Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Świetne wykończenie książki, gruba okładka, pełno ilustracji, pisana bezpośrednio do czytelnika, przeczytałem dopiero początek ale dla ludzi w tym temacie zainteresowania polecam :)


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę mało oryginalny :) : Może to nie ksiązka a katalog : IWC Collection 2009/2010.

A tak na serio: VLADIMIR NABOKOV - LOLITA ( Film też był dobry ) !


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takich ciekawostek dla czytających po angielsku: jak ktoś jeszcze nie wiem, to od jakiegoś czasu amazon.co.uk wprowadził darmową wysyłkę do Polski przy zamówieniu powyżej Ł25. Bardzo opłacalna sprawa, bo np. beletrystykę mają śmiesznie tanią.

 

A ja teraz zacząłem A Canticle for Leibowitz Waltera M. Millera Jr. - klasykę literatury post-apokaliptycznej.


pozdrawiam - Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaraz zacznę Akwarium Suworowa. Długo myślałem o tej książce i wreszcie nadszedł czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak być leniwym - Tom Hodgkinson. Tytuł mówi sam za siebie :) Bardzo przyjemna książka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dziedzictwo Popiołów" Tima Weinera czyli o historii CIA. Ciężkie, dużo informacji ale męcze, bo warto - tym bardziej, że historia tej agencji to czysta komedia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połknąłem w trzy dni "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" Stiega Larssona (skończyłem dzisiaj o 0:30 :) ) rano zacząłem drugi tom, ale w robocie przysypiam...


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Clash of Kings - drugi tom sagi A Song of Ice and Fire George'a R.R. Martina - mocna rzecz! :D

 

Jeżeli ten ... hmmm... autor nie wydał kolejnych tomów (a nie wydał), to tylko się wściekniesz.

Jak ja.

Doczytać do końca i dowiedzieć się, że Pan Autor pracuje, ale kolejnych tomów nie ma, to rozczarowanie.

A jeżeli przy czytaniu (nie - przy połykaniu!) kolejnych tomów ma się wypieki na buzi i zapomina o całym świecie - to wpada się we wściekłość.

Pan Autor widocznie pisze scenariusz do serialu, albo nie wie jak zakończyć wszystkie wątki (nie, to tylko taka złośliwość z mojej wściekłej strony).

Także, szczera rada - czytaj powoli.

Może doczekasz końca...


I love it when a plan comes together

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chorwat polecam Akwarium-świetna książka, czytałem chyba 3 razy, ale jak to w każdej książce Suworowa jest trochę bajki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już prawie kończę Akwarium. Przyznam, że spodziewałem się jednak trochę więcej opisów samego szkolenia agentów, żeby poznać to trochę bardziej od środka. Tak czy siak lektura dobra <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety w Akwarium jest rzeczywiście za mało trochę o samym szkoleniu, jeśli Cię interesuje taka tematyka to przeczytaj Specnaz Suworowa-cała książka jest praktycznie tylko o szkoleniu tej jednostki i o tym jaka jest świetna etc. <_<

Edytowane przez Czino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Biegiem przez zycie", "Maraton" Skarżyński - dla biegających

"Reporter wojenny" Patrick Chauvel - jak ktoś interesuje się fotografią zwłaszcza reportażem wojennym to pozycja obowiązkowa. Trudno uwierzyć, że ten facet jeszcze żyje pomimo tylu postrzałów, porwań i "walczenia" z aparatem na pierwszej linii ognia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam książkę pt. Franciszkanin z SS. Krótki opis: "Ksiądz Goldmann opowiada o własnych, nieprawdopodobnych wojennych przeżyciach, o tym, jak wielokrotnie unikał niemal pewnej śmierci oraz o diabelskim prześladowaniu, jakie dotykało jego i innych żołnierzy -katolików z powodu ich wiary. Z opowieści tej wyłania się wyjątkowe świadectwo o dziełach Bożej Opatrzności i nieśmiertelnej mocy miłości, modlitwy, wiary i ofiary. Ta książka opowiada o działaniu łaski w najtrudniejszych warunkach życia. Fascynująca, chwytająca za serce, prawdziwa, ale zupełnie niewyobrażalna opowieść o kapłaństwie.o. James V. Schall SI, Uniwersytet Georgetown".


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dan Brown - Zaginiony symbol.

 

Chorwat, Czino: Po przeczytaniu Akwarium i Specnaz polecam Zolnierze Wolnosci tez Suworowa. Nie jest to ksiazka o szkoleniu ale warto przeczytac. Ogolnie Suworow opisuje tam glupote i bezmyslnosc systemu na tle Armii Czerwonej.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żołnierze wolności to świetna książka i również ją polecam, a no i obowiązkowo Lodołamacza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żołnierze wolności to świetna książka i również ją polecam, a no i obowiązkowo Lodołamacza ;)

 

Lodolamacza nie czytalem, o czym ona jest? Czy aby nie troche o polityce?


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem jest dużo o polityce i o związkach ZSRR z III Rzeszą, no i o agresji ZSRR na Polskę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze ja sobie zapisac do kolejki ;)


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Lodołamacz" to książka faktycznie ciekawa ale... napisana bodajże w roku 1990. Stąd też wiele tez Rezuna, który jako uciekinier nie miał dostępu do żadnych źródeł nie wytrzymało próby czasu (myśl ogólna jednak o agresywnych planach Stalina wciąż jest aktualna). W wielu miejscach, zwłaszcza w ocenie sprzętu pancernego i taktyki walki jednostek pancernych, czy generalnie oceny zdolności bojowych Armii Czerwonej jako były czołgista Autor się zbytnio nie popisał.

 

Jeżeli ktoś jest zainteresowany tematyką prowadzonych w ZSRR przygotowań do wojny przeciwko Niemcom, wojny ofensywnej dodajmy, to można polecić kilka pozycji dostępnych w Polsce - Sołonin (22 czerwca 1941, 23 czerwca 1943 - Dzień "M", Na pokojowo śpiących lotniskach...) Bieszanow (Czerwony Blitzkrieg, Czołgowy pogrom 1941) czy też dwie prace o charakterze bardziej naukowym Niewieżyn (Tajne planty Stalina) oraz Musiał (Na zachód po trupie Polski) - dwie ostatnie prace mają niezbyt mądre tytuły ale to wina polskich wydawców - są tłumaczeniami z j. rosyjskiego i niemieckiego.

 

A ja aktualnie czytam książkę pt. "Wojna absolutna. Związek Sowiecki w II wojnie światowej" Ch. Bellamy'ego - polski przedruk monumentalnej pracy z 2005 (do teorii Suworowa także się odnosi).

Edytowane przez mw75

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salman Rushdie "Grimus". Pierwsza powieść pisarza. Połączenie indyjskiej sztuki opowiadania, folkloru i tej ciekawości słów na następnej stronie książki.....początek intrygujący....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem Astrid Lindgren 3 części Pippi a teraz "Ronja córka zbójnika". Mój pięcioletni syn uwielbia jak mu czytam a ja wracam do książek z dzieciństwa i świetnie się przy tym bawię, niestety na literaturę dla dorosłych już brakuje mi czasu.

 

Możecie coś polecić dla 5 latka bo powoli wyczerpuje mi się kolekcja książek które pamiętam z dzieciństwa a na młodzieżowe chyba jeszcze za wcześnie, np serię o Tomku Alfreda Szklarskiego albo Jamesa Oliver Curwood'a czy Juliusza Verne'a.


Omega PO, Seiko FFF, Atlantic Worldmaster, Casio GW-M5600-1ER, Casio GW-9200-1ER, Casio TS-100, Glycine Airman SST 06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.