Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za informacje :) Do tej pory w telefonie krozystałem (oprócz podstawowych funkcji komunikacyjnych) z radia, dyktafonu, organizera, kalkulatora. Reszta to dla mnie nowość :) ale w takim razie idę gdzieś oglądać 7610 8)


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
Dzięki za informacje :) Do tej pory w telefonie krozystałem (oprócz podstawowych funkcji komunikacyjnych) z radia, dyktafonu, organizera, kalkulatora. Reszta to dla mnie nowość :) ale w takim razie idę gdzieś oglądać 7610 8)

 

ja korzystalem tylko z telefonu i SMS'ow, czasem GPRS via Bluetooth- teraz kupilem SE m600i... i chyba juz jestem na to za stary :) kupilem zonie 6280 i ten telefon z czystym sumieniem bym Ci polecil, bajery nie popsuly funkcjonalnosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę :) Do 6280 podchodze jak do jeża z uwagi na fakt, że jest rozsuwany :) Jakoś nie potrafię sie przekonac do telefonów, w których musze wykonywac dodatkowe czynności (rozsuwanie, otwieranie klapki). Ale nie można się zasklepiać. Chociaż czasami faktycznie zastanawiam się czy nie jestem na to za stary i nie ograniczyć się do dzwonienia, zapisywania powiadomień i podliczania na kalkulatorze :)

Nie wykorzystuję nawet wszystkich funkcji 6610, który obecnie posiadam 8) I dalej z nostalgią myślę o 6210, 8210 i 6510 (te ostatnie z uwagi na wielkość).


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
Dzięki za poradę :) Do 6280 podchodze jak do jeża z uwagi na fakt, że jest rozsuwany :)

 

zupelnie niepotrzebnie- uzywa sie ich wygodniej i bardziej intuicyjnie od tych "ceglastych" komorek :wink: bardzo szybko bys sie przyzwyczail, zreszta w tym modelu 90% mozesz robic przy zamknietej obudowie, tylko wklepanie cyferek wymaga otwarcia, a robi sie to wygodnie jedna reka; otwarty telefon jest wiekszy- latwiej/wygodniej sie z niego rozmawia i nie trzeba pamietac o blokowaniu klawiatury :) same zalety 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, nie można sie uprzedzać :) Też muszę podotykać w jakimś salonie :)


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm, o tym V3 to różne opinie słyszałem. Pierwsze podobne jak Remy wspomniał, a drugie, późniejsze, to juz moje spostrzeżenia z używania. Używam tego telefonu jako drugiego, służbowego, co za tym idzie, zbytnio się o niego nie martwię :twisted: Muszę powiedzieć , że ten telefon /chyba po wprowadzonych poprawkach przez Motorolę/ jest naprawdę niezły. Ma ładny design i jak dotychczas nie miałem z nim problemów, a bateria pozytywnie mnie zaskoczyła.

 

mam v3 od prawie roku - ale już tą z nowszym softem - może w kilku miejscach nma mało intuicyjne menu ale nie miałem telefonu z lepszą jakością dźwieku (a miałem ich kilkanaście) - ponadto procesor dsp wycina dźwięki tła podczas rozmowy więc mimo że jestem na próbie silnika (oczywiście na tyle daleko żebym sam coś słychał w telefonie;)) - rozmówca z drugiej strony słyszy tylko mnie - gdy się przez chwilę nie odzywam zawsze pada pytanie "jesteś jeszcze??"

 

a co do noszenia cegieł - nosiłem prawie rok eryka 250 z długą anteną na pasku - to była krówka - no ale jemu nic nie było straszne :) - mam go do dziś i zabieram czasem jak jade w jakiś trudny teren

 

gdyby zrobić punktację możliwości/cena - w mojej prywatnej ocenie wygrywa nokia 6310i - mimo że organicznie nie cierpię nokii

 

miałem chwilę słabości i jakiś czas temu uderzyłem w telefony tzw biznesowe - ale już powróciłęm na łono wyznawców teorii że telefon służy do dzwonienia i już :) dlatego między innymi kupiłem v3 a nie v3i


p0zdrawiam

p0li

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio myślałęm o V3. Miał to być zakup z uwagi na urodę...

Rozmawiałem z dwoma kolegami którzy ją kupili.

1. Jeden zdjął z niego simlocka aby odbierać w sieci która go nie oferowała i telefon zaczął mu się psuć.

Po dwóch naprawach za które musiał zapłacić trzecia okazała się nieopłacalną.

2. Drugi odebrał telefon w trakcie biegania i przyłożył do spoconej głowy. To wystarczyło aby telefon się wyłączył.

Serwis stwierdził zamoczenie i koszt naprawy miał wynieść 430zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też ostatnio myślałęm o V3. Miał to być zakup z uwagi na urodę...

Rozmawiałem z dwoma kolegami którzy ją kupili.

1. Jeden zdjął z niego simlocka aby odbierać w sieci która go nie oferowała i telefon zaczął mu się psuć.

Po dwóch naprawach za które musiał zapłacić trzecia okazała się nieopłacalną.

2. Drugi odebrał telefon w trakcie biegania i przyłożył do spoconej głowy. To wystarczyło aby telefon się wyłączył.

Serwis stwierdził zamoczenie i koszt naprawy miał wynieść 430zł.

 

chłopaki mieli po prostu pecha

moja v3 kilka razy lądowała na betonie, raz w mokrej trawie, raz mi ją zdeptało dziecko jak była rozłożona - i nic

simlocka też ściągałem - bez problemów

dwa tygodnie używałem ją jako modemu gprs - łączyłą się z lapniem po BT i też nie było problemów z równoległą pracą (ztcw to nokia, se i siemens mają z tym problem)

 

generalnie przeszkadza mi w nim :

kiepskie oprogramowanie - trzeba strasznie dziwne wygibasy robić żeby dojść do tak podstawowej sprawy jak kasowanie plików systemowych :D

kurzy się wyświetlacz od wewnątrz - przy jaskrawym świetle nic nie widać na wyświetlaczu przez ten kurz

i generalnie tyle


p0zdrawiam

p0li

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje odnośnie telefonów :) Narazie wygrywa 6280 (pstud) :) Drugie miejsce i jeszcze duże szanse na wygraną ma 7610. Trzecie miejsce zajmuje 6111 i 6260 :) Ale jeszcze do końca miesiąca będę porównywał 8)


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
Dzięki za informacje odnośnie telefonów :) Narazie wygrywa 6280 (pstud) :) Drugie miejsce i jeszcze duże szanse na wygraną ma 7610. Trzecie miejsce zajmuje 6111 i 6260 :) Ale jeszcze do końca miesiąca będę porównywał 8)

 

:)

 

przede wszystkim zastanow sie czy chcesz miec Symbiana w komorce:

+ mozna instalowac dodatkowe aplikacje (tzn. wiekszy wybor jest)

+ wiecej "bajerow", opcji itd.

- telefon wlacza sie cholernie dlugo (jak komp)

- telefon sie potrafi zawiesic albo wolno dzialac jak ma za duzo w pamieci(jak komp)

 

czyli reasumujac jak chcesz sie "bawic" to tylko Symbian, ale jak chcesz typowy telefon to ja bym go raczej unikal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak głęboko się nie zastanawiałem. Generalnie mam tak, że cokolwiek kupuję (nawet korkociąg :wink: ) to czytam instrukcję obsługi od deski do deski - zawsze boję się, że nawet w najprostszym urządzeniu jest jakiś mekesz, który moge przeoczyć 8) Minus tego jest taki, że każda nowa zabawka = nieobecny w domu duchem przez jakiś czas, a plus niewątpliwy - wykorzystuję pełne możliwości każdego urządzenia od robota kuchennego, poprzez aparat fotograficzny do kina domowego czy telewizora :) Komórki do tej pory miałem proste, ale korzystałem np. przekierowań, kursów walut, kalendarza, alarmu, minutnika, dyktafonu, itd.

Teraz chcę wejść na wyższy stopień komplikacji i musze rozważyć co chcę, bo jak będę miał - będe i używał.

Narazie kręci mnie odbieranie poczty e-mail i mozliwość przeglądania stron www. A może by i coś na szybko zapisać, np. jak w wordzie? Czasem mam wenę w pracy do napisania czegoś, a siedze np. na kretyńskim, bezproduktywnym spotkaniu. Byłoby jak znalazł :)


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
Aż tak głęboko się nie zastanawiałem. Generalnie mam tak, że cokolwiek kupuję (nawet korkociąg :wink: )

 

ja mam odwrotnie, bo nigdy nie przeczytalem jeszcze zadnej instrukcji- ale zawsze kombnuje tak dlugo az poznam wszystkie funkcje- zycie jednak szybko weryfikuje z czego pozniej korzystam

 

maila to juz teraz na byle komorce odbierzesz, jak chcesz cos napisac to zdecydowanie przydaje sie klawiatura alfanumeryczna, bo zwykla nadaje sie co najwyzej do SMS'ow; jak chcesz korzystac do tego z przegladarki to musi byc jak najwiekszy ekran, majac na wzgledzie ze strony sa projektowane dla duzych rozdzielczosci

 

niestety wszytskie te dodatkowe funkcje powoduja "uposledzenie" podstawowej funkcjonalnosci telefonu jaka ma byc wlasnie "telefon"- tak wiec konieczne sa jakies kompromisy

 

zastanow sie jeszcze czy jakims wyjsciem nie jest prosty maly telefon do rozmow i palmtop do Internetu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jeszcze trzeba będzie wyważyć. Pewnie ostatecznie "obetnę" w oczekiwaniach część bajerów. Ale spokojnie, stary telefon jeszcze dzwoni :)


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowych Nokii wybierałbym pomiedzy N80, a N73, chyba jedyne modele z nowych Nokii, które od razu nie zniechęcają materiałem, z którego są wykonane :)

6280 w sumie tez można polecić, funkcjonalnie niezła, bajerów też trochę posiada... jechałem po nią bardzo pozytywnie nastawiony, w 2 sec. po jej dotknięciu... szukałem innego aparatu :)

EDIT:

Ze spokojem moge polecić jeszcze Samsungi: D600, D800, D820- to naprawdę dobre telefony, nie tylko ładnie wyglądają, sporą potrafią i sporo wytrzymają, trzeba tylko uważać na wyświetlacz, w razie uszkodzenia z własnej winy lepiej kupic nowy aparat :twisted:

 

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem rozterki osób zadających pytanie "jaki zegarek do 1000 zł" :twisted: Zamiast mi w tych telefonach rozjaśnić to...sami widzicie :)


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RadG, telefon to nie zegarek :!: , mój JLC jest tak "głaskany", że az wstyd przyznać, a zobaczyłbyś jedną z ulubionych zabaw telefonem po pijoku :wink: :twisted: :oops:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie zamierzam wydawać na telefon nie wiadomo ile kasy :) Jak sobie pomyślę, że za to mógłby być zegarek..........


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrób tak, kup 6310i w dobrym stanie, albo nawet nową i masz kupno telefonu z głowy na 3-4 lata, a reszta na nowy zegarek :idea: :twisted:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, pewnie się na czymś podobnym skończy. Za miesiąc kończy mi sie umowa z Orange - przedłużę, wezmę jakiś w miarę telefon na konto nowej umowy, a reszta kasy - zegarek :twisted:


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

v3 ma do niczego wyświetlacz-w słońcu kompletnie nic nie widać,

poza tym design tego aparaciku -bomba!

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, doradzcie cos: musze niebawe wymienic telefon (dotychczas SE 630T) i zastanawiam sie co wybrac? SE K750 raczej odpada bo wyglada jak cegla ;-) Zastanawiam sie nad Motorola V3i, moze Samsungien SGH-X160/210. generalnie chcialbym cos o nietuzinkowym designie i wygodnej obsludze. Na bajerach specjalnie mi nie zalezy.

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

enzo

zależy jakie masz paluszki,w samsunga możesz nie trafić jak

są ciut większe od kobiety

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość FLowBone

a ja mam sony ericsson t610 i nie narzekam, choc joystick czasem szwankuje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, doradzcie cos: musze niebawe wymienic telefon (dotychczas SE 630T) i zastanawiam sie co wybrac? SE K750 raczej odpada bo wyglada jak cegla ;-) Zastanawiam sie nad Motorola V3i, moze Samsungien SGH-X160/210. generalnie chcialbym cos o nietuzinkowym designie i wygodnej obsludze. Na bajerach specjalnie mi nie zalezy.

pzdr.

 

bierz v3 bez i jeśli faktycznie nie zalezy ci na bajerach - a jest sporo tańsza od v3i


p0zdrawiam

p0li

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.