Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Polecaliście to i ja przeczytałem

(taka bibliotekowa, nie pierwszej świeżości, widać że często wypożyczana).

W pamięci na pewno zostaną obrazy niedożywionych dzieci, wyjadajacych zepsute resztki z bazarowego śmietnika.

20211018_234933.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno skończyłem Phil Knight - Sztuka zwycięstwa - fajna i lekko napisana książka, historia powstania marki NIKE.

Teraz czytam Najbogatszy człowiek w babilonie - G.S.Clason - zobaczymy dopiero :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.11.2021 o 08:52, Pamiko napisał(-a):

0159EFD5-FE0F-41AE-91BB-4C907E2ECB12.jpeg

 

Oglądałem film.

Jako S-F podobał mi sie.

 

A jeżeli chodzi o mnie, to dzisiaj odebrałem prezent urodzinowy.

 

OAlaNxK.jpg

 

''Boska Komedia'' jest ciekawie wydana. Ma tyle samo przypisów, co samego tekstu.

Fajnie, bo rozszerze horyzonty :) Co ciekawe, w przypisach jest o Lechii, choć może nie bezpośrednio.

 

A po zapoznaniu sie z pierwszymi stronami  ''Rozmyślania'' autorstwa Marka Aureliusza, powiedziałbym, że mu było bliżej do mnicha, niż do cesarza.

Więc też zapowiada się ciekawie.

 

Przyznaje, Pascal był kupiony jako komplet do ''Państwo'' autorstwa Platona i do ''Rozmyślania'' - - bo wszystkie trzy tak samo wydane.

Więc tutaj bardziej zdecydowała ochota powiększenia księgozbioru, niż pragnienie zapoznania się z treścia.

Ale napewno nie będzie zbierała tylko kurzu na półce, bo wiem, że i na nią przyjdzie czas.

 

Natomiast co do książki ''Wyprawa Cyrusa'' - no cóż, po przeczytaniu ''Dzieje'' Herodota, poprostu wypadało nabyć tą książke,

Mam także wrażenie, że bedzie sie ją lżej czytało niż Herodot'a

 

 

Edytowane przez -mrovka-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mnie wciągnęła . Drugi tom równie dobry jak pierwszy.

14BA7195-CC50-4CE9-ADFA-5215F16CD0FE.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pamiko napisał(-a):

Strasznie mnie wciągnęła . Drugi tom równie dobry jak pierwszy.

14BA7195-CC50-4CE9-ADFA-5215F16CD0FE.png

 

Fundację uwielbiam, absolutny top 3 książek S-F. Nigdy mi jednak nie przyszło do głowy - a i nie natrafiłem nigdy na informację że cykl liczy aż 7 tomów - aż do teraz. Muj borze...

 

Szykują się prezenty na święta! Chyba że nie wytrzymam tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Marrone napisał(-a):

 

Fundację uwielbiam, absolutny top 3 książek S-F. Nigdy mi jednak nie przyszło do głowy - a i nie natrafiłem nigdy na informację że cykl liczy aż 7 tomów - aż do teraz. Muj borze...

 

Szykują się prezenty na święta! Chyba że nie wytrzymam tyle.

 

Otwarcie pisze, ze nigdy się tą pozycją nie interesowałem, ale wydaje mi się że 'Fundacja' ma minimum 10 tomów..ostatni tom to ''Fundacja i Ziemia''

Fundacja i Ziemia - Isaac Asimov | Książka w Lubimyczytac.pl - Opinie, oceny, ceny

 

Przepraszam fanów za ewentualne wprowadzenie w błąd

 

ps. Śmiałem się kiedyś w duchu, że gdybym chciał przeczytać 'fundacje' i 'roboty' to musiałbym zwolnić się z pracy :)...a gdyby chcieć przeczytać wszystki książki autora, to moglo by mi braknąć życia.

 

Ciekawostka:

Właśnie przeczytałem u Marka Aureliusza, że trzeba odrzucić książki i pisma, by nie marnować na to cennego życia - lepiej go poprostu przeżyć i jednocześnie analizując każdą chwile :P  I bądź tu człowieku mądry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, -mrovka- napisał(-a):

 

Otwarcie pisze, ze nigdy się tą pozycją nie interesowałem, ale wydaje mi się że 'Fundacja' ma minimum 10 tomów..ostatni tom to ''Fundacja i Ziemia''

Fundacja i Ziemia - Isaac Asimov | Książka w Lubimyczytac.pl - Opinie, oceny, ceny

 

Przepraszam fanów za ewentualne wprowadzenie w błąd

 

ps. Śmiałem się kiedyś w duchu, że gdybym chciał przeczytać 'fundacje' i 'roboty' to musiałbym zwolnić się z pracy :)...a gdyby chcieć przeczytać wszystki książki autora, to moglo by mi braknąć życia.

 

Ciekawostka:

Właśnie przeczytałem u Marka Aureliusza, że trzeba odrzucić książki i pisma, by nie marnować na to cennego życia - lepiej go poprostu przeżyć i jednocześnie analizując każdą chwile :P  I bądź tu człowieku mądry

 

Według wikipedii sam cykl to 7 tomów a cała 'Historia przyszłości' czyli świat (czy też uniwersum) Fundacji to faktycznie 16 tomów czyli masz absolutnie rację.

 

Marek Aureliusz gdyby zobaczył jak można marnować cenne życie telefonami i komputerami przestałby się obawiać o książki i pisma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem czytać to, co zalegało chyba u mnie najdłużej na liście do przeczytania, czyli "Piknik na skraju drogi" braci Strugackich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Marrone napisał(-a):

Marek Aureliusz gdyby zobaczył jak można marnować cenne życie telefonami i komputerami przestałby się obawiać o książki i pisma :)

Zaproście Marka na nasze forum 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.11.2021 o 09:28, Żaki-Czan napisał(-a):

Zacząłem czytać to, co zalegało chyba u mnie najdłużej na liście do przeczytania, czyli "Piknik na skraju drogi" braci Strugackich. 

Klasyka. 
A Lema ktoś jeszcze czyta ? Jako chłopiec znalazłem w biblioteczce dziadka Astronautów i się zaczytywałem 🚀

Edytowane przez Jędrula.wawa
Mistake

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klasyka. 
A Lema ktoś jeszcze czyta ? Jako chłopiec znalazłem w biblioteczce dziadka Astronautów i się zaczytywałem

Ja czytam. Albo może czytałem, bo od kiedy urodziło mi się dziecko, to może przeczytałem ogółem z pięć książek…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Lem to pierwsza piątka Ostatnio takie słuchowisko 

821FE492-E80E-4131-A427-C9A1BB656CCD.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.