Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

No mnie akurat iPad przekonał do czytania z ekranu. Taka mam robotę, że przed pandemią sporo latałem. Jednak nic nie przebije faktu, że siedząc na drugim krańcu świata, kończysz np pierwszy tom, robisz klik, z konta ściąga kilka dolarów i po chwili już czytasz drugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestię fundamentalnej różnicy tabletów i czytników e-book'ów jaką jest ekran i jego oświetlenie/doświetlenie, to czytniki mają inną ogromną przewagę nad tabletami - czas pracy na jednym ładowaniu. Dla mnie to jedna z najważniejszych cech tych urządzeń. To że po naładowaniu nie muszę się martwić o ładowanie przez 2-3 tygodnie jest cudowne.👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drugą stronę natomiast, jakakolwiek książka z kolorowymi ilustracjami, mapami w papierze super, na tablecie też nieźle a na czytniku słabo - czarno-biało i bez możliwości lepszego się przypatrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo czytniki są do czytania a nie do oglądania.😉😂

 

A poważnie to prawda, dlatego trzeba wybrać odpowiednio do swoich potrzeb. Ale generalnie książki są bez obrazków. Co innego czasopisma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, to pomimo moich oporów związanych z czytnikami i tak uważam, że ze względu na ich zalety warto mieć coś takiego jako backup, ale nigdy zamiast i całkowitą rezygnację z papieru. Howgh!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, herbee napisał:

Podsumowując, to pomimo moich oporów związanych z czytnikami i tak uważam, że ze względu na ich zalety warto mieć coś takiego jako backup, ale nigdy zamiast i całkowitą rezygnację z papieru. Howgh!

 

Zdecydowanie. Tak jak telewizja nie zabiła kina, tak czytnik raczej nie zastąpi i nie zabije papierowej książki. To tylko alternatywny sposób czytania i uzupełnienie oferty dla tych, którzy w ogóle lubią czytać.

Zaryzykuje twierdzenie, że czytników i tak w większości używają ludzie, którzy równolegle kupują i posiadają książki papierowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytnik nie zastąpi książki, ale ma wiele zalet. Przede wszystkim, jest bardzo lekki i mobilny, więc stanowi zdecydowanie lepszego towarzysza podróży niż tradycyjna książka. Poza tym, w pewnym momencie zauważyłem, że okrutnie obrosłem w książki które po przeczytaniu zajmują miejsce i się kurzą. Lubię uczucie jakie mam doświadczając fizyczną książkę, ale nie da się ukryć że czytanie ebooka z czytnika leżąc w łóżku jest zwyczajnie wygodniejsze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, mandaryn44 napisał:

Jak się czyta z tych czytników ? Jakoś nie mogę się przekonać.

Też tak z początku uważałam. Jednak na czytniku e-ink czyta się naprawdę przyjemnie. Samo odczucie czytanego tekstu jest podobne do książki - fakt nie ma zapachu farby drukarskiej ani możliwości przekartkowania stron, ale ogólnie wzrok się nie męczy i tekst jest odbierany nie jak z komputera, czy telefonu, a jak wydruk papierowy 

8 godzin temu, Nocny duch napisał:

W drugą stronę natomiast, jakakolwiek książka z kolorowymi ilustracjami, mapami w papierze super, na tablecie też nieźle a na czytniku słabo - czarno-biało i bez możliwości lepszego się przypatrzenia.

Niekoniecznie są też czytniki w "kolorze" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że osoby, które nie miały czytnika w ręce moga miec błędne wyobrażenie. Proszę nie mylić czytnika typu eink z ekranem tabletu czy telefonu. Czytnik nie męczy wzroku i jest wygodny bo można czytać w ciemnych pomieszczeniach. Na zewnatrz przy swietle czyta się go jak stara czarno-białą gazetę. 

 

Dodatkowa zaletą jest koszt zakupu książek, ktory waha sie zwykle w przedziale 15-25 zł i rzecz jasna nie trzeba płacić za wysyłkę. Osobiście używam kindle pw4 i jestem bardzo zadowolony. Mogę śmiało powiedzieć, że przez tą wygodę czytam więcej. Zdarza mi się również czytać książki obcojęzyczne, a taki czytnik daje możliwość przetłumaczenia nieznanego słówka po naciśnięciu palcem co jest super wygodne. Ogolnie polecam. 

 

P. S Jak ktoś planuje zakup kindla to proponuję poczekać na promocje z amazona, które zazwyczaj są w okolicach walentynek, lipca oraz listopada na black friday. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w przypadku zgubienia/ uszkodzenia kindla ? Ksiażki przepadają ? Czy są one na zewnętrznym serwerze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co w przypadku zgubienia/ uszkodzenia kindla ? Ksiażki przepadają ? Czy są one na zewnętrznym serwerze ?

Są na serwerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Rebrov napisał:

Co w przypadku zgubienia/ uszkodzenia kindla ? Ksiażki przepadają ? Czy są one na zewnętrznym serwerze ?

Po zakupie książki, ściągam plik na dysk i wgrywam go na kindla jak na pendriva. Od razu też kopiuje ten plik do folderu na dysku tak na zaś, na przyszłość. 

 

Ciekawym rozwiązaniem może być też abonament. Z tego co się orientowałem to np. W Legim za 30 zł /mc możesz pobrać 7 książek. Co miesiąc należy połączyć się z wifi żeby zaktualizować abonament. Wynikiem tego jest fakt za ok 360 zł rocznie możesz przeczytać 84 książki. Minus jest taki, że w przypadku rezygnacji z abonamentu tracisz do nich dostęp.

Edytowane przez adrian1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele bibliotek oferuje Legimi za darmo, tyle tylko, że ilość kodów jest ograniczona. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz kończę czytać książkę o TOPR. Bardzo fajna pozycja. Polecam każdemu to lubi chodzić po górach.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam aktualnie ostatnią (niestety) część trylogii Wojtka Miłoszewskiego. Szczerze polecam, w ciągu ostatniego roku równie dobrze "bawiłem się" chyba tylko przy Virionie Ziemiańskiego. A nie, przecież była jeszcze najnowsza powieść Mistrza Folleta 😊


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@teston, cieszę się, że skusiła Cię moja propozycja, i że przypadło Ci do gustu. Po przeczytaniu Inwazji, zacząłem zamieniać oszczędności na złoto, tak w razie "W"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lecę serię kryminałów W.Chmielarza z komisarzem Mortką. Całkiem przyjemna lektura


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podebrałem żonie czytnik do którego powili się przekonuje. Dla mnie jest super. Czasem trochę długo myśli i to denerwuje ale jak już otworzy książkę to jest Ok. Synchronizacja bez podłączania, wszystko po wifi od razu z księgarni. Czytam Pięć stawów.
122fff0ed6aa657abfb8f7032bf58f91.jpg&key=eae2a2cd165393157a802d7639b80303ba45e2356919705b4b61741811fede39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.