Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Kończę "Marek Edelman: Życie po prostu".

 

A w kolejce już czeka biografia Wojtka Manna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie skończyłem, i to zdecydowanie moje klimaty, "Historia O"/Histoire d'O autorstwa Pauline Réage. Jak na chwile obecną to ta książka i "Raz w roku w Skiroławkach" oraz "Wielki Las" Zbigniewa Nienackiego to moje gralle:)

Edytowane przez sabuniek

PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Requiem+dla+tancerki.jpg

 

Dopiero zacząłem... :(


<script src="//widget.time.is/t.js"></script>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Charles MacLean - Malt Whisky

Wielce zajmująca lektura.


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie trafiłem na "Pierścień rybaka" Autor: Jean Raspail, zabierałem się z ociąganiem do czytania.

Ale jak już zacząłem, to oderwać się trudno, polecam.

 

Opis książki: /zaczerpnięty z sieci/

Punktem wyjścia akcji powieści jest sprawa schizmy zachodniej, będącej skutkiem wyboru na papieża Klemensa VII w 1378 roku, chociaż w tym samym czasie w Rzymie urzędował papież Urban VI, powołany przez tych samych kardynałów. Jest to formalny początek jednej z najboleśniejszych kart Kościoła katolickiego. Po dziś dzień historycy i teologowie nie potrafią odpowiedzieć na pytanie, który z papieży był prawdziwy a który fałszywy. Pytanie to jak refren powtarza się w tej powieści. W odróżnieniu od powieści ukazujących historię Kościoła w złym świetle, takich jak np "Kod Leonarda da Vinci", "Pierścień Rybaka" opiera się na historycznej prawdzie i autentycznych wydarzeniach, a jej bohaterowie to ludzie żyjący w XIV i XV wieku. Wśród nich na pierwsze miejsce wysuwa się osoba Benedykta XII, następcy Klemensa VII. Autor stawia pytanie, czy wielka schizma zachodnia na pewno skończyła się wraz z Soborem w Konstancji, a następnie przenosi czytelnika w lata 90-te XX wieku. Pojawia się wówczas tajemniczy pielgrzym, mówiący o sobie: "Jestem Benedykt". Posiada on więcej informacji o sześciu wiekach historii, niż można znaleźć w watykańskim "Dossier Benedykta". Rzym wysyła za tym człowiekiem swego najlepszego agenta. Autor poświęca wiele miejsca zmaganiom politycznym i religijnym w XIV i XV wieku nie ukrywając faktu, że wiele osób zajmujących wysokie pozycje w hierarchii nie było godnych swych stanowisk.

 

"Pasjonująca, znakomicie napisana powieść, w której sprawność w pisarskim rzemiośle idzie o lepsze z erudycją. Jean Raspail udowadnia, że prawdziwe dzieje Kościoła są bez porównania ciekawszym materiałem na nowoczesny thriller, niż wydumane i naciągane demaskacje, produkowane przez ludzi słabo w tych dziejach zorientowanych. To lepsze niż Kod Leonarda da Vinci!"-Rafał Ziemkiewicz.

 

Niesamowita "literatura faktu" podana w przyswajalnej, a nawet sensacyjnej formie.

O tym się nie mówi - ale warto wiedzieć. :o

Edytowane przez Piras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dan Simmons - Endymion


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio Harlan Coben - Zaginiona. Polecam jak zresztą wszystkie książki tego autora. Poza tym skończyłem niedawno sławną Sagę Millenium Larssona i muszę przyznać że jestem trochę zawiedziony zwłaszcza pierwszą częścią - Mężczyźni którzy nienawidzą kobiet. Troszkę nudnawa moim zdaniem. Osobiście najbardziej podobała mi się druga część - Dziewczyna, która igrała z ogniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie dzisiaj skończyłem "Długi marsz" S. Rawicza

jeśli spojrzeć na książkę przez pryzmat niesamowitej, wręcz niewiarygodnej historii to książka naprawdę godna polecenia.

mnie nieco zniechęcił do niej fakt, że autor (Rawicz) przywłaszczył sobie tę historię, zasłyszaną od Witolda Glińskiego, który to de facto był bohaterem ucieczki z sowieckiego łagru.

mimo to książkę czyta się z dużym zainteresowaniem i bardzo przyjemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zacząłem czytac Psychiatria pod redakcją Bilikiewicza.

Nie, że chce...w srodę egzamin..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywieranie wpływu na ludzi - R. Cialdini.

 

polecam, książka łatwa i przyjemna szybko sie czyta.

no i niesłychanie interesująca, wszystko przychylnie tłumaczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywieranie wpływu na ludzi - R. Cialdini.

 

polecam, książka łatwa i przyjemna szybko sie czyta.

no i niesłychanie interesująca, wszystko przychylnie tłumaczone

 

Naprawdę uważasz, że ten niskiej klasy amerykański poradnik jest aż tak dobry?

 

doradzam raczej ksiązki Antoniego Kępińskiego

 

amerykańska wiedza psychoanalityczna i psychologiczna szału nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zacząłem czytac Psychiatria pod redakcją Bilikiewicza.

Nie, że chce...w srodę egzamin..

 

przynajmniej brzmi przyjemniej od Gospodarki Cieplnej w Hutnictwie i Poradnika Termoenergetyka ;)

 

A obecnie w Amazon Kindlu króluje: Stefek King ("Pod Kopułą" - świetnie się czyta!) i Cormac McCarthy ("Droga" - chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, czytam po raz drugi...).


[b][i] Poszukuję starych high-end quartz'ów, zegarków kamertonowych i innych dzieci rewolucji elektronicznej [/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że czytasz Drogę po raz drugi - przyznam się, że widziałem tylko film i uważam, że mógłbym lepiej spędzić ten czas. Z Kinga polecam Mroczną Wieżę - jak się już przebrnie przez I tom - to od pozostałych nie można się oderwać ;)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetna książka, być może i ja odświeżę sobie tą klasykę gatunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że czytasz Drogę po raz drugi - przyznam się, że widziałem tylko film i uważam, że mógłbym lepiej spędzić ten czas. Z Kinga polecam Mroczną Wieżę - jak się już przebrnie przez I tom - to od pozostałych nie można się oderwać :)

 

Dlatego też nie można oceniać książek po ekranizacjach. (swoją drogą to jakby powiedzieć, że samoloty muszą być niefajne, bo widziałem konia i mi się nie podobał :D )

 

...ale o rzeczy. Książka jest rewelacyjna, powalająca i obsypana nagrodami (w tym nagroda Pulitzera). W Newsweeku w jednym z wywiadów z CM były opisywane reakcje ludzi po przeczytaniu książki, np:

"Zacząłem czytać książkę po obiedzie i skończyłem ją o 3:45 nad ranem. Wstałem, poszedłem na górę, obudziłem dzieci i siedziałem po prostu na łóżku, trzymając je w ramionach.?
Ale to zależy od czytelnika. ja lubię takie "brain-f*ck'i". Polecam również Ostatni Brzeg - (moim zdaniem jeszcze lepsza).

[b][i] Poszukuję starych high-end quartz'ów, zegarków kamertonowych i innych dzieci rewolucji elektronicznej [/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno skończyłem 5 tomów nekroskopa od Briana Lumley'a - fajny horror, choć dość mocny nie ukrywam.

 

W międzyczasie po nekroskopach przewinął się Phillip Rock - brudny harry.

 

Teraz próbuje przebrnąć ( a w sumie zacząłem "gry wojenne" Briana Stableford'a )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, bardzo dobra. Serdecznie polecam. Na początku trochę nudna, ale rozkręca się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dante Alighieri - Boska komedia. Uwielbiam "niemłodą" literaturę...


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę uważasz, że ten niskiej klasy amerykański poradnik jest aż tak dobry?

 

doradzam raczej ksiązki Antoniego Kępińskiego

 

amerykańska wiedza psychoanalityczna i psychologiczna szału nie robi.

 

 

Jeśli kogoś nie interesuje psychologia i zachowania społeczne to nie ma co szukać książek z głębszym sensem. Książka jest dobra, wszystko tak napisane że autor nie zwraca się do konkretnych grup społecznych i każdy bez problemu zrozumie o co chodzi.

A jak ktoś siedzi w temacie to wtedy nie szuka takich 'ciekawostek' wśród światowej klasy bestsellerów, z czym się całkowicie zgadzam.

Polecam książkę jeśli ktoś nie miał wcześniej styczności z tematem a chciałby sobie przyswoić trochę wiedzy na temat ludzkich zachowań społecznych. Tak na pierwszy ogień. Moim zdaniem warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OJ przepraszam za podwojnego posta - problemy z internetem.

 

Do usuniecia.

Edytowane przez smarist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.