Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Pomijam kwestię wielkości, bo dla mnie 4,3 - 4,7 to maks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Bartku, ale Asus Fonepad to tablet. Ma większy ekran o gorszej rozdzielczości 216ppi (Note3 - 386ppi), ma gorszą baterię, słabszy zegar procesora, trzy razy mniej ramu. O aparacie już nawet nie wspomnę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jash, dnia 19 Sty 2014 - 17:49, napisał:

Pomijam kwestię wielkości, bo dla mnie 4,3 - 4,7 to maks.

 

Witam,

dobrym wyborem (ergonomia) wydaje się być Sony Xperia Z1 Compact.

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jacku, pisałem o tym modelu kilka postów wcześniej ;)

Biorę pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jash, dnia 19 Sty 2014 - 21:28, napisał:

Jacku, pisałem o tym modelu kilka postów wcześniej ;)

 

 

Ups, faktycznie :),  zamieściłeś nawet zdjęcie.

Większość wpisów dotyczy "paletek", więc jak zobaczyłem, że ktoś (ja też) jest zainteresowany "normalnym" rozmiarem, to od razu napisałem :).

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartku, ale Asus Fonepad to tablet. Ma większy ekran o gorszej rozdzielczości 216ppi (Note3 - 386ppi), ma gorszą baterię, słabszy zegar procesora, trzy razy mniej ramu. O aparacie już nawet nie wspomnę :)

 

Tablet z możliwością dzwonienia, do tego ma 1,3" więcej i jest 2x tańszy.

Z akumulatorem to nie wiem skąd wziąłeś te dane  - Asus ma  baterię o 1000 mAh większą

W najgorszym razie są porównywalne.

W najlepszym Asus trzyma ze 2 x dłużej - zapytaj eye_lip'a, albo mnie.

No i Asus ma ekran IPS a nie TFT.

Czyli 

 
Urządzenie posiada trzy pełne subpiksele przypadające na jeden piksel, co powoduje, że obraz jest ostry i wyraźny. Piksele w niektórych wyświetlaczach (np. AMOLED) dzielą tylko jeden subpiksel żeby zachować przestrzeń. Może to spowodować nieostry lub rozmyty obraz.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Bartek tablet z możliwością dzwonienia, a phablet to dwa inne urządzenia. Cena nie jest wyznacznikiem konkurencyjności, tym bardziej, że data premiery obu urządzeń nieco różna.

Kolejna sprawa. Znasz androida, więc powinieneś wiedzieć jaka jest podstawowa różnica w działaniu pomiędzy Asusem z 1GB ramu, a Note 3, który ma 3GB ramu. Kosmos.

Wyświetlacz w Samsungu to Super AMOLED, a w Asusie właśnie jest IPS TFT. Poczytaj opinie w sieci, albo na YT odnośnie wyświetlacza w Samsungu, bo póki co wszyscy pieją z zachwytu ;)

Co do baterii, może i się pomyliłem, ale to nie ona odpowiada za dłuższe działanie, a Intel Atom.

Generalnie po suchych danych technicznych to Note 3 jest dużo lepszy od tego Asusa, żeby nie napisać, że go miażdży. Tym bardziej, że testy w sieci wskazują jednoznacznie, że ten sprzęt lubi się zlagować przy otwartych kilku appkach. O fanach gier nie wspominam, bo o dobrym graniu można zapomnieć.

To niezły sprzęt, ale w mojej opinii technicznie przegrywa w Note 3. Jestem jednak bardzo daleki od porównywania dwóch różnych urządzeń.

A co do "tabletu z funkcją dzwonienia"....co kto lubi, ale to zdjęcie mówi samo za siebie :)

 

asus-fonepad-078.jpg

 

Moja córka ma dokładnie takie urządzenie (wielkość) i nie wyobrażam sobie jedną ręku trzymać to przy uchu.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przepraszam ale Note 3 jest zdaje się obecnie uznawany za najlepsze urządzenie z androidem i zwyczajnie tego Asusa ru**a od tyłu ;) Dyskusja tu jest bezcelowa ;) Iść do sklepu i sprawdzić jaki to ten amoled jest nieostry.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywama na codzien S3 i N3 - ikonki sa ostrzejsze w S3.

No i S3 zaczal wydawac sie taki maly... ;)


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy problem amoleda to koszmarne kolory. Tyle, że niektórzy takie lubią. Ja tego nie pojmuje, ale akceptuje ;)

Poza tym sensowny jest chyba tylko super amoled plus - który ma 3 subpiksele na piksel. Super amoled ma 2 - to pogarsza rzeczywistą rozdzielczość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek tablet z możliwością dzwonienia, a phablet to dwa inne urządzenia.

Rozpatrujemy urządzenie pod kątem tego do czego używamy.

Jeżeli telefon który ma 4" jest za mały - szukam czegoś większego.

Bawiłem się urządzeniami 5-7 " i 7" jest IMO optymalne

 

 

Cena nie jest wyznacznikiem konkurencyjności,

IMO jest podstawowym wyznacznikiem.

Jeżeli by nie była każdy by jeździł Audi Q7 w dieslu.

 

 

tym bardziej, że data premiery obu urządzeń nieco różna.

Zgoda - ale dzukałeś alternatywy - pokazałem coś sprzed roku a nie 10 lat.

 

Kolejna sprawa. Znasz androida, więc powinieneś wiedzieć jaka jest podstawowa różnica w działaniu pomiędzy Asusem z 1GB ramu, a Note 3, który ma 3GB ramu. Kosmos.

 

W każdym z moich urządzeń mam 1 GB i nie mam problemów.

Więc pojadę trochę "fanboyem". Jak działa na 1 to po co mi 3 ;-)))

 

Wyświetlacz w Samsungu to Super AMOLED, a w Asusie właśnie jest IPS TFT. Poczytaj opinie w sieci, albo na YT odnośnie wyświetlacza w Samsungu, bo póki co wszyscy pieją z zachwytu ;)

Takie czytałem opinie.

NIe miałem obu na raz w ręku.

Pewnie masz rację.

Jednoczeńśie podkreślam, że nie mam żadnych zastzreżeń c do czytelności Asusua.

Wklej zdjęcie gdzie masz oba urządzenia obok - ustaw tę sama jasność i wtedy porównaj.

 

 

 

Co do baterii, może i się pomyliłem, ale to nie ona odpowiada za dłuższe działanie, a Intel Atom.

No nie zmienia to faktów, że nie jest to atut

 

 

Generalnie po suchych danych technicznych to Note 3 jest dużo lepszy od tego Asusa, żeby nie napisać, że go miażdży.

 

Matko, a mój zegarek miażdży Twój i mój samochód miażdży Twój.

I co ?

 

Rozpatrujemy urządzenie które ma dawać coś.

Możliwość dzwonienia, pisania maili, przeglądania internetu itd.

 

Tym bardziej, że testy w sieci wskazują jednoznacznie, że ten sprzęt lubi się zlagować przy otwartych kilku appkach. O fanach gier nie wspominam, bo o dobrym graniu można zapomnieć.

Nic mi się nie laguje.

Do grania mam konsole.

 

To niezły sprzęt, ale w mojej opinii technicznie przegrywa w Note 3.

Ale nikt nie twierdzi inaczej.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jestem jednak bardzo daleki od porównywania dwóch różnych urządzeń.

Ale funkcjonalność jest ta sama.

Jeden do pracy jeździe Dacią Duster a drugi nową G-klasą. Obaj jadą samochodem.

 

A co do "tabletu z funkcją dzwonienia"....co kto lubi, ale to zdjęcie mówi samo za siebie :)

 

Jakbyś nie wiedział są już od 10 lat zestawy BT albo słuchawki na kablu

 

 

Moja córka ma dokładnie takie urządzenie (wielkość) i nie wyobrażam sobie jedną ręku trzymać to przy uchu.

Ja też.

 

Jeszcze raz podkreślam - nie porównuje urządzeń sensu stricto bo 3 GB ram to zawsze > niż 1 GB

ale przez pryzmat ceny/jakości/użyteczności.

Tu IMO wygrywa Asus.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Bartek, przez pryzmat użyteczności to Twoje porównanie jest kompletnie bez sensu, bo porównujesz tablet z telefonem.

Każde z tych urządzeń jest użyteczne, ale do innych zastosowań. Co z tego, że z Asusa możesz zadzwonić jak wyglądasz z nim przy uchu po prostu zabawnie.

Powtórzę po raz kolejny. To są dwa inne urządzenia, a z tych dwóch N3 ma lepszą specyfikację techniczną. Jest bardziej praktyczny i pomimo, że droższy wolałbym z dwóch kupić jego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lawnowerman, troszkę się zapędziłeś. ;) Note 3 to obecnie najlepszy smartfon na rynku, bez względu na to czy komuś to się podoba czy nie. Fakty są jednoznaczne. Ale niech każdy pozostanie przy swoim zdaniu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wstąpiłem do salonu tel. i spodobał mi się ten Note 3. Jakby ktoś chciał się pozbyć w rozsądnych pieniądzach (np. z powodu zaskoczenia gabarytami telefonu :)), to chętnie przygarnę lub mogę zamienić na nowy SG 3 i dopłacić oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lawnowerman, troszkę się zapędziłeś. ;) Note 3 to obecnie najlepszy smartfon na rynku, bez względu na to czy komuś to się podoba czy nie. Fakty są jednoznaczne. Ale niech każdy pozostanie przy swoim zdaniu. Pozdrawiam.

 

 

Ale ja nigdzie nie twierdzę, że nie.

Po prostu rozpatruje przez pryzmat uzytwczności.

Podam Ci przykład.

Mamy w rodzinie działkę na jeziorem.

Jeszcze kilka lat temu dojazd wątpliwym asfaltem albo utwardzona gruntówka.

W rodzinie kupiono Outlandera a potem Forestera aby tam jeździć.

Ja tam cały rok dojeżdżałem 20-letnim kombi Mercedesa.

 

Pewnie mógłbym pójść do salonu i wziąć w leasing jaką G-klase, tylko po co ?

 

Jeżeli jestem w stanie znaleźć tańsze rozwiązanie [oczywiście kosztem czegoś] to dlaczego nie?

Do przeglądania internetu, pisania maili, oglądnięcia filmy czy zagrania w proste gry nie muszę mieć 3 GB RAM i 2.4 Ghz.

Wystarczy 1.2 a 1 GB.

 

i dalej przypomnę, bo Jash może nie wie ;-)))) są słuchawki BT i na kablu też, więc nie muszę trzymać przy uchu.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem ale tu nie o same RAMy chodzi. Telefon ma szereg innych kosmicznych funkcji a jakość ekranu (powalająca) to przepaść w stosunku do konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Bartku, równie dobrze mogłeś pojechać rowerem.

Teraz do sedna. Zaczęliśmy rozmowę od kwestii "czy Note 3 ma konkurencję".

Rozumiem przez to porównywanie tego samego typu urządzeń, a nie dwóch różnych - tego już mi się chce powtarzać po raz kolejny, ale nie chcesz tego zrozumieć.

Co z tego, że użyteczność jest podoba? I Rower i Ferrari służy do przebycia odcinka drogi :)

Masz rację. Po co kupować Note 3, skoro na Asusie zrobisz podobne rzeczy. Po co kupować G Klasę, skoro Tobie udało się przebyć drogą, o której wspominasz Mercedesem Kombi. Po to, że Note 3 zrobi to szybciej, tak samo jak większe wzniesienia w G pokonasz wygodniej, a w Twoim Mercu mniej wygodnie albo wcale.

Ponadto na Note3 zrobisz setki rzeczy, których nie zrobisz na Asusie. Pewnie w drugą stronę też coś się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a ja polece telefon LG NEXUS 4 LUB 5

bardzo dobry ekran duza pojemnosc baterii jest troche incognito brak nazwy producenta i modelu z przodu 

mam go ok 6-mcy i nie spotkałem sie z nikim kto by go mial,

szkło z przodu i z tyłu srebrna ramka dookola wyglada naprawde bardzo ekskluzywnie 

szybkie aktualizacje systemu oraz czysty system bez brandu itp to naprawde sie czuje podczas pracy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wbrew pozorom sporo osób ma Nexusa, zwłaszcza 4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Note3 to jest dla kogoś kto potrzebuje tego rozmiaru wyświetlacza, kosztem braku poręczności.
W komplecie do N3 powinni jeszcze jakiś telefon dodawać czy inną przystawkę do dzwonienia
;-)

KJ

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klik Klak, ale samsung już dawno wyszedł na przeciwko Twoim potrzebom i udostępnił zegarek Gear kompatybilny z Note 3 :)

Co do poręczności to zależy jaką kto ma łapę. W mojej obsługa nie stwarza żadnych problemów :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartku, równie dobrze mogłeś pojechać rowerem.

Wiesz o co chodzi nie klej ;-))))

 

 

Teraz do sedna. Zaczęliśmy rozmowę od kwestii "czy Note 3 ma konkurencję".

Rozumiem przez to porównywanie tego samego typu urządzeń, a nie dwóch różnych - tego już mi się chce powtarzać po raz kolejny, ale nie chcesz tego zrozumieć.

Nie chce.

Bo jest jeden cel. A droga do niego jest różna.

 

 

Co z tego, że użyteczność jest podoba? I Rower i Ferrari służy do przebycia odcinka drogi :)

Masz rację. Po co kupować Note 3, skoro na Asusie zrobisz podobne rzeczy. Po co kupować G Klasę, skoro Tobie udało się przebyć drogą, o której wspominasz Mercedesem Kombi. Po to, że Note 3 zrobi to szybciej, tak samo jak większe wzniesienia w G pokonasz wygodniej, a w Twoim Mercu mniej wygodnie albo wcale.

Ale zgodzisz się, że osiągniemy cel.

I to różnica nie jest 100 czy 300 % tylko może 10-20 ?

Wygoda jest subiektywna.

 

 

 

Ponadto na Note3 zrobisz setki rzeczy, których nie zrobisz na Asusie. Pewnie w drugą stronę też coś się znajdzie.

Ciężko mi wyobrazić sobie te 100 rzeczy - chyba, że wymyślisz gry o parametrach które tylko na Note pójdą.

 

W takich dyskusjach leci się zawsze trochę "fanbojstwem" nie sądzisz.

 

Więc pozwolisz, że się z Tobą nie zgodzę [bo nie muszę] i dalej będę twierdził, że Asus Fonepad jest alternatywą dla Note 3.

I że nie muszę wydawać 2 czy 3 razy tyle kasy na coś co odpali najnowszą grę i otworzy mi plik w 2 sek a nie 2,7 albo nawet 4.

I dalej będę twierdził, że Asus jest lepszy od Note 3 w stosunku jakość/wykonanie/cena.

I tak jest czy chcesz czy nie.

Bo pewnie 80 albo 90% rzeczy które robi Note zrobi też Asus. A, że pewnie wolniej. Cóż - kosztuje 2 x mniej. Ale zrobi.

Więc pianie peanów, że coś ma 2.4 Ghz i 3 GB ram jest bez sensu - bo relanie - po co?

Po to żebyś otworzył 4 programy pocztowe, 23456 okien przeglądarki, sprawdzał na navi gdzie jesteś a w tle nagrywał drogę [bo jedziesz samochodem]. I ci nie zamula.

Bravo !!!

 

CO byś nie mówił - producentowi zależy żebyś kupił nowy, żebyś się podniecał cyferkami, żeby Ci zazdrościli.

I to własnie robisz.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Posek

Myślałem, że ten typ wymiany poglądów cechuje "fanbojów" mobilnych systemów operacyjnych.

Jakże myliłem się. Same słuchawki i ich bebechy również wywołują niemałe emocje wśród użytkowników tego forum....  :P

Nie dojdziecie Panowie także w tej kwestii do konsensusu. Wartościowanie nie jednego w ślepy zaułek doprowadziło :)

Edytowane przez Posek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.