Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jarozlaw

Niestety u mnie ostatnio następuje ostry regres.

Występuje sytuacja podobna do zegarków - kupuję i nie noszę.

Tak samo z książkami, kupuję i nie czytam.

Wypaliłem się. Ale kupiłem dzisiaj bardzo ładne wydanie opowiadań ulubieńca sowieckiej władzy - Aleksandra Serafimowicza.

Nie zawracał bym sobie nią głowy, ale jako że to pierwsze i jedyne wydanie, do tego w bardzo ładnym stanie zachowania i nie śmierdzące pleśnią, więc kupiłem. Może przeczytam któregoś pięknego dnia? Kto wie.

 

 

IMG_20221001_135958s.jpg

IMG_20221001_140027s.jpg

IMG_20221001_140050s.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydanie z 1991 roku nie otwierana nawet. To się trafiło.ba296e64c02e5b75c6092e82402bfd9f.jpg

Wysłane z mojego SM-F711B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Hoxhy jest jeszcze podobno ciekawa ksiazka "Błoto słodsze niż miód" Małgorzaty Rejmer. Jest u mnie w planach jak będzie więcej czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem również, to bardziej obraz życia zwykłych ludzi w czasie tego reżimu, też bardzo dobra pozycja.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ECDC6091-DBC2-4E88-9D9D-D47205D9B44A.jpeg


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.10.2022 o 14:15, Adi napisał(-a):

Wszyscy Zginiecie

 

 

 

Napisz coś więcej. Utrzymana w stylu opowiadań, czy poszedł w innym kierunku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest to książka, którą aktualnie czytam, ale wracałem do niej wielokrotnie. Zwłaszcza rozdział "Marsz przez Pacyfik" działał na moją wyobraźnię. Generalnie uwielbiam klimaty wojennomorskie. Pamiętam jak jako dwunasto- czy trzynastolatek łyknąłem w jeden wieczór "Od Morza Koralowego do Midway" Flisowskiego.

Coronel2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, rmak napisał(-a):

 

Napisz coś więcej. Utrzymana w stylu opowiadań, czy poszedł w innym kierunku?

 

To powieść. Lada dzień II tom. Styl do doszlifowania, ale jak dla mnie cholerne ciekawa bo dziej się dosłownie na moim podwórku z dzieciństwa. Znam postacie o których pisze i rejony gdzie dalej się rozwija, więc nie jestem obiektywny. Znam te miejsca, zakątki, dziury......

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może nie jest to książka, którą aktualnie czytam, ale wracałem do niej wielokrotnie. Zwłaszcza rozdział "Marsz przez Pacyfik" działał na moją wyobraźnię. Generalnie uwielbiam klimaty wojennomorskie. Pamiętam jak jako dwunasto- czy trzynastolatek łyknąłem w jeden wieczór "Od Morza Koralowego do Midway" Flisowskiego.
Coronel2.thumb.jpg.bc9395dae6c8ff843aae64aac5ebd9ee.jpg

Też miałem kiedyś całą kolekcję takich pozycji z lat 80-tych i 90-tych. Niestety, parę lat po wyprowadzce z domu mama postanowiła „posprzątać” biblioteczkę. Jakieś szkolne lektury i Pan Tadeusz to sprzątanie przetrwały, a Flisowski i jemu podobni niestety nie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie słuchania Drogi Królów Brandona Sandersona. Na początku byłem nieco zawiedziony spowolnionym początkiem, bo do skakania w rozdziałach z wątku do wątku i w czasie jestem przyzwyczajony, jednak zdecydowanie może właśnie dzięki temu zabiegowi tym mocniej się rozkręcił i trzyma wysoki poziom. Dla fanów mocniejszego fantasy polecam.

Wysłane z mojego RMX1993 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.10.2022 o 14:01, satanic napisał(-a):

Czeka na to.

 

 

 

Ja jestem w trakcie Rzeźpospolitej Dorosińskiego, następna w kolejce jest biografia Paradise Lost, a to chyba będzie następna


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem inne wydanie ksiazki, powodem jest zaznaczenie wszystkich ingerencji sowieckiej cenzury,
druga moja ulubiona ksiazka Bulhakowa to 'Zapiski na mankietach', zawierajaca wczesna autobiografie

 

spacer.png


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.11.2022 o 11:20, beniowski napisał(-a):

 

Przypomniałeś mi, że jeszcze została mi połowa Sodomy do przeczytania. Tydzień temu wydana została książka Gutowskiego o podobnej tematyce "Bielmo"

 

 

51ntDUHjhhL.jpg

T371603.jpg

Edytowane przez Rebrov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich wielbicieli Włoch i kuchni włoskiej; świetny pomysł także na prezent na zbliżające się święta. 
 

 

88EDCBAF-9D2D-49DE-A55E-6A2FD6188045.jpeg

F34771B2-26FC-4A9F-9CC7-7AD2E97463BF.jpeg

FEE523D0-DAD5-4EEE-955A-90415331C9CA.jpeg

11B78C58-85E3-4855-A9CA-A84413BEAC20.jpeg

293504AB-5E24-4D2E-AC8A-E4E09CFA053B.jpeg

F32421F6-12BD-4370-8E14-CA51AF9302F7.jpeg

5A470573-2B67-43AA-8D9F-73ACE07A5049.jpeg

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem 
Peter Watts
"Ognisty deszcz"
Zawiera dwie części:
"Ślepowidzenie" 2006
"Echopraksja"  2014
Wydawane również oddzielnie.
Hard science fiction.
Akcja dzieje się po roku 2080 na Ziemi i w Układzie Słonecznym. Ludzkość spotyka obcą inteligencję, która jest bardziej obca niż można to sobie wyobrazić. 
Ciekawa historia i bohaterowie. 
Fabuła jest wykorzystana do rozważań o tym jak rozwój nauki i nowe technologie, w tym medyczne, biotechnologiczne, informatyczne mogą wpłynąć na życie ludzi. Ciekawe rozważania na temat teorii ewolucji np. Czy człowiek rzeczywiście jest szczytowym jej osiągnięciem ? Rozważania na temat ludzkiego mózgu i samoświadomości. Np. Czym jest samoświadomość ? Czy jest potrzebna do przetrwania, czy też jest efektem ubocznym ewolucji. 
Jak działa mózg i jak można go oszukać.
Możliwości poznawcze umysłu.
(Autor z wykształcenia jest biologiem)
Co ciekawe, w powieści są obecne wampiry. Oczywiście jak to w hard science fiction  ich obecność jest wytłumaczona przez autora.
IMO ich obecność lub ewentualna nieobecność w niczym nie umniejsza ciekawych rozważań.
Polecam zwłaszcza fanom s/f ale również wszystkim, którzy chcą poszerzać swoje horyzonty.
 

4999906666749.jpg

Edytowane przez borowik1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.