Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Salatnik

Jacques LeMans

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Salatnik

Jakiś rok temu wygrałem w gazecie zagarek. Nie zamieszczamy bezpośrednich linków do sklepów i aukcji taki zegarek. Instrukcja jak przystało nie jest po Polsku. Nie to, żebym nie znał angielskiego, ale angielskich słów dot. zegarków i ich części (nawet po Polsku) za bardzo nie znam.

1 Jak ustawić budzik?

2 Co to jest i jak działa chronograph?

3 Jak włączyć stoper (chyba że jest nim ta mała tarcza i wskazówka po lewej)?

4 Co to są Indeksy?

Co do czwartego pytania to:

Normalnie, nieużywany zegarek jak leżał w pudełku, to chodziły w nim (mała tarcza sekundowa, tarcza alarm - tylko w jakiś dziwny sposób i wskazówki minutowa i godzinowa). Cała tarczka na górze (licząca godzinę) i wskazówka od sekund stały i uruchamiały się po naciśnięciu pierwszego od góry przycisku. Od niedawna wszystkie, które cały czas chodziły stanęły, ale po naciśnięciu przycisku znowu startuje górna tarczka i sekundówka. Przeczytałem tu że w tych zegarkach po upadku psują się indeksy i teraz sam nie wiem, czy mam się bać, czy pójść i wymienić w nim baterię i nadal wszystko będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indeksy to są te elementy tarczy, dzięki którym możesz odczytać aktualną godzinę np. kreski zamiast cyfr arabskich, czy rzymskich - nie mają nic wspólnego z mechanizmem, baterią, itp. Mogą być drukowane lub wklejane na tarczę.

 

Chronograf - stoper wskazówkowy. Urochamiasz go naciskając górny przycisk. Zatrzymujesz ponownym naciśnięciem. Zerujesz wciskając dony przycisk. Wskazówka w stanie spoczynku powinna znajdować się na na godzinie 12tej.

 

Aby ustawić alarm musisz wyciągnąć koronkę dwa razy (dwa pyknięcia). Następnie przyciskiem górnym lub dolnym ustawiasz aktualną godzinę.

Wciskasz raz koronkę. Ustawiasz godzinę alarmu. Wciskasz koronkę.

Alarm jest aktywny 12h.

 

Mniej więcej tak to w skrócie mogę Ci opisać.(jeśli to zegarek o którym myślę). Najlepiej to napisz nr. referencyjny zegarka (wygrawerowany na deklu np. 1-1249 lub F 5007), to może uda się zorganizować instrukcję po polskiemu.

Pozdrawiam


"a w zegarach płynie krew..."

 

waglewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Salatnik

Model F-5007E. Bardzo dziękuję za pomoc. Przy najbliższej okazji wymienię w nim baterię i zobaczymy co i jak...

Czyli w zegarku nie musi cały czas chodzić wskazówka od sekund? Zawsze mnie to irytowało , że wszystko chodzi a ta wskazówka nie, ale jakby się zastanowić to przecież mam jeszcze tą małą po lewej stronie i ta nie musi sie poruszać. Czyli jest to po prostu wskazówka od stopera, tak?

 

Żebyście nie musieli szukać:

f5007edx4.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Dokładnie tak.

 

Pozdro


"a w zegarach płynie krew..."

 

waglewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s.

 

Przesłałem Ci przed chwilą meilem instrukcję do tego modelu.

 

Pozdrawiam


"a w zegarach płynie krew..."

 

waglewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Salatnik

Bardzo dziękuję za pomoc. Zaczynam rozumieć o co chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję instrukcji do modelu F5007

Potrzebowałbym pomocy z ponownym ustawieniem wskazówki chronografu. Próbując dojść do tego jak przestawia się budzik przestawiłem sobie ją z godziny 12 na 2...

Jeśli posiada ktoś instrukcje to mój meil [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.