Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Porównaj parametry i sam sobie odpowiedz dlaczego lepiej wziąć SXT niż Desire 500 :)

 

http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/7261/6535/0/0/

 

Czy tam w tej tabelce jest błąd, czy faktycznie ten cały Sony ma prawie trzy razy krótszy czas rozmów GSM niż Desire 500? W sumie oprócz procesora Xperia niewiele więcej ma do zaoferowania, a do tego nie ma tych dwóch rzeczy, które sprawiają, że HTC jest dla mnie najlepszy, tzn. przeglądarki z zawijaniem tekstu i HTC Sync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Czy tam w tej tabelce jest błąd, czy faktycznie ten cały Sony ma prawie trzy razy krótszy czas rozmów GSM niż Desire 500? W sumie oprócz procesora Xperia niewiele więcej ma do zaoferowania, a do tego nie ma tych dwóch rzeczy, które sprawiają, że HTC jest dla mnie najlepszy, tzn. przeglądarki z zawijaniem tekstu i HTC Sync.

Czas rozmów to akurat wychodzi w praktyce :) u mnie w Xperii V, która jest modelem bliźniaczym do T, przy mniejszej baterii w stosunku do T wytrzymuje 24-36 godzin w zależności od użytkowania.

Co do tego, co który ma do zaoferowania:

SXT ma lepszą baterię, lepszy wyświetlacz, lepszy i nowocześniejszy procesor, więcej pamięci wewnętrznej, lepszy aparat. To mało?

HTC Sync - to nie jest argument za, bo Sony też ma program do synchronizacji SONY PC Companion.

Zawijanie tekstu to też nie jest argument za, bo wystarczy na jakimkolwiek smartfonie z Androidem zainstalować przeglądarkę Opera lub Dolphin, które oferują taką opcję.

Poza tym standardowo ma to każdy Android, tyle, że HTC ponoć rozwiązało to najlepiej (nie wiem nie korzystam z tego), znam też głosy na nie.....chodzi o lagowanie podczas zwijania tekstu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opera i Dolphin do przeglądarki HTC to mają daleko jak z Tczewa do Wielunia... W HTC tekst zwija się podczas powiększania tekstu, tak, że nawet przy malutkich wyświetlaczach strony www czyta się wygodnie, bez potrzeby przewijania tekstu na boki. Opera ma opcję tekstu kolumnowego, czyli tekst ustawia się w kolumnie, tak, że nie trzeba za nim biegać po ekranie, ale jego wielkość zmienia się nieznacznie i bez lupy często ciężko go przeczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iKrawiec

Sorry że wchodzę, między wódkę a zakąskę, ale chciałbym jeszcze dopytać o Desire 500. Czy 1 GB Ramu wystarczy, żeby ten nowy Android płynnie chodził i żeby nie było takich zawiech jak w One V przy wchodzeniu w smsy albo książkę telefoniczną? One V ma 512 MB Ramu i zamula jak Macierewicz...

 

Lestaf kup sobie nexusa 4. Nic Ci nie będzie mulić, wszystkie aplikacje z marketu będą działać płynnie. Wsparcie softu nadal aktualnie, aktualizacje dostajesz jako pierwszy, a nie czekasz miesiąc, kwartał, rok ...albo wcale? Niektórzy ludzie preferują iphone'y ze względu na niezawodność. Wiece dlaczego tak jest? Bo tam tworzą software i hardware jest na tym samym szczeblu współpracy. Androidów jest zaś mnoga ilość. Niewiarygodna fragmentacja skutkuje obniżeniem sprawności na dużej ilości urządzeń. Nie tyczy się to nexus'ów. To rodzime "dzieci" googla. Oprogramowanie jest tworzone, specjalnie pod te urządzenia. Ba, developerzy z google play dostają nexusy w "prezencie" aby dostosować aplikacje po te właśnie urządzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HTC Sync - to nie jest argument za, bo Sony też ma program do synchronizacji SONY PC Companion.

 

Źle się wyraziłem, chodziło mi o nakładkę HTC Sense

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lestaf kup sobie nexusa 4. Nic Ci nie będzie mulić, wszystkie aplikacje z marketu będą działać płynnie. Wsparcie softu nadal aktualnie, aktualizacje dostajesz jako pierwszy, a nie czekasz miesiąc, kwartał, rok ...albo wcale? Niektórzy ludzie preferują iphone'y ze względu na niezawodność. Wiece dlaczego tak jest? Bo tam tworzą software i hardware jest na tym samym szczeblu współpracy. Androidów jest zaś mnoga ilość. Niewiarygodna fragmentacja skutkuje obniżeniem sprawności na dużej ilości urządzeń. Nie tyczy się to nexus'ów. To rodzime "dzieci" googla. Oprogramowanie jest tworzone, specjalnie pod te urządzenia. Ba, developerzy z google play dostają nexusy w "prezencie" aby dostosować aplikacje po te właśnie urządzenia. 

 

Nigdy nie miałem w ręku niczego tej firmy, a mi jak w filmie Rejs podobają się tylko takie piosenki, które już kiedyś słyszałem ;)

Edytowane przez Lestaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

@Lestaf, zatem po co pytasz? Kup kolejne HTC :) Skoro to ichnie zwijanie tekstu jest tak doskonałe i nic innego nie ma w telefonie znaczenia....

 

PS

 

Co do HTC Sense - każda firma robiąca sprzęt z Andkiem ma swoją nakładkę/launcher. Mnie z kolei odpowiada tylko ten od Sony, nawet mając Alcatela Idola miałem wgraną z Sony Xperia Z1 :D więc pod tym względem Cię rozumiem. Do mnie z kolei Sense 5 kompletnie nie gada :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lestaf, zatem po co pytasz? Kup kolejne HTC :) Skoro to ichnie zwijanie tekstu jest tak doskonałe i nic innego nie ma w telefonie znaczenia....

 

 

Pytam z nadzieją, że ktoś ma Desire 500 i napisze jak się mu sprawuje, bo boję się, że 1 GB Ramu to za mało. Dla mnie ten Desire 500 ma stanowić tańszą alterantywą dla HTC One albo HTC One X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie wiem jak RAMożerne jest Sense 5, ale u mnie 1GB wystarczy aż nadto w SXV, a dodam, że mam "online" 36 aplikacji. Z jakich aplikacji korzystasz na co dzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Z jakich aplikacji korzystasz na co dzień?

 

Z niewielu. sms, kiążka adresowa, facebook, przeglądarka internetowa, pogoda. Staram się nie korzystać z większej ilości, bo już te zamulają mi 512 mb Ramu tak, że nigdzie nawet zadzwonić nie idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

To może inaczej. Gdybyś nabył sprzęt z 1GB jakieś aplikacje dodatkowo by doszły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj wtedy to bym tak zaszalał, że nic tylko bym sobie tego legendarnego tatapatalka ściągnął :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

To ten 1GB to będzie aż za dużo jak na to czego użyjesz w smartfonie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można wgrać w telefon starszą wersję Androida? Kiedyś miałem Desire i wszystko chodziło mi elegancko z mniejszą ilością ramu, ale na starszym Androidzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Mozna poszukaj na forum.android poradnikow. Ja robilem upgrade i downgrade na Ace 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

A można wgrać w telefon starszą wersję Androida? Kiedyś miałem Desire i wszystko chodziło mi elegancko z mniejszą ilością ramu, ale na starszym Androidzie.

To bez sensu. Lepiej poczekać i wgrać MODa na bazie 4.4

Jak znasz dobrze j.angielski to poczytaj skarbnicę wiedzy androidowej, czyli forum XDA.

Jeżeli to będzie nowy, aktualny smartfon z 1GB RAM to będzie śmigał jak należy i katowanie go starą wersją mija się z celem, żeby nie napisać, że przyniesie więcej - niż +

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ale ja chcę wygrać starego androida w mój One V

Nie jestem pewny, czy jest taka możliwość.

Druga kwestia. Lagi w One V powoduje nie system, tylko nakładka Sense od HTC.

Wgraj jakikolwiek inny Launcher np. darmowy Yandex.Shell.

Powinno być o niebo lepiej.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co sądzicie o BlackBerry Pearl 9105? Gdzie szukać tego modelu?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Panowie, co sądzicie o BlackBerry Pearl 9105? Gdzie szukać tego modelu?

Rozumiem, że to dla żony/dziewczyny :)

 

PS

 

Tak poza tym, że to damskie BB, to jednak już dinozaur :) Jak mam być szczery to nie zawracałbym sobie głowy.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki ;)


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały hint: OPPO 5 Find jest teraz trochę tańszy - 16GB 299EUR i 32GB 349EUR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.