Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Dzieki za zdjecia z tego Alcatela.

Są niestety marne.

Jash, miałeś Xperię P czy mozesz polecić? Bo foty ładne robi i nie jest droga...

Marne? Co konkretnie jest takie marne?

 

Co do Xperii P i polecania. I tak i nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marne? Co konkretnie jest takie marne?

 

Co do Xperii P i polecania. I tak i nie :)

 

Bawiłem się kolegi Xperią P i ogladałem potem z niej zdjęcia i byłem pod pozytywnym wrażeniem. Wydaje mi się, że są znacznie lepsze, niż z Alcatela.

 

A co na TAK, a co na NIE? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Pewnie, że są lepsze tylko, że poza zdjęciami Alcatel ma dla mnie więcej zalet.

A co do SXP.

Zalety to na pewno dobre wykonanie zwłaszcza części z anodowanego aluminium. Telefon swoje waży, czuć klasę. Na pewno na plus rewelacyjny wyświetlacz, bardzo ładna nakładka na Androida, tryb Stamina. Świetny odtwarzacz muzyki (Walkman).

Minusem jest na pewno przezroczysty panel dotykowy, który często się psuje i powoduje zwarcia (gdzie nie dotkniesz telefonu, tam sprzężenie zwrotne) - mnie się zepsuło dwa razy. Jest to częsta przypadłość. Druga sprawa to nakładana od spodu zaślepka z plastiku, która po tygodniu rusza się i skrzypi. Masakra.

W tej nieszczęsnej zaślepce jest antena, która działa bardzo słabo. Dla porównania w SXP miałem w domu 2G 4 z 5 kresek zasięgu, 3G+ zasięg zerowy.

W Alcatelu 2G 5 z 5 kresek i 3G+ 4 z 5 kresek. Jakość rozmów, czyli to jak słychać rozmówcę w głośniczku zdecydowanie na korzyść Alcatela, w zasadzie niebo a ziemia.

Aha to może nie dotyczyć jedynie SXP, ale pisanie na klawiaturze ekranowej na 4 calowym wyświetlaczu Sony nie należy do rzeczy przyjemnych. Na 4,7 Alcatela bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Alcatel tak bardzo popularny, że go nawet nie ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alcatel tak bardzo popularny, że go nawet nie ma :D

 

Ale jest Nexus 4 i niestety wypada bardzo kiepsko w porównaniu z np. Samsungiem Galaxy S4 Mini który kosztuje tyle samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ale jest Nexus 4 i niestety wypada bardzo kiepsko w porównaniu z np. Samsungiem Galaxy S4 Mini który kosztuje tyle samo.

Marcin, ale aparat jest najmniej ważny w smartfonie, a Wy ciągle o nim.

Ta strona to jakaś lipa. Wychodzi z niej, że moja Xperia P robi lepsze fotki niż np. Nokia Lumia 820 co nie jest prawdą. Robią podobne, a jak jest zbyt duże światło to Sony wali mlekiem. Ze zdjęć na tej stronce wychodzi, że 820 robi gorsze niż mój Alcatel.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na alledrogo.pl :)

Nie mniej tych niebrandowanych z T-Mobile coraz mniej. Jest dużo z Orange, ale tej wersji nie polecam z całego serca :D

Potrzebuje dualSIM i chcialem kupic tego Alcatela (8008X) w Orange. Mozesz powiedziec jaki jest problem prosze?


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orange dokłada zawsze pełno swojego shitu do oprogramowania. Do tego sprzedają telefony z simlockiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest Nexus 4 i niestety wypada bardzo kiepsko w porównaniu z np. Samsungiem Galaxy S4 Mini który kosztuje tyle samo.

 

Gaxy s4 mini kosztuje 2 razy tyle co Alcatel 6030.

Wyświetlacz w S4 mini zapewne kosztuje więcej (z wymianą) niż Alcatel 6030 :D

 

Czy duża różnica w parametrach, z których i tak w większości się nie korzysta?

Porównanie:

http://versus.com/pl/samsung-galaxy-s4-mini-vs-alcatel-ot-idol-6030

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne, co przemawia na korzysc Alcatela, to wielkosc wyswietlacza.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, ale aparat jest najmniej ważny w smartfonie, a Wy ciągle o nim.

Ta strona to jakaś lipa. Wychodzi z niej, że moja Xperia P robi lepsze fotki niż np. Nokia Lumia 820 co nie jest prawdą. Robią podobne, a jak jest zbyt duże światło to Sony wali mlekiem. Ze zdjęć na tej stronce wychodzi, że 820 robi gorsze niż mój Alcatel.

 

Dla mnie akurat jest ważny bo często z niego korzystam jak śmigam na weekendowy wypady. A lustra używam tylko w domu....nie chce mi się targać na szyi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wtrącę :) No bo ogólnie Jacku aparat jest ważny i wiesz, że też na to zwracałeś uwagę przy zakupie. Może nie było tak przy zakupie Alcatela, bo tu może poszło o cenę w stosunku do ogólnych parametrów... Ja mam tak jak Marcin. Nawet będąc na wakacjach całe dwa tygodnie robiłem filmy i fotki Lumią 820 bo robi niezłe foty a aparatu mi się targać dodatkowo nie chciało.

Co do jakości zdjęć z telefonu to też zależy od szczęścia. Mi się udaje czasem walnąć ładną fotkę Lumią a czasem to kasuje od razu bo nic nie wychodzi. Ale to telefon... Lumia ładnie ostrzy, ma niezłe makro, ale przesyca kolory - kwestia softu. Ale to nie problem bo to można obrobić. Wszystkie fotki co wrzucam na forum robię właśnie telefonem.

Mój teść ma teraz nową lumię 920 - z jakimś nowszym softem do aparatu, który ma tylko 920. Robi zajefajne foty. Nawet jak jest ciemno. Ma ISO do 1600 i przyzwoitą stabilizację. Nie ma kaszki przy słabym świetle. Ale to już nie telefon a kloc...

Kiedyś były fajne telefony, co robiły super zdjęcia. Np. Nokia N93. Zoom optyczny itp. - porządna soczewka... Teraz montują szpilki a nie obiektywy bo ma być tanio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefony Noki może i ma w miarę porządne aparaty, ale targać Lumię 820 czy 920 to ja podziękuję.

Zresztą czas czuwania w tej serii noki jest kiepski.

 

Jak co, to wolę aparat kompaktowy wziąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

targac 820 ? Nie jest duza... A czas czuwania to 3 dni. Wiem bo ostatnio lezy.

Ale jak ją zaprzągłem jako służbówkę to pół dnia i kuniec baterii :). Ale u mnie ma tak każdy niemal telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Potrzebuje dualSIM i chcialem kupic tego Alcatela (8008X) w Orange. Mozesz powiedziec jaki jest problem prosze?

Alcatele z dual sim mają końcówkę "D" i nie są dostępne u operatorów. Tylko w sklepach. U operatorów są tylko wersje na jedną kartę sim i mają literkę X.

Co do wad telefonów z Orange pisał kolega poniżej:

 

Orange dokłada zawsze pełno swojego shitu do oprogramowania. Do tego sprzedają telefony z simlockiem.

Dokładnie, zmodyfikowany soft, zablokowany bootloader, zmienione ikony, wgrane własne aplikacje nikomu do niczego nie potrzebne. Najgorsze - aktualizacje. Sony Xperia P którą miałem po dziś dzień nie dostała w Orange aktualizacji do 4.1.2 Jelly Bean. Dostała ją w T-Mobile i Plus GSM.

 

Dla mnie akurat jest ważny bo często z niego korzystam jak śmigam na weekendowy wypady. A lustra używam tylko w domu....nie chce mi się targać na szyi.

Ja jak gdziekolwiek śmigam zabieram lustrzankę. Nie kupiłem jej po to by leżała w domu :) Mam jeszcze dwa kompakty w razie gdyby mi waga przeszkadzała.

 

Ja się wtrącę :) No bo ogólnie Jacku aparat jest ważny i wiesz, że też na to zwracałeś uwagę przy zakupie. Może nie było tak przy zakupie Alcatela, bo tu może poszło o cenę w stosunku do ogólnych parametrów... Ja mam tak jak Marcin. Nawet będąc na wakacjach całe dwa tygodnie robiłem filmy i fotki Lumią 820 bo robi niezłe foty a aparatu mi się targać dodatkowo nie chciało.

Co do jakości zdjęć z telefonu to też zależy od szczęścia. Mi się udaje czasem walnąć ładną fotkę Lumią a czasem to kasuje od razu bo nic nie wychodzi. Ale to telefon... Lumia ładnie ostrzy, ma niezłe makro, ale przesyca kolory - kwestia softu. Ale to nie problem bo to można obrobić. Wszystkie fotki co wrzucam na forum robię właśnie telefonem.

Mój teść ma teraz nową lumię 920 - z jakimś nowszym softem do aparatu, który ma tylko 920. Robi zajefajne foty. Nawet jak jest ciemno. Ma ISO do 1600 i przyzwoitą stabilizację. Nie ma kaszki przy słabym świetle. Ale to już nie telefon a kloc...

Kiedyś były fajne telefony, co robiły super zdjęcia. Np. Nokia N93. Zoom optyczny itp. - porządna soczewka... Teraz montują szpilki a nie obiektywy bo ma być tanio :)

Tak, kupując SXP kierowałem się aparatem, ale przez pół roku używania to co wypstrykałem w 99% były pierdoły na Instagrama, więc aparat przy zakupie kolejnego sprzętu zszedł na ostatni plan, bo tak jak pisałem wcześniej....to co robi Idol na Instagrama mi wystarczy.

Ja zdjęcia robię Pentaxem i chce mi się go targać. Nie wyobrażam sobie mieć pamiątkowych fotek zrobionych rodzince smartfonem. Sorki, ale to zawsze będzie tylko telefon z mizerną optyką i zdjęcia są IMO g*wniane.

Każdy telefon robi raz dobrze raz źle i miałem tak w Sony i mam tak w Alcatelu.

 

Przy zmianie telefonu kierowałem się głównie wielkością wyświetlacza, a co za tym idzie większą klawiaturą ekranową i wygodą pisania. Obudowa musiała być koniecznie monoblokiem.

Tak jak Ci pisałem w jednym z e-maili, dostałem super ofertę na nową Lumię 820 i używaną Sony Xperia S. Lumia odpada, bo aparat jest tam jedyną zaletą, poza wykonaniem. Xperia S ma budowę jak P więc odpuściłem z tego samego powodu, który gdzieś wyżej opisywałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam - zraziłeś się do WP8 i tyle. Ja tam lubię ten system. Co do Lumii to jej wadą jest dość śliska obudowa. Teraz częściej używam mojego 8S właśnie dlatego, że lepiej lezy w dłoni. Ale Lumia u mnie zostanie bo:

1. Aparat

2. Nawigacja darmowa offline całego świata (moim zdaniem najlepsza)

3. doskonała platforma rozrywkowa :)

 

Wiem, że miłośnicy andka mają więcej aplikacji i to darmowych, ale pocieszam się , że na iOS jest gorzej z tym niż na WP8 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

iOS to chyba ma najwięcej aplikacji z tego co kojarzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze - aktualizacje. Sony Xperia P którą miałem po dziś dzień nie dostała w Orange aktualizacji do 4.1.2 Jelly Bean. Dostała ją w T-Mobile i Plus GSM.

 

O tym zapomniałem. U mnie to samo w trochę starszej Xperii (Neo V) z logo Orange. Wgranie oficjalnego softu z aktualizacją było banalne i do tego pozbyłem się przy okazji Orange'owego shitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prywatnie używam E7 na symbianie i dobrałem służbową L820 z Windows. No i jest torpeda z tymi dwoma telefonami. Z WP8 przez chwilę było ciężko,ale jednak jest fajny. 3ba wyzbyć się przyzwyczajeń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja z WP8 wytrzymałem miesiąc. Nigdy więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iOS to chyba ma najwięcej aplikacji z tego co kojarzę.

I najdroższe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymałość Noki Lumi 920.

Z wagą 185g też odstaje.

 

 

nokia-lumia-920-bateria-test-chip-640x60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o 820 a wklejasz 920... zdecyduj się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.