Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, satanic napisał(-a):

 

No to jeszcze Jarka Szubrychta kup "Skóra i ćwieki na wieki" super książka.

Czeka w kolejce, smaka zrobił mi wywiad z autorem u Dunaja w 357


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Izabella Rusinowa " Aleksander Hamilton " 


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka lektura dla miłośników fantastyki.b8504e2cd2910c7afcfcc2064f332e2e.jpg

Wysłane z mojego moto g(50) przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem ''Nowy  wspaniały świat'' Huxleya.

Szukam teraz powieści zbliżonej do ''Wzgórza psów'' J. Żulczyka. Małe miasteczko , tajemnice, przekręty i morderstwa z mroczną fabułą. Może mi coś podsuniecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, colector napisał(-a):

Skończyłem ''Nowy  wspaniały świat'' Huxleya.

Szukam teraz powieści zbliżonej do ''Wzgórza psów'' J. Żulczyka. Małe miasteczko , tajemnice, przekręty i morderstwa z mroczną fabułą. Może mi coś podsuniecie?

Możesz spróbować czegoś z serii o komisarzu Mortce Chmielarza - jedna z książek ("Farma Lalek") dzieje się w Krotowicach w Karkonoszach - powinno ci się spodobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jest 6 części o tym komisarzu. Faktycznie ta farma lalek  wydaje się być bardzo ciekawa. Poszukam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, colector napisał(-a):

Skończyłem ''Nowy  wspaniały świat'' Huxleya.

Szukam teraz powieści zbliżonej do ''Wzgórza psów'' J. Żulczyka. Małe miasteczko , tajemnice, przekręty i morderstwa z mroczną fabułą. Może mi coś podsuniecie?

 

Tana French - Z dala od świateł

Edytowane przez Sulej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, colector napisał(-a):

Widzę, że jest 6 części o tym komisarzu. Faktycznie ta farma lalek  wydaje się być bardzo ciekawa. Poszukam.

Czytałem Wzgórze psów, a z serii o Mortce  czytałem właśnie Farmę lalek i tak jak pisał wcześniej kolega powinna ci sie spodobać. Zwróć tez uwagę na najnowsza pozycje Żulczyka  Informacja zwrotna, u mnie czeka w kolejce do przeczytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kingcrimson napisał(-a):

Czytałem Wzgórze psów, a z serii o Mortce  czytałem właśnie Farmę lalek i tak jak pisał wcześniej kolega powinna ci sie spodobać. Zwróć tez uwagę na najnowsza pozycje Żulczyka  Informacja zwrotna, u mnie czeka w kolejce do przeczytania.

 Ze stajni Żulczyka czytałem ślepnąc od świateł i wzgórze psów tylko. Może sięgne po więcej. Kusi mnie Bastion S. Kinga dla odmiany ale to cegła potężna jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Likwidują jeden z dwóch Empików w Zgorzelcu i można kupić dwie książki w cenie jednej.

 

IMG_20230118_110339.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyka kina. Film mi się od zawsze podobał ale pierwowzór literacki robi jeszcze większe wrażenie. I taka ogólna refleksja że takich gangsterów już nie ma 🙂

 

IMG_20230201_082723.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, kingcrimson napisał(-a):

Klasyka kina. Film mi się od zawsze podobał ale pierwowzór literacki robi jeszcze większe wrażenie. I taka ogólna refleksja że takich gangsterów już nie ma 🙂

 

 

I nigdy nie było - Puzo sobie taką fajną, elegancką mafię wymyślił. Prawdziwą mafię (w sumie to camorrę) to pokazuje Roberto Saviano w „Gomorze”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, beniowski napisał(-a):

I nigdy nie było - Puzo sobie taką fajną, elegancką mafię wymyślił. Prawdziwą mafię (w sumie to camorrę) to pokazuje Roberto Saviano w „Gomorze”.

Autor jednak wykorzystał pewne prawdziwe wydarzenia i postacie a że przy okazji wyidealizowal i uatrakcyjnił postać gangstera to już inna sprawa i oczywiście trzeba brać to pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simon Sebag Montefiore. Jerozolima Biografia miasta. Czyta się jak każdą książkę tego autora. Ekstra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, mandaryn44 napisał(-a):

Simon Sebag Montefiore. Jerozolima Biografia miasta. Czyta się jak każdą książkę tego autora. Ekstra.

Ja właśnie zakupiłem - czekam aż mi przywiozą z Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mandaryn44 napisał(-a):

Polecam też Romanowów tego samego autora. Świetna książka.

Ja już praktycznie wszystko tego autora czytałem. Została mi właśnie "Jerozlolima" i "Młody Stalin".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Skucha" Jacek Hugo-Bader. Opis nie zachęca, ale jak się zacznie czytać to wciąga.

A poprzednia to był "Chołod" Twardocha. Też ciekawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kingcrimson napisał(-a):

Klasyka kina. Film mi się od zawsze podobał ale pierwowzór literacki robi jeszcze większe wrażenie. I taka ogólna refleksja że takich gangsterów już nie ma 🙂

 

IMG_20230201_082723.jpg

 

 

Jeśli kochasz i film i książkę, to NAJMOCNIEJ JAK MOGĘ polecam Ci podcast Michała Oleszczyka o historii powstania książki i filmów. Autor ma wspaniałą wiedzę i niesamowicie wcągający sposób opowiadania. 

 

 

 


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IMG20230201131530.thumb.jpg.51c90e514253a339fe4996ca79ec3054.jpg
Też właśnie słucham, tylko trzeciego tomu i jest coraz lepiej. Do pierwszego podchodziłem dwa razy kiedyś przeczytałem kilkadziesiąt stron i odstawiłem ostatnio zabrałem się za słuchanie i okazało się, że po tych właśnie kilkudziesięciu stronach jest robi się ciekawiej, wciąga, mogę powiedzieć: im głębiej w las tym więcej drzew.

Wysłane z mojego RMX1993 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.