Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Recommended Posts

W dniu 8.05.2020 o 22:11, etz napisał:

James Clavell Król szczurów - literatura obozowa ale jakże inna niż chociażby Inny świat G.H-G

Ten autor świetnie oddaje klimat Azji południowo wschodniej [Tai-Pan], czy Japonii {Szogun}. Będąc nastolatkiem w głębokim PRL-u z Króla Szczurów dowiedziałem się, że istnieją pióra marki Parker - waluta obozowa. Ponoć dobre [wtedy]. Z sentymentu pośród wielu innych mam kilka z Parkerów, w tym najstarszego, choć powojennego Parkera Victory.

W dniu 5.04.2020 o 23:23, koorchuck napisał:

Skończyłem

Teraz przeskok w trochę inne czasy

Krzyżowcy, to stara przedwojenna powieść, ale idealnie oparta na faktach. Można ją konfrontować Dziejami wypraw krzyżowych T1 Stevena Runcimana i czyta sie to równie dobrze. Znaczy się Runciman nie ma fabuły bo to rzecz popularnonaukowa, ale też jest genialny. Najlepszy autor jeśli chodzi o dzieje Bizancjum.

W dniu 16.09.2020 o 12:43, Zolw napisał:

niedawno skończyłem "Wyrwę" Chmielarza, i idąc za ciosem kończę słuchać "Ranę" Chmielarza jutro zaczynam słuchać "Król" Twardocha (długo się na nią czaiłem), a w formie papierowej czytam "Co nas nie zabije" Scott Carney i równolegle kończę komiks "Jan Karski"... Już nie mogę się doczekać 14.10.2020 bo będzie premiera książki "Zbawiciel" Leszka Hermana bardzo lubię tą serię ☺️

Jestem fanem Twardocha. Druga część Króla - Królewstwo jak dla mnie słabsze. Teraz będzie serial na podstawie Króla a na dniach, a może już jest nowa książka Twardocha - Pokora.

Krystian "KriSu"

Jak wieść wspaniałe zycie i cieszyc sie kazdym dniem. Dale Carnegie

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Guest Kwiatek

Ja wieczorami czytam teraz "Westerplatte" Komudy! Super książka! 

A z synem przed snem, zaczynamy nowy etap w czytaniu...

6EC9myt.jpg

W dniu 18.09.2020 o 09:29, Solve napisał:

Jestem fanem Twardocha. Druga część Króla - Królewstwo jak dla mnie słabsze. Teraz będzie serial na podstawie Króla a na dniach, a może już jest nowa książka Twardocha - Pokora.

Wydawało mi się, że również będę fanem Twardocha po przeczytaniu Króla (rewelacyjna książka), ale jego wszystkie kolejne książki rozczarowały mnie w większym lub mniejszym stopniu. Być może jest coś na rzeczy w analizie/recenzji Haszczyńskiego w której wykazał sporo zaskakujących podobieństw "Króla" do książki libańskiego pisarza (nie pamiętam nazwiska), która ukazała się wcześniej. 

W dniu 22.09.2020 o 10:58, OperatorkaKosiarki napisał:

Byłem fanem serii o Wiedźminie i właśnie wróciłem, do tych pozycji raz jeszcze. Szkoda, że Sapkowski nie potrafił osiągnąć tego poziomu z innymi bohaterami i w innych sceneriach.

W dniu 22.09.2020 o 11:30, Kwiatek napisał:

Ja wieczorami czytam teraz "Westerplatte" Komudy! Super książka! 

I co sądzisz o tej książce? Jak wrażenia?

Byłem fanem serii o Wiedźminie i właśnie wróciłem, do tych pozycji raz jeszcze. Szkoda, że Sapkowski nie potrafił osiągnąć tego poziomu z innymi bohaterami i w innych sceneriach

Aleś skoczył ! Jak nie, jak tak ?

To które książki Sapkowskiego spoza serii o Wiedźminie Tobie się podobały?

Guest Kwiatek
1 godzinę temu, rmak napisał:

I co sądzisz o tej książce? Jak wrażenia?

Mi się bardzo podoba, bardzo ciekawie napisana, fajne opisy i przejścia między różnymi miejscami/planami/bohaterami. Mimo wszystko, że wiesz jak to się skończy czyta się z ogromną chęcią.

Polecam.

Dziękuję, bo przymierzałem się, ale jeszcze nie zdecydowałem się zacząć.

To które książki Sapkowskiego spoza serii o Wiedźminie Tobie się podobały?

No przecież trylogia jest wyśmienita.

Jak dla mnie tylko dobra.

Pierwsze opowiadania o wiedźminie (a czytałem je na bieżąco w miarę powstawania i publikowania) były rewelacyjne. Oryginalne, świeże podejście do tematu, barwny, żywy język, poczucie humoru, podteksty itd. Pięcioksiąg zaczął się rewelacyjnie, ale już w mojej ocenie czwarty tom był słabszy, a piąty wskazywał na wyczerpywanie się pomysłów i inwencji autora. Dlatego sądzę, że decyzja o zmianie tematu i bohaterów była słuszna, ale trylogia husycka mnie osobiście nie zachwyciła. Owszem styl, sposób pisania był podobny, ale już historia i postacie słabiej zarysowane. Ogólnie może i niezłe, ale oczekiwałem więcej i w moim odczuciu poziom znacząco odbiegał od pierwszych książek o wiedźminie. Ale to oczywiście wyłącznie moja opinia.

W dniu 24.09.2020 o 12:05, Kwiatek napisał:

Mi się bardzo podoba, bardzo ciekawie napisana, fajne opisy i przejścia między różnymi miejscami/planami/bohaterami. Mimo wszystko, że wiesz jak to się skończy czyta się z ogromną chęcią.

Polecam.

Z początku książka mi się podobała, ale z czasem staje się męczącza, ciągłe opisy strzelania, manewrów, wojskowych komend, do obrzydzenia i tak przez 400 stron. Zdecydowanie najsłabsza książka Komudy a czytałem bodaj wszystkie. Sporo ustępuję takemu Hubalowi czy Bohunowi.

W dniu 22.09.2020 o 10:58, OperatorkaKosiarki napisał:

Sezon Burz niestety to już popłuczyny po Wiedźminie widać schyłek formy ASa :( O ile sam pięcioksiąg jest świetny, trzy tomy opowiadań i trylogia husycka bardzo dobre to Sezon burz sporo odstaje od w/w.

No kto by pomyślał,  że nieprzeczytane lektury z dziecinstwa będą sie na starość mściły. Właśnie z synem robimy Akademię Pana Kleksa.

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

W dniu 14.09.2020 o 19:34, Solve napisał:

Obecnie Diuna :) 

Wcześniej " Wyrwa " Chmielarza.

i jak u Pana wrażenia z Diuny ?

W dniu 30.09.2020 o 12:53, OperatorkaKosiarki napisał:

Mam w swoich zbiorach film "Charly", za który Cliff Robertson dostał Oscara. To adaptacja tej właśnie powieści, ale jeszcze nie oglądałem.

Spróbuj "Łatwo być bogiem" Roberta Szmidta. Jak Ci się spodoba to leć cały cykl "Pola Zapomnianych Bitew". Jak chcesz spróbować czy Ci się spodoba to wejdź na

http://www.bazaebokow.robertjszmidt.pl/node/14

I ściągnij opowiadanie, które jest darmowe i z tego właśnie cyklu. Ja osobiście świetnie się bawiłem przy czytaniu cyklu. Z każdą książką według mnie jest lepiej. Wyluzowana, nie siląca się na nic więcej niż jest literatura rozrywkowa na dobrym poziomie. Klasyczna space opera, z polskim smaczkiem. 😁

31 minut temu, etz napisał:

Panowie co polecacie z hard SF? ew fanstasy? najlepiej polskiego autora.

Spróbuj "Łatwo być bogiem" Roberta Szmidta. Jak Ci się spodoba to leć cały cykl "Pola Zapomnianych Bitew". Jak chcesz spróbować czy Ci się spodoba to wejdź na

http://www.bazaebokow.robertjszmidt.pl/node/14

I ściągnij opowiadanie, które jest darmowe i z tego właśnie cyklu. Ja osobiście świetnie się bawiłem przy czytaniu cyklu. Z każdą książką według mnie jest lepiej. Wyluzowana, nie siląca się na nic więcej niż jest literatura rozrywkowa na dobrym poziomie. Klasyczna space opera, z polskim smaczkiem. 😁