Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny raz , "Silmarillion" - Tolkiena

A przed, też kolejny raz "Mistrza i Małgorzatę". Ulubiona lektura

 

Ja osobiscie tez uwielbiam ta ksiazke - czy ktos z kolegow mial przyjemnosc ogladac najnowasza ekranizacje Mistrza i Malgorzaty - rosyjski serial, ja osobiscie bylem zachwycony - ale jestem ciekaw waszych opini

pozdr


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również czytałem książki Cejrowskiego i często do nich wracam. Niesamowicie opowiada o swoich podróżach i przygodach. Teraz zacząłem "Hobbita, czyli tam i z powrotem" Tolkiena i muszę przyznać, że mi sie podoba pomimo wcześniejszej niechęci do tego typu książek. Polecam też "Władysław Bartoszewski. Wywiad rzeka" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktos z kolegow mial przyjemnosc ogladac najnowasza ekranizacje Mistrza i Malgorzaty

 

Nie wiem czy to też sam serial co u Ciebie , ale w TVP2 właśnie leci. I on mnie pchnął do książki.

Co do filmu - wrażenia mam mieszane. Siermiężny :/ . Ale może to ja mam wyidealizowany obraz filmu.... Co książkę czyni jeszcze ciekawszą :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowy Diabeł

a w TVP2 kiedy leci?

za każdym razem jak czytam to przeszywa mnie dreszcz, za każdym razem :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a w TVP2 kiedy leci?

 

Po 22,00 :) w poniedziałki. Tyle co tramwaj przejechał Michała Aleksandrowicza

Berlioza , a Iwana Nikołajewicza "Bezdomnego" zamknęli w "psychuszce"

Ale nie jestem już pewien czy to TVP1 czy 2. Z pewnością publiczna.

Ciekaw jestem Twego zdania po obejrzeniu jednego odcinka :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktos z kolegow mial przyjemnosc ogladac najnowasza ekranizacje Mistrza i Malgorzaty

 

Nie wiem czy to też sam serial co u Ciebie , ale w TVP2 właśnie leci. I on mnie pchnął do książki.

Co do filmu - wrażenia mam mieszane. Siermiężny :/ . Ale może to ja mam wyidealizowany obraz filmu.... Co książkę czyni jeszcze ciekawszą :smile:

 

Ja ogladalem go jakis rok temu, i srodze cierpialem ze wzgledu na fakt iz moj rosyjski pozostawia wiele do zyczenia - pozyczylem dvd od znajomych - nie mam niestety polskiej telewizji:), a napisy jakos nie wchodzily w gre, coz na mnie zrobil swietne wrazenie - lepsze o wiele od polskiego teatru telewizji z nieodzalowanym Holubkiem w roli meistera, coz kwestia gustu - ogladalem tez dodatek odnosnie scen i lokalizacji filmu i co ciekawe ekipa starala sie oddac gdzie sie tylko dalo te same miejsca - pomijam przydlugi wywiad z corka autora, ta sama ekipa ekranizowala idiote dostojewskiego - osobiscie mnie powalil.

coz sadze ze to troszke jak z ekranizacja tolkiena - dla mnie porazka a dla wielu ludzi hit - wszystko zalezy jak wiele wyobrazni i jak zblizonej do wyobrazni rezysera wkladamy w ksiazke...

coz mile zaskoczyl mnie fakt iz leci teraz na 2 - musze podpytac kto ze znajomych ma tu dostep...


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje stary temat - odswierzylem Ubika P. Dick'a i w sumie mnie pozamiatalo- rewelka

teraz mam zamiar odswierzyc Robota Snerga - Wisniewskiego:)

 

A co z wami Panowie? Czyzby zegarki, kryzys i pogon za jutrem wypelnily caly czas - ten temat umarl ... a np. filmy trzymaja sie niezle,

 

Napiszcie co czytacie - ja ostatnio ze wzg. na ograniczony dostep mecze poraz kolejny sprawdzone pozycje ale chetnie bym uslyszal o czyms nowym...

pozdrawiam

RAFAL


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie (z racji wykonywanego zawodu):

 

- Jig and fixture handbook. Carr Lane manufacturing CO.

- Modular fixturing handbook. Carr Lane manufacturing CO. Oczywiście po angielsku.

 

Jeśli ktoś tym zainteresowany, to odsyłam tutaj:

 

http://www.carrlane.com/


Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z zawodowych dzisiaj dotarl swiezy Cell, a na tapecie RNA structure and function - niestety tysiac stron protokolow do przewalenia,

standartowo w pracy 3-5 publikacji na dzien, a jak sami cos publikujemy albo granty to niestety az d*pa boli a jak slysze slowa klucze to mam ochote wyc...

 

pozdrawiam


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Trylogia Czarnego Maga" Trudi Canavan + prequel "Uczennica Maga".

To mój powrót do fantastyki, której sporo czytałem w czasach szkolnych. Klimaty trochę w stylu Ursuli K. LeGuin.

 

Ponadto polecam Philipa Jose Farmera "Gdzie Wasze ciała porzucone".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepszą książką jaką czytałem jest Mistrz i Małgorzata Michała Bułhakowa. Czytałem ją kilka razy i za każdym razem odnajdowałem w niej nowy sens i drugie (kolejne?) dno. Polecam wszystkim.


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja brnę przez "Księgę bez tytułu" nieznanego autora :) I nie powiem żeby było lekko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Obecnie kończę "Samotna misja - pułkownik Kukliński i zimna wojna" Józefa Szaniawskiego

a zaczynam po raz drugi "Z floty carskiej do polskiej" Mamerta Stankiewicza.

Ogólnie historia, historia i jeszcze raz historia.

Do poduszki, nieustająco bawi mnie twórczość Andrzeja Pilipiuka.

Stale powracam też do twórczości Güntera Grassa.


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do poduszki, nieustająco bawi mnie twórczość Andrzeja Pilipiuka.

o tak, czytam też dla odpoczynku intelektualnego, muszę odreagować jeszcze po tym, jak musiałem w zeszłym roku uczyć się (w moim wieku!!!) kilka miesięcy. Teraz zbiorek opowiadań, choć muszę przyznać, że rozczarowują mnie niekiedy zakończenia (jakoś klimat w niektórych siada)

poza tym wreszcie skończyłem Autostopem przez galaktykę (brakowało mi dwóch ostatnich części), biorę się za Prachett'a (uwierzycie, że do tej pory nigdy nie czytałem?)

a jesienią Dostojewski - ostatni raz Biesy i Braci Karamazow czytałem w liceum i chyba miałem mało dojrzałe podejeście, więc przeczytam jeszcze raz

oczywiście Bułhakow - MiM niesamowite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmin- Sama Savage'a- rewelacja.

Można się z tej książki wiele dowiedzieć o ludziach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie zjadłem nie gryząc książkę (treść) napisana przez Znajomego:

 

 

Giorgio Rayzacher

"Legenda o nerwowym człowieku"

wydawca: Nowa Proza

 

Jak dla mnie piękne połączenie American Psycho z Pulp Fiction. Giorgio nice job!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom Clancy "Zęby tygrysa" stare ale dopiero teraz mi wpadło w ręce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz Zaruski "Na morzach dalekich" - bardzo przejmująca lektura, polecam klubowiczom odwiedzającym temat "Nie jest OK".


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio poczułem chęć odświeżenia wiedzy z studiów :)

David Halliday, Robert Resnick - Fizyka

Fizyka-tom-1_David-Holiday-Robert-Resnick,images_product,23,83-01-09323-4.jpgFizyka-tom-2_Robert-Resnick-David-Halliday,images_product,22,83-01-09324-2.jpg

 

Ponadto mam odłożone kilka(naście) tytułów do przeczytania. Najprawdopodobniej na początek Bastion S. Kinga lub coś S. Lema z serii wydanej przez Gazetę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, rzeczywiscie - najlepsze jest to, ze nazwiska przekleiłem bezkrytycznie z opisu z merlina. Przy czym szukając w wyszukiwarce wpisałem poprawnie Halliday.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać, ale w zasadzie nie czytam książek, zawsze zaczynam, ale żadko kończe. Mimo wszystko kocham starą dobrą lekturę z czasów podstawówki "Kamienie na szaniec", jeżeli ktoś jest fanem Al Pacino to gorąco polecam wywaid prowadzony przez Lawrenca Grobla bardzo interesujący szczery, co ciekawe wywiad zaczał się w 1979roku a skonczył się 2005r. Na mojej liście napewno, musi się znaleść "Zbrodnia i Kara" dostojewskiego i obowiązkowo Mario Puzo, oczywiście "Godfather" i "Ormeta"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość areczek86

Pomijając książki o marketingu i turystyce których w ostatnim czasie mam w nadmiarze, to czytam obecnie Stan zagrożenia Andy'ego McNaba - byłego żołnierza SAS. Polecam wszystkie jego książki, zwłaszcza autobiograficzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem sią zapytać ma ktoś z was może do odsprzedania książkę o tyt. "Co do grosza" zdaje się, że autorstwa Archera Jeffreya

 

Edyta:

Już nie aktualne, właśnie nabyłem za 7.5pln z przesyłką;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.