Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Władek Meller

Za mało by umrzeć, ze dużo by żyć. Historia firmy

Rekomendowane odpowiedzi

Po prezentacji firm H.Moser i Chopard przyszedł czas na prezentację firmy IWC w magazynie Golf&LIFE - kwiecień 2008

 

golf00.jpg

Początek artykułu prezentuje się następująco:

golf01.jpg

Jako, że jak zwykle redakcja skróciła treść (bo się nie mieści, a ja leję wodę) i dodała angielską wersję językową (chwała jej za to, bo nie muszę się tłumaczyć w IWC) prezentuję wersję "rękopisową"

Zapraszam na stronę salonu: www.zegarki.info.pl/1265

Władek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Historia firmy IWC, która w Polsce i kilku sąsiednich krajach nazywana jest Schaffhausen jest dobrze, a nawet bardzo dobrze znana i w wielu miejscach opisana. Mimo to, łatwo można spotkać się z pytaniami, na które odpowiedzi trudno szukać w opisach historii firmy, i to nawet tych, które zajmują wiele stron papieru. Oto kilka przykładów takich niewyjaśnionych zagadek:

Na internetowym forum dyskusyjnym, Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków (www.zegarkiclub.pl) dyskutanci zastanawiali się, dlaczego firma IWC tak późno, w stosunku do innych manufaktur zegarkowych wróciła do produkcji własnych mechanizmów ?

W salonie sprzedaży w którym pracuję, odwiedzający nas klienci potrafią zapytać: "dlaczego, i od kiedy firma Schaffhausen nazywa się IWC, jeśli od zawsze znana była właśnie jako Schaffhausen” ?

 

Gdyby przeczytali historię IWC, którą kiedyś napisałem i zamieściłem na swojej stronie internetowej, to nie zadawaliby takich pytań, bo wszystko byłoby jasne jak słońce :smile:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAk zwykle swietna robota Panie Władku...

 

P.S. w nastepnym "Chronosie" - z tego co pamietame - bedzie historia firmy IWC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Czy ta strona gdzieś istnieje ?

Władek

 

Istnieje, ale już w mocno okrojonej formie. Na ten moment zamieściłem dwa wywiady przetłumaczone na polski i filmy do pobrania. Ale historię też mogę dorzucić - mam ją gdzieś na kompie zarchiwizowaną.

 

http://www.iwc.neostrada.pl

 

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.