Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.10.2020 o 19:00, Solve napisał:

Powiem tak, kiedyś lata temu widziałem pierwszy film o Diunie - podobał mi się bardzo - teraz czekając na grudniową premierę postanowiłem odświeżyć Diunę i postanowiłem przeczytać książkę - podoba mi się - jestem fanem SF. Jest to dosyć obszerna książka - chodzi w kategorii IT Kinga - zostało mi jeszcze ze 250 stron do końca - fajnie napisana, fajnie pokazane ruchy polityczne :) Polecam :) 

Panie Krystianie, ja Diunę czytałem w styczniu tego roku, książka niestety nie podobała mi się, a SF bardzo lubię. Nie odbieram temu dziełu jego miejsca w kanonie SF, ale no właśnie, widać, że książka mocno się zestarzała, współcześnie należy ją odbierać właśnie jako pozycję klasyczną, podwaliny gatunku, a nie jako książkę która da nam frajdę z jej czytania. Może Pan zna a jeśli nie to polecam świetną Kameleon Rafała Kosika lub Vertical tegoż autora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, etz napisał:

Panie Krystianie, ja Diunę czytałem w styczniu tego roku, książka niestety nie podobała mi się, a SF bardzo lubię. Nie odbieram temu dziełu jego miejsca w kanonie SF, ale no właśnie, widać, że książka mocno się zestarzała, współcześnie należy ją odbierać właśnie jako pozycję klasyczną, podwaliny gatunku, a nie jako książkę która da nam frajdę z jej czytania. Może Pan zna a jeśli nie to polecam świetną Kameleon Rafała Kosika lub Vertical tegoż autora :)

Panie ETZ, proponuję przejść na Ty, choć nie wiem jak kwestie wiekowe się między nami kształtują. Poleciłem Diunę, ponieważ, po pierwsze mi się podoba a po drugie polecam czytanie, bo czytanie ma przyszłość. Zgadzam się, że jest to klasyka, podwalina gatunku - ale różnym czytelnikom podobają się różne rzeczy. Pana Kosika nie znam ale chętnie poznam - po Diunie :) - pozdrawiam


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam Wspomnienia więźniów Pawiaka. Kiedy moje gwiazdy w domu mnie z lekka drażnią,pies nie słucha, w pracy sajgon i zaczynam uważać,jak to mi źle w życiu i ciężko, to wracam do niej.. super przewartościowuje wartości.. tylko,że ja jestem wrażliwiec..szybko urywam głowę w nerwach i równie szybko zaczynam ja przyszywać😁😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczepan Twardoch Królestwo a wcześniej tez Królestwo ale Jo Nesbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Charlie LeDuff - Detroit 

Książka o upadku potęgi jaką było kiedyś to miasto . Ma swoje momenty ale jest to można powiedzieć zbyt długi reportaż. Dla lubiących taką literaturę z dużą ilością faktów będzie ok. 
pozdrawiam  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie czytam "Biblia e-bisnesu 2". Fajny poradnik, dużo szczegółów, obszernie opisane zagadnienia. 

 

Czy ktoś może jest fanem literatury opartej na faktach i może podrzucić jakiś wciągający tytuł? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam Bułhakowa, a jego Master i Margarita to arcydzieło do którego wracam co kilka lat i zawsze mnie zaskakuje jakimś nieodkrytym wątkiem 

IMG_20201105_112422.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam a raczej słucham Wojciech Chmielarz - Prosta Sprawa - polecam :)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie skończyłem cykl książek, które są dla mnie objawieniem roku.

Naukowa twarda fantastyka, jeśli chodzi o sagi tej gałęzi SF to stawiam na równi z Fundacją, Odyseją Kosmiczną i Hyperionem.

A chodzi o cykl "Wspomnienie o przeszłości Ziemi" Cixin Liu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wspomnienie o przeszłości ziemi

Polecam gorąco.

Ostatnio przeczytałem też Berena i Luthirn, Zieloną mile, a aktualnie czytam trylogię silos. Post apo, coś jak metro, tylko lepsze. Dużo lepsze 

 

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczepan Twardoch, Królestwo

 

Wg wielu książka dużo gorsza od oryginalnego Króla, ale moim zdaniem nie. Książka jest zupełnie inna, inaczej zbudowana, czyta się świetnie, trochę powieść szkatułkowa, polecam.

 

krolestwo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grube Wióry - Rafał Pacześ - z ciekawości -na razie fajne :)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem wczoraj Królestwo Nesbo, troszkę dłuży mi się wprowadzenie ale mimo wszystko wiem, że Nesbo to Nesbo i nie zawiedzie ;)

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.