Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Hyperion jest świetny. Przygotuj się ww trakcie długiego czytania na czytanie "Zagłady Hyperiona". Trzyma poziom i jest płynną kontynuacją. Generalnie Simmons ma styl który albo się podoba albo wkurza. 😁 Jako że mi się podoba to polecam również zestaw Illion / Olimp. Skala opisanej rzeczywistości jest oszałamiająca, ale spójna. Czego nie można powiedzieć o powieściach Neal'a Stephensona, który też ma rozmach.🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie leci seria Vargasa Llosy, obecnie Dzielnica występku, było już Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki i Pochwała macochy, a czekają Raj tuż za rogiem i Ciotka Julia i skryba. Lata wstecz zaliczyłem również Zeszyty don Rigoberta i Pantaleona z wizytantkami. Toż niezły gagatek z tego Llosy😉

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Następna rewelacja !!!
IMG_9081.thumb.JPG.a9fe7c501afc1542a60f12f202e1d907.JPG
Może lepsza od poprzedniej ale równie mocna.
Czy to jest druga część po "psich pazurach"?

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lubiłem czytać, ale w tym roku mam szczególną fazę.

Z ciekawszych rzeczy, które ostatnio czytałem polecam

322399-352x500.jpg

 

56ba95aa66e45.jpg

 

587000-352x500.jpg

 

3782097b4f45bc236c7844fa495e

 

Ta ostatnia, znana bardziej jako Fram w Arktyce.

Ale miałem to powyższe wydanie z 1898 roku, czyli zaledwie dwa lata po powrocie z wyprawy.

To bardzo ciekawe doświadczenie czytać książkę sprzed ponad stu lat. Zupełnie inny styl pisania, składnia, czasem nawet ortografia. 

 

Były jeszcze np. trylogia Diakowa z uniwersum Metro 2033, cykl Stalker Gołkowskiego i sporo innych, mniej ciekawych.

 

Teraz biorę się za 

 

526462-352x500.jpg

 

Edytowane przez koorchuck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.04.2021 o 11:32, Krathor napisał(-a):

Hyperion jest świetny. Przygotuj się ww trakcie długiego czytania na czytanie "Zagłady Hyperiona". Trzyma poziom i jest płynną kontynuacją. Generalnie Simmons ma styl który albo się podoba albo wkurza. 😁 Jako że mi się podoba to polecam również zestaw Illion / Olimp. Skala opisanej rzeczywistości jest oszałamiająca, ale spójna. Czego nie można powiedzieć o powieściach Neal'a Stephensona, który też ma rozmach.🤣

Przeczytałem wszystkie 4 tomy - pod koniec ostatniego trochę się zgubiłem - ale polecam


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim miesiącu

Bram Stoker - Dracula

Neil Gaiman - Gwiezdny Pył

Obecnie

H.P. Lovecraft - Zew Cthulhu, zbiór opowiadań.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walczę o biografię pewnego Gościa.

Wydał ją w 50 szt. Dla Przyjaciół.

Właśnie Mama dzwoniła, że może się uda. Znamy się przez mojego Tatę z motocykli. 

Podzielę się, jak się uda.

Gość poznał sporo z naszej Planety.

 

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończone, chyba trochę poniżej poziomu poprzednich

 

 

DSC_0728.JPG

Aktualnie

 

 

DSC_0729.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam. Od 4 miesięcy. Czyta się strasznie. Niby ciekawa ale nie w moim guście. Chyba tylko dla żołnierzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pisane archaicznym językiem. Rzeczywiście czyta się tak sobie, co nie zmienia faktu, że to był jeden z najlepszych jeżeli nie najlepszy dowódca i strateg II wojny światowej. 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest pisana archaicznym językiem. Jest przeładowana szczegółami, 5 kompania 7 dywizji 45 czołgów przesunięta o 4 kilometry tuż za 3 brygadę....najlepsze są fragmenty jak opisuje spotkania z Hitlerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczegóły też są ważne w tego typu książkach. Nie wiem czy czytałeś opracowania Michaela Reynoldsa o Dywizjach Pancernych Waffen SS? Albo Ambrose'a D - Day. Tam to były szczególiki i opisy. Ale ja takie lubię. A co do języka to się z Tobą nie zgodzę. Książka wydana poraz pierwszy w 1955 i w stylu z tych lat napisana. Zupełnie inaczej niż u Ambrose'a, Bowdena czy nawet zamulacza Hastingsa. 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co kto lubi. Dla mnie czyta się to strasznie, ze względu na szczegóły. Nie lubię takiej drobiazgowości. Język z kolei mi się bardzo podoba. Taki wyrobiony, dbały o poprawność. Fajny. Nie postrzegam go jako archaiczny. A ponieważ jak coś zacząłem czytać to muszę skończyć więc czytam. Mam jednak wrażenie, że ze względu na poziom szczegółowości, która moim zdaniem niewiele wnosi, jest to lektura dla fascynatów i mogłaby być połowę krótsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja polecę, szczególnie na taki dzień jak dzisiaj "Pan raczy żartować Panie Feynman!". Można być i łebskim gościem i mieć duży fun z życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, GaltJ napisał(-a):

To ja polecę, szczególnie na taki dzień jak dzisiaj "Pan raczy żartować Panie Feynman!". Można być i łebskim gościem i mieć duży fun z życia.

Jak ktoś lubi te klimaty to polecam książkę o matematykach "Genialni lwoska szkoła matematyczna". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Siewca napisał(-a):

Jak ktoś lubi te klimaty to polecam książkę o matematykach "Genialni lwoska szkoła matematyczna". 

 

Chyba trochę bardziej poważnie niż w przypadku Feynman'a, ale dodałem sobie do listy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.