Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

"Znachor"- Dołęga- Mostowicz. Kapitalna !!!

 

Wysłane z mojego HTC EVO 3D X515m


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,Mistrz i Małgorzata" Michaiła Bułchakowa- wersja bez ingerencji sowieckiej cenzury.

Polecam wszystkim którzy znali wcześniejszą, dostępną w Polsce wersję cenzurowaną.


,,Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec? (George Carlin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie John Lindsay- Double Dexter. A Bogdancz mnie zaintrygował - biorę tę wersję w kolejkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu jak kupiłem Kindla połykam książki jedna za drugą.

Za namową kolegi sięgnąłem po "Wielki Marsz" Kinga. Przeczytałem 3 pierwsze strony ksiązki i nie mogłem się oderwać, połknąłem ją prawie w całości weekend czy dwa temu. W poniedziałek rozmyślnie i celowo spóźniłem się do pracy - musiałem skończyć.Nie pamiętam kiedy ostatni raz książka tak zamieszała w mojej głowie.

 

Pomysł banalnie prosty. Grupka 100 młodych ludzi bierze udział w swoistym reality show. Mają jedno zadanie. Iść przed siebie. Bez przerw na odpoczynek, bez przerw na posiłki, bez przerw na potrzeby fizjologiczne. Nie wolniej niż 6km/h. Każde zwolnienie poniżej tej prędkości, każde zatrzymanie się to ostrzeżenie. Po otrzymaniu ostrzeżenia masz 30s. na wznowienie marszu. Każde ostrzeżenie zaciera się po godzinie od jego otrzymania. Można zebrać 3 kolejne ostrzeżenia. Czyli w ciągu jednej godziny można zwolnić, zatrzymać się tylko na 2min. Potem dostajesz czerwoną kartkę i odpadasz z gry... Nikt nie chce odpaść. Bo stawka jest najwyższa z możliwych. Wygrywa ten, który zajdzie najdalej Banalne, prawda? Co ciekawego można napisać na ten temat? Okazuje się, że mistrz horroru King potrafi...

Na stronach powieści nie ma potworów, duchów, straszydeł. A mimo to jak człowiek czyta to włos jeży mu się na głowie. Więcej nie napiszę - trzeba samemu przeczytać. Naprawdę warto!

IMO jedna z najlepszych powieści Kinga.

 

Potem był Afgańczyk Frederica Forsytha a aktualnie kończę Sejf Tomasza Sekielskiego (tego z TVN) - przyjemne czytadło political fiction. W kolejce czeka "Ja, Gelerth" Władysława Pasikowskiego (tego od Psów), podobno całkiem fajne hard S/F, a potem "Moulin Rouge" Pierra La Murea - beletryzowana biografia Henriego de Toulouse Lautreca. Czytałem ją jakies 15 lat temu i mnie zachwyciła. Pora odświeżyć.

Edytowane przez tomirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu jak kupiłem Kindla połykam książki jedna za drugą.

Za namową kolegi sięgnąłem po "Wielki Marsz" Kinga. Przeczytałem 3 pierwsze strony ksiązki i nie mogłem się oderwać, połknąłem ją prawie w całości weekend czy dwa temu. W poniedziałek rozmyślnie i celowo spóźniłem się do pracy - musiałem skończyć.Nie pamiętam kiedy ostatni raz książka tak zamieszała w mojej głowie.

 

Pomysł banalnie prosty. Grupka 100 młodych ludzi bierze udział w swoistym reality show. Mają jedno zadanie. Iść przed siebie. Bez przerw na odpoczynek, bez przerw na posiłki, bez przerw na potrzeby fizjologiczne. Nie wolniej niż 6km/h. Każde zwolnienie poniżej tej prędkości, każde zatrzymanie się to ostrzeżenie. Po otrzymaniu ostrzeżenia masz 30s. na wznowienie marszu. Każde ostrzeżenie zaciera się po godzinie od jego otrzymania. Można zebrać 3 kolejne ostrzeżenia. Czyli w ciągu jednej godziny można zwolnić, zatrzymać się tylko na 2min. Potem dostajesz czerwoną kartkę i odpadasz z gry... Nikt nie chce odpaść. Bo stawka jest najwyższa z możliwych. Wygrywa ten, który zajdzie najdalej Banalne, prawda? Co ciekawego można napisać na ten temat? Okazuje się, że mistrz horroru King potrafi...

Na stronach powieści nie ma potworów, duchów, straszydeł. A mimo to jak człowiek czyta to włos jeży mu się na głowie. Więcej nie napiszę - trzeba samemu przeczytać. Naprawdę warto!

IMO jedna z najlepszych powieści Kinga

 

Czytałem trochę Kinga,ale mnie osobiście po 2-giej przeczytanej książce zaczął "nudzić". W sumie książki moim zdaniem są bardzo podobne do siebie.

Jednak, jak wpadnie mi w ręce "Wielki Marsz" przeczytam.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie czytam Mossad.Najważniejsze misje izraelskich tajnych służb.

Ciężko przestać!!!


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metro 2033 Dmitrija Głuchowskiego.

 

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pięć lat kacetu-Grzesiuka...moze 20raz.. :D

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metro 2033 Dmitrija Głuchowskiego.

 

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

 

Ja teraz tak samo :)

 

 

Pięć lat kacetu-Grzesiuka...moze 20raz.. :D

 

Cała trylogia jest genialna !


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz tak samo :)

 

 

 

 

Cała trylogia jest genialna !

Wm mnie "Boso ale w ostrogach"-najlepsze ;)

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perfekcyjna Niedoskonałość - Jacka Dukaja, takie sf lubię nieźle mąci w głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sandemo Margit - Saga o Ludziach Lodu


Dowcip jest bronią, ale nie należy karać za nielegalne posiadanie dowcipu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał Ziemkiewicz - Michnikowszczyzna. Zapis choroby.

Kiedyś czytałem. Całkiem niezła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam obecnie 2 książki:

Kariera Nikdema Dyzmy

Gra Endera


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malowany ptak - jakos nie specjalnie mnie wciaga...


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Świat według Garpa" Johna Irvinga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skończyłem 'nielegalni" jestem w połowie "niewierni" i czekam z niecierpliwością na "nieśmiertelni" :) czyta się jednym tchem :ph34r:

 

oimg.jpg

niewierniseverskio20176.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięć lat kacetu-Grzesiuka...moze 20raz.. :D

jestem fanem Grzesiuka i polecam tym, którzy jeszcze go nie czytali....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.