Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Jeśli chodzi o gry to nie gram. Co do 64 bitowego chipsetu to Qualcomm też taki ma, jednak z tego co można wyczytać w sieci, planowano wprowadzenie go w dalszej przyszłości. Nie zmienia to jednak faktu, że Apple wprowadziło sporo zamieszania.

Generalnie mam zamiar kupić sobie iPhona z czystej ciekawości, nie pozbywając się SXP. Nie jestem jeszcze gotowy na całkowita przesiadkę i raczej nie spodziewam się, że tak się stanie. Skłaniam się więc w stronę nawet 4S, którego kupuje żonie, bo nic lepszego jej nie będzie potrzebne. W 5 przeraża mnie tylko odpryskujące pvd z obudowy. Nie ma tego 4S, ale jest już nieco stary i nie ma 5S, ale cena tego jest jak na "testowanie" zbyt wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały iPhone 5 nie cierpi na "pryszczycę".

Landrynkowe ikony ios7 ładniej wyglądają w białej obudowie.

Pobawisz się ip4s żony i stwierdzisz czy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Posek

Jeśli chodzi o gry to nie gram. Co do 64 bitowego chipsetu to Qualcomm też taki ma, jednak z tego co można wyczytać w sieci, planowano wprowadzenie go w dalszej przyszłości. Nie zmienia to jednak faktu, że Apple wprowadziło sporo zamieszania.

Generalnie mam zamiar kupić sobie iPhona z czystej ciekawości, nie pozbywając się SXP. Nie jestem jeszcze gotowy na całkowita przesiadkę i raczej nie spodziewam się, że tak się stanie. Skłaniam się więc w stronę nawet 4S, którego kupuje żonie, bo nic lepszego jej nie będzie potrzebne. W 5 przeraża mnie tylko odpryskujące pvd z obudowy. Nie ma tego 4S, ale jest już nieco stary i nie ma 5S, ale cena tego jest jak na "testowanie" zbyt wysoka.

 

Więc 5 sobie odpuść i śmiało łykaj 4S. Nie miałem z nim żadnych kompletnie problemów i trochę teraz żałuję, że nie zostawiłem go swojej małżonce :unsure: . Dbam o swoje rzeczy, więc był w idealnym stanie(noszony w futerale) a do "żyda" poszedł za 1500....

 

 "....Będzie Pan zadowolony...." ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Posek, a jak wygląda sprawa z zasięgiem. Gdzieś kiedyś wyczytałem, że jak się mocnej go przytrzyma na dole obudowy to powstaje efekt "death grip"? (chyba, że to było w 4)

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Posek

Posek, a jak wygląda sprawa z zasięgiem. Gdzieś kiedyś wyczytałem, że jak się mocnej go przytrzyma na dole obudowy to powstaje efekt "death grip"? (chyba, że to było w 4)

 

Nie miałem problemów z zasięgiem, no chyba że włożyłem do torby sportowej, potem torbę do szafki w klubie, itd. Wówczas zasięg gubił, to fakt. Chwytając dół urządzenia w szczelnie zamkniętą pięść czasami zasięg tak jak piszą się dubił, ale powiedz mi kolego, kto tak trzyma normalnie słuchawkę ? Jestem praworęczny, trzymam słuchawkę przy uchu za brzegi urządzenia prawie wszystkimi "palcyma" - prawie, bo palec wskazujący służy mi do podtrzymywania urządzenia z tyłu obudowy  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Pytam, bo właśnie na YT jest filmik, gdzie telefon mocniej złapany w łapę traci prawie wszystkie kreski, a ja swoją SXV mogę wrzucić do 5 toreb i nie robi to żadnej różnicy.

Oczywiście, że nikt tak nie trzyma telefonu, ale to ma odniesienie np. w zimie, gdzie trzymamy raczej w kieszeni głęboko (z resztą nie wiem czy w zimie można IP w ogóle wyjmować z kiermany, może się przecież zawilgocić :)  )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Tu jest jakaś prognoza ficzerów na 2014:

 

http://www.uswitch.com/mobiles/news/2014/01/top_5_phones_to_look_forward_to_in_2014/

 

Czyli wszyscy równają do 5 cali, metalowej obudowy i więcej mpixeli w aparacie.

 

Jakiś deficyt intelektualny abo co.

;-)

 

KJ

 

 

Nokia Normany.....smartfon, którego kompletnie nie rozumiem. Nokia z androidem i kafelkami jak WP8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak Ty Jacku nie rozumiesz, tak zapewne jest mnoga ilość Androidziarzy, którzy wręcz marzą o Nokii z takim systemem. Klient nasz Pan i kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jash

 

Mówię Ci, bierz białą 5 lub 5s. 4s ma gorszą płynność w działaniu od 5, miałem obydwa. Teraz została tylko 5 i używa ją żona.

Tel. ma ponad rok i działa perfekcyjnie. Nie kupuj 4s....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No tak jak Ty Jacku nie rozumiesz, tak zapewne jest mnoga ilość Androidziarzy, którzy wręcz marzą o Nokii z takim systemem. Klient nasz Pan i kropka.

 

Chyba kompletnie nie zrozumiałeś co napisałem. Nie mam nic przeciwko Nokii z Androidem, tak samo jak czekam z niecierpliwością na Sony z WP8.

Tylko niech ten android na Nokii wygląda jak android, a nie jak WP8, bo to nie ma ani sensu, ani logiki. Jak ktoś chce kafelek z WP8 to kupuje Nokię z WP8.

Android to widgety, które są nieodłączną częścią systemu, a których nie ma ani WP8, ani Nokia Normandy :)

Dla mnie ten telefon to taka próba zwiększenia sprzedaży. Zróbmy Nokię, która wygląda jakby miała WP8, a da się skonfigurować i spersonalizować jak Android.

Przywodzi mi to na myśl przysłowie, że tonący brzytwy się chwyta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jash

 

Mówię Ci, bierz białą 5 lub 5s. 4s ma gorszą płynność w działaniu od 5, miałem obydwa. Teraz została tylko 5 i używa ją żona.

Tel. ma ponad rok i działa perfekcyjnie. Nie kupuj 4s....

 

Potwierdzę z własnych doświadczeń. Różnica między 4s a 5 wyraźnie zauważalna i warto dopłacić. Między 5 a 5s - minimalna. No ale patrząc na politykę Appla, za jakiś czas różnie może być - iOS7 na 4s działa ok, na 4 - dramat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

...warto dopłacić.

 

pytanie moje brzmi, za co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkość uruchamiania aplikacji, brak lagów przy przełączaniu między nimi, szybkość przewijania ekranów. Z pozycji zwykłego użyszkodnika piszę, nie testów ;) Ale fakt, powłoka w 5 z tyłu kiepska, zrobiły się mi odpryski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Płynność myślę, że lada dzień nie będzie problemem. Jest już iOS7.1 beta dla IP4. Może więc powstanie też modyfikacja pod 4S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie moje brzmi, za co :)

iphone 4/4s ma więcej czujników wilgoci

 

http://helpgsm.pl/zanim-kupisz-iphonea-44s-sprawdz-czy-nie-zostal-wczesniej-zalany.html

 

Owe czujniki wilgoci mogą zmienić barwę pod wpływem zmian temperatur, szczególnie zimą.

 

Wtedy tracisz gwarancję.

 

W przypadku iphonów 3g/3gs to same zmieniały barwę:

http://myapple.pl/content/4791-apple-idzie-na-ugode-w-sprawie-czujnikow-wilgoci-w-starszych-modelach-iphone-i-ipoda-touch.html?langid=3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie polecam 4s. Nie miałem nigdy nic innego od Apple więc nie mam porównania, ale z moim w kieszeni wpadłem do wody na rybach w maju i nic mu sie nie stało...


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie polecam 4s. Nie miałem nigdy nic innego od Apple więc nie mam porównania, ale z moim w kieszeni wpadłem do wody na rybach w maju i nic mu sie nie stało...

A jaki kolor mają czujniki wilgoci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie taki jak powinny...ale telefon działa normalnie.


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gry to nie gram. Co do 64 bitowego chipsetu to Qualcomm też taki ma, jednak z tego co można wyczytać w sieci, planowano wprowadzenie go w dalszej przyszłości. Nie zmienia to jednak faktu, że Apple wprowadziło sporo zamieszania.

Generalnie mam zamiar kupić sobie iPhona z czystej ciekawości, nie pozbywając się SXP. Nie jestem jeszcze gotowy na całkowita przesiadkę i raczej nie spodziewam się, że tak się stanie. Skłaniam się więc w stronę nawet 4S, którego kupuje żonie, bo nic lepszego jej nie będzie potrzebne. W 5 przeraża mnie tylko odpryskujące pvd z obudowy. Nie ma tego 4S, ale jest już nieco stary i nie ma 5S, ale cena tego jest jak na "testowanie" zbyt wysoka.

 

Zgadza sie 4s to nie jest juz najnowszy cud techniki, ale uwazam ze jest to nadal kawal dobrego telefonu !!  

 

Posek, a jak wygląda sprawa z zasięgiem. Gdzieś kiedyś wyczytałem, że jak się mocnej go przytrzyma na dole obudowy to powstaje efekt "death grip"? (chyba, że to było w 4)

 

Problem wystepowal w 4 i tylko wtedy gdy uzytkownik trzymal reke na telefonie nie tak jak producent przewidywal. To byla watopa producenta. Recepta ? bumper !

Pytam, bo właśnie na YT jest filmik, gdzie telefon mocniej złapany w łapę traci prawie wszystkie kreski, a ja swoją SXV mogę wrzucić do 5 toreb i nie robi to żadnej różnicby.

Oczywiście, że nikt tak nie trzyma telefonu, ale to ma odniesienie np. w zimie, gdzie trzymamy raczej w kieszeni głęboko (z resztą nie wiem czy w zimie można IP w ogóle wyjmować z kiermany, może się przecież zawilgocić :)  )

 

Tak jak pisalem nie trzymany mocniej tylko stosujac niedozwolone chwyty :) Na mrozie moze byc odrobine gorsza reakcja na dotyk.  

Potwierdzę z własnych doświadczeń. Różnica między 4s a 5 wyraźnie zauważalna i warto dopłacić. Między 5 a 5s - minimalna. No ale patrząc na politykę Appla, za jakiś czas różnie może być - iOS7 na 4s działa ok, na 4 - dramat. 

 

wszystko zalezy jak jest zapelniony 4s i 4 !! jesli 4 ma duzo wgranych aplikacji to jest troche wolniejszy. Nie zgadzam sie z opinia ze to jest dramat to jest nadal poprawnie dzialajacy telefon. Byc moze jest przepasc w stosunku do 5s bo ten jest mega szybki, ale z drugiej strony nie ma jak w polsce rozwinac skrzydel.

pytanie moje brzmi, za co :)

 

Jash za jakosc wykonania. korzystalem z ip4 dosc intensywnie przez pk 3 lata. Nigdy nie zawiodl ! bateria dziala bez zarzutu czego chciec wiecej, Znajomi ktorzy kupili samsungi w tym czasie zaliczyli 2 - 3 serwis :)

Płynność myślę, że lada dzień nie będzie problemem. Jest już iOS7.1 beta dla IP4. Może więc powstanie też modyfikacja pod 4S.

Ios7.04 plynnie dziala i na 4 jak i na 4s 

 

Ja w sumie polecam 4s. Nie miałem nigdy nic innego od Apple więc nie mam porównania, ale z moim w kieszeni wpadłem do wody na rybach w maju i nic mu sie nie stało...

Ja rowniez polecam. Uwazam ze jesli ktos nie musi miec najnowszego modelu, potrzebuje telefon do maila, dzwonienia i internetu to jest to bardzo ciekawa propozycja. Jedyny minus to ze teraz dostepne sa wersje 8gb a to moze byc malo :)

4s kreci filmy hd , ma retine , dziala sprawnie, jest porzadnie wykonany. Dla mnie wystarczajacy. 

Edytowane przez waza

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie małżonka wybrał też 4s białą fakt były

tylko 8gb i naprawdę fajny fonik.

 

Sent from my RM-821_eu_poland_360 using Tapatalk


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena 4s była jeszcze do przełknięcia.

 

Wysłane z Lumia 920


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak chodzi ci ta Lumia 920 ??? pytałem kilkanascie postów wczesniej czy ktoś ma i jak ocenia całokształt  plusy/minusy  pytam bo mam zamiar wziąśc dwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Poczytaj w sieci. Jak nie trafisz na model ze starszej daty produkcyjnej (siada płyta główna) to jest to dobry wybór. Lada dzień będzie aktualizacja do Nokia Black, a co za tym idzie WP8 (Nokiowy) rośnie w siłę.

Ja nadal walczę z wyborem między IP4S Lumią 920 i 925 :) IP nie miałem, a WP8 już tak, tyle, że te nowe wersje os są już dużo ciekawsze, zwłaszcza w wersjach Nokii.

W sumie w IP4S nadal przeraża mnie jego maleńkość w stosunku do tego, czego używałem do tej pory.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak chodzi ci ta Lumia 920 ??? pytałem kilkanascie postów wczesniej czy ktoś ma i jak ocenia całokształt  plusy/minusy  pytam bo mam zamiar wziąśc dwie

Ja mam służbową L820 i prywatnie L920 - nie zamierzam się z nią rozstawać i zmieniać. Wszystko działa, nic się nie wiesza w jednej i drugiej sztuce. WP8 - kwestia gustu i przyzwyczajenia, ale stabilności i szybkości nie można mu odmówić.

 

Aparat w/g mnie bdb. - zdjęcia wychodzą lepsze niż z N8, która ma wbudowaną jakąś optykę.

Mając służbową L820 przy różnicy niecałych 200zł (w dniu zakupu) zastanawiałem się czy jest sens dopłacać do 920 przy praktycznie tych samych bebechach. (L820 ma wyjmowaną baterię/i tylną obudowę, L920 tylko serwis gdyby coś, chociaż obecne baterie żyją b.długo)

Mając oba w ręce wiem, że była to dobra decyzja - zupełnie inna jakość 920 a różnica jak najbardziej uzasadniona.

Nie można pominąć takiej kwestii jak zwarta budowa, która w odbiorze ma jednak więcej plusów niż minusów vs L820, którą można otworzyć.

Dodatkowo większa pamięć na aplikacje (na karcie można przechowywać tylko media) lepsze zdjęcia, lepszy wyświetlacz a co najważniejsze bateria mimo nieznacznej różnicy papierkowej dociąga dwóch dni, gdzie w L820 góra półtora dnia. Co za tym idzie l820 trzeba ładować codziennie, żeby w trakcie dnia nie zostać z wyłączonym telefonem.

Oczywiście jeden i drugi da się zajechać poniżej 12h, ale mówię o normalnym używaniu a nie naparzaniu...

Polecam 920

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.