Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

"Gringo wśród dzikich plemion" Cejrowskiego zainspirowany spotkaniem z autorem. Książka jak i stand up Cejrowskiego- REWELACJA !!!


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kończę czytać pierwszy tom "Pieśni lodu i ognia" George'a R.R. Martin'a :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wtam

 

uf :) właśnie skończyłem trylogię Stiega Larssona

 

czytało się fajnie :P:)

 

do pawłam87 zamierzam kupić ksiązkę gra o tron powiedz jaka jest i jak się czyta dzięki za odp :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sztukaxvwiekuodparlerow.jpg

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotr123 Książkę czyta się dobrze. Serial moim zdaniem jest świetny, ale książka zdecydowanie lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie skończyłem "Przesyłkę z Salonik" Ludluma i bardzo polecam, a teraz się wziąłem za ostatnią część Oka Jelenia Andrzeja Pilipiuka. Głupawe, ale dobrze się czyta no i warto dokończyć jak już przeczytałem 5 wcześniejszych części :P

 

No a poza tym cały czas powoli męczę "Archipelag Gułag" Sołżenicyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylof ciekawa książka? Interesujesz się tym czy to jakaś lektura obowiązkowa? A chwalimy się tym co przeczytaliśmy - a może czego nie przeczytaliśmy? Ostatnio dużo się o tym pisze i mówi w Polsce - ludzie ze świecznika przyznają się jakich " klasyków " nie czytali. Przyznam się - nie czytałem Ulissesa, "Zły" Tyrmanda próbowałem ale nie poszło i jeszcze kilkadziesiąt innych pozycji :lol:)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylof ciekawa książka? Interesujesz się tym czy to jakaś lektura obowiązkowa? A chwalimy się tym co przeczytaliśmy - a może czego nie przeczytaliśmy? Ostatnio dużo się o tym pisze i mówi w Polsce - ludzie ze świecznika przyznają się jakich " klasyków " nie czytali. Przyznam się - nie czytałem Ulissesa, "Zły" Tyrmanda próbowałem ale nie poszło i jeszcze kilkadziesiąt innych pozycji :))

 

Widzę, że czytałeś artykuł w ostatniej Polityce pt. "Ranking książek nieprzeczytanych". :lol:

Książka o którą pytasz, to wspaniała podróż przez wielką sztukę. Ta tematyka interesuje mnie od dawna, właściwie od dzieciństwa. W domu zawsze było wiele albumów. Szczególnie pasjonuje mnie malarstwo mistrzów staroniderlandzkich, takich jak np. Robert Campin (czyli Mistrz z Flemalle, choć nie jest to pewne), Rogier van der Weyden, Jan van Eyck, Hans Memling, a z tych nieco późniejszych Hieronim Bosch i Peter Bruegel Starszy. Na żywo udało mi się na razie podziwiać niektóre dzieła van Eycka, Memlinga i Bruegela.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra o Tron jest swietna.przeczytalem juz 4 tomy i czekam na Taniec ze smokami :lol: juz wyszedl w wersji angileskiej ale poczekam na polska.fantastyke wole w ojczystym jezyku czytac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już było.

 

Miałem dwa dni przyjemności z George Orwellem

Jego "1984" oraz "Folwark zwierzęcy" polecam wszystkim urodzonym przed i po 1989 roku.

 

Świadomość, iż pisał o systemach zniewolenia w latach czterdziestych ubiegłego wieku jest

czymś zastanawiającym. Jeszcze raz polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Folwark zwierzęcy omawiałem w 1 klasie gimnazjum. Wtedy jeszcze nie rozumiałem jej głębszego sensu. Teraz zamierzam przeczytać ją jeszcze raz, tym razem posiadając o wiele większą wiedzę. To jedna z nielicznych lektur, która mi się spodobała (drugą były "Kamienie na szaniec").

 

Wprawdzie jeszcze nie zacząłem czytać z braku czasu, ale zamierzam zabrać się za kilka tytułów:

-B. Wildstein "Moje boje z III RP i nie tylko"

-B. Wildstein "Czas niedokonany"

-R. Ziemkiewicz "Michnikowszczyzna - zapis choroby"

-J. Pospieszalski "Czy jeszcze warto rozmawiać"

-S. Cenckiewicz "Anna Solidarność. Życie i działalność Anny Walentynowicz na tle epoki" - ta kobieta wzbudziła moje szczególne zainteresowanie

 

Wiem - dziwne książki jak na 17-latka, ale cóż. Jak tylko będę miał czas to je kupię i przeczytam. Interesuje mnie polityka i okres PRL, a tego nic nie zmieni. Niestety j. polski i historia w szkole to dla mnie katorga. Większość lektur czytam, jak za karę. Największe pretensje mam do tego, że historia w podręcznikach kończy się na II Wojnie Światowej. A gdzie okres PRL, który miał przecież ogromny wpływ na kształtowanie współczesnej Polski? Nie mówi się także o powojennych wyrokach na AK-owcach, Wołyniu i tym podobnych ciekawych wydarzeniach. Gdyby nie moja ciekawość świata nawet bym pewnie o tym nie wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam

 

właśnie się zabrałem do książki gra o tron

 

lubię czytać kkryminały ostatnio skonczyłem trylkogię Millenium stiega larssona

 

pierwszy tom był super a le następne coraz nudniejsze ale skonczyłem :)

 

zobaczymy czy fantastyka mi podejdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o wspinaniu powiem tak, dawno i nie prawda :blink: ale miłość pozostała.

Piotra znałem z racji wspólnego zamiłowania do fotografii, a podziwiałem za realizowanie tego o czym marzyłem ;)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jeśli chodzi grę o tron to książka mocno wciągająca

 

mnie na tyle wciągła że teraz w necie oglądam serial a dodam że dziś kupiłem

 

starcie królów zobaczymy czy będzie bomba

 

choć z doświatczenia książek wiem ze pierwszy tytuł jes najlepszy

 

poczytamy zobaczymy

 

jesli jest ktos taki kto przeczytał całą epopeję to prosze o recenzję z góry dziękuje pozdrawiam piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orhan Pamuk - "Nowe życie" - książka nieco zakręcona ale najbardziej "zegarkowa" jaka w życiu czytałem. Autor przeciwstawia kulturę wschodu (turecką, islamską, lokalną) kulturze zachodu gdzie nowa idea sieje spustoszenie i niszczy młodych ciągnąc ich niby na manowce "nowego życia". Tradycjonaliści odcinają się od wszystkiego co zachodnie a jedyne co akceptują to zegarki, bowiem zegarki traktują jako narzędzia pomagającej w drodze człowieka do Boga (tu chodzi o prozaiczne wyznaczanie czasu modlitwy co jest tak istotne w tamtej kulturze). W książce jeden z bohaterów nakazuje swoim agentom śledzenie swojego syna, facet ma wyraźnie zajawkę na zegarki bo tym agentom nadaje kryptonimy od nazw firm zegarkowych i tak występują tam takie postacie jak: Zenith, Omega, Movado, Serkisow, Hamilton czy Seiko. Zresztą zegary i zegarki często się w książce pojawiają jako skrzyżowanie kultur lub symbol ich zróżnicowania i jakże odmiennego traktowania przez nie tych samych przedmiotów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kulisy Platformy" Palikota i "Biznes, po prostu" Leszka Czarneckiego, obie takie sobie, polecam i nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia przeczytana: "Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów" - jesli nie pomyliłem kolejności. Relacja Ossendowskiego o ucieczce przed bolszewikami przez Syberię, Mongolię, Tybet i Chiny do Polski. Niesamowita historia, czasami trudno uwierzyć, że autentyczna.

W trakcie: "Heretycy Diuny" Herberta i "Tajemniczy płomień królowej Loany".

W poczekalni: "Gdyby cała Afryka" Kapuścińskiego. Tylko jakoś czasu brak ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie czytania książki Zygmunta Miłoszewskiego " Domofon " - polecam - dawno nie czytałem tak wciągającej książki :)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Extensa" Dukaja i równolegle "Rzeczpospolita Kłamców - Salon" Łysiaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nocna-zmiana-king-stephen_0_b.jpg

Demokracja - ustrój w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy, a profesor uniwersytetu ma 1 głos...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.