Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Szyszkops napisał(-a):


Ja czytam. Albo może czytałem, bo od kiedy urodziło mi się dziecko, to może przeczytałem ogółem z pięć książek… emoji23.png

Czytaj dziecku na głos „Bajki robotów” :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.11.2021 o 09:06, Jędrula.wawa napisał(-a):

Klasyka. 
A Lema ktoś jeszcze czyta ? Jako chłopiec znalazłem w biblioteczce dziadka Astronautów i się zaczytywałem 🚀

Dzienniki Gwiazdowe polecam. Jedna z wielu świetnych książek Lema i momentami chyba najzabawniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, mandaryn44 napisał(-a):

I jak się to czyta? Fajnie napisane?

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
 

Jeśli to pytanie było do mnie to odpowiadam - zacząłem więc trudno ocenić😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.11.2021 o 18:23, Łukasz_M napisał(-a):

U mnie weekendowa literatura  😉

 

PXL_20211121_172137980.thumb.jpg.780331efd6106767ae8709f3d50d2aa8.jpg

Ooo nawet nie wiedziałem, że wyszedł 7 tom serii o komisarzu Forście. Jakie wrażenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Bonusdg napisał(-a):

Ooo nawet nie wiedziałem, że wyszedł 7 tom serii o komisarzu Forście. Jakie wrażenia ?

Moim zdaniem dużo lepiej niż w 6, natomiast jak to u Forsta - wszystkie nieszczęścia świata go spotykają, ale on jest jak cyborg :D Duuużoooo gór, czyta się się szybko i przyjemnie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tutaj wielbiciele myśli filozoficznej ze starożytnej Grecji ?

 

Własnie skończyłem czytać ''EKONOMIK'' autorstwa Ksenofont'a, w tłumaczniu Doroty Tymura z Państwowego Instytutu Wydawniczego-Teologia Polityczna

Dzięki tłumaczeniu pani Doroty, bardzo łatwo się czytało.

Co ciekawe, powiedzenie '' PAŃSKIE OKO,KONIA TUCZY'' było juz znane prawie 2500 lat temu :) 

- i co mnie również zaskoczyło, było powiedziane, że to powiedzenie było usłyszane po raz pierwszy od jakiegoś 'barbarzyńcy'

Dlaczego o tym wspominam ? Bo barbarzyńcami w tamtych czasach nazywali mieszkańców Scytii/Sarmacji/Lechii

(no ale to już mój domysł, bo w książce to nie jest powiedziane) 

 

Pisząc żartobliwie, polecam tą lekture wszystkim panom, którzy są w narzeczeństwie ze swoimi wybrankami.

Otóż, w księdze VII, jest dialog między Sokratesem, a obywatelem o imieniu Ischomachos, który opowiada Sokratesowi jak wychować żone, by pomnażać bogactwo i rozwijać własne gospodarstwo :)

Oczywiście, nie mozemy zapomnieć, iż dialog miał miejsce w starożytnej Grecji, gdzie panował zupełnie inny porządek rzeczy.

 

Bardzo zaintrygowało mnie to, że straszną uwage przykładano do rolnictwa.

Jako ciekawostke napisze, że bardzo podobne przekonania co do rolnictwa, wyczytałem w ''Mein Kampf'' autorstwa A.Hitlera.

 

Małe sprostowanie dla pań:

Droge Panie, które bedziecie czytać mój wpis.

Zapewniam was, że owy mój post, nie ma nic złego w zamyśle - niestety, by się o tym osobiście przekonać, musicie same to przeczytać :)

 

PS. @Perpetuum Mobile Dziękuje..Ty wiesz za co

 

Edytowane przez -mrovka-
słowa o Sarmacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć na początku lektura lekko mnie odrzuciła, to potem wciągnąłem się już na dobre. Przekroczyłem półmetek "Blackout-u" Marca Elsberga i polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Żaki-Czan napisał(-a):

Choć na początku lektura lekko mnie odrzuciła, to potem wciągnąłem się już na dobre. Przekroczyłem półmetek "Blackout-u" Marca Elsberga i polecam ;)


Dobrze się czyta, też polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie książki Elsbera, poza tą najnowszą, która ostatnio wyszła. Te kolejne są dużo lepsze literacko i poruszają bardzo ciekawe wątki. Polecam wszystkie jego książki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 dni temu skończyłem tego Tochmana. Mocna i trudna jest. To chyba najlepsze podsumowanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, OperatorkaKosiarki napisał(-a):

f4cf295c2ce6378654573b163c2edfa3.jpg


Tochmana przeczytalem jeszcze 'Bog zaplac' ale wiecej nie daje rady, jak dla mnie zbyt depresyjne,
@OperatorkaKosiarki mozesz sprobowac Szczeklika, jest szansa ze Ci sie spodoba

 

spacer.png


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu ''EKONOMIK'' Ksenofont'a poszedłem za ciosem.

I następną jego książką była ''WYPRAWA CYRUSA'' .

Czytało się jak książke przygodową.

Dodatkowo ta swiadomość, że to faktyczna relacja z wyprawy, była jak wisienka na torcie.

Ale mam pewien niesmak, bo gdy doszedłem do końca to.....chciałem więcej, bo brakowało mi w niej chociaż kilku zdań o tym, jak Ksenofont dotarł do Grecji.

 

Trafiłem na fajne wydanie, bo po drugiej stronie okładki była mapa z przedstawioną trasą żołnierzy - także momentalnie wyobraźnią można było się odnaleźć w odpowiedniej szerokości geograficznej.

 

-----------------------

 

Skończyłem czytać także ''DZIEJE'' Herodota.

Pełna ciekawostek ze starożytnego świata...latające węże, bogowie, przepowiednie itp rzeczy.

 

Pozwole sobie zacytować fragment księgi IX:

 

''...Kiedy już zwłoki zostały całkiem ogołocone z mięsa i Platejczycy znosili kości razem na jedno miejsce, znaleziono czaszkę, która nie miała żadnego szwu, lecz składała się z jednej kości; pokazała się także szczęka, i to górna szczęka, mająca zęby z jednego kawałka, z jednej kości wszystkie, tak inne , jak i trzonowe.

Nadto znaleziono kości pięciołokciowego męża...''

 

No ja jestem pod wrażeniem 🙂bo dla kogoś kto lubi świat artefaktów, jest to cenna informacja.

 

 

W dniu 26.11.2021 o 20:43, Łukasz_M napisał(-a):

PXL_20211126_204304170.thumb.jpg.af796608e63f001c20071b9a1f1228c6.jpg

 

W necie znalazłem drugą część

TOPR 2. Nie każdy wróci - Beata Sabała-Zielińska - Polska Ksiegarnia w UK (ksiegarniainternetowa.co.uk)

To tak jakbyś nie wiedział :)))) choć pewnie wiesz

Edytowane przez -mrovka-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_5299.JPG

Skończona. Jak dla mnie za mało opisanych górskich przygód (może nie było na podstawie czego...), ale realia opisane nawet spoko (autor z Francji, więc mocno krytyczny w stosunku do czerwonych nie był).

Edytowane przez petruss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.