciej wroce do tej biografi bo jest napisana jezykiem przystepnym dla kazdego i o wiele latwiej sie ja czytalo
 
 
Folwark zwierzęcy. Polecam z całego serca. Czytałem kiedyś chyba w ogólniaku. I ostatnio jak córka miała lekturę w szkole, to w niedzielę przeczytałem po obiedzie bo tak leżała bezpańsko. Przeczytasz w 2 godziny. Dobrze napisana, fajnie się czyta. Nie ma jakichś dłużyzn. Co więcej o nie .... Będziesz miał okazję porównać z historią i współczesnością ....

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skończone "Więzy krwi. Hajmdal" tom 4 autorstwa Dariusza Domagalskiego, książka z gatunku SF, przyjemna w czytaniu i pomimo,że to już kolejny tom to akcja pod koniec się rozkręca. Szkoda, że trzeba czekać na 5 tom. 

 

Wczoraj też odniosłem "Virion. Szermierz." Andrzeja Ziemkiewicza, książka z gatunku fantasy, kolejny tom i powoli da się odczuć zmęczenie tematem u autora, ale też przyjemnie się czyta. Obie pozycje przeczytane w tydzień.

 

Ciągle czytam, chociaż chwilowo odłożony na bok jest "Upadek Hyperiona" Dana Simmonsa, jest to kontynuacja "Hiperiona" i trochę mało tutaj akcji. Książka z gatunku SF. 

 

Wczoraj przyniesione "Odyssey One. Rozgrywka w ciemno" Evan Currie, kilka tomów, gatunek SF, polecana, ma mieć sporo akcji. Zobaczymy na razie pierwsze strony.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Drow napisał:

Wczoraj skończone "Więzy krwi. Hajmdal" tom 4 autorstwa Dariusza Domagalskiego, książka z gatunku SF, przyjemna w czytaniu i pomimo,że to już kolejny tom to akcja pod koniec się rozkręca. Szkoda, że trzeba czekać na 5 tom. 

 

Wczoraj też odniosłem "Virion. Szermierz." Andrzeja Ziemkiewicza, książka z gatunku fantasy, kolejny tom i powoli da się odczuć zmęczenie tematem u autora, ale też przyjemnie się czyta. Obie pozycje przeczytane w tydzień.

 

Ciągle czytam, chociaż chwilowo odłożony na bok jest "Upadek Hyperiona" Dana Simmonsa, jest to kontynuacja "Hiperiona" i trochę mało tutaj akcji. Książka z gatunku SF. 

 

Wczoraj przyniesione "Odyssey One. Rozgrywka w ciemno" Evan Currie, kilka tomów, gatunek SF, polecana, ma mieć sporo akcji. Zobaczymy na razie pierwsze strony.

 

Virion Szermierz napisał  Andrzej Ziemiański .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.