Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mathu

"Lalka" jest świetna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zbrodnia i kara" - doskonała książka, przeczytałem jednym tchem...Oczywiście nie w szkole B) , tylko kilka lat później.

 

"Ferdydurke" - bardzo lubię, często do niej wracam, lubię całego Gombrowicza.

 

"Lalka" - doskonała, podobnie film.

 

Z lektur duże wrażenie wywarły na mnie też "Medaliony" Nałkowskiej i "Opowiadania" Borowskiego. Te ostatnie czytane w szkole za młodu były dla mnie szokujące i zburzyły moje ówczesne wyobrażenie o obozach koncentracyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co mam audiobook - mogę Ci przesłać B)

 

Toż to...świętokradztwo B)

Gdy czytam,jestem tylko ja i książka...no i kot jako tło. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem "Czarny horyzont" T. Kołodziejczaka.

Przyznam, ze lubię polską i rosyjską SF.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam czegoś nowego do poczytania. Kierunek jaki by mnie interesował to gdzieś między Palahniukiem,Bukowskim i Vonnegutem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeczytałem ostatnio Erę zawirowań Alana Greenspana, szefa FED czyli odpowiednika Prezesa NBP.

W barwny i przystępny sposób człowiek który poznał jako prezes FED pięciu klolejnych prezydentów USA opisuje mechanizmy rządzące globalizacją, światową gospodarką oraz polityką, na podstawie przeszłości snuje przewidywania na przyszłość. Bardzo ciekawa i pouczajaca książka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podchwyciłem hasło znajomego, żeby czytać wyłącznie książki wybitne i dzieła ;] Na pierwszy ogień idzie Mann, którego zawsze się bałem. Ku mojemu zdumieniu czyta się rewelacyjnie. Jestem po "Śmierci w Wenecji", w trakcie "Wyznań hochsztaplera Feliksa Krulla" i przed "Czarodziejską górą".

 

Tsuki - Palahniuk jest gdzieś koło Bukowskiego i Vonneguta? Bo jak tak, to muszę spróbować ;) W tych rejonach jeszcze "Paragraf 22 Hellera", "Pantaleon i wizytantki Llosy", 1984 Orwella tak z moich ulubionych. A z Vonneguta i Buka przeczytałeś wszystko? Bo w sumie wszystko warto, teraz ponoć coś nowego Bukowskiego wydali, nie czytałem jeszcze ale słyszałem jakieś dobre słowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Listy miłosne Franciszka Starowieyskiego" ;) który przewrotnie twierdził że skupianie wzroku na tym drobnym "maczku" to zwyczajna strata czasu, dzielił ludzi na "czytaczy" i "ogladaczy" a ponadto był zapalonym kolekcjonerem (m.in. zegarów), i miłośnikiem kobiet :)


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tsuki - Palahniuk jest gdzieś koło Bukowskiego i Vonneguta? Bo jak tak, to muszę spróbować ;)

Nie wiem czy jest gdzieś obok, ale kilka książek mogę spokojnie polecić. Przede wszystkim Fight Club, który ma nieco inna wymowę niż film. Oraz Rozbitek czy Udław się.

U mnie na tapecie Król bólu Jacka Dukaja.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wróciłem do młodych lat i czytam teraz Robinsona Crusoe Daniela Defoe prawdziwy survival ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o "Zbrodnię i Karę", to muszę przyznać, że trochę się nudziłem czytając.Tym niemniej książka niezła, ale arcydziełem bym jej nie nazwał.

Edytowane przez michu

Demokracja - ustrój w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy, a profesor uniwersytetu ma 1 głos...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie skończyłem Czarodziejską górę Manna, przeczytaną po raz któryś tam, i chyba zacznę W imię róży Eco też któryś tam, ale na razie usiłuję się skupić na Komputerze dla seniorów Jaronickiego.


Pozdrawiam Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, "Imię Róży" klasa ksiażka. Podobnie jak i film. Powodzenia z tym Jaronickim ;)

Edytowane przez michu

Demokracja - ustrój w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy, a profesor uniwersytetu ma 1 głos...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytam książkę "Świat według Jeremiego Clarksona", której autorem jest oczywiście Jeremy Clarkson.


Ulubione marki: 1.IWC 2.Breitling 3. Omega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frytejro: natchnąłem Cie moim krótkim opisem w temacie sprzed tygodnia czy już wcześniej o niej usłyszałeś? ;)

Świetna, nie? Pozostaje na długo w świadomości? - odpowiedz mi za jakiś czas ;)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podchwyciłem hasło znajomego, żeby czytać wyłącznie książki wybitne i dzieła ;] Na pierwszy ogień idzie Mann, którego zawsze się bałem. Ku mojemu zdumieniu czyta się rewelacyjnie. Jestem po "Śmierci w Wenecji", w trakcie "Wyznań hochsztaplera Feliksa Krulla" i przed "Czarodziejską górą".

 

Tsuki - Palahniuk jest gdzieś koło Bukowskiego i Vonneguta? Bo jak tak, to muszę spróbować ;) W tych rejonach jeszcze "Paragraf 22 Hellera", "Pantaleon i wizytantki Llosy", 1984 Orwella tak z moich ulubionych. A z Vonneguta i Buka przeczytałeś wszystko? Bo w sumie wszystko warto, teraz ponoć coś nowego Bukowskiego wydali, nie czytałem jeszcze ale słyszałem jakieś dobre słowo.

Spróbuj "Doktora Faustusa"... ;>

 

Tsuki: Miałeś styczność z twórczością H. Millera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakub Mróz sluchaj powiem szczerze, ze nie wnikalem w ten temat wczesniej:P zobaczylem ze wymieniane sa ksiazki bez doglebnych wnikan i mozna wypisac swoje to wypisalem ;) Nie czytalem Twojego opisu ale zaraz po napisaniu tej wiadomosci zerkne wstecz. Ja ta ksiazke czytam dobre 3 mce, z przerwami z braku czasu, wiec raczej na pozniejsze przemyslenia nie ma co liczyc z mojej strony ( a przynajmnije za doslowne bo nie bede jej tak pamietal, jak te ksiazki czytane jednym tchem..), chyba ze sie skusze przeczytrac ja jeszcze raz ;) Ksiazka super nie powiem, nie przeszkadza mi zabardzo czaas jej czytania (chyba ze mialbym sie cofac w historie) ja poprostu ja zaczalem czytac przez kolege, ktory mi ją pozyczyl). Ogolnie bardzo lubie czytac/ogladac wszystko co zwiazane jest z gangsterka, i dlatego dostalem ta ksiazke od kumpla bym przeczytal. Wczesniej czytalem super ksiazke... polskiego autora, notabene gosc pisze scenariusze do "m jak milosc" i innych pierol polskiej TV.... nie spodziewalem sie ze taki ktos moze miec takie pomysly, a ksiazka jaka napisal, jest tak wciagajaca ze nawet "ojciec chrzesty" tak nie wciaga i nie "gani" do czytania.. ta ksiązka to "zabili mnie we wtorek" !! naprawde polecam CI, jezeli lubisz klimaty gangsterskie itp to to jest pozycja obowiazkowa...

 

PS a Ostatni Don czytales? :>

Edytowane przez Frytejro

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Richard Dawkins "Najwspanialsze widowisko świata"-POLECAM! jak i pozostałe jego książki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że następną będę czytał W imię Róży, a czytam Pratchetta, Humor i mądrość świata dysku, też po raz kolejny, w tłumaczeniu p.Cholewy

Według mnie tylko w tym tłumaczeniu warto Prachetta czytać.

Edytowane przez Odludek

Pozdrawiam Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"zabili mnie we wtorek" niestety nie czytałem, ale też nie słyszałem o niej, dlatego dzięki Ci wielkie za info :D Z pewnością w najbliższe wakacje przeczytam :D

 

Ostatni Don - tak czytałem, podobnie jak Ojciec Chrzestny, świetna książka.

 

Czytałeś może Gangsterów Mierzeńskiego albo Mafię Mauda Webstera wydaną przez Wołoszańskiego w Polsce? - Polecam obie, może to nie kaliber Gomorry czy Ojca Chrzesntego, ale również warto przeczytać. W tej pierwszej jest dużo o Polakach w otoczeniu np. Al'a Capone :D Generalnie dużo o rodzinach mafijnych z Chicago i okolic.


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert Harris "Ghostwriter" dawno tak dobrej książki tak na luzie nie czytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.