Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zabieram się do "Open" czyli autobiografii Andre Agassiego.

Już dawno miałem ochotę to przeczytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mendozy oprócz "Fryzjera" polecam jeszcze "Oliwkowy labirynt" i "Sekret hiszpańskiej pensjonarki". (...)

Te trzy wymienione książki stanowią pewną trylogię. Poleciłem "Fryzjera" bo najbardziej ze wspomnianej trójki mi się podobał. A nawet najbardziej ze wszystkich przeczytanych książek Mendozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Pakt Ribbentrop-Beck' Zychowicza. Wydane przez Rebis

Można znaleźć taniej gdzie indziej.

 

Czyli zdrowa lekcja Realpolitik. Miejscami denerwująca, szczególnie gdy opisuje, że nawet Brytyjczycy byli zaskoczeni zgodą Becka na sojusz. Oni by takiej lekkomyślności nie popełnili. Denerwująca, bo przez jedną taką decyzję życie straciły miliony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C. S. Forester "Szczęśliwy powrót" nareszcie wznawiają serię o Hornblowerze - jak ktoś lubi marynistykę polecam :)


Pozdrawiam,

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książka legenda,szkoda że wszystkie następne są po prostu słabe,no może Tajemniczy płomień jest w miarę.Liczyłem na Cmentarz w Pradze ale się niestety rozczarowałem.

 

Dokladnie. Bardzo ciezko mi szlo czytanie... Spodziewalem sie czegos lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz n-ty "Przygody dobrego wojaka Szwejka podczas wojny światowej." Nie ma na świecie lepszej książki jeżeli ktoś chce sobie poprawić humor:)

 

Mam pytanko. Chce sobie zakupic i przeczytac te wlasnie ksiazke tylko mam dylemat ktore wydanie? Czytalem ze niby to najnowsze jest najlepsze ale chetnie poslucham waszych opinii. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie "Diuna" Franka Herberta którą kupił mi brat na urodziny w sumie na siłę, sam prawdopodobnie nie dotknął bym tej lektury, a później bym żałował :) Książka dobrze się zapowiada. Może ktoś poleci jakieś dobre tytuły z działy fantastyki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldemar Łysiak ,,Kielich'' że też tak późno odkryłem tego autora... Polecam wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karen Walker Thompson - "Wiek Cudów". Polecam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Łysiaka polecam LIDERA - a sam obecnie czytam Pierwsze Prawo Magii.


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"stawka większa niż życie" - do snu dziecku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam książki Komudy - taka alternatywa do Sienkiewiczowskiego etosu rycerskiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego steppenwolf polecam wszystkie powieści, które Pan Łysiak napisał przed "Kielichem" bo potem było tylko coraz gorzej :( Najbardziej godne polecenia to "Statek", "Flet z mandragory", "Dobry", "MW", "Milczące psy" - oczywiście lista subiektywna :rolleyes:


Pozdrawiam,

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łysiak obowiązkowo. "Haliki", "Fiedlery" i książki Pana Wojtka Cejrowskiego ;) Z lżejszych Pilipiuk,Piekara. Obecnie: "RozGROMić konkurencję" gen. Polko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie obecnie "Tai-Pan" Jamesa Clavell'a. Całkiem fajnie się czyta, tylko tłumaczenie kiepskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom Clancy "Bez skrupułów" - samotny mściciel, czyli to co lubią tygrysy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos korzysta z ebookow i eczytnikow? Jesli tak to bede wdzieczny za opinie na ten temat. Zamierzam wlasnie kupic eczytnik.

Probowalem....w moim przypadku nie zdaje egzaminu,moze kwestia przyzwyczajenia?

zostane przy zwyklych ksiazkach.. :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja korzystam z e-booków, szczególnie przydatne na wakacjach :) Z czytników polecam Kindle, chociaż sam uzywam tabletu Samsunga 7" - bardziej wszechstronny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z Kindle i uważam że to super urządzenie, ale przyznam że czytam praktycznie tylko po angielsku - nie jestem pewien jak jest z dostępnością książek po polsku.

 

A książka którą właśnie zacząłem to ostatnia część sagi azjatyckiej Jamesa Clavella - gorąco polecam wszystkie części jeśli ktoś lubi 1000-stronicowe 'cegły' :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałam kilka powieści si-fi Verne'a, "Podróże z Herodotem" Kapuścińskiego, "Wywiad rzekę z Bartoszewskim" Komara. Książka, która mnie jednak porwała to "Marynarski worek wspomnień" Borysa Karnickiego, dowódcy ORP Sokół

( pewnie kojarzycie zegarki Gerlacha: Sokół i Dzik - Karnicki był dowódcą Sokoła). Ta książka to nie sucha chronologia wydarzeń pisana beznamiętnym i chłodnym stylem, to zbiór przezabawnych opowieści, małych anegdotek z życia człowieka obdarzonego ogromnym poczuciem humoru:

jeśli wolno kilka moich ulubionych cytatów;.

"(..) z powodu mglistej i nieco deszczowej pogody odwołano malowanie okrętu. (Forman) pogodę tego dnia oceniał jako f.... wydawało mi sie, że zrozumiałem, bo tak jak każdy marynarz znałem słowo "fog"- mgła , a to co powiedział, miało jakieś zbliżone brzmienie. Oprowadziłem admirała po okręcie.(..) Na pokładzie wyjaśniłem mu, że z powodu f... pogody (starałem się powtórzyć wiernie słowo użyte przez formana) przerwaliśmy malowanie okrętu. Admirał popatrzył na mnie ze zdziwieniem

-F... indeed

-Yes, sir.

(...) Ledwie admirał odszedł, przybiegł flagowy

- Pan nie powinien przy admirale używać takich brzydkich słów

- Jakich słów?

- To pan nie wie, co znaczy f...?

- wiem, to znaczy mgła, fog.(..) "

2. "Choć piwo szkockie było mocne i niezłe w smaku, urżnąć się nim nie można było tak, jak myśmy lubili. Aby dojść do błogiego samopoczucia, należało długo i ciężko pracować"

3. "W czasie przyjęcia właściciel (hotelu) zapytał mnie, kiedy wychodzimy.

-Jeszcze wypije dwa piwa-mówię- i w drogę

- Jakie dwa piwa?

-No, te poranne

Ponieważ nikt nie rozumiał, opowiedziałem dlaczego liczę dni wypitym rano piwem.

-Pierwszego ranka, kiedy zamieszkałem w hotelu, zadzwoniłem na służącego i kazałem zrobić sobie wannę. Na drugi dzień dzwonię i proszę o wannę. Służący wyszedł i wrócił z piwem. Na trzeci dzień jeszcze przed moim dzwonkiem otworzyły się drzwi i przyszło piwo. I tak od dwóch miesięcy dostaję szklankę piwa o godzinie siódmej rano. Właściciel hotelu zawył:

-A to dureń! ja go nauczę!

-Zostaw-mówię-Nic nie rób i nic nie mów. On spełnia swój obowiązek sumiennie. Jeszcze dwa piwa wypiję i incydent skończony.

Po angielsku "bath" to wanna, "bass"-szkockie piwo. Wymowa tych słów jest dość podobna. Musiałem publicznie obiecać, że nauczę się wymowy"bath" i "bass" tak, jak to się mówi w Dundee".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow! Pieknie przedstawione.

O trzy nieba lepiej niz moj trywialny 'input' poczyniony w rezultatacie czytania (no, przegladania) obecnie ksiazki telefonicznej... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do poduchy Jeremiego Clarksona - Wytrącony z równowagi

7 listopada ukazała się najnowsza książka Jeremy’ego Clarksona – "Wytrącony z równowagi". To bardzo obszerny zbiór aż osiemdziesięciu trzech felietonów mistrza ciętego pióra, które zapełniły ponad 500 stron druku, urozmaiconego przez polskiego wydawcę zdjęciami opisywanych samoch

7 listopada ukazała się najnowsza książka Jeremy’ego Clarksona – "Wytrącony z równowagi". To bardzo obszerny zbiór aż osiemdziesięciu trzech felietonów mistrza ciętego pióra, które zapełniły ponad 500 stron druku, urozmaiconego przez polskiego wydawcę zdjęciami opisywanych samoch


Dowcip jest bronią, ale nie należy karać za nielegalne posiadanie dowcipu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Dzień Szakala i Czwarty Protokół obie napisane przez Fredericka Forsytha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.