Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

To ja polecam serdecznie książkę, która czytałem już ze trzy razy i ostatnio znowu ją przeczytałem :) :

"Pierwsza pancerna" Franciszka Skibińskiego. To są jego wspomnienia z czasów II WŚ, podzielone na trzy części - kampania wrzesniowa, francuska i normandia.

Pomimo, że autorem jest wojskowy, to czyta mi ją się wspaniale. A już część druga to przygoda i sensacja w jednym. Super książka.

 

Druga, do której również często zaglądam, to Melchiora Wańkowicza "Monte Cassino" - reportaż z pola bitwy, czyta się z zapartym tchem.

Mam w domu kilka pozycji Wańkowicza po tacie i w sumie wszystkie czyta się bardzo lekko i przyjemnie.

Jak ktoś nie czytał to polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

czytam "Przetrwałem Afganistan" - Luttrell Marcus, Robinson Patrick

 

 

Nie pożyczyłbyś jak skończysz??

Ja czytam obecnie "Co do grosza" Jeffreya Archera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec swiata w Breslau - M.Krajewski


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

Taka mała refleksja na marginesie: fajnie, że w dobie internetu i ciągłego braku czasu ludzie(niektórzy :) ) czytają jeszcze książki... :)

 

 

No coś ty, ja to już jestem prawie uzależniony od książek, jak nie poczytam przed snem to się źle czuję :)

Niestety, w dalszym ciągu spędzam więcej czasu przy kompie niż z książką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś ty, ja to już jestem prawie uzależniony od książek, jak nie poczytam przed snem to się źle czuję :)

 

 

Popieram,

dzień bez książki to dzień stracony.

 

Pozdrawiam

Pułkownik


Davosa Classic L.E., Blonex po Dziadku, Poljot budzik (MISTRZ dokładności!), Seiko 5 Aviator, Klubowa Stowa Antea,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czytam: Teoria Mikrobiologii Ogólnej i Technicznej :)

Edytowane przez Bartek19877

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz piąty "Władcę Pierścieni" :-)

 

 

A czytałeś SILMARILLION albo DZIECI HURINA Tolkiena? Ja jestem fanem twórczości tego pana,WŁADCĘ też czytałem kilka razy,wspaniała rzecz.

A obecnie czytam zbiór opowiadań Wiktora Pielewina pt. "Kryształowy świat". Znakomite.

 

Ja czekam na dobry moment i bede czytal wladce po raz czwarty :)

A na razie koncze 3 czesc "Trylogii Husyckiej" Sapkowskiego :) Jezyk czasami trudnawy, sporo laciny ale daje rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie skończyłem "Pod kopułą" Kinga, blisko 1000 stron. Niezła, ale "Ręka mistrza" podobała mi się zdecydowanie bardziej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś "Bieguni" Olgi Tokarczuk i ... tak sobie leżała ( książka ) , jakoś nie mogłem sie do tego zabrać .

Gdy zacząłem czytać to okazało się , że wchodzę w strumień myślenia p.Olgi momentalnie.

Polecam wszystkim ( biegunom - szczególnie ) ;)


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wienedikt Jerofijew - Moskwa Pietuszki, książkę czytałem dawno, ostatnio zupełnie przypadkiem znalazłem na dysku audiobook w brawurowym wykonaniu Romana Wilhelmiego. Do tego pół literka gorzkiej miętowej i kontemplacja życia w akwarium - pełne uduchowienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wahnik

 

Ja jestem fanem twórczości Olgi Tokarczuk. Jeżeli jeszcze nie czytałeś, to polecam:

 

- "Prawiek i inne czasy"

 

- "Gra na wielu bębenkach"(zbiór opowiadań)

 

- "Szafa"(opowiadania)

 

- "Podróż ludzi Księgi"

Edytowane przez Degustatorr del Monsterro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po raz kolejny zasiadłem do "Mistrza i Małgorzaty", niewiele jest książek tak znakomitych jak ta... Myślę że wiele osób się ze mną zgodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Myślę że wiele osób się ze mną zgodzi...

 

Zgadzam się. Moje czytadło aż się rozpadło. Będę musiał poszukać nowego na półkę. :blink:

 

Ale obecnie Nienacki i Jego "Raz do roku w Skiroławkach". Udało mi się nabyć I wydanie.


Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale obecnie Nienacki i Jego "Raz do roku w Skiroławkach". Udało mi się nabyć I wydanie.

 

W podstawówce jeden z największych hiciorów... :) Ze względu na momenty oczywiście... :blink::)

 

Inne walory tej książki doceniliśmy kilka lat później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kroniki Czarnej Kompanii" Glena Cooka. Kolejna część czeka na swoją kolej :)

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pochłonąłem w ciągu tygodnia ponad 2 tys. stron trylogii Stiega Larsona Millenium.

Muszę powiedzieć , że długo się przed nią broniłem. Nie lubię plynąć z prądem popularności. A Millenium okrzyknięto hitem, bestselerem,od razu zrobiono ekranizację wszystkich 3 części.

Polecali ją wszyscy znajomi.

Teraz nie żałuję. Mimo,że zalicza się ją do kryminałów to ma w sobie coś więcej.

A tak jako ciekawostkę dodam, że jest kilka wątków związanych z Polską - wszystkie bardzo negatywne: czarny charakter - podejrzewają,że Polak, przekręt prywatyzacyjny oczywiście w Polsce pod Łodzią.

Uwaga mocno wciąga! Teraz moja żona nie chodzi do firmy, nie gotuje, nawet zrezygnowała z tenisa - tylko czyta ;)


mark191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie wróciłem z Sardynii, którą odwiedzam kolejny raz.

Uświadomiłem sobie, że nigdy nic nie czytałem o tej wyspie.(oczywiście nie liczę przewodników)

A lubię zapoznać się z literaturą miejsca, które zwiedzam.

Przeczytałem "Eliasa Portolu" Grazii Deleddy - jedynej noblistki z Sardynii piszącej o ludziach tam mieszkających.

literatura "mocno klasyczna" sprzed 110 lat.

Po przeciwnej stronie jest bardzo nowoczesna i dziwna pozycja "Póki Rekin Śpi" - Mileny Agus młodej pisarki z Cagliari.

Gdyby nie wypoczynek na Sardynii to chyba nigdy nie zapoznałbym się z tymi dziełami.

Nie znam nikogo kto czytał te książki a nawet cokolwiek tych autorek.

Edytowane przez mark191

mark191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.