Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rossi77

Corum Bubble XL Chronograph vs Omega Seamaster Planet Ocean

Pojedynek prywatny: Corum Bubble XL Chronograph vs Omega Seamaster Planet Ocean  

36 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

post-22367-0-91893100-1330815393.jpg

EDIT Structural 26.06.2008: wstawiłem obrazek i ankietę, na raty, bo "503", życzę miłego głosowania

 

Licze na "soczyste" starcie :mrgreen:

:arrow: Corum Bubble XL Automatik Chronograph 285-150-20-0F01 FM50R 45 mm.

do kupienia w niemczech za 2 tys.euro(cena suger.przez man.4 tys.euro) :mrgreen:

widoczne plusy to stopery i odwazny design natomist minus brak C.O.S.C

cf0e543f871ca0ad.jpg

eb59cdc82f8f32cb.jpg

83cca3cdbc1600e2.jpg

:arrow: Omega Seamaster Planet Ocean Ref:2900.50.81 45,5 mm.

do kupienia u wiadomo kogo za 3200 CHF.

zalety:bardzo uniwersalny,C.O.S.C.minus stalowy dekiel.

f0724c110eb7100f.jpg

za wszelką wiedzę oraz ciekawe sugestie dziękuję :mrgreen:

btw.do znawcow tematu prosba o fachowe porownanie mechanizmow.


pzdr.

rossi77

 

"...moja rada jest taka- łagodna droga,to łagodny sposób..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób głosowanie,

oczywiście Corum,

Mechanizmy prawie te same,

A Corum to przynajmniej coś niebanalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CORUM jest brzydki ; "odważny design" kojarzy mi się z zegrakiem damskim . zdecydowanie OMEGA !


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ireneusz Paluszek

Corum jest odważny stylistycznie, nietuzinkowy a przy tym IMO posiada "charakterek". Jakichkolwiek określeń użyłbym tutaj będą one - bardzo prawdopodobne - w opozycji do jakże poprawnej, z lekka stonowanej i mega popularnej Omegi.

 

Seria Bubble nie należy być może do mojej ulubionej w kolekcji Corum, ale mimo to zdecydowałbym się właśnie na Corum (jako alternatywę dla w/w Omegi).

Obie firmy są świetne, ale ... Corum jest mniej znana, ba ... rzekłbym prawie w ogóle (poza zegarkomaniakami), dlatego właśnie Corum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo że chcę kupić PO to w tym konkretnym pojedynku Corum - za odwagę :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam Corum wygląda z boku jakoś tak:

ca322568bc5c507d.jpg

Będziesz przechodził przez drzwi- zaliczysz futrynę, pod mankietem będzie wystawał itp.

Corum to świetna firma i ogólnie też bym się nie zastanawiał nad wyborem, ale ta linia jest IMHO mocno zrąbana przez to szkiełko.

Dlatego PO.


Pozdrawiam Bartek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO bo jest to OMEGA :mrgreen:

pod względem wizualnym PO :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o rany faktycznie - UFO :lol:

 

nie wiedziałem ale głosu już nie zmienię :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głosowałem na omegę bo ma mechanizm omegi z wychwytem współosiowym a corum ma ete w środku :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega

 

Corum-tarcze chrono w kontrascie do tarczy głównej-nie lubię takich połączeń

-totalnie sknocone wskazówki

-kojarzy mi się z damskim zegarkiem

-szkiełko :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega

 

Klasyczny wzor. Corum troche zbyt awangardowy jak dla mnie.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie zainspirowal ten Corum ze poszedlem zobaczyc czy nie maja go w sklepie - no okazuje sie ze maja dokladnie ten model.

Ostatecznie nie i jeszcze raz nie.


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corum -bardzo odważny i przyciągający uwagę.Omega nudna jak flaki z olejem.

Biorąc pod uwagę certyfikat i mechanizm-rozsądek mówi Omega.

Niebanalny wygląd z polotem-serce krzyczy Corum.

U mnie serducho bierze górę nad rozsądkiem-więc CORUM!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widziałem te Corumy jak szły na ebayu za ok 2500 zł.

Wiem.Ten Corum przepadł.W sumie jeszcze przed wszelką krytyką na jaką tutaj napotkał.To było takie chwilowe "zauroczenie" :wink: ...

Obecnie jestem praktycznie zdecydowany na Omege tyle ,ze mam "lekkie" zastrzeżenia co do ceny.Moim zdaniem jest to zegarek(na to co oferuje)mocno przewartosciowany.Pozatym nie mam do konca zaufania do tej modyfikowanej ety z wychwytem współosiowym Co-Axial...

 

Cóż moze ktos jeszcze mnie przekona ,że warto za nia zapłacić tyle kasy...Myślę tutaj o tym ,iz w tej cenie(ok.6300 pln.)mogę kupić 3 inne zegarki(z bardzo podobnej półki) z taką samą jakością wykonania...


pzdr.

rossi77

 

"...moja rada jest taka- łagodna droga,to łagodny sposób..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obecnie jestem praktycznie zdecydowany na Omege (...)

 

Cóż moze ktos jeszcze mnie przekona ,że warto za nia zapłacić tyle kasy...

No to albo jesteś zdecydowany, albo jednak nie.

 

Te dwa zegarki, które zestawiłeś, były jednak dość różne od siebie, dlatego nie bardzo wiem, w którym kierunku byś oczekiwał podpowiedzi. Alternatywą dla PO jest na pewno ta Eterna: tutaj na zdjęciach autorstwa klubowego kolegi, jakością wykonania z pewnością przewyższa Omegę (według opinii użytkowników tego zegarka z różnych forów), jest mniej powszechna i rozpoznawalna, i tylko ETA w środku jest niejakim minusem (przynajmniej dla mnie). Ale w takim zegarku chodzi jednak o coś innego, a mechanizm i tak jest ukryty pod stalowym deklem, a ten w KonTiki jest przedniej urody. A certyfikat COSC też jest...


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to albo jesteś zdecydowany, albo jednak nie.

hmm... jestem ale nie w tej cenie.Wiem,ze stawki na Omege trzymają się solidnie.Mozna upolować jednak coś w idealnym stanie sporo taniej i dlatego napisałem jak napisałem... :mrgreen:

Te dwa zegarki, które zestawiłeś, były jednak dość różne od siebie, dlatego nie bardzo wiem, w którym kierunku byś oczekiwał podpowiedzi.

Chodziło mi głównie o mechanizmy.Zakładając ten wątek nie wiedziałem czy Corum ma zwykłą ete czy moze modyfikowaną...Teraz to juz bez znaczenia poniewaz Corum przepadł..

Alternatywą dla PO jest na pewno ta Eterna

Eterne oglądne !


pzdr.

rossi77

 

"...moja rada jest taka- łagodna droga,to łagodny sposób..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Alternatywą dla PO jest na pewno ta Eterna: tutaj na zdjęciach autorstwa klubowego kolegi, jakością wykonania z pewnością przewyższa Omegę (według opinii użytkowników tego zegarka z różnych forów), jest mniej powszechna i rozpoznawalna, i tylko ETA w środku jest niejakim minusem (przynajmniej dla mnie). Ale w takim zegarku chodzi jednak o coś innego, a mechanizm i tak jest ukryty pod stalowym deklem, a ten w KonTiki jest przedniej urody. A certyfikat COSC też jest...

No więc tak.Obejrzałem zarowno zdjęcia Igora oraz inne dostępne on-line.

Zegarek świetny.Coż nie ukrywam,że Eterna nie była marką ktorą się wczesniej interesowałem(przeglądałem oferty etc).Własciwie to dość duży zbieg okolicznosci poniewaz w nocy czytałem opracowanie nt.Eterny a rano Structural zaproponował Kontiki GMT. :mrgreen:

 

Dobra ale do rzeczy.

1.Czy ta Eta 2893-2 jest modyfikowana ?.Wiem,wiem zaraz ktos się odezwie i powie a co to za roznica eta jest eta.Dla mnie jednak jest to roznica dlatego odrazu wyjasniam.

2.Co powiecie o modelu bez drugiej strefy(GMT)?.Chodzi mi o wersję limitowaną .

Dekiel ma :shock: :shock: :shock:


pzdr.

rossi77

 

"...moja rada jest taka- łagodna droga,to łagodny sposób..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.Czy ta Eta 2893-2 jest modyfikowana ?.Wiem,wiem zaraz ktos się odezwie i powie a co to za roznica eta jest eta.Dla mnie jednak jest to roznica dlatego odrazu wyjasniam.

 

Eta nie jest modyfikowana w tym zegarku, jednak czasomierz ma certyfikat COSC i charakteryzuje się bardzo wysoką dokładnością chodu. Ogólnie zegarek polecam jako niebanalną odskocznię od Omegi PO, która oczywiście jest też świetnym zegarkiem (moim zdaniem cena 3000 CHF za taki zegarek nie jest wygórowana). Jak znam użytkowników Planety, każdy ją sobie chwali i powiada, że jej noszenie sprawia mu dużą przyjemność. Ja wybrałem kiedyś Eternę i nigdy tego nie żałowałem :wink:


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może IWC Aquatimer Automatic ref. IW354805 z WR 1000m?

 

b9d05a3e8f6ebd3c.jpg


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może IWC Aquatimer Automatic ref. IW354805 z WR 1000m?

"In-house" czy rozbierana Eta ?


pzdr.

rossi77

 

"...moja rada jest taka- łagodna droga,to łagodny sposób..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze "rozebrana Eta"


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz własny werk w usportowionym zegarku, to może:

 

Sea Dweller:

 

359999e3708a1e11.jpg

 

Ingenieur:

 

70f936c377cfe77e.jpg

 

GMT Master II (tu mój faworyt):

 

482c58e6fa80d7b4.jpg

 

Jubileuszowy Submariner:

 

7f3f6f41c415fedf.jpg

 

Świetny Milgauss:

 

8b2f936ad394e859.jpg


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często pada zarzut, że Omega PO jest mega-popularna, oklepana czy rozpoznawalna. Miałem pełną tego świadomość kupując ten zegarek, ale testy nadgarstkowe - w moim przypadku - dowiodły, że coś jest w PO co powoduje, że jest tak chętnie kupowana. Zegarek jest produkowany od wielu lat, doskonalony od wewnątrz (co-axial) i zewnątrz (cykliczne lecz dyskretne zmiany w projekcie). Powiem tak; zdarza mi się widywać ten zegarek na rękach przypadkowo spotkanych osób, ale jakoś nie mam z tym problemu ponieważ ta Omega znosi próbę czasu - jest zegarkiem, który chyba trudno się nudzi. Zarzut oklepanego i mega-rozpoznawalnego designu można też też skierować w stronę Rolexów. Choć tutaj wielu osobom je kupującym właśnie zależy aby ich zegarek był od razu właściwie kojarzony :wink:

Dla mnie genialnym patentem w PO jest też podwójna powłoka AR. I jest to też zegarek - mówię o swoim egzemplarzu - bardzo dokładny. Maksymalne odchyłki +/- 0,5 sek/24h.

Polecam PO.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.