Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

POJEDYNEK ? - CZEMU NIE !

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam.

Głosowanie w II edycji Piramidy Prestiżu dobiegło końca. Niestety, zainteresowanie tematem było nikłe co świadczy o tym, że czas pomyśleć o czymś zupełnie nowym. Chciałbym przedstawić Wam pomysł na nową formę zabawy na Forum, a myślę, że będzie to bardziej angażujące od "Piramidy". Otóż, (wzorem serwisu IDG) proponuję tzw. "Pojedynki" firm zegarkowych. Polegałoby to na tym, że zestawialibyśmy (w miarę uczciwie) w parach marki i głosowalibyśmy w załączonej do tematu ankiecie na jedną z nich. W ślad za głosowaniem, powinny jeszcze pójść argumenty stwierdzające dlaczego głosujemy akurat na firmę "X", a nie na "Y". Pytanie przewodnie mogłoby brzmieć: Która z wymienionych firm jest Twoim zdaniem lepsza :?:. Głosuj i uzasadnij swój wybór. Czas trwania ankiety: 7 dni. Po upływie 7 dni, również wątek byłby zamykany. Myślę, że to mogłaby być całkiem ciekawa lektura dla osób odwiedzających nasze Forum.

Oto na początek propozycje Pojedynków:

 

Patek Philippe vs. Vacheron Constantin

Audemars Piguet vs. Breguet

Jaeger-LeCoultre vs. Girard-Perregaux

IWC vs. Rolex

Ulysse Nardin vs. Zenith

Omega vs. Eberhard

Maurice Lacroix vs. Longines

Frederique Constant vs. Tissot...

 

itp. Co myślicie o takiej nowej formie zabawy :?: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł!

Jeśli rzecz miałaby polegać na kwantyfikacji punktowej, należałoby wpierw ustalić np. ile punktów dajemy za (nieprzerwaną) długą tradycję firmy, za jakość wykonania, ilość komplikacji, posiadane patenty, design (choć to kwestia gustu), ceny na rynku wtórnym, rozpoznawalność marki itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Świetny pomysł!

Jeśli rzecz miałaby polegać na kwantyfikacji punktowej, należałoby wpierw ustalić np. ile punktów dajemy za (nieprzerwaną) długą tradycję firmy, za jakość wykonania, ilość komplikacji, posiadane patenty, design (choć to kwestia gustu), ceny na rynku wtórnym, rozpoznawalność marki itd.

 

Nie Otho, żadnych punktów. Nie chciałbym żeby ta zabawa przerodziła się w Piramidę Prestiżu w zmienionej formie. To miałby być Pojedynek tylko na argumenty i w ślad za tym głosowanie na jedną z dwóch firm wymienionych w ankiecie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przedstawiam kolejne propozycje Pojedynków:

 

Blancpain vs. A.Lange&Soehne

Chronoswiss vs. Perrelet

TAG Heuer vs. Breitling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Frunobulax

Znaczy system pucharowy? To trzeba rozrysować drabinkę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Znaczy system pucharowy? To trzeba rozrysować drabinkę :D

 

:D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ale gdzie faza grupowa :?:

 

Czy Ktoś będzie rozstawiony?

 

:D Nie no, z tymi rozgrywkami to chyba był żart. Cała zabawa miałaby być zrobiona na wzór pojedynków organizowanych przez serwis informatyczny IDG. Na przykład był Pojedynek przeglądarek: IE vs. Opera, albo systemy operacyjne (waga super ciężka :wink:) Linux vs. Windows. Oczywiście nie muszę mówić, że społeczność do której i ja się zaliczam, a więc zwolenników systemu spod znaku Pingwina, zmiotła argumentami Windows z powierzchni gleby choć ja starałem się prezentować dość wyważony pogląd w tamtej dyskusji o czym wielu "pingwiniarzy" czasem zapominało. Nieważne, w każdym bądź razie chciałem przenieść tamte doświadczenia na grunt naszego Forum. Skoro na IDG Pojedynki wywoływały tak duże zainteresowanie, to może i na Forum zegarkowym również by się to sprawdziło :roll:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chwycić. Wielka zaleta to proste zasady. Przyznam, że nad ułożeniem wyników mojej piramidki siedziałem kilka dni i nie mam ochoty tego powtarzać a i tak wiele bym pozmieniał. A tak dwie marki - łatwo prosto i, mam nadzieję, przyjemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Może chwycić. Wielka zaleta to proste zasady. Przyznam, że nad ułożeniem wyników mojej piramidki siedziałem kilka dni i nie mam ochoty tego powtarzać a i tak wiele bym pozmieniał. A tak dwie marki - łatwo prosto i, mam nadzieję, przyjemnie.

 

Ja również mam nadzieję, że dyskusje będą przebiegały w miłej atmosferze natomiast nie wiem czy będzie łatwo. Pojedynek (że tak określę) w wadze superciężkiej: Patek Philippe vs. Vacheron Constantin, może być trudny do rozstrzygnięcia. Sam jeszcze nie wiem na którą z tych firm bym zagłosował. Musiałbym się zastanowić nad jakimiś sensownymi argumentami :roll:. Podobnie byłoby z JLC vs. GP czy Chronoswiss vs. Perrelet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł!

 

Na mój udział możecie liczyć :D

 

Może by tak wziąć też pod uwagę i tańsze marki?

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Może by tak wziąć też pod uwagę i tańsze marki?

 

Jasne :!:, postaram się o to żeby nikt nie czuł się poszkodowany. Tańsze marki też będą miały swoje miejsce, ale zabawę proponuję zacząć od wagi superciężkiej.... Patek Philippe vs. Vacheron Constantin :D.

Oczywiście po zakończeniu każdej dyskusji na którą przewidziane jest 7 dni, postaram się sporządzić krótkie podsumowanie i zobrazować graficznie wynik głosowania.

 

I jeszcze jedno zapytanie (zwłaszcza do Admina) i moderatorów: uważacie, że jest sens utworzenia oddzielnego podforum o nazwie "Pojedynki", tak żeby nam tematy gdzieś nie ginęły w gąszczu innych czy też wystarczy tematy po prostu przykleić :?:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobne podforum byłoby dobrym rozwiązaniem. Co do wagi superciężkiej, to odłożyłbym na później. Formuła jest nowa i musimy przećwiczyć argumentowanie. Lepiej zacząć od czegoś mniej zobowiązującego. Może na początek coś co większość z nas widziała live lub może iść do sklepu i obejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W takim razie na początek proponuję dwa pojedynki, a mianowicie:

 

Maurice Lacroix vs. Longines

Certina vs. Seiko

 

... o ile akceptujecie zestawienie par. Dorzucam jeszcze dwie marki, które można by wytypować do pierwszych potyczek, a więc: Tissot oraz Frederique Constant. Jeżeli chcecie, to możecie zaproponować dwa pojedynki z uwzględnieniem Tissota czy też FC.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaban

Pomysl uwazam za trafiony. Moze duzo pomoc wielu klubowiczom w ulozeniu sie pogladow na temat pewnych marek.

Jednak... nie uwazacie ze 7 dni to moze byc zbyt krotki czas ? moze 10 ? Z wielu ciekawych argumentow, moga wyniknac ciekawe dyskusje, nowe przmyslenia, moze ktos kogos przekona itp :lol: Czasem potrzeba czasu zeby sie do czegos przekonac, wyrobic zdanie. Forumowicze mniej obeznani (na przyklad ja:) moze chcieli by sprawdzic informacje (mam na mysli wyglad, modele itp) i wtedy sie do sprawy odniesc... Wiadomo ze Ci z Was ktorzy mieli do czynienia z zegarkami z najwyzszej polki, maja swoje niezachwiane zdanie (a moze cos sie zmieni??? :twisted:

Druga sprawa to to ze na te 7 dni, 5 jest pracujacych, co (patrzac na mnie) wiele zmienia. Wracam do domu kolo 18-19 i nie codziennie moge sie wczytywac w pewne tematy. Ale to juz tylko moje subiektywne zdanie...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, czy "ustawienie" par jest wynikową "czegoś tam" :?: Jeśli nie, to może warto byłoby skorzystać z wyników I Piramidy Prestiżu, podzielić grupy na 10-siątki? W każdej 10-tce każdy wałczyłby z każdym, albo żeby pary były rozlosowane (w każdej 10-tce) :?:

Chodzi mi o to, aby przeciwnik danej marki, był w miarę sprawiedliwy, losowanie dawałoby jedynie trochę niewiadomej do tej zabawy :lol:

Jak myślicie :?:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mariusz, czy "ustawienie" par jest wynikową "czegoś tam" :?:

 

Zestawienie par jest uzależnione od samej marki. Generalnie chodzi o to żeby było sprawiedliwie. Wiadomo, że nie zestawimy w jednej parze takich firm jak Tissot i A.Lange&Soehne, bo wtedy Tissot miałby tyle szans co kropla wody w piekle :twisted:. Z kolei Longines może się mierzyć z takimi markami jak Maurice Lacroix, Frederique Constant, ale już Eberhard czy Omega mogłyby stanowić zbyt wysoki pułap. Reasumując, chodzi o to, żeby było sprawiedliwie. Bardzo istotne są też argumenty, bo jednak na to Forum zagląda sporo osób, a nasza radosna twórczość mogłaby zaszkodzić dobrej marce. Nie powinny się pojawiać sformułowania takie jak były podczas pojedynku: Linux vs. Windows na IDG, gdzie jeden "pingwinek" napisał, że "z Windows korzystają ludzie ograniczeni umysłowo o odmiennym toku ewolucyjnym". To jest niedopuszczalne. Fajnie by było gdyby dyskusje przebiegały w miłej atmosferze, a ich uczestnicy posługiwali się merytorycznymi argumentami. Stwierdzenia typu: oddaję głos na firmę "X", bo "Y" mi się nie podoba, nie są zbyt rozsądne. Oczywiście czas dyskusji możemy wydłużyć do 10 dni i dobrze by było gdyby admin założył oddzielne podforum o nazwie "Pojedynki", a więc oddzielną grupę tematyczną taką jak na przykład "Forum twórcze".

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pomysł i jego wykonanie podoba mi się :lol:

Jest jedno ale, dla jednego forumowicza sprawiedliwe będzie rozstawienie Zenith'a vs. JLC, a dla innego nie bardzo. Może warto byłoby wprowadzić coś, co będzie decydować o przydzieleniu pary :?:

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hmmm :roll:, podałem argumenty przemawiające za zestawieniem określonej pary firm. Nie wiem czy losowanie jest dobrym pomysłem, bo jak Zenith trafi na Patek Philippe, to Zenith dostanie solidne baty. Ale już zestawienie Zenith vs. JLC, ma sens.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że nigdy nie dobierze się do par firm idealnie podobnych, jedynie co można zrobić - to mniej więcej porównywalne. Po to ma być pojedynek, żeby wylazły mocne i słabe strony każdej z nich. Mi pary Mariusza wydają się logiczne, z wyjątkiem jednej - Seiko vs Certina. Ale jak tak kombinowałem, to ciężko byłoby w ogóle wytypowac przeciwnika dla Seiko - szczególnie jeżeli potraktujemy Seiko nie tylko jako markę, ale jako producenta wszystkich marek (Seiko, Grand Seiko, Credor).


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

PIRAMIDA PRESTIŻU - II Edycja

 

High-End - sztuka

 

21,00 Patek Philippe

20,00 Vacheron Constantin

18,30 Audemars Piguet

17,42 A.Lange&Sy2nśhne

17,33 F.P. Journe

_______________________________

 

Kategoria I - prestiż

 

21,00 Breguet

19,73 Jaeger-LeCoultre

18,40 Girard-Perregaux

18,09 Blancpain

16,75 Ulysse Nardin

16,67 Zenith

15,63 Daniel Roth

14,67 Gerald Genta

14,46 IWC

12,83 Franck Muller

12,83 Rolex

11,50 Glashy2nźtte Original

______________________________

 

Kategoria II - bardzo dobry poziom wykonania

 

19,43 Piaget

19,00 Perrelet

18,20 Chronoswiss

17,14 Omega

16,56 Kelek

16,00 Cartier

15,22 Eberhard

15,00 Breitling

14,78 Chopard

14,10 Panerai

10,67 Corum

______________________________

 

Wyniki głosowania w pozostałych kategoriach zostaną przedstawione wkrótce.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość G-MAN

POMYSŁ SIĘ PODOBA! :lol:

NAJLEPIEJ CO 7 DNI ZMIENIAC ZAWODNIKÓW !

JA CZEKAM NA TAKIE POJEDYNEK

G-SHOCK vs TIMEX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
JA CZEKAM NA TAKIE POJEDYNEK

G-SHOCK vs TIMEX

 

Będzie na 100% :lol:.

Widzę natomiast, że nikt nie komentuje wyników Piramidy Prestiżu. Można powiedzieć, że zainteresowanie jest wprost proporcjonalne do samego głosowania. Nie wiem czy w ogóle podliczać pozostałe kategorie :lol:. Niestety, II edycja PP okazała się totalną klapą, a miało być tak pięknie :?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już są głosy to moze podlicz resztę. Faktem jest, że zabawa nie zyskała dużej przychylności forumowiczów. Nie widzę sensu jej kontynuowania w przyszłych latach. Może za kilka lat, zobaczymy jak rozwinie się forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jak już są głosy to moze podlicz resztę.

 

Nie bardzo widzę sens, ale policzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.