Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
Guest seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Recommended Posts

Świetna historia rozwoju matematyki w tym obszarze plus wyprowadzenie samej hipotezy. Czyta się prawie jak dobrą powieść.

image.png.ca2421a66323fe016802e51a1ea5cb3c.png

2 godziny temu, tbn napisał(-a):

Świetna historia rozwoju matematyki w tym obszarze plus wyprowadzenie samej hipotezy. Czyta się prawie jak dobrą powieść.

image.png.ca2421a66323fe016802e51a1ea5cb3c.png

W matematyce zasze mnie intrygowało mnożenie przez liczbe '0' hehe:) - wynik takiego mnożenia zawsze budził u mnie kontrowersje w logice :P

Jak przeczytasz, to daj znać czy jest tam coś na ten temat ..

16 minut temu, -mrovka- napisał(-a):

W matematyce zasze mnie intrygowało mnożenie przez liczbe '0' hehe:) - wynik takiego mnożenia zawsze budził u mnie kontrowersje w logice :P

Jak przeczytasz, to daj znać czy jest tam coś na ten temat ..

Jestem blisko końca, ale to nie ten dział. Liczby pierwsze to analityczna teoria liczb. Z logika nigdy nie wyszedłem poza akademicki kurs, czyli gdzieś do logiki rozmytej. Czemu mnożenie przez 0 jest kontrowersyjne ?

Teraz, tbn napisał(-a):

Jestem blisko końca, ale to nie ten dział. Liczby pierwsze to analityczna teoria liczb. Z logika nigdy nie wyszedłem poza akademicki kurs, czyli gdzieś do logiki rozmytej. Czemu mnożenie przez 0 jest kontrowersyjne ?

Odpisze na pytanie, ale oczywiście potraktuj to jako żart....

No więc tak:

Mam 4 orzechy i mnoże je zero razy to według matematyki owe orzechy znikają :P

Idąc dalej - ja z dziką rozkoszą pomnoże wasze finanse przez zero - Ciekawe ilu z was przyjełoby moją ekonomie oraz wynik finalny owego mnożenia ze stoickim spokojem :)

Ja zawsze patrzyłem na mnożenie jako skrócony zapis dodawania. Masz zero orzechów, możesz dodać cztery razy, czy ile chcesz i dalej jest zera. Logiczne. :)

18 minut temu, tbn napisał(-a):

Ja zawsze patrzyłem na mnożenie jako skrócony zapis dodawania. Masz zero orzechów, możesz dodać cztery razy, czy ile chcesz i dalej jest zera. Logiczne. :)

Czuje że temat wymaga nowego tematu :) bo..

Monożenie według zasad jest przemienne.

I teraz tak - jak piszesz - masz 0 orzechów i mnożysz je 4 razy to faktycznie, teoretycznie otrzymujesz wynik 0

Ale co w sytuacji gdzie masz 4 orzechy i mnożysz je 0 razy ?? 

Oczywiście, tak jak pisałem wyżej, traktuj moje rozkminki bardziej żartobliwie, bo napewno niechce wprowadzać nowych zasad do tej nauki

A zeby nie być spamerem to czytam własnie ''Rozmyślania'' autorstwa Marka Aureliusza.

Książka, a w sumie książeczka, ma tylko 150 stron - a mam wrażenie jakbym czytał trylogie :P

Język, którym jest napisana, jest straasznie cięzki do szybkiego przyswajania - bynajmniej dla mnie.

Niektóre sentencje i przemyślenia Marka Aureliusza, musze czytać aż trzykrotnie, by dotrzeć do tego, co chciał przekazać :)

***

Ale moge chyba smiało przypuszać, że Armeński mistyk Gierogij Iwanowicz Grudżijew urodzony w 1870 czerpał z Aureliusza pełnymi garściami.

Bo podobieństwa w przemyśleniach nad prawdami o człowieku i wszechświecie, aż kują po oczach podobieństwami.

więc @loco50 - nie tylko Tobie ten jezyk i styl literacki starożytnych sprawia trudność.

Platon i jego ''Państwo'' oraz Aureliusz ze swoimi ''Rozmyśleniami'' sprawi  trudność każdemu czytelnikowi w przyjmowaniu treści :)

Ojj nie czyta się tego tak łatwo i przyjemnie jak np ''Wielki marsz'' S.Kinga

W dniu 13.12.2021 o 00:26, Marrone napisał(-a):

1639351538673636498193350325600.jpg

Od lat zastanawiam się, czy przekład jest choćby w połowie tak dobry jak oryginał. Obstawiam, że niekoniecznie, bo ten adamsowski styl jest fantastyczny. Świetna trylogia w pięciu częściach, nevertheless. Na pierwszej części nie powinno się kończyć. :)

Ja po kinowym seansie "Diuny" (poszedłem głównie dlatego, że uwielbiam filmy Villeneuve'a, nie znając choćby ułamka historii) kupiłem pierwszą część sagi i właśnie czytam. Chciałem sprawdzić, na czym polega cały ten kult. Ogólnie rzecz biorąc, idzie naprawdę sprawnie i przyjemnie. Świetne czytadło!   

A skoro już się tu wpisałem, raportuję tylko, iż z reguły czytam x książek jednocześnie (zależnie od humoru). Przez ostatnie lata ciężko to szło i raczej sprowadzało się do tego, że łapałem miesięczną fazę w danym roku i wciągałem ileś tam pozycji z hurtowego zakupu. Obecnie mam nieco wolnego czasu i postanowiłem DOKOŃCZYĆ zaczęte dawno/lata temu "Ulissesa" i "Dom z liści" oraz kilka innych w stylu zebranych dzieł Lovecrafta, "Ludzi na drzewach" Hanyi Yanagihary i pewnie coś tam jeszcze. A później przyjdzie czas na te, których jeszcze nawet nie tknąłem. :)

Edited by brz

17 godzin temu, -mrovka- napisał(-a):

A zeby nie być spamerem to czytam własnie ''Rozmyślania'' autorstwa Marka Aureliusza.

Książka, a w sumie książeczka, ma tylko 150 stron - a mam wrażenie jakbym czytał trylogie :P

Język, którym jest napisana, jest straasznie cięzki do szybkiego przyswajania - bynajmniej dla mnie.

Niektóre sentencje i przemyślenia Marka Aureliusza, musze czytać aż trzykrotnie, by dotrzeć do tego, co chciał przekazać :)

@loco50

Może Marek Aureliusz coś przypalał, więc jego Rozmyślania biegły różnym tokiem 😁😁

3 godziny temu, Smycel napisał(-a):

I jak? Warto?

Jestem na 7 opowiadaniu a jest 13, jak narazie mogę polecić .

7 godzin temu, loco50 napisał(-a):

Może Marek Aureliusz coś przypalał, więc jego Rozmyślania biegły różnym tokiem 😁😁

Oj..To ja musze wziąć Marka w obrone, bo praktykował cnote wstrzemięźliwości, jak od wina tak od uciech cielesnych :P

heheh

Ooo, to trochę nudne miał życie 😁

Ja teraz wziąłem się za pracę mojej klubowej koleżanki (Warszawski Klub Płetwonurków). Karina opisuje historię nurkowania.
990f20a1a5921502951f71bda9f54f28.jpg7e55cba4eb18dc52d457e00455ce9066.jpg98917610c2de8ba33c64783b90d01c31.jpg

pozdrawiam, Grzegorz