Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio książek w domu mam więcej, niż czasu na czytanie...

 

Polecam Jeffrey'a Archera - zacząłem od "Ścieżek chwały", potem "Więzień urodzenia" i zamierzam sięgnąć po więcej.

 

A teraz na tapecie obowiązkowa lektura każdego samuraja - "Szogun" Jamesa Clavella

 

... i w planach jeszcze 16 tom "Nekroskopa" Briana Lumley'a, ale tylko siłą rozpędu (szkoda mi nie doczytać sagi) - Lumley ma odwrotnie proporcjonalny stosunek jakości do numeru tomu (pierwsze 5 tomów polecam każdemu - czyta się z zapartym tchem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

Archera czytałem do tej pory Sprawę Honoru i 11 przykazanie, polecam obie :lol:

Obecnie czytam wspomnienia wspinacza Johna Roskeley'a "Opowieści ze ściany", a później czeka na mnie "Lwowskie Puchacze" Jerzego Damsza, wspomnienia dowódcy dywizjonu 307.

Wcześniej skończyłem nową książkę Sapkowskiego, ale raczej nie polecam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

... i w planach jeszcze 16 tom "Nekroskopa" Briana Lumley'a, ale tylko siłą rozpędu (szkoda mi nie doczytać sagi) - Lumley ma odwrotnie proporcjonalny stosunek jakości do numeru tomu (pierwsze 5 tomów polecam każdemu - czyta się z zapartym tchem).

 

Zagalopowałem się bodajże do 13 tomu i wymiękłem.Daj znać czy warto brnąć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stephen King "Bastion". Przekroczyłem statecznie stronę 1000, napięcie dyskretnie narosło, elementy magiczne intensywnieją... jest fajnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Opowieści z Ziemiomorza" Le Guin

 

Ogólnie cała seria świetna :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś może "Trzydziesty piąty i później" Rybakowa w wersji elektronicznej ?


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

prosze o polecenie ksiazki z tematu historii powojennej; lata '45 - moment obecny. Czuje sie lekko uposledzony z tego tematu.

Moze trącić opiniotwórstwem, ale bez beletrystyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skonczylem "Anioly i Demony",teraz zabralem sie za "Kamienie na szaniec".Ucze sie za granica,nie mialem okazji przerabiac jej jako lektury (-;


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dan Brown "Zaginiony symbol" ;p I równolegle w dalszym ciągu "Dzieje" Herodota:)


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

no i jak ten Dan Brown?? Trzyma poziom "Aniołów..." i "Kodu..." ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jak ten Dan Brown?? Trzyma poziom "Aniołów..." i "Kodu..." ???

 

Dan Brown nie napisał tylko "Anioły..." i "Kod...". Każda jedna jego książka tak samo trzyma w napięciu (czytałem wszystkie oprócz najnowszej), dlatego nie sądzę żeby ta miała być gorsza.

Szkoda, że ostatnio za dużo czasu nie mam żeby przeczytać najnowszą, ale na pewno zrobię to niedługo.

Zimny jak nie czytałeś "Cyfrowej twierdzy" i "Zwodniczego punktu" to polecam.

Edytowane przez krystekomega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dan Brown nie napisał tylko "Anioły..." i "Kod...". Każda jedna jego książka tak samo trzyma w napięciu (czytałem wszystkie oprócz najnowszej), dlatego nie sądzę żeby ta miała być gorsza.

Szkoda, że ostatnio za dużo czasu nie mam żeby przeczytać najnowszą, ale na pewno zrobię to niedługo.

Zimny jak nie czytałeś "Cyfrowej twierdzy" i "Zwodniczego punktu" to polecam.

 

Cyfrowa Twierdza i Zwodniczy Punkt to książki dobre, ale nie występuje tam Pan Profesor W Tweedach Od Harrisa,a w Aniołach, Kodzie i Symbolu występuje B) Ja uszeregowałbym jego książki w tej kolejności Kod, Anioły, Cyfrowa i Zwodniczy Punkt. Symbol jest gdzieś pomiędzy. Gdzie dokładnie to nie wiem, bo jeszcze nie skończyłem. Jest w niej sporo reklam (książka w której reklamuje się komórki, czy ciuchy to dla mnie przegięcie), ale czyta się dobrze. Zobaczymy jak się skończy :)


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

Czytałem, czytałem ale jednak Kod i Anioły są jak dla mnie trochę lepsze, choć faktycznie, wszystkie książki są napisane w ten sposób że aż nie chce się ich odkładać tylko czytać dalej, zarywając kolejną noc B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin Szczygielski "PL-BOY" - dwie czesci. polecam. latwo, lekko i przyjemnie. a przy okazji mozna poznac kulisy pracy w redakcji Playboy'a. ksiazka glosna swego czasu z racji faktu, iz przy okazji jej promocji wyszedł na jaw zwiazek autora z tomaszem raczkiem. zabieralem sie do niej dosc dlugo bo moja natura homofoba troche sie krzywila, ale ksiazka ostatecznie okazala sie dla mnie 'czysta' i na tyle ciekawa,ze doslownie pochłonąlem obie czesci w trzy dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie skończyłem "Byłem Dowódcą Oficerskiej Kompanii Karnej Armii Czerwonej" -Aleksander Pylcyn

Polecam miłośnikom frontowych opowieści z czasów DWS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jakie masz odczucia po tej lekturze? Bo ja raczej negatywne.

Podczas czytania tej książki czułem się jak bym czytał podręcznik ideologiczny dobrego czerwonoarmisty. Facetem nie targają jakiekolwiek wątpliwości, nie nachodzi go żadna refleksja. Matka armia czerwona i ojczulek stalin. Prosty, stary człowiek mentalnie nadal w ZSRR lat 60 chyba.

Chociaż z drugiej strony ciekawie spojrzeć na świat oczami tak zindoktrynowanego człowieka.

Ale mimo wszystko nie polecam, bo szkoda czasu.


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Peanatema" Stephensona symultanicznie z "Upadłymi aniołami" Morgana, a lekturą toaletową na dzisiaj są "Szturmowcy śmierci".


WorldWideWatches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowa Twierdza i Zwodniczy Punkt to książki dobre, ale nie występuje tam Pan Profesor W Tweedach Od Harrisa,a w Aniołach, Kodzie i Symbolu występuje ;) Ja uszeregowałbym jego książki w tej kolejności Kod, Anioły, Cyfrowa i Zwodniczy Punkt. Symbol jest gdzieś pomiędzy. Gdzie dokładnie to nie wiem, bo jeszcze nie skończyłem. Jest w niej sporo reklam (książka w której reklamuje się komórki, czy ciuchy to dla mnie przegięcie), ale czyta się dobrze. Zobaczymy jak się skończy ;)

 

Ja lubię Cyfrowa Twierdze - choćby za to, ze jako osoba zawodowa "grzebiaca w komputerach" nie czułem się źle czytając ową książkę :P

 

Oczywiście nic nie pobije Gibsona :)

 

ps. a ja właśnie kończę nowa książkę Piekary - z serii o inkwizytorze - lubię jego poczucie humoru i ogólnie świat który wykreował jest barwnie opisany :) trochę się powtarzać zaczyna, ale ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Niebo miało kolor telewizora nastawionego na nieistniejący kanał." ;)

Edytowane przez chomior

WorldWideWatches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jakie masz odczucia po tej lekturze? Bo ja raczej negatywne.

Podczas czytania tej książki czułem się jak bym czytał podręcznik ideologiczny dobrego czerwonoarmisty. Facetem nie targają jakiekolwiek wątpliwości, nie nachodzi go żadna refleksja. Matka armia czerwona i ojczulek stalin. Prosty, stary człowiek mentalnie nadal w ZSRR lat 60 chyba.

Chociaż z drugiej strony ciekawie spojrzeć na świat oczami tak zindoktrynowanego człowieka.

Ale mimo wszystko nie polecam, bo szkoda czasu.

 

Niewątpliwie autor jest dzieckiem swoich czasów,które z łezką w oku wspomina ZSRR. Jako zawodowy wojskowy nie miał złego życia w swoim kraju i wiernie służył mateczce Rosji.

Plusem dla niego jest to że potrafił napisać to co mu się nie podobało (zabijanie cywilów-niemców przez czerwonoarmistów, bezmyślność przełożonych)jak również przedstawił rzeczy dobre . Relacje między żołnierzami , opisy akcji na pierwszej lini frontu.Bardziej pod tym kontem go oceniam.Lubię tego typu opowieści.

W każdym razie wierzył w to co robił i był przekonany że robi dobrze. Mimo wszystko polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Niebo miało kolor telewizora nastawionego na nieistniejący kanał." B)

 

"Cyberspace. A consensual hallucination experienced daily by billions of legitimate operators, in every nation, by children being taught mathematical concepts... A graphic representation of data abstracted from banks of every computer in the human system. Unthinkable complexity. Lines of light ranged in the nonspace of the mind, clusters and constellations of data. Like city lights, receding..."

 

tamże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orhan Pamuk "Stambuł - Wspomnienia i Miasto". Kupiłem ją bo mi się okładka spodobała. Łyknąłem za jednym prawie razem. Gorąco polecam dla tych, którzy lubią wspomnienia. Na pewno sięgnę po inne książki tego autora (w końcu Noblista). A teraz "Niepiosenki" Kazika Staszewskiego na tapecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Co to jest? - spytała Molly, gdy pstryknął przełącznikiem kanałów.

-Program dla dzieci.

Nieciągły strumień obrazów w rytmie cyklu selektora.

-Koniec - polecił Hosace.(...)

 

(...)Zamknął oczy.

Odnalazł karbowany przycisk zasilania.

A w krwistej ciemności pod powiekami wrzały na granicach przestrzeni srebrne fosfeny, hipnagogiczne obrazy przeskakiwały niby film zmontowany z przypadkowych klatek. Symbole, liczby, twarze, rozmyta, rozczłonkowana mandala wizualnej informacji.


WorldWideWatches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.