Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zastanawiałem się jakie książki zrobiły na mnie wrażenie. I doszedłem do wniosku ze książkę którą czytałem raz to albo mi się podobała albo nie. A książki które czytałem kilka razy to te które zrobiły na mnie wrażenie.

Tak wiec z książek które zrobiły na mnie wrażenie polecam gorąco klubowiczom

Okakuro Kakuzo Księga herbaty. Książka o Japońskim ceremoniale herbacianymale jednocześnie pokazuje w cudowny sposób jak Japończycu potrafią w genialny sposób łączyć perfekcjonalizm z umiłowaniem sztuki i estetyki.

Sartre Mdłosci. Typowy egzystencjalizm

Oraz całą twórczość Alberto Moravii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem w 1,5 dnia "Żmiję" Sapkowskiego- za krótka- jak szkic, albo streszczenie, albo czegoś nie rozumiem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

A ja po tej nieszczęsnej tęczy 6, przeczytałem "Serce jak ołów" Piotra Starzaka (polecam); później tak jak mówiłem "Początek jutra" Witolda Urbanowicza czyli opis pierwszych powietrznych walk we wrześniu 39, oraz drogę autora do Francji i stamtąd do Wielkiej Brytanii, a dziś zacząłem "9 milimetrów do śmierci" zaczyna się ciekawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

herodot-dzieje.jpg

 

Co tu dużo mówić ... klasyka ;)


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem "Dzień szakala" F. Forsytha, a teraz chyba przeczytam jakąś książkę z zakresu psychologii. Dokładnie nie wiem jeszcze co ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie też Łaskawe zrobiły piorunujące wrażenie, z pewnością jeszcze do lektury powrócę. Od dawno żadna powieść tak mną nie wstrząsnęła.

A teraz kończę Powstanie Warszawskie. Zarys podłoża politycznego i dyplomatycznego J.M. Ciechanowskiego. W kolejce czeka B. Musiał Na Zachód, po trupie Polski. Niezbyt oryginalny tytuł, w niemieckim wydaniu z 2008 brzmiał następująco: Kampfplatz Deutschland. Stalins Kriegspläne gegen den Westen..


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

A ja czytam Marketing Kotlera, chociaż nie muszę. Troche tłumaczenie i skład są męczące.

 

Polecam "Marketing Europejski" tego samego autora ;) Wg mnie trochę lżej się czyta B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THOMAS BERNHARD "MRÓZ"

Kafka "Dziennik"

 

Bernhard -pokrewna dusza Franza Kafki. Odmówił inscenizacji swych utworów w Austrii.Dzieło mroczne, przemawiające do człowieka.

Nigdy nie zapomnę "pierwszego czytania" Kafki.Kafka napisał podobno "Proces" w jedną noc

Gdyby poprosic opatrznośc żeby na naszej drodze stawiała częsciej takie dzieła... a tak... szukaj człowieku brylancików literatury aż do usranej śmierci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się nic a nic nie wstydzę

I czytam sobie "Dom nad rozlewiskiem" Małgorzaty Kalicińskiej :D :D :D

Całkiem nieźle jest napisana :D I nie muszę oglądać Brodzik - same plusy


Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

Ja w ciągu ostatnich paru dni przeczytałem:

-9 milimetrów do nieba (książka napisana przez byłego policjanta, o warszawskich policjantach)

-Historia opowiedziana synowi (o rosyjskich bandziorach, podobno na podstawie tego nakręcili serial "Brygada")

I obecnie czytam

-Świt zwycięstwa (Bitwa o Anglię oczami dowódcy dywizjonu 303)

No i nie wiem co będzie następne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podróżowałem po Andaluzji i chciałem się zapoznać z hiszpańską literaturą współczesną.

Przeczytałem kilka pozycji Arturo Perez-Reverte.

Szczególnie przydały mi się Ostatnia bitwa templariusza - pięknie opisująca klimaty Sewilli ( zachwyciło mnie to miasto)

oraz Królowa południa - rzecz też dzieje się na wybrzeżu Andaluzji.

Cudownie jest podróżować po miejscach znanych z wcześniej przeczytanych książek i porównywać odczucia autora ze swoimi.

Już po powrocie zaliczyłem Szachownicę Flamandzką, której akcja rozgrywa się w Madrycie i szczególnie polecam ją miłośnikom szachów.


mark191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam "Podróże z Herodotem" Ryszarda Kapuścińskiego. Czytałem ją już kiedyś, potem za jej natchnieniem zabrałem się za "Dzieje" samego Herodota. Teraz postanowiłem odświeżyć sobie obie te książki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kolejny raz przeczytałem "Mistrz i Małgorzata" a teraz po raz trzeci "Flet z Mandragory" Łysiaka.

Obydwie książki bardzo lubię i czasem sobie przypominam.


-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem "Księgę cmentarną" Gaimana, obecnie "Jonathan Strange i pan Norrell" Susanny Clarke - po pierwszym tomie stwierdzam, że jestem rozczarowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu:

Wszystkie książki R.A. Salvatore po kilka jednocześnie :-).

Dodatkowo książki Ericksona (Fantasy) - Malazańska Księga Poległych (straszne "cegły").

Encyklopedia Zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już czytał książkę Petri Sarjanena - " Biała Śmierć. Najskuteczniejszy snajper w historii wojen - Simö Häyhä." ?

Jestem ciekaw czy warto ją nabyć...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Skończyłem właśnie czytać książkę Krystyny Kurczab-Redlich "Głową o mur Kremla" i szczerze polecam

oraz

Spencer Johnson "Kto zabrał mój ser" - szczerze nie polecam

a teraz mam zamiar przeczytać Wiktor Osiatyński "Zrozumieć świat"

 

Janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak planowałem poczytuję Prachetta, zacząłem od początku - Kolory Magii - i było nieźle, ale teraz kończę Ciekawe Czasy i ubaw po pachy, zachęcam, choć żeby być w miarę zorientowanym, trzeba pierwszą przeczytać

na próbkę hasło, do jakiego wypisania na murach są zdolni rewolucjoniści z czerwonej armii w imperium: "Niech niezbyt miłe rzeczy przytrafią się naszym nieprzyjaciołom, jeśli można" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert h. Frank

"Dlaczego piloci kamikadze zakładali hełmy?"

 

Całkiem lekka, zabawna książka quasi-ekonomiczna. Polecam.


Pozdrawiam Bartek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu:

Wszystkie książki R.A. Salvatore po kilka jednocześnie :-).

Dodatkowo książki Ericksona (Fantasy) - Malazańska Księga Poległych (straszne "cegły").

Encyklopedia Zdrowia.

Erickson!

Geniusz dark fantasy!

Czekam na następny tom - maj 2010 (?)

Ale to nic w porównaniu z Georgiem R.R. Martinem!

Walnął mnie na kolana Sagą Ognia i Lodu i... reszta tomów w przygotowaniu!

Gdybym nie czekał na te książki, normalnie bym gnoja zabił!!

Ale polecam: Gra o tron, Starcie królów, Nawałnica mieczy (Stal i śnieg oraz Krew i złoto), Uczta dla wron (Cienie śmierci oraz Sieć spisków)

Także opasłe tomiska!


I love it when a plan comes together

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestaliśmy czytać? Nie wierzę :D. Odświeżam wątek.

Z niecierpliwością oczekuję na przesyłkę z pewnego sklepu internetowego z książką Jacka Pałkiewicza "Angkor". Po "Syberii", "El Dorado" i "Amazonce" i genialnej przez wielkie GY :lol: "Pasji życia", przyszła kolej na ostatnią już pozycję tego autora, której dotychczas nie czytałem.

Krótka recenzja ze strony sklepu:

"Przepełnione elektryzującym nastrojem niepowtarzalne piękno dramatycznego pojedynku sił drapieżnej przyrody z dziełem geniuszu człowieka wzbudza głębokie doznania estetyczne. Angkor wywołuje spontaniczny wybuch zachwytu i przyśpieszone bicie serca nawet u tak obytego jak ja podróżnika, któremu nigdy nie brakowało bogactwa wrażeń i dreszczy emocji. Cieszy mnie to, bo podziw i oszołomienie zapierające dech w piersi są solą i pieprzem pozostawiającym ślad w egzystencji człowieka. A nie zawsze tak się zdarza, ponieważ każdy obyty w świecie z reguły uodparnia się i staje się nieczuły na widok niecodziennych wspaniałości. Żadne przesadne i nadmiernie barwne opisy nie są w stanie oddać baśniowej atmosfery panującej pośród khmerskich świątyń. Angielski pisarz i dramaturg, Somerset Maugham, urzeczony zagadkowym czarem tych zabytków, napisał: "Nie można umrzeć, nie zobaczywszy Angkoru"."

O autorze:

"Jacek Pałkiewicz - reporter i eksplorator. Twórca survivalu w Europie. W 1975 r. przepłynął samotnie Atlantyk łodzią ratunkową. Współpracował z rosyjskim Centrum Szkolenia Kosmonautów w programie survivalowym. Uczy elitarne jednostki specjalne strategii przetrwania w odmiennych strefach klimatycznych. Kierował wieloma ambitnymi wyprawami międzynarodowymi. Poznał największe dżungle naszej planety i należy do ostatniej już generacji eksploratorów pustyń. Zna bardzo dobrze Indochiny i Syberię. W 1996 r. jego naukowa ekspedycja zlokalizowała źródło Amazonki, co zostało uznane przez Towarzystwo Geograficzne w Limie. Za to odkrycie Pałkiewicz został uhonorowany odznaczeniem Kawalera Orderu Zasługi Republiki Włoskiej. W 2002 r. wyprawa wspierana przez rząd peruwiański zebrała zaskakujące dowody dające szanse na rozwiązanie zagadki El Dorado, jednej z najbardziej fascynujących legend w historii ludzkości. Członek rzeczywisty Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie. Autor kilkunastu książek i filmów dokumentalnych, dziennikarz publikujący swoje reportaże na łamach poczytnych czasopism europejskich. Laureat głównej nagrody literackiej "Bursztynowy Motyl" im. Arkadego Fiedlera."

 

Polecam wszystkim miłośnikom literatury podróżniczej, książki tego autora pochłania się jak najlepsze thrillery. Dla zainteresowanych osobą autora link do jego strony jest TU.

Edytowane przez TomekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uparcie brnę do przodu i już prawie kończę "Lód" Dukaja.

Ma facet wyobraźnie, trzeba przyznać.


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie czytam Mario Puzo- Ostatni don, a jak skończę to zabieram się do czytania latających tygrysów Urbanowicza

Edytowane przez Pawelm87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.