Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

maciato

Azimuth Jagdbomber vs Steinhart Nav B-Uhr - który wybra

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie , bardzo podobają mi się zegarki stylizowane "piloty" . Postanowiłem ,że po wakacjach dokonam takowego zakupu , jako że bardzo podoba mi się klasyka gatunku czyli IWC Big Pilot także jak największe podobieństwo będzie tylko atutem . Na poczatku był : Archimede , ale odpodł za "brzydką" datę . Na placu boju pozostały :

1. AZIMUTH JAGDBOMBER

 

post-22779-0-21040300-1330819411.jpg

post-22779-0-63493100-1330819411.jpg

 

oraz

 

2. STEINHART NAV B-UHR

 

post-22779-0-76101400-1330819412.jpg

[

 

oba zegarki po 47mm , WR 30m , serduszko identyczne - czyli Unitas 6497 . Na pierwszy rzut oka zegarki są identyczne ,ale ciągnie mnie bardziej w stronę ... ( może na razie nie zdradzę , poczekam na opinie kolegów ). Kożystając z forumowej "szukajki" niewiele znalazłem zegarków jednej jak i drugiej firmy . Może któryś z kolegów przekona mnie do zupełnie innego zegarka , oczywiście w stylistyce Big Pilot'a . Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i opinie , pozdrawiam Maciek .


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jetem szczęśliwym posiadaczem Steinharta Nav B i bardzo chwale sobie ten zegarek. Nad Azimutem też myślałem ale odstraszyła mnie troche cena coś około 1700$

a Steinhart to 370 euro. Może nie jestem znawcą ale są to tak podobne zegarki(szczególnie porzednia wersja Nav B ) że nie miałem zamiaru płacić za logo. Jeśli zdecydujesz się na Steinharta to nie będziesz żałował tych pieniędzy a poza tym na stronie producenta jest jeszcze kilka ładnych lotników z limitowanych edycji.

Na zachęte moge dodać że w najbliższym czasie dokonam zakupu zegarka od Steinharta ten sam rozmiar ale inny styl. Jak narazie występuje pod nazwą Debaufre Marine Timer ale już za dwa tygodnie będzie dostępny pod nazwą Steinhart.

Pozdrawiam, mam nadziejeże mój mały elaborat pomoże Ci choć troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Postanowiłem ,że po wakacjach dokonam takowego zakupu , jako że bardzo podoba mi się klasyka gatunku czyli IWC Big Pilot także jak największe podobieństwo będzie tylko atutem

nie lepiej zatem dozbierac i kupic wymarzonego IWC ? :mrgreen:

btw.jakbym mial kupowac cos co mi przypomina zacna marke to nie drozej jak 500 pln.


pzdr.

rossi77

 

"...moja rada jest taka- łagodna droga,to łagodny sposób..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem absolutnym laikiem i od niedawna wnikam w to forum ale rzucilem okiem na zdjecie tego IWC

big_pilot_watch.jpg

 

i te zegarki ktore wkleiłeś ta sa po prostu jego podrobki , a wogle co to za firmy jakies wirtualne jesli te 2 modele roniz tylko nazwa firmy nawet logo skopiowali ?


MUZZY IN GONDOLAND

...Sylvia tells them to wait in the tool shed for her to come to them with food and clocks for Muzzy (who eats them)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są to podróby IWC tylko taki jest kanon zegarków lotniczych, to samo można przecież powiedzieć o Archimede, Zeno, Poljot i jeszcze by tu wymieniać.

A jeśli chodzi o wirtualność marek Azimuth i Steinhart to naprawde długo można by polemizować, na watchuseek.com jest osobne podforum miłośników tej marki.

 

A w którym zegarku jest skopiowane logo i czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby powinienem być jak najbardziej w temacie , jednak też nie bardzo wiem o co chodzi z tym "skopiowanym logo" . może koledze chodzi o "trójkąt" ? nie uważam ,żeby to były podróbki , jeżeli tak to STOWA także "popełniła" plagiat , a IWC kopiuje sama siebie od serii Mark do Big Pilot'a.


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie co to ten trójkat ?

 

hehe no pisalem ze jestem laikiem

 

ale litosci te dwa nie roznia sie niczym !


MUZZY IN GONDOLAND

...Sylvia tells them to wait in the tool shed for her to come to them with food and clocks for Muzzy (who eats them)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten trójkąt to nie logo IWC ale bardzo typowe oznacze godzin 12 w zegarkach lotniczych, już kiedyś było o tym na forum. Z tego co pamiętam zegarki były zakładane na udo lotnika a ten trójkąt to według jednych ma symbolizować muszke i szczerbinke, według drugich to miało ułatwić odczytywanie godziny gdy było ciemno a zegarek znajdował się na udzie.

Co do tego że Azimuth i Nav B wyglądają tak samo to zgoda, ale Azimuth jest bardziej znaną marką i niestety z wygórowanymi cenami. Dlatego ja zakupiłem Nav B bo tak strasznie nie zależy mi na logo. Jednak nigdy nie zgodze się że są to wirtualne marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boze co wy tworzycie jakie wirtualne marki jakie podróby lool, cyrus ma racje ten trójkat to nie zadne logo iwc :) tylko oznaczenie godziny 12 w zegarkach pilotach ,marki te nie sa firmami wirtualnymi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fawless. Te zegarki różnia sie dość istotnie - choć są w klasycznym stylu zegarkow lotniczych. Masz rację - jesteś laikiem - ja też. Dlatego nie wyrażam na temat w którym moje pojęcie jest bardzo odlegle od stanu w którym mógłbym udzielać porad, tak jednoznacznych (i błędnych) opinii jak Ty.

 

Na pierwsz rzut - te dwa powyżej maja sekundnik na 9. IWC ma centralny, a na 3 ma wskaxnik rezerwy chodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od 2 miesiecy dokladnie tego Azimutha, i jego noszenie sprawia mi duzo satysfakcji. Poza tym nie bardzo wiem czy ten model uda Ci sie jeszcze znalezc w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam od 2 miesiecy dokladnie tego Azimutha, i jego noszenie sprawia mi duzo satysfakcji. Poza tym nie bardzo wiem czy ten model uda Ci sie jeszcze znalezc w sklepie.

tak z pewnoscia Azimuth to porzadna marka tyle ,ze kolega z gory przywołuje jako ikone IWC.dlatego uwazam ,iz o ile Azimuth nie jest tanim zegarkiem(ok.$1500) to czy nie lepiej dolozyc i kupic wymarzone IWC ? :mrgreen:


pzdr.

rossi77

 

"...moja rada jest taka- łagodna droga,to łagodny sposób..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rossi 1500$ a 41000zł to jest kolosalna róznica :mrgreen: :mrgreen: :)

nie wszystkich stac na takie drogie zegarki:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega Bartek już zdążył mnie wyręczyć w odpowiedzi dla rossi77 ; nawet jakby udało mi się kupić IWC za 30 k to jest to 10* tyle ile kosztowałby Azimuth . dla mnie nie jest to "dołożenie trochę" . Oba zegarki nie są dla mnie substytutem IWC , po prostu bardzo podoba mi się design Big Pilota.


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie tez Iwc podoba zwłaszcz to co jest na mojej ikonie Grande Complication , limitacja 50sztuk rocznie , wieczny kalendzaz,fazy ksiezyca , repiter minutowy,stoper,wahnik z 21-karatowego złota, mały sekundnik,koperta z platyny a cena zabjocza uwaga:750000zł(750tys) i jak ja mam na niego uzbierac!!!!!!??? moze ktos poradzi :mrgreen: :mrgreen: :):) :)

POlska Gooooolaaaaaaa!!!!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rossi77 ; nawet jakby udało mi się kupić IWC za 30 k to jest to 10* tyle ile kosztowałby Azimuth . dla mnie nie jest to "dołożenie trochę" . Oba zegarki nie są dla mnie substytutem IWC , po prostu bardzo podoba mi się design Big Pilota.

ok.ale ja nie myslalem o big pilocie IWC :wink:

pozatym na szybko sprawdzilem i ten model jest juz nie dokupienia takze nie wiem o czym rozmowa... :roll: :mrgreen:

na koniec do autora watku tych zegarkow poza rozmiarem nie da sie porownac z prostego powodu.IWC big pilot ma 7 dniowa rezerwe chodu a co za tym idzie za***isty werk dlatego taka cena... :twisted:


pzdr.

rossi77

 

"...moja rada jest taka- łagodna droga,to łagodny sposób..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może w sklepie tego modelu Azimuth'a już nie ma , ale mogę kupić go można powiedzieć "od ręki" .


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i cos jeszcze ma rossi ze jest za***isty i taka cena zgadnij co?????

:mrgreen: :mrgreen: :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,dokończymy dyskusję później , teraz trzeba się przygotować (ciężko się pisze z zaciśniętymi kciukami) do meczu , szalik i naprzód . obstawiam 2:1 dla NAS oczywiście . przepraszam za OFFTOP.


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ale my musimy wygrac co najmiej 2-0 bo chorwacja wygrała Polska GOOOOOOOOOOOLLLLLAAAAA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli jeszcze niższych cen owych "klonów" - jest jeszcze taki - a 179,99 USD + wysyłka - taniej się już chyba nie da.

Trójkącik z kropeczkami (lub bez) jest nawiązaniem do oznaczeń w tradycyjnym kompasie, kto był w (dawnym) harcerstwie zapewne taki miał :-).

Poza boczną sekundą nic się nie zmieniło od ustalonego dla Luftwaffe wzoru tarczy.

Obecnie pretensje mogłyby rościć A. Lange & Sy2nśhne, IWC, Laco i Stowa odnośnie "pierwszeństwa" w produkcji - ale nie do praw co do formy zegarka - firmy te były tylko karnymi (i zapewne dobrze opłacanymi) zlecenioborcami...

pilot_blko_001.jpg

tic_pilotblk_003.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fawless. Te zegarki różnia sie dość istotnie - choć są w klasycznym stylu zegarkow lotniczych. Masz rację - jesteś laikiem - ja też. Dlatego nie wyrażam na temat w którym moje pojęcie jest bardzo odlegle od stanu w którym mógłbym udzielać porad, tak jednoznacznych (i błędnych) opinii jak Ty.

 

Na pierwsz rzut - te dwa powyżej maja sekundnik na 9. IWC ma centralny, a na 3 ma wskaxnik rezerwy chodu.

 

hej oczywiscie widze roznice ktora podales pomiedzy tymi dwoma a iwc , natomiast nie widze pomiedzy nimi poszczegolnymi

 

 

oczywiscie plote bzdury , ale podkreslam ze jestem laikiem wiec chyba nikt tego nie bierze na powaznie :)

 

co innego gdybym wypowiadał bzdury ex cathedra :)

 

pozdr

 

pa BORUUUUUUC!


MUZZY IN GONDOLAND

...Sylvia tells them to wait in the tool shed for her to come to them with food and clocks for Muzzy (who eats them)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardzo podobają mi się zegarki stylizowane..

skoro ma byc tylko stylizowany na big pilota iwc :):) bralbym oferte przedstawiona np.przez tarant-a lub poszukaj wsrod ruskich.. :mrgreen:

dla mnie EOT.


pzdr.

rossi77

 

"...moja rada jest taka- łagodna droga,to łagodny sposób..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skoro ma byc tylko stylizowany na big pilota iwc :):) bralbym oferte przedstawiona np.przez tarant-a lub poszukaj wsrod ruskich.. :mrgreen:

dla mnie EOT.

 

Uważam, że jest to zła rada i niepotrzebne obrzydzanie naprawdę przyzwoitych zegarków (ja bym kupił Azimutha a właściwie zrezygnował z małej wskazówki i STOWA).

Podejście jak nie Porsche to Maluch jest dla mnie mocno przesadzone.

TO NIE SĄ PODRÓBKI IWC - IWC Big Pilot jest fantastycznym zegarkiem (własny mechanizm gdzie rezerwa chodu jest ograniczona do 7 dni by zachować dokładność) - ale on odwołuje się do tych samych wzorców o baaaardzo długiej tradycji.

 

Na marginesie jakbym miał wydać 30 tys zł na zegarek (bo pewnie tyle wyjdzie kupiony i sprowadzony z USA) to nie na IWC i nie na tak niepraktyczny zegarek (46 mm). Ale każdy ma swoje zdanie, a zegarek jest po to by właściciel był zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.