Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kuba1991

policzmy złote radzieckie na forum

Rekomendowane odpowiedzi

Słaby jestem z ornitologii więc mogę się nie znać, ale jak ktoś się w tym dopatrzył bociana to ja nadal nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaby jestem z ornitologii więc mogę się nie znać, ale jak ktoś się w tym dopatrzył bociana to ja nadal nie wiem...

Ja też. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo tutaj chodzi bardziej o mostek przekładni chodu - komuś skojarzyło się to z dziobem bociana? i tak już zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat IMG_20200722_130735.jpg

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokupiłeś złota bransę? Łał!!!
Nie...
Komplet..

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Mercel napisał:

Odświeżam temat emoji16.pngIMG_20200722_130735.jpg

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Zacny komplet, gratuluję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rk7000 napisał:

Ło Panie  - szacun ogromny :)  

Bransa  375? 

 

Ta bransa to późniejszy wyrób, zapewne 583, z próbą 375 spotkałem się tylko na samym początku radzieckiego przemysłu zegarkowego, Twoja Pobieda Penza 46 i moje przedwojenne ZIF i 3GCzZ plus dosłownie 4-5 innych sztuk z internetu są tego przykładem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ło Panie  - szacun ogromny   

Bransa  375? 

 

Ta bransa to późniejszy wyrób, zapewne 583, z próbą 375 spotkałem się tylko na samym początku radzieckiego przemysłu zegarkowego, Twoja Pobieda Penza 46 i moje przedwojenne ZIF i 3GCzZ plus dosłownie 4-5 innych sztuk z internetu są tego przykładem.

Potwierdzam 583

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, rk7000 napisał:

Wydawało mi się że później też robili bransolety w 9k  Zegarki nie ale bransolety tak. No ale mogę sie mylić. 

 

Przynajmniej ja nigdy nie widziałem, (jeszcze :D ) jakiejkolwiek bransy radzieckiej ze złota innej próby niż 583, opcjonalnie bywały z wstawkami z palladu lub platyny oraz złota o różnym kolorze, ale zawsze była to próba 583. Nie widziałem, to nie znaczy że nie ma, poszukam, może coś wywęszę na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam :) - jest szansa, że to ori koronka? Dopadłem w końcu tarczę i będę przekładał moją łuszczycę... :) IMG_20200727_125557.jpgIMG_20200727_125540.jpgIMG_20200727_125525.jpg

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na złoconą ale to łatwo sprawdzić bo kolor złotej koperty (i koronki) jest zupełnie inny niż złoconej. Złocona jest żółta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki czyli wychodzi na to, że mam właściwą w zegarku..? IMG_20200727_161227.jpgIMG_20200727_161237.jpg

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja koronka wygląda wg mnie poprawnie, w większości takie widywałem, te Rakiety maja dziwne koronki jak na złote. Te wcześniejsze wypusty miały inne, klasyczne z blaszką

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.07.2020 o 22:29, Kirov57 napisał:

Twoja koronka wygląda wg mnie poprawnie, w większości takie widywałem, te Rakiety maja dziwne koronki jak na złote. Te wcześniejsze wypusty miały inne, klasyczne z blaszką

 

 

 

Te Rakiety występowaly fabrycznie z koronkami żółtymi, kiedyś mi się w oczy rzucił nawet NOS z taką koronka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.