Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Bartek, ciężko pisać o fanbojstwie, kiedy piszę o firmie, której nie cierpię i której produktu nigdy nie kupię. Stwierdzam fakt, a ten jest taki, że N3 jest lepszy od Fonepada.

A to, że ten drugi jest tańszy wynika tylko i wyłącznie z tego, że większość bebechów ma słabszych.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, ciężko pisać o fanbojstwie, kiedy piszę o firmie, której nie cierpię i której produktu nigdy nie kupię. Stwierdzam fakt, a ten jest taki, że N3 jest lepszy od Fonepada.

A to, że ten drugi jest tańszy wynika tylko i wyłącznie z tego, że większość bebechów ma słabszych.

 

Rozumiem,  ale cały czas podkreślam w mojej wypowiedzi, że chodzi mi o cel a nie narzędzie.

Chciałeś coś co może być zamiennikiem dla Note i dałem Ci to.

To, że parametrami jedno odbiega od drugiego - cóż - taki przywilej [?] czasu i ceny.

 

Zgodzisz się, że drogę do pracy pokonasz SLR jak i Tavrią. To drugą nawet przewieziesz 2 x więcej osób.

 

Cały czas chodzi mi o dobieranie urządzenia do potrzeb a nie dla trendu czy gadżetu.

 

Ale dla świętego spokoju - TAK Note 3 jest najszybszy i najlepszy a Ty jesteś najlepszym expertem od telefonów ever.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja obiecuję sobie, że kolejny smartfon jaki kupię to TYLKO i WYŁĄCZNIE coś od google czyli http://www.google.pl/nexus/

Obecnie mam SONY XPERIA L - działa całkiem spoko naprawdę, ale najbardziej irytujący jest fakt, że operatorzy telekomunikacyjni mają gdzieś aktualizacje softu czytaj Androida, i tak samo nienawidzę wszystkich aplikacji operatorów... 

Pomijam fakt, że telefon mam chyba od listopada i już był w serwisie - przestał działać aparat foto. Kumpel ma to samo teraz z tym samym modelem - co jakiś czas mu wywala komunikat - Aplikacja przestała odpowiadać...

Wcześniej miałem Nokia N8 - b.fajny telefon niestety nie rozwijany

Żona ma z pracy NOKIA 920 - poustawiałem jej wszystko, pobawiłem się... ale jakoś nie przemawia do mnie. Poza tym masakra bateriam albo tyle nawija, że w ciągu dnia już jej telefon pada... (włączony net + gps)

Edytowane przez hezio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Rozumiem,  ale cały czas podkreślam w mojej wypowiedzi, że chodzi mi o cel a nie narzędzie.

Chciałeś coś co może być zamiennikiem dla Note i dałem Ci to.

To, że parametrami jedno odbiega od drugiego - cóż - taki przywilej [?] czasu i ceny.

 

Zgodzisz się, że drogę do pracy pokonasz SLR jak i Tavrią. To drugą nawet przewieziesz 2 x więcej osób.

 

Cały czas chodzi mi o dobieranie urządzenia do potrzeb a nie dla trendu czy gadżetu.

 

Ale dla świętego spokoju - TAK Note 3 jest najszybszy i najlepszy a Ty jesteś najlepszym expertem od telefonów ever.

 

Nie Bartku, nie jestem najlepszym expertem od telefonów tak samo jak Ty nadal nie widzisz różnicy między jednym a drugim urządzeniem. Skoro Fonepad jest zamiennikiem tańszym dla N3 to dla mniej tak samo tańszym zamiennikiem dla Ferrari jest Nysa, albo Żuk. W dwóch słowach "bez sensu". Dyskusja zakończona.

 

ja obiecuję sobie, że kolejny smartfon jaki kupię to TYLKO i WYŁĄCZNIE coś od google czyli http://www.google.pl/nexus/

Obecnie mam SONY XPERIA L - działa całkiem spoko naprawdę, ale najbardziej irytujący jest fakt, że operatorzy telekomunikacyjni mają gdzieś aktualizacje softu czytaj Androida, i tak samo nienawidzę wszystkich aplikacji operatorów... 

Pomijam fakt, że telefon mam chyba od listopada i już był w serwisie - przestał działać aparat foto. Kumpel ma to samo teraz z tym samym modelem - co jakiś czas mu wywala komunikat - Aplikacja przestała odpowiadać...

Wcześniej miałem Nokia N8 - b.fajny telefon niestety nie rozwijany

Żona ma z pracy NOKIA 920 - poustawiałem jej wszystko, pobawiłem się... ale jakoś nie przemawia do mnie. Poza tym masakra bateriam albo tyle nawija, że w ciągu dnia już jej telefon pada... (włączony net + gps)

 

Aktualizacje są bolączką i Androida i WP8, ale dotyczy to w większości nie tyle producentów, co operatorów. Chociaż tak jak pisałem wyżej producenci ze sprzętem na Androidzie coraz częściej zamiast wydawać nowe aktualizacje, wolą nabijać kasę i co 3 miesiące wypuszczać nowy sprzęt. A to jest średnio fajne. Najlepiej pod tym względem wypada iOS, potem WP8, a na końcu Android. Oczywiście w przypadku tego ostatniego pomijam Nexusa, bo jeśli brać jego pod uwagę to jest to inny poziom, bo jak wiemy aktualizacje są od razu, czyli ten sam przypadek co iPhone.

Reasumując jak ktoś nie lubi zabaw ze sprzętem a chce aktualizacje to kupuje iPhone, Nexusa, albo w przypadku WP8 - Nokię, ale nie od operatora.

Jeśli ktoś lubi grzebać to kupuje Androida i instaluje cokolwiek opartego na najnowszym androidzie 4.4

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo Androida 4.4 - Jash, miałeś już możliwość "pobawienia się" najnowszą wersją ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie miałem w rękach urządzenia na 4.4

Na tę chwilę czekam na 4.3 dla mojej SXV. Aktualizacja miuała być w grudniu, a teraz okazuje się, że będzie na początku lutego, ale to całe sony. Przywykłem. Bardziej czekam na 4.4 dla mojego modelu. Testy są w toku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,  ale cały czas podkreślam w mojej wypowiedzi, że chodzi mi o cel a nie narzędzie.

 

Celem Jasha jest wybieranie telefonu ;-)

A narzędziem ten wątek.

 

 

 

KJ

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym chętnie oddał Nexusa 4 za iphone. Jestem już trochę zmęczony jego wielkością. Jednak Apple wie co robi produkując aparaty z małym wyświetlaczem.

Telefony Apple po prostu dobrze się trzyma w dłoni, można nim operować jedną ręką.

 

Telefony z dużymi wyświetlaczami to raczej tablety z możliwością dzwonienia. Wymiary telefonu zachował tylko iPhone.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jest coraz więcej plotek odnośnie nowego IP6, w które nie twierdzę, że wierzę, ale ostatnia z nich donosi, że faktycznie noweg dziecko Apple nie będzie już tak kompaktowe.

Telefon ma być w 2 wersjach (choć słyszałem już o 6 :D ) 4,7 oraz 5,7 cala. Informacja posiadała również wpis, że rozdzielczość pozostanie ta sama, co w IP5S.

To oczywiście spekulacje, ale podane przez chińskiego pracownika fabryki nadgryzionych jabłek.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może człowiekowi na drodze ewolucji urośnie ręka aby obejmować te nowe gigantyczne wyświetlacze :D Kto wie. Trenujemy łapy już od jakiegoś czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Posek

a ja bym chętnie oddał Nexusa 4 za iphone. Jestem już trochę zmęczony jego wielkością. Jednak Apple wie co robi produkując aparaty z małym wyświetlaczem.

Telefony Apple po prostu dobrze się trzyma w dłoni, można nim operować jedną ręką.

 

Telefony z dużymi wyświetlaczami to raczej tablety z możliwością dzwonienia. Wymiary telefonu zachował tylko iPhone.

 

Tak jak piszesz kolego. Wie co robi. I nawet jeśli kolejna wersja tego urządzenia będzie większych rozmiarów, to przez najbliższe co najmniej  kilka lat człowiek będzie miał alternatywę i zawsze może zakupić S4, 5, czy nie najnowszy na 2016 rok model 5S, który ze względu na swoją markę, zawsze będzie miał wzięcie. 

A co do samego trendu dotyczącego wielości, to kto wie, jak będzie . Niezaprzeczalnym faktem jest to, iż producenci słuchawek "tabliczkowych" sami wypuszczają pomalutku modele kompaktowe "patelni" będących na topie. Znaczna część ludzi przejadła się lansowaną wielkością  nowych urządzeń i niekoniecznie potrzebuje smartfonów o tak dużych rozmiarach.

A banana to zawsze mam na twarzy widząc człowieka trzymającego oburącz patelnie przy uchu... :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie 4s jest bez zbędnej polemiki z powyższymi opiniami, wystarczającym narzędziem z którego nie wiecej niż 50% możliwości wykorzysta przeciętny użytkownik. Wymiary, stabilność , komfort obsługi jest na bardzo wysokim poziomie, cena w chwili obecnej rownież do zaakceptowania, bowiem ten któremu zależy na dobrym urządzeniu , niekoniecznie musi podążać za wszelkiego typu "trendami" kupując najnowszy dostępny model. Na marginesie pozostałem przy swoim bardzo wysłużonym 4s, oddając żonie 5s.

Edytowane przez mjr.b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

onkyo też uważasz, posiadanie w telefonie 4 zamiast 2 rdzeni ma znaczenie? Albo, ze procesor jest taktowany 187% szybciej?

A może chodzi o szybkość realizacji zadania a nie o powyższe suche liczby?

 

Nie poważam wyników testów, ale niektóre kategorie są trochę bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wstąpiłem do salonu tel. i spodobał mi się ten Note 3. Jakby ktoś chciał się pozbyć w rozsądnych pieniądzach (np. z powodu zaskoczenia gabarytami telefonu :)), to chętnie przygarnę lub mogę zamienić na nowy SG 3 i dopłacić oczywiście

 

No i stało się, co prawda dopłata była nie mała, ale głównie po sugestiach z forum decyzja była szybka i mam już w łapce Note 3 :) Pierwsze wrażenie... WOW! Drugie... wcale nie jest taki wielki - zdecydowanie mniejszy i poręczniejszy od Xperii Ultra którą miałem wcześniej okazję wypróbować.

Trzecie wrażenie... jak to wszystko ogarnąć?! Możliwości jest multum, konfiguracji cały kosmos....

Z telefonem (od handlarza) dostałem miłe dodatki: oryginalną stację dokującą Desktop Dock i oryginalne etui do tego modelu S View Cover.

Edytowane przez biedronsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie Pan zadowolony!!! ;) Note 3 aktualnie raczej nie ma konkurancji.

Jeśli możesz to napisz coś o tym etui, bo do Nota mało jest oryginalnych dodatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam służbową L820 i prywatnie L920 - nie zamierzam się z nią rozstawać i zmieniać. Wszystko działa, nic się nie wiesza w jednej i drugiej sztuce. WP8 - kwestia gustu i przyzwyczajenia, ale stabilności i szybkości nie można mu odmówić.

 

Aparat w/g mnie bdb. - zdjęcia wychodzą lepsze niż z N8, która ma wbudowaną jakąś optykę.

Mając służbową L820 przy różnicy niecałych 200zł (w dniu zakupu) zastanawiałem się czy jest sens dopłacać do 920 przy praktycznie tych samych bebechach. (L820 ma wyjmowaną baterię/i tylną obudowę, L920 tylko serwis gdyby coś, chociaż obecne baterie żyją b.długo)

Mając oba w ręce wiem, że była to dobra decyzja - zupełnie inna jakość 920 a różnica jak najbardziej uzasadniona.

Nie można pominąć takiej kwestii jak zwarta budowa, która w odbiorze ma jednak więcej plusów niż minusów vs L820, którą można otworzyć.

Dodatkowo większa pamięć na aplikacje (na karcie można przechowywać tylko media) lepsze zdjęcia, lepszy wyświetlacz a co najważniejsze bateria mimo nieznacznej różnicy papierkowej dociąga dwóch dni, gdzie w L820 góra półtora dnia. Co za tym idzie l820 trzeba ładować codziennie, żeby w trakcie dnia nie zostać z wyłączonym telefonem.

Oczywiście jeden i drugi da się zajechać poniżej 12h, ale mówię o normalnym używaniu a nie naparzaniu...

Polecam 920

# dni temu odebrałem w salonie 2 sztuki Lumia920 dla siebie i żony - moją od razu rozpakowałem ustawiłem sobie wszystko i śmiga aż miło natomiast żony dopiero wczoraj wieczorkiem wyciągnąłem z pudełka odpalam a ona miga jak stroboskop - można wchodzic wszędzie ustawiac zmieniać dzwonić ale nie da rady patrzec na ekran - w ciagu sekundy gasnie i zapala sie ze 3 razy aż mi sie w bani zakręciło

Chciał nie chciał dzisiaj jedna sztuka idzie do serwisu :(  :(  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

A jednak. Dwa nowe iPhone'y z wyświetlaczami 4,5 oraz 5 cali. Steve Jobs po raz kolejny przewraca się w grobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak. Dwa nowe iPhone'y z wyświetlaczami 4,5 oraz 5 cali. Steve Jobs po raz kolejny przewraca się w grobie.

Poprosimy linka ;)

 

A ja update na Kit Kata 4.4.2. Miód ;)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie ma linka, info od zaprzyjaźnionego chińczyka :D

Jest na pejczu, poza tym ogólnie w sieci można poczytać. Gdzieś na Twitterze krąży nawet fotka ramki obudowy wskazująca na ów rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wczoraj update Z1 do 4.3

 

Widać jakieś minimalne korekty interfejsu (np. większe zdjęcia kontaktu przy dzwonieniu, nieco inny układ konwersacji sms itp.drobiazgi). Generalnie nie widzę jakichś przełomów, ale to chyba za krótki czas. Szczerze liczę na to, że ten update zniweluje niedogodność jaką jest/była konieczność okresowego resetowania telefonu (ok.raz/tydzień) bo system się zwyczajnie zamulał - porównałbym to do komputera notorycznie usypianego (?)

 

Jeszcze dwie opinie nt.samego aparatu:

+ osławiona folia naprawdę jest wytrzymała, w zasadzie nie widzę śladu rys, a aparat użytkuję bez ceregieli,

- jakość rozmów jest co najwyżej przeciętna, zwłaszcza przy trochę słabszym zasięgu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zaktualizowałem Galaxy S3 do 4.3 szału szczerzę mówiąć to nie ma. Jedyna rzecz jaka mnie mocno zirytowała to to ze w tej wersji oprogramowania nie ma klawiatury 3x4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.