Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.09.2020 o 12:43, Zolw napisał:

niedawno skończyłem "Wyrwę" Chmielarza, i idąc za ciosem kończę słuchać "Ranę" Chmielarza jutro zaczynam słuchać "Król" Twardocha (długo się na nią czaiłem), a w formie papierowej czytam "Co nas nie zabije" Scott Carney i równolegle kończę komiks "Jan Karski"... Już nie mogę się doczekać 14.10.2020 bo będzie premiera książki "Zbawiciel" Leszka Hermana bardzo lubię tą serię ☺️

Jestem fanem Twardocha. Druga część Króla - Królewstwo jak dla mnie słabsze. Teraz będzie serial na podstawie Króla a na dniach, a może już jest nowa książka Twardocha - Pokora.


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wieść wspaniałe zycie i cieszyc sie kazdym dniem. Dale Carnegie

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Ja wieczorami czytam teraz "Westerplatte" Komudy! Super książka! 

 

A z synem przed snem, zaczynamy nowy etap w czytaniu...

 

6EC9myt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.09.2020 o 09:29, Solve napisał:

Jestem fanem Twardocha. Druga część Króla - Królewstwo jak dla mnie słabsze. Teraz będzie serial na podstawie Króla a na dniach, a może już jest nowa książka Twardocha - Pokora.

 

Wydawało mi się, że również będę fanem Twardocha po przeczytaniu Króla (rewelacyjna książka), ale jego wszystkie kolejne książki rozczarowały mnie w większym lub mniejszym stopniu. Być może jest coś na rzeczy w analizie/recenzji Haszczyńskiego w której wykazał sporo zaskakujących podobieństw "Króla" do książki libańskiego pisarza (nie pamiętam nazwiska), która ukazała się wcześniej. 

 

W dniu 22.09.2020 o 10:58, OperatorkaKosiarki napisał:

 

 

Byłem fanem serii o Wiedźminie i właśnie wróciłem, do tych pozycji raz jeszcze. Szkoda, że Sapkowski nie potrafił osiągnąć tego poziomu z innymi bohaterami i w innych sceneriach.

 

W dniu 22.09.2020 o 11:30, Kwiatek napisał:

Ja wieczorami czytam teraz "Westerplatte" Komudy! Super książka! 

 

 

 

I co sądzisz o tej książce? Jak wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Byłem fanem serii o Wiedźminie i właśnie wróciłem, do tych pozycji raz jeszcze. Szkoda, że Sapkowski nie potrafił osiągnąć tego poziomu z innymi bohaterami i w innych sceneriach


Aleś skoczył ! Jak nie, jak tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To które książki Sapkowskiego spoza serii o Wiedźminie Tobie się podobały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
1 godzinę temu, rmak napisał:

I co sądzisz o tej książce? Jak wrażenia?

Mi się bardzo podoba, bardzo ciekawie napisana, fajne opisy i przejścia między różnymi miejscami/planami/bohaterami. Mimo wszystko, że wiesz jak to się skończy czyta się z ogromną chęcią.

Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, bo przymierzałem się, ale jeszcze nie zdecydowałem się zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To które książki Sapkowskiego spoza serii o Wiedźminie Tobie się podobały?

No przecież trylogia jest wyśmienita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie tylko dobra.

Pierwsze opowiadania o wiedźminie (a czytałem je na bieżąco w miarę powstawania i publikowania) były rewelacyjne. Oryginalne, świeże podejście do tematu, barwny, żywy język, poczucie humoru, podteksty itd. Pięcioksiąg zaczął się rewelacyjnie, ale już w mojej ocenie czwarty tom był słabszy, a piąty wskazywał na wyczerpywanie się pomysłów i inwencji autora. Dlatego sądzę, że decyzja o zmianie tematu i bohaterów była słuszna, ale trylogia husycka mnie osobiście nie zachwyciła. Owszem styl, sposób pisania był podobny, ale już historia i postacie słabiej zarysowane. Ogólnie może i niezłe, ale oczekiwałem więcej i w moim odczuciu poziom znacząco odbiegał od pierwszych książek o wiedźminie. Ale to oczywiście wyłącznie moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.09.2020 o 12:05, Kwiatek napisał:

Mi się bardzo podoba, bardzo ciekawie napisana, fajne opisy i przejścia między różnymi miejscami/planami/bohaterami. Mimo wszystko, że wiesz jak to się skończy czyta się z ogromną chęcią.

Polecam.

 

Z początku książka mi się podobała, ale z czasem staje się męczącza, ciągłe opisy strzelania, manewrów, wojskowych komend, do obrzydzenia i tak przez 400 stron. Zdecydowanie najsłabsza książka Komudy a czytałem bodaj wszystkie. Sporo ustępuję takemu Hubalowi czy Bohunowi.

W dniu 22.09.2020 o 10:58, OperatorkaKosiarki napisał:

 

 

Sezon Burz niestety to już popłuczyny po Wiedźminie widać schyłek formy ASa :( O ile sam pięcioksiąg jest świetny, trzy tomy opowiadań i trylogia husycka bardzo dobre to Sezon burz sporo odstaje od w/w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kto by pomyślał,  że nieprzeczytane lektury z dziecinstwa będą sie na starość mściły. Właśnie z synem robimy Akademię Pana Kleksa.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.09.2020 o 19:34, Solve napisał:

Obecnie Diuna :) 

 

Wcześniej " Wyrwa " Chmielarza.

i jak u Pana wrażenia z Diuny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.09.2020 o 12:53, OperatorkaKosiarki napisał:

 

 

Mam w swoich zbiorach film "Charly", za który Cliff Robertson dostał Oscara. To adaptacja tej właśnie powieści, ale jeszcze nie oglądałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co polecacie z hard SF? ew fanstasy? najlepiej polskiego autora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj "Łatwo być bogiem" Roberta Szmidta. Jak Ci się spodoba to leć cały cykl "Pola Zapomnianych Bitew". Jak chcesz spróbować czy Ci się spodoba to wejdź na

http://www.bazaebokow.robertjszmidt.pl/node/14

 

I ściągnij opowiadanie, które jest darmowe i z tego właśnie cyklu. Ja osobiście świetnie się bawiłem przy czytaniu cyklu. Z każdą książką według mnie jest lepiej. Wyluzowana, nie siląca się na nic więcej niż jest literatura rozrywkowa na dobrym poziomie. Klasyczna space opera, z polskim smaczkiem. 😁

31 minut temu, etz napisał:

Panowie co polecacie z hard SF? ew fanstasy? najlepiej polskiego autora.

Spróbuj "Łatwo być bogiem" Roberta Szmidta. Jak Ci się spodoba to leć cały cykl "Pola Zapomnianych Bitew". Jak chcesz spróbować czy Ci się spodoba to wejdź na

http://www.bazaebokow.robertjszmidt.pl/node/14

 

I ściągnij opowiadanie, które jest darmowe i z tego właśnie cyklu. Ja osobiście świetnie się bawiłem przy czytaniu cyklu. Z każdą książką według mnie jest lepiej. Wyluzowana, nie siląca się na nic więcej niż jest literatura rozrywkowa na dobrym poziomie. Klasyczna space opera, z polskim smaczkiem. 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.10.2020 o 21:59, etz napisał:

i jak u Pana wrażenia z Diuny ?

Powiem tak, kiedyś lata temu widziałem pierwszy film o Diunie - podobał mi się bardzo - teraz czekając na grudniową premierę postanowiłem odświeżyć Diunę i postanowiłem przeczytać książkę - podoba mi się - jestem fanem SF. Jest to dosyć obszerna książka - chodzi w kategorii IT Kinga - zostało mi jeszcze ze 250 stron do końca - fajnie napisana, fajnie pokazane ruchy polityczne :) Polecam :) 


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.