Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Dla wytchnienia? To może "Pantaleon i wizytantki"? ;-)

 

Czytałem 8)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mroczny-Bies-Almanach-rosyjskiej-fantastyki-tom-1_Fabryka-Slow,images_big,6,83-89011-89-1.jpg

 

Mroczny Bies. - antologia rosyjskiej fantastyki.


life's a piece of shit [...] just remember that the last laugh is on you. and always look on the bright side of life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opowiadania "O pochodzeniu gatunków" Wiktora Pielewina:

 

 

"Breguet w kieszeni wydzwonił kilka taktów z uwertury do Roberta Diabła i Darwin otrząsnął się z zadumy."

 

:)

Edytowane przez SecondTom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Henry Kissinger "Dyplomacja"

 

Nie mam już złudzeń co do pozycji Polski na arenie międzynarodowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie czytam...ktory to juz raz z kolej :blink: ... ksiazke Maji Lidii Kossakowskiej Siewce Wiatru oraz jej kontynuacje Zbieracza Burz... super ksiazki polecam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opowiadania "O pochodzeniu gatunków" Wiktora Pielewina:

 

 

 

 

:blink:

Wstawki o Breguecie można też znaleźć u Puszkina w "Eugeniuszu Onieginie". Co więcej, współcześnie marka Breguet wykorzystała cytaty z tego utworu w swoich reklamach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stephen King- bastion

U mnie czeka na swoją kolej, na razie czytam kolejną książkę Strugackich - Przenicowany świat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniedzialek zaczyna sie w sobote - Strugackich. To taki powrot do wczesnej mlodosci :lol:


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Radość niepracowania" - Ernie Zelinski.

Świetnie napisana i dająca nieco do myślenia :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Świat finansjery" Pratchetta a wcześniej "Potworny regiment" tegoż autora :lol:


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie czeka na swoją kolej, na razie czytam kolejną książkę Strugackich - Przenicowany świat.

przed przystąpieniem do lektury bastionu polecam przeczytać krótkie opowiadanie tegóż autora pt "nocny przypływ". Znalazłem go w zbiorze opowiadań "nocna zmiana". Wg mnie doskonale wprowadza w świat opisany w bastionie.

p.s. pod kopułą czytaleś juz?


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, Kinga zacząłem w zasadzie od końca, bo od Mrocznej Wieży. Po przeczytaniu stwierdziłem, że jeśli kiedyś będę miał do niej wrócić - muszę zapoznać się z przynajmniej głównymi opowieściami do których MW nawiązuje.

 

Bastion jest na razie pierwszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem Utraconą cześć Katarzyny Blum, polecam gorąco, zaczynam Czarodziejską Górę Tomasza Manna, po 5 stronach polecam gorąco, sprawia wrażenie obcowania z literaturą przez duże L, ostatni raz takie wrażenie miałem czytając Grę szklanych paciorków Hessego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ostatnia noc w Twisted River" Johna Irvinga.

 

Niezłe, choć Garp był lepszy. Ale dobrze się czyta. Irving fajnie odkrywa kolejne niesamowite wątki, w pozornie chaotyczny sposób, ale w istocie rzeczy wszystko jest spójne i potoczyste.

 

Nie jest to może "Wojna i pokój" :) , ale dobra lektura.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed przystąpieniem do lektury bastionu polecam przeczytać krótkie opowiadanie tegóż autora pt "nocny przypływ". Znalazłem go w zbiorze opowiadań "nocna zmiana". Wg mnie doskonale wprowadza w świat opisany w bastionie.

p.s. pod kopułą czytaleś juz?

Jestem w trakcie Bastionu, poprzednio Pod Kopuła... Fajnie, że King zaczął pisać takie tomiszcza - na trochę dłużej starcza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie Bastionu, poprzednio Pod Kopuła... Fajnie, że King zaczął pisać takie tomiszcza - na trochę dłużej starcza :)

Dokładnie tak jak piszesz! Już nie wystarczają 2 wieczory żeby np taka pochłonąć ;D W sumie do zakupu bastionu i pod kopułą zachęciły mnie teksty na okładkach reklamujące te książki jako jedne z najlepszych książek Kinga, niedawna promocja -25% w Matrasie była dodatkowym argumentem. Muszę przyznać, że teksty reklamowe nie zawiodły, przynajmniej mnie. Może do Carrie nie ma co ich porównywać (pierwsza książka Kinga którą przeczytałem i wg mnie najlepsza), ale w mojej opinii są jednymi z lepszych książek tegóż autora.


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz! Już nie wystarczają 2 wieczory żeby np taka pochłonąć ;D W sumie do zakupu bastionu i pod kopułą zachęciły mnie teksty na okładkach reklamujące te książki jako jedne z najlepszych książek Kinga, niedawna promocja -25% w Matrasie była dodatkowym argumentem. Muszę przyznać, że teksty reklamowe nie zawiodły, przynajmniej mnie. Może do Carrie nie ma co ich porównywać (pierwsza książka Kinga którą przeczytałem i wg mnie najlepsza), ale w mojej opinii są jednymi z lepszych książek tegóż autora.

No to dla uzupełnienia polecam Ci "Jak pisać, pamiętnik rzemieślnika" (nie wiem czy nie przekręciłem tytułu). Trochę poradnik, trochę autobiografia - rewelacja "podpatrzeć" jak tworzyły się pomysły na książki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ostatnia noc w Twisted River" Johna Irvinga.

 

Niezłe, choć Garp był lepszy. Ale dobrze się czyta. Irving fajnie odkrywa kolejne niesamowite wątki, w pozornie chaotyczny sposób, ale w istocie rzeczy wszystko jest spójne i potoczyste.

 

Nie jest to może "Wojna i pokój" :) , ale dobra lektura.

Z Irvinga warto sięgnąć po "Regulamin tłoczni win" (choć jej nie doczytałem - biblioteka domagała się zwrotu ;-)).

 

Jestem w trakcie czytania powieści "Bez dogmatu". Polecam wszystkim, których proza pamiętnikarska o zabarwieniu psychologiczno-obyczajowym nie utula do snu przedwcześnie, a także osobom chcącym poznać inne oblicze klasyka (Sienkiewicz).

Edytowane przez mabok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebrnąłem już przez póz "Zagadki Dickensa" Matthew Pearla. Lekko się czyta i wciągnęła mnie, polecam :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotografia doskonała Jaya Dickmana i Jaya Kinghorna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz "Piaty Elefant" a na urlopie przeczytałem "Piekło pocztowe", obie Pratchetta.


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem Utraconą cześć Katarzyny Blum, polecam gorąco, zaczynam Czarodziejską Górę Tomasza Manna, po 5 stronach polecam gorąco, sprawia wrażenie obcowania z literaturą przez duże L, ostatni raz takie wrażenie miałem czytając Grę szklanych paciorków Hessego.

 

Ja wczoraj wieczorem tak z ciekawości wziąłem do ręki "Cesarza" Ryszarda Kapuścińskiego.

No i w nocy doczytałem do końca.

Dziś jestem nieprzytomny.

Bardzo polecam.

Skoro rekomendujesz to zabiorę się za "Utraconą cześć Katarzyny Blum" bo chyba mam.

Jeśli będzie dobra to przeczytam pozostałe książki które rekomendujesz.

Edytowane przez jakubos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.