Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Powróciłem do Ryszarda Kapuścińskiego - "Heban"


Moje zegarki: CYMA na ETA2783, SEIKO SNKE63K1, LORUS RXN55BX9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

King- "Skazani na Shawshank"- 4 opowiadanka, tytułowe mocne ale film chyba był lepszy, natomiast drugie miażdży !!!

 

W między czasie kończę trylogię "Millenium". IMO świetne, ale należy koniecznie odpocząć min. 3 miesiące pomiędzy kolejnymi tomami.


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian Zacharski "Nazywam się Zacharski"


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Przetrwałem Afganistan...Marcus Luttrell , Patrick Robinson - kto lubi opowieści o Navy Seals - polecam. Szkolenie oraz kulisy operacji Czerwone Skrzydło - uznanej za największą porażkę Sealsów w historii -wróciłem do niej poraz drugi - polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby Boga nie było - o. Leon Knabit OSB,

 

Amerykanin. Niezwykle skryty dżentelmen ? Martin Booth,

 

Polecam obie.


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców J.R.R. Tolkiena przeczytałem jakiś czas temu trylogie "Władca pierścieni" i ten świat mnie całkiem pochłonął, chcę przeczytać kolejne pozycje tego autora. I teraz pytanie po co sięgnąć w następnej kolejności czy po ?Hobbita? czy coś innego, żeby była zachowana kolejność chronologiczna.

Edytowane przez bakero

Moje zegarki: CYMA na ETA2783, SEIKO SNKE63K1, LORUS RXN55BX9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak nie zachowasz chronologii ponieważ "Hobbita" Tolkien napisał przed "Władcą pierścieni". Polecam również "Silmarillion".


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam Hobbita - duuuużo się tam dzieje ;)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś nie interesuje psychologia i zachowania społeczne to nie ma co szukać książek z głębszym sensem. Książka jest dobra, wszystko tak napisane że autor nie zwraca się do konkretnych grup społecznych i każdy bez problemu zrozumie o co chodzi.

A jak ktoś siedzi w temacie to wtedy nie szuka takich 'ciekawostek' wśród światowej klasy bestsellerów, z czym się całkowicie zgadzam.

Polecam książkę jeśli ktoś nie miał wcześniej styczności z tematem a chciałby sobie przyswoić trochę wiedzy na temat ludzkich zachowań społecznych. Tak na pierwszy ogień. Moim zdaniem warto.

 

 

Złudzeniem jakie podlegają czytający ksiazki w stylu:

"jak manipulować teściową, psem, koniem, motorem,pogodą"

"Jak być ekstra kochankiem"

"jak zostać milionerem"

"inteligencja emocjonalna"

"Jak miec duzo przyjaciół"

 

jest mit o przyswajalności tej wiedzy dla kazdego i jej łatwej stosowalności w każdym czasie.

 

Szkodliwość takiej wiedzy polega na tym że prymitywne zachowania ludzkie nie są piętnowane,a jedynie ujmowane w sposób pseudonaukowy, jak u Drzyzgi w tvn. Wokół trywialnego twierdzenia podawane jest kilka przykładów jaskrawych, dobranych w sposób trywialny.

 

Po drugie niestety mentalność amerykanska jest inna niż nasza i dlatego podchodzę do takich książek z duzą rezerwą z racji wykształcenia i jakiegoś doświadczenia.

 

doradziłem czytanie Kępińskiego czy nawet dr Sacksa ( psychiatra, którego leczenie przypadku zostało przeniesione na ekrany kinowe - "Przebudzenie" z R de Niro) bo są to książki zmuszające do myślenia i stawiające pytania, zmuszające nawet do dyskusji.

Poradniki tego nie mają niestety.Świat jest tam prosty jak konstrukcja młotka. I to jest kolejny mit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skonczylem "Muche" Jacka Skowronskiego - nie jestem rozczarowany ale debiut tego autora bardziej mi podszedl,

Teraz zabieram sie do kolejnego tomu Mordimera (chwala iz w koncu w Polsce ksiazki sa wydawane w formacie ebook) - ale jak na razie mocne rozczarowanie, podobnie zreszta jak z poprzednimi 2 tomami

 

potem znowu powrot do Chandlera :)

 

pozdr

R


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wczasach skończyłem drugi tom Millenium, teraz jestem po 80 stronach ostatniej części.


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz młócę moją powoli kompletowaną kolekcję Orsona Scotta Carda (WYMIATA),

a pomiędzy Jonnathana Carolla. pochłaniam wszystko co napisali.

Jakby ktoś chciałby się podzielić serią o Enderze O.S. Carda to ja chętnie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców J.R.R. Tolkiena przeczytałem jakiś czas temu trylogie "Władca pierścienia" i ten świat mnie całkiem pochłonął, chcę przeczytać kolejne pozycje tego autora. I teraz pytanie po co sięgnąć w następnej kolejności czy po ?Hobbita? czy coś innego, żeby była zachowana kolejność chronologiczna.

 

Od Hobbita trzeba było zacząć, ale nie zaszkodzi przeczytać po Trójce.

Później polecam Silmarillion , Dzieci Hurina , Niedokończone Opowieści

i może spróbój przeczytać którąś z parodii

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hobbit przeczytany dziekuje kolegom za rady odnośnie Tolkiena. Teraz poluję na Silmarilion.

Co do Hobbita to książkę czyta sie bardzo dobrze tylko, że za krótka jest :P


Moje zegarki: CYMA na ETA2783, SEIKO SNKE63K1, LORUS RXN55BX9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem Endymiona a teraz Triumf Endymiona - czyli ostatnią część sagi o Chyżwarze :P


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja czytam George R. R. Martin -Gra o Tron- a dokladniej Uczta dla wron:Cienie smierci.

i nie moge sie doczekac Tanca ze Smokami. :P dla tych co lubia Tolkiena polecam wlasnie Martina.bardziej dojzala fantastyka.i rownie wciagajaca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem "Nazista i fryzjer". Niesamowita historia o Niemcu, który po II wojnie światowej, gdzie był esesmanem i ludobójcą, przyjmuje osobowość zabitego Żyda-fryzjera i wyjeżdża do Izraela. Niesamowita historia na faktach.Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczałem "Demony Dextera" i zamierzam calą serie pociagnąc :rolleyes:


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przygotowuje sie do kolejnego roku studiowania i niestety musze meczyc: PHP for Absolute Beginners.

Nudddaaa...kody widze...nnuuddaaa :rolleyes:


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gry wojenne - Briana Stableford - Oprócz tego że dość długo "dziubałem" tą książkę.... ale jest naprawdę świetna, oprócz całkiem fajnej i ciekawej fabuły, fajnie poruszone kwestie sensu wojny, itp. Naprawdę jeśli ktoś szuka czegoś luźniejszego, ale też nie niskich lotów, to polecam dobra książka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadeusz Różewicz "Proza 1" zbiór opowiadań

Tadeusz Różewicz "Proza 2" listy do i od znanych polskich poetów

 

Chwyciłem dość przypadkowo, ale wciągnęło ;)

Edytowane przez Kangie

Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.