Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

W obecnej chwili mam BlackBerry 9780, i niestety ten telefon już nadaje się tylko do pisania sms-ów i dzwonienia. Reszta rzeczy których teraz szukam jest dość męcząca w użyciu na w/w telefonie. Obecnie będę potrzebować szybkiej i dokładnej nawigacji, przeglądania sieci www, aplikacje do blokowania połączeń i sms-ów, i w miarę dobrej baterii, myślę, że do 8-10 godzin przy średnim użytkowaniu (głównie rozmowy telefoniczne (do 2 godzin dziennie), smsy, e-maile... mniej tak do godziny przeglądanie sieci, gry)... Waham się pomiędzy tymi modelami telefonów:

- iPhone 5
- HTC One
- Samsung Galaxy SIV
- Nokia 920 ~ inna ?

Wiem spory rozrzut... ale nie mam głowy do tego... BB był zawsze moim naj ... ;)

Chciałbym zamknąć się cenowo do 2 tys zł ... Chyba, że macie inne propozycje, to chętnie je rozważę...   

Pozdrawiam
 

Edytowane przez MartinoTopolino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iphone 5- dobrze będzie trzymał cenę. Jak kupować to po wprowadzeniu 5s na rynek u operatorów.

Wersja czarna ma odpadającą farbę na obudowie.

iOS7 z funkcjami skopiowanymi z androida nareszcie staje się w miarę użyteczny. Ale landrynkowy wygląd jest dla kobiet i dzieci.

 

HTC One-szybko schodzi farba. Nie wiem ile jest gwarancji na baterię, w tym nierozbieralnym telefonie. Cena szybko spadnie.

 

Nokia 920- cegła jak diabli. Duża i ciężka... Nie trawię win8 a windows phone wygląda tak samo,

 

Samsung SiV- większego nie mieli ?

Wersja mini może jest ok...

 

BB Z10 jeżeli lubisz BB

 

 

Co polecam?

Zastanów się do czego potrzebujesz telefonu.

Kupiłem Alcatela 6030 (jaka cena !!!) i jestem bardzo zadowolony. Szybko chodzi, dobre funkcje, stabilny android.

Jestem równie zadowolony co z iphona 5.

 

 

@Krystian-

iOS do czasu iOS7 było strasznie ograniczone. Włączenie wifi, bluetootha głęboko w funkcjach. Notatek na ekran nie można było wrzucić. Chyba że takie w formie zdjęcia i tapety. Ale to średniowiecze bo jak je zmienić i wyedytować.

Żadnych wingetów.

Na pulpicie tylko ikony i tak od 2007r. Zmiany ikon jak się ściągnęło/kupiło aplikację.

 

iOS był użyteczny dopiero po zrobieniu JB. Ale to równa się utracie gwarancji.

Iphone 4 jest tylko ładny, a poza tym to "szklanka". Tak zrobiony aby się tłuc...

Miałem iphona 4 teraz mam iphona 5 i narzekam na wygląd ios7.

W końcu nawiązuje do androida z paskiem z wifi, bluetooth...

 

Android? Miałem w dwóch Samsungach teraz w Alcatelu i zwiesiły mi się może 4 razy.

Iphone chyba 1 raz.

 

ios do czasu ios7 zatrzymał się na roku 2007...

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który obecny smartfon w przedziale do 1000zł (max 1200/1400) przy ludzkim używaniu (tel.sms, trochę netu, ręczne synchro, bez trybu oszczędzania energii) pociągnie 2,5 dnia ? (czyli normalne używanie a nie żyłowanie wyniku)

 

Przykład: Nokia E7 przy baterii 1250 tyle właśnie mi trzyma (oczywiście grając lub cały czas siedząc na forum da się ją zabić w 6h)

Lumia 820 w trybie 2G (pojemność 1650), reszta ręcznie gdy potrzeba i tak nie pociągnie dłużej niż 1.5 dnia; co za tym idzie muszę ją ładować co noc bo inaczej w środku kolejnego dnia telefon wyłączy się a ja będę niedostępny!

 

To mnie nie urządza, żeby nie powiedzieć wprost, że jest porażką...

zbyt szybki spadek w stosunku 60-75 do 40%na dzień

powinno być odwrotnie 40/60%

 

wychodzi na to, że powinien być wyposażony min. w baterię 2500,

chciałem spróbować Samsung Ativ S, ale czytając opisy po dłuższym użytkowaniu, plastik nie daje rady,

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który obecny smartfon w przedziale do 1000zł (max 1200/1400) przy ludzkim używaniu (tel.sms, trochę netu, ręczne synchro, bez trybu oszczędzania energii) pociągnie 2,5 dnia ? (czyli normalne używanie a nie żyłowanie wyniku)

 

Nie wiem czy to świeże pytanie, czy nawiązanie do poprzednich rozmów.

 

Ja ze swojej strony mogę polecić HTC One V.

Niedużo korzystam z telefonu - kilkanaście minut rozmów, kilkanaście minut w internecie, kilkanaście odebranych maili, na stałe włączone wifi, bluetooth i synchronizacja czegoś tam...

Tak użytkowane moje 3 poprzednie telefony wytrzymywały mi ok. 2-2,5 dnia.

HTC One V trzyma mi średnio 4 dni, rekordowo 5 pełnych dób!

 

Dodatkowo na plus:

+ mały i poręczny (3,7" spokojnie mi wystarcza, a zajmuje w kieszeni o połowę mniej miejsca niż te 4,3")

+ dobrze spasowana aluminiowa obudowa

+ świetna jakość rozmów i dzwonków

 

I żeby nie było zbyt pięknie:

- miewałem szybsze telefony (choć z wiekiem coraz mniej mi to przeszkadza)

- bateria jest schowana pod monolitem obudowy, w razie awarii samemu się jej raczej nie wymieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podłączę i poproszę o pomoc.

Mam możliwość przedłużenia umowy, i do wyboru mam: HTC desire X, LG Swift L7 II, Lumia 620, Sony Xperia J. Wyższe modele niestety nie wchodzą w grę, z Samsunga dostępny jest tylko ACE 2, ale chyba jednak go nie chce.

Który z tych kilku wybrać, i ew. dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna jakos wrocic do poprzedniego systemu na Ipadzie 2 ? Od momentu aktualizacji nie dosc ze wygląda jak g... to na dodatek chodzi jak 10 letni PC z Windowsem 8.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mozna jakos wrocic do poprzedniego systemu na Ipadzie 2 ? Od momentu aktualizacji nie dosc ze wygląda jak g... to na dodatek chodzi jak 10 letni PC z Windowsem 8.

Masz na myśli przejście z iOS7 do 6?

Z tego co wiem to nie ma takiej opcji. Póki co nie znam niezadowolonych z iOS7 jeśli chodzi o iPady. W iPhonach owszem jest masakra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o lg L9 II, ale znalazłem Xperię T. Wydaje mi się, że w przedziale 1000zł cięzko będzie znalesc coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli przejście z iOS7 do 6?

Z tego co wiem to nie ma takiej opcji. Póki co nie znam niezadowolonych z iOS7 jeśli chodzi o iPady. W iPhonach owszem jest masakra ;)

Znalazłeś ;) Może to dobrze działa na ipadzie 3 czy 4 (są takie ?) ;)

Na moim to wielka kupa.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

To może zafunduj temu misiu jaki format, czy jak to się tam u Apple nazywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zafunduj temu misiu jaki format, czy jak to się tam u Apple nazywa.

Musiałby najpierw kupić iRoot, potem przejsciówkę do iBox, które robi format i aplikację iDeath


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

:blink: że co? Nie ma takiej funkcji w menu jak format/reset/przywracanie ustawień fabrycznych czy cokolwiek innego co "czyści" telefon?

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatni miesiąc przez ręce przewinęło mi się parę fonów ale z żaden w 100% mi nie odpowiadał. Na dniach będę miał SGS3, ciekawe jak będzie się spisywał.  :)

Może ktoś ma jakieś uwagi dot. tego fona? 


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: że co? Nie ma takiej funkcji w menu jak format/reset/przywracanie ustawień fabrycznych czy cokolwiek innego co "czyści" telefon?

A ja tam nie wiem ;) Nie chce mi sie szukac, bo niebawem to k**estwo wyrzuce do kosza.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Kurde, jeszcze trochę poczytam i chyba sam spróbuję tego cuda techniki od Apple :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jeszcze trochę poczytam i chyba sam spróbuję tego cuda techniki od Apple :D

 

Jacek nie uciekniesz przed Ejpl , ono Cię dopadnie !!!

 

Użytkuję już jakiś czas Nexusa 4 i niestety muszę potwierdzić to co pisał jeden z kolegów ( użytkownik ) bateria to najsłabsze ogniwo tego telefonu. Potem Aparat a pozostała reszta jest na najwyższym poziomie super :-) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Marcin, raczej nie ma takiej opcji :) żonie pewnie kupię, bo bardzo jej się podoba. No, ale ona tylko dzwoni, smsuje i korzysta z budzika ;)

Ja przywykłem do customizacji, widgetów itp. więc to nie dla mnie system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Okazuje się, że iPhone (w tym wypadku 5S) może i ma dużo wad, ale w kategorii aparatów w smartfonie wiedzie prym.

Oto jak wypadł w teście nowy flagowiec od Sony, czyli Xperia Z1:

http://androidmagazine.pl/2013/10/14/recenzja-sony-cyber-shot-dsc-qx10-i-xperia-x1-porownanie-z-iphonem-5s/

Delikatnie mówiąc słabo to wygląda :(

Warto zwrócić uwagę, że to test magazynu o Andku, nie o Apple.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że iPhone (w tym wypadku 5S) może i ma dużo wad, ale w kategorii aparatów w smartfonie wiedzie prym.

Oto jak wypadł w teście nowy flagowiec od Sony, czyli Xperia Z1:

http://androidmagazine.pl/2013/10/14/recenzja-sony-cyber-shot-dsc-qx10-i-xperia-x1-porownanie-z-iphonem-5s/

Delikatnie mówiąc słabo to wygląda :(

Warto zwrócić uwagę, że to test magazynu o Andku, nie o Apple.

 

Nie było i nie ma lepszego aparatu w komórce niż ten w iPhone.

Najśmieszniejsze jest to że dostawcą modułu aparatu dla iPhone jest.................Sony.

 

Podejrzewam że rozbiło się o oprogramowanie, algorytmy kompresji itd.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

To tylko kwestia softu :) dlatego myślę, że w Sony będzie lepiej. Z1 to świeży towar :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło to ja cos chyba przespałem.. chcialem jabłko ale kazdy mi odradzał za fatalny aparat, a tutaj czytam ze nie ma lepszego... hmm.. :D a moze to wina tego ze dla mnie wazniejsze od zdjec jest robienie jaknajlepszej jakosci filmów.. hmm  ciekawe co bedzie za rok jak mi sie umowa bedzie konczyc, moze wyjdzie cos godnego uwagi na co bede chcial zmieniac... poki co nic nie znalazlem dla siebie..


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło rety, ale pierdoły, widać nie tylko producenci zapomnieli o tak ważnej funkcji jak dzwonienie, która zeszła na psy! Jak widać odbiorcy też łykają jak pelikan!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.