Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Oddział chorych na raka- Aleksander Sołżenicyn


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą z trylogii Stiga Larssona i jestem rozczarowany. Wszyscy mówili, że wciąga do cna, czyta się jednym haustem do końca, tymczasem po tygodniu czytania do poduszki jestem w 1/3


Bez komercyjnych www :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna wzięło mnie na historię: najpierw Wojna Polska 1939 Moczulskiego, później Boże Igrzysko Daviesa, właśnie dziś zacząłem czytać Opisanie Świata Marco Polo - dziwnie się to czyta. Luksus czytania skończy mi się za dwa miesiące - nowa praca !?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zbrodnia i kara" Dostojewskiego

 

Pierwszy raz w życiu.Pytam sam siebie,dlaczego dopiero teraz.Arcydzieło!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też Dostojewski. Dziś zacząłem czytać "Idiotę".

Wczoraj skończyłem "20 lat nowej Polski w reportażach według Mariusz Szczygła". Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetrwałem Afganistan-Marcus Luttrella i Patrica Robinsona

Książka o -Operacji Czerwone Skrzydło- największą porażkę w kilkudziesięcioletniej historii Navy Seals.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezsenność w Tokio - czytam poraz n-ty (tzn. czytam ją zawsze w czasie gdy nikt jej odemnie nie pożycza - a pytają się o nią wszyscy, bo się pocztą pantoflową rozchodzi jaka to ona rewelacyjna, tak więc mam ją w ręce raz na kilka miesięcy :rolleyes: )

 

Chyba jest to książka, którą mi się najgładziej i przyjemniej czyta. Lekka, śmieszna... i zadziwiająca.

 

44828.jpg

 

Gorąco POLECAM!


[b][i] Poszukuję starych high-end quartz'ów, zegarków kamertonowych i innych dzieci rewolucji elektronicznej [/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezsenność w Tokio - czytam poraz n-ty (tzn. czytam ją zawsze w czasie gdy nikt jej odemnie nie pożycza - a pytają się o nią wszyscy, bo się pocztą pantoflową rozchodzi jaka to ona rewelacyjna, tak więc mam ją w ręce raz na kilka miesięcy :rolleyes: )

 

Chyba jest to książka, którą mi się najgładziej i przyjemniej czyta. Lekka, śmieszna... i zadziwiająca.

 

Gorąco POLECAM!

Można coś więcej na temat autora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można coś więcej na temat autora?

 

ur. 1965 r. w Warszawie. W latach 1983-1986 studiował anglistykę na Uniwersytecie Warszawskim, po czym wyjechał na studia kulturoznawcze do Tokio. Miał wrócić po roku, tymczasem spędził w Japonii dziesięć lat. W nieogrzanych japońskich mieszkankach zmarzł tak bardzo, że postanowił przenieść się na równik i kolejne pięć lat mieszkał w Singapurze. Pracował jako informatyk, nauczyciel, tłumacz, inżynier dźwięku, projektant graficzny i perkusista.

 

http://www.marcin.bruczkowski.com/


[b][i] Poszukuję starych high-end quartz'ów, zegarków kamertonowych i innych dzieci rewolucji elektronicznej [/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zacząłem czytać "Klient" Johna Grishama, zobaczymy czy warto było zainwestować 29zł :)

nie miałem jeszcze styczności z tym autorem, a ponoć dobry jest

nawiasem mówiąc fajne promocje książkowe wczoraj widziałem w księgarni należącej do ogólnopolskiej sieci M*tr*s :)

 

p.s. czytał ktoś z Was może trylogię Millenium Stiega Larssona?

warto sięgać po tą pozycję?

Edytowane przez mapeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytał ktoś z Was może trylogię Millenium Stiega Larssona?

warto sięgać po tą pozycję?

Ja czytałem,moja żona czytała i czytało też kilku moich znajomych, ogólnie książka nam się podobała, choć wiem, że są tacy, którym nie podeszła owa trylogia


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, Bezsennosc w Tokio - ten tytuł musi mieć wiele wspólnego ze swietnym filmem Miedzy słowami - jednym z 30 moich ulubionyh filmów w historii kina - przez ten film dorzucilem Tokio do jednego z 13 miejsc swiata które muszę zobaczyć na żywo :)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno skończyłem czytać świetna literaturę faktu - Gommora Roberta Saviano - opisuje funkcjonowanie swiata mody, handlu narkotykami, przemytu, transportu towarów z Chin(port w Neapolu to port przez który musi przejść każdy towar jak płynie droga wodna z Chin do Europy), proukcji podróbek i to doskonalej czasem jakości - z perspektywy ogromnych grup przestepczych południa Wloch - mafia w tych czesciach Wloch nazywana jest Camorra stad tytuł powiązany z chaosem tam panujacym podobnym do tego w biblijnej Gomrze. Film to chlam, nie ma porowninia do książki. Na koniec dodam ze autor tej książki był na tyle dokładny i szczery ze wyznaczono za niego nagrodę 2mln euro a gdziekolwiek się pojawia mafia wysyła mu ostrzeżenia rodem z Ojca Chrzestnego. Opowiada o funkcjonowaniu mafii jako wielkiego przedsiębiorstwa ktorego połowa członków zasiada w radach miejskich, na stanowiskach ministrów czy dyrektorów banków.


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie czytam dwie książki na zmianę - Genetyka Medyczna i Chrmia organiczna dla farmaceutow. Sesja :<. Ale jak tylko się skończy wrócę do czytania zaczetych już ksiazek - Sun Tzu Sztuka wojny - świetna książka o najprawdziwszej dyplomacji oraz prezent świąteczny od bratowej - Zabic Hitlera Guido Knoppa - historia teorii spiskowych i niestety nieudanych zamachów na życie chorego człowieka o ogromnym popraciu zaslepionych ludzi - A. Hitlera - wszystkie 3 książki niezmiernie polecam


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pagan: hehe, muszę przynac ze oprócz Kondrada Wallenroda i Pana Tadka zadnej lektury nie przeczytałem, jedynie szczegolwe streszczenia ale w przypadku Zbrodnii i Kary w trakcie czytania streszczenia wciagnalem się tak moncno ze postanowiłem ja przeczytać w czasie wakacji pomaturalnych, niestety nei było kiedy ale kiedyś napewno to zrobię. Jakby co mam audiobook - mogę Ci przesłać :)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, Bezsennosc w Tokio - ten tytuł musi mieć wiele wspólnego ze swietnym filmem Miedzy słowami - jednym z 30 moich ulubionyh filmów w historii kina - przez ten film dorzucilem Tokio do jednego z 13 miejsc swiata które muszę zobaczyć na żywo :)

 

Tak, tak i jeszcze raz tak! Ten film to mój odpowiednik tej książki. Właściwie różnią się one dość znacznie, ale dają ten sam efekt - pokazuje człowieka zachodniej kultury, który wylądował na marsie :) Japonia jest przedstawiona w taki sposób, że ciężko się w niej nie zakochać. Książka spowodowała, że zacząłem się bardzo ostro interesować Japonią a film dolał tylko oliwy do ognia.

 

Tak więc jeszcze raz gorąco polecam - książka rewelacyjna!

Edytowane przez Election

[b][i] Poszukuję starych high-end quartz'ów, zegarków kamertonowych i innych dzieci rewolucji elektronicznej [/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lester_87

Paragraf 22 Joseph Heller po raz 4? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakub nie pisze się postów pod swoim własnym postem, jeśli masz coś do dodania to edytuj stary post i dopisz to, co tam Ci jeszcze do głowy wpadło. Spamujesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zbrodnia i kara" Dostojewskiego

 

Pierwszy raz w życiu.Pytam sam siebie,dlaczego dopiero teraz.Arcydzieło!

 

...ale w przypadku Zbrodnii i Kary w trakcie czytania streszczenia wciagnalem się tak moncno ze postanowiłem ja przeczytać w czasie wakacji pomaturalnych, niestety nei było kiedy ale kiedyś napewno to zrobię.

Zbrodnia i kara - obowiązkowa lektura! Polecam!

Edytowane przez Kangie

Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Ja też niestety nie czytałem "Zbrodni i kary", a przeczytałem prawie wszystkie lektury... Niestety w maturalnej wolałem robić zadanka na studia. Odpuściłem też "Dżumę" i "Przedwiośnie", czego bardzo żałuję...

Edytowane przez mathu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mistrz i Małogorzata" jeszcze wymiata! :)


Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Z przymusowych lekturek najbardziej lubiłem "Pana Tadeusza" i "Ferdydurke", he he...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ja w maturalnej żadnej lektury nie przeczytałem bo ciągle siedziałem nad maturami z chemii roz. i bioli roz. z poprzednich lat, oprócz tych do prezentacji maturalnej, a że temat miałem ambitny i taki jaki sobie wymarzyłem - motyw martyrologii żydowskiej w literaturze - uwielbiam II wojnę światową i bardzo interesuje się m.in. właśnie motywem martyrologii Żydów.

mathu: taa, Ferdydurke to już było coś z tych ciekawszych lektur szkolnych, też ją przeczytałem i chyba oprócz Lalki którą znałem tylko na podstawie 100 pierwszych stron oraz dobrych opracowań to były moje jednyne dwie 5tki za sprawdzian z wiedzy i interpretacji lektury, reszta same 3je xd

Dzumę i Jądro ciemności przeczytałem tak na szybko w dwa dni przed pierwszymi zajęciami z tymi lekturami, więc nie wszystko dobrze zrozumiałem, ale głównie przesłanki tak i dorzuciłem je do lektur do przeczytania na "starość" - btw. jak chcesz mathu to mam audiobook z dobrym lektorem "Dzumy"

Przedwiosnie - wystarczył mi film ;p - kiedyś byłem strasznym lamusem w kwestii czytania lektur, szedłem na łatwizne jeżeli mogłem

 

Lestaf: sorry, nie chciałem żeby się zrobiła z tego wall of text :)

poza tym poprawianie pewnych zdan w iphonie w trybie edycji zajmuje mi więcej czasu, łatwiej było napisać następny, ale obiecuje że przestane tak robić :)

 

Election: hehe, tak właśnie przeczuwałem. Napewno ją przeczytam, dzięki :)

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.