Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kuba1991

policzmy złote radzieckie na forum

Rekomendowane odpowiedzi

Zmiana się dokonała IMG_20200812_111405.jpg

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i po łuszczycy! 

teraz żaden koronko-wirus już nie straszny :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny, tylko gdzie pasek?! :angry:

 

A tak na serio to niech się dobrze nosi, pewnie tylko w specjalne okazje, jakimi są np. okrągłe urodziny ;)
Wszystkiego naj! :)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pasek załoga w pracy robi składkę. A zegarek do noszenia może trzy razy w roku. Na mszę w Boże Narodzenie i na Wielkanoc i na urodziny. I starczy. Dzięki za dobre słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pasek załoga w pracy robi składkę. A zegarek do noszenia może trzy razy w roku. Na mszę w Boże Narodzenie i na Wielkanoc i na urodziny. I starczy. Dzięki za dobre słowa.
Uważaj bo złote wciąga... Gratulacje

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś myślałem że trzeba być idiotą żeby tyle kasy wydawać na złote ruskie zegarki. Nic w nich specjalnego poza tym że złote, a przecież jest tyle fajnych zwykłych które można kupić. Za jeden złoty można mieć z piętnaście zwykłych też fajnych. Wiader zaczęło brakować tak że ten tego... Trochę się zmieniło. póki co tylko 6 sztuk złotych ale to pewnie nie koniec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, drobnypijaczek napisał:

Czas na poważne wydawanie pieniędzy właśnie się u mnie zaczyna. Jest coś w tym połysku, złotym błysku...

Jest co zbierać, samej tej Rakiety 2209 jest znanych mi 7 rodzajów tarczy, nie mówiąc o innych. Tylko pora na kupowanie nie jest najlepsza, 2 lata temu złoto było  po 80 zł, teraz po 130 zł za gram - trochę drogo. Ale nie jest wykluczone, że jeszcze zdrożeje bo świat i Polska drukują papier na potęgę. Potem długoterminowo powinno spaść do tych 70-90 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wanderer1975 napisał:

 

Gratulacje! Ładny Łuczyk👍 Ja się jeszcze złotego nie dorobiłem😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wanderer1975 napisał:

Mam i ja.

 

IMG_20200803_202723.jpg

Fajny, ten z szampańską tarcza, wg mnie ładniejszy niż biały,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zegarek znaleziony pod choinką w czasie odwiedzin u Mamy 😁

Niestety nie mam większego pojęcia o tym zegarku poza tym, że to złota Rakieta. Historia jak nabyła go moja Mama jest dosyć ciekawa. Mama jest złotnikiem. Pobliski zegarmistrz z uwagi na pandemię, miał zamknięty sklep i wspólny znajomy przyniósł zegarek z pytaniem czy może Mama orientuje się czy jest coś wart? Kupił go dosyć dawno, niewiele nosił i w końcu postanowił się go pozbyć. Mama o zegarkach nie ma bladego pojęcia, niemniej od razu stwierdziła, że jest złoty. Właściciel dotychczasowy się ucieszył i chętnie sprzedał zegarek. Mama pamiętała, że ja od jakiegoś czasu zacząłem interesować się zegarkami, a że raz na ruski rok ktoś coś przynosi do sprzedania więc prosiłem aby miała to na uwadze. Mama stwierdziła, że prezent dla mnie na święta ma załatwiony i to z przytupem, więc zegarek nie trafił do tygla, a do znajomego zegarmistrza. Ten stwierdził, że faktycznie wygląda na mało używany i że jest w ogólnie niezłym stanie. Ogarnął go i zegarek czekał na moje odwiedziny w Święta. Ja o powyższym nie miałem pojęcia. Możecie sobie wyobrazić jak przyjemna to była niespodzianka, szczególnie, że rozglądałem się za takim (niekoniecznie z uwagi na koszt - złotym) klasycznym garniturowcem. 

Wracając do zegarka, może jest nieco mały, ale pod mankietem wygląda OK. Może ma jakieś plamki na tarczy (widać na zdj. przy godz.6) ale, moim zdaniem jest piękny. Zegarek nie trafi absolutnie do pudełka - będę się starał nosić go regularnie. Z minusów to teraz po tych prawie 2 tygodniach stwierdzam, że śpieszy dosyć sporo bo ok. 1min. na 24h. więc wróci jeszcze na regulację. Poza tym jest LUX 😉. Dostanie jeszcze jakiś pasek na zmianę i będzie gitara. 

Nie miałem okazji zapytać zegarmistrza o szczegóły werka. Sam nie mam jak go otworzyć, nie chcę porysować otwierając byle czym. Będę w rodzinnych stronach jakoś w marcu to wtedy podpytam zegarmistrza o to co tam jest w środku i o więcej szczegółów.

Jeżeli Wy wiecie coś więcej na temat tego modelu to proszę napiszcie. 

 

_AU1.jpg

_AU2.jpg

_AU3.jpg

_AU4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, WMT napisał:

Jeżeli Wy wiecie coś więcej na temat tego modelu to proszę napiszcie. 

 

 

 

 

 

W środku werk 2209 Rakiety tzw. z odwróconym bębnem:

 

post-6777-0-02953000-1330788812.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kchrapek Dzięki. 

Przeglądając forum nie trafiłem na taką samą tarczę ale są bardzo podobne. Rozumiem, ze było wiele odmian tego zegarka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, WMT napisał:

@kchrapek Dzięki. 

Przeglądając forum nie trafiłem na taką samą tarczę ale są bardzo podobne. Rozumiem, ze było wiele odmian tego zegarka? 

Złote Rakiety w tej kopercie miały chyba 4 wzory tarcz. Nie znalazłeś bo po prostu złotych jest niewiele w porównaniu z wszystkimi innymi bardziej popularnymi. W każdym razie otrzymałeś fajny klasyczny zegarek i warto go zatrzymać i o niego dbać. Gratuluje :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Pomijając fakt, że zegarek bardzo mi się podoba to jest to prezent i o ile nie będzie jakichś dramatów, ma u mnie dożywocie. 

Co do malej ilości złotych zegarków to faktycznie Mama wspominała że nie raz topili różne złote koperty. Niestety takich starych zegarków ze złota nikt nie chce za bardzo kupować, więc zwykle lecą do tygla. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kchrapek napisał:

Złote Rakiety w tej kopercie miały chyba 4 wzory tarcz. Nie znalazłeś bo po prostu złotych jest niewiele w porównaniu z wszystkimi innymi bardziej popularnymi. W każdym razie otrzymałeś fajny klasyczny zegarek i warto go zatrzymać i o niego dbać. Gratuluje :)

 

 

Jest ich trochę, nie licząc wersji łacina/cyrylica to widziałem zdaje się 7 typów. Ten jest trochę rzadszy niż najpopularniejsza wersja tarczy, ale nie jest też białym krukiem. Zdjęcia z aukcji i ogłoszeń. 

67353580_2358841881106041_792514018362261504_n.jpg

67378376_2358841867772709_3495550973135290368_n.jpg

67611576_2358841877772708_6610883588365746176_n.jpg

106419015.jpg

107263851.jpg

Raketa_offside_A.JPG

124185082_3497936503628007_1158029230147127829_n.jpg

Trochę lepsze zdjęcie tej najpopularniejszej

rakieta-zlota-pr-583-piekny-garniturowy-klasyk-34539349.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kchrapek napisał:

Ooo tego przedostatniego nigdy nie widziałem

 

Kilka sztuk na aukcjach ich było tych  z krzywym napisem, sam początek produkcji, potem zrobili z tego 4 od góry (jedyna sztuka jaką widziałem), a potem tą którą pokazał Kolega WMT. Mówię na podstawie numerów złotej koperty. Wszystkie jakie widziałem były do max 2000

 

106419016.jpg

Фото0461.jpg

 

 

 

Edytowane przez Kirov57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.