Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

W Xperii V miałem przyciętą kartę Orange sprzed dwóch lat. Teraz mam tam normalną micro sim 3G Orange i zasięg jest lepszy, ale to raczej kwestia nowocześniejszej karty jak przycięcia

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

 

 

Jacek jak kwestia baterii w iphone 5s ? Mnie mój nexus naprawdę irytuje :-( . nawet dnia nie wytrzymuje.

 

Pytanie było do Jacka, ale na bazie mojego doświadczenia… podczas normalnego korzystania ze iP 5S (kilka godzin rozmów, smsy, odbieranie maili i odpisywanie na maile, zapisanie jakichś notatek czy ważnych terminów w kalendarzu itp.) z wyłączonym wi-fi baterii bez ładowania starcza mi na dwa dni. Oczywiście przy założeniu, że nie pokonuję dłuższych odcinków drogi z włączoną nawigacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Marcin to dziwne, bo moja Xperia V pod wifi w domu wytrzymuje dwa dni. Poza domem po pakiecie 12 czasem 16 godzin.

Co do baterii w IP5S. Odpiąłem od ładowarki wczoraj o 10 rano, teraz jest 6:20 i pozostało mi 60%. Używam tak samo jednego i drugiego. IP5S jest po drugim pełnym ładoaniu baterii. Wynik mnie bardzo zadowala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim Jash zrecenzuje IP5S, postanowiłem podzielić się z wami swoją opinią o Sony Xperia Z1 Compact.

Plusy:

Do wykonania raczej nie mam zarzutów. Do tego wszystko działa zaskakująco płynnie, ale nie mam dobrego porównania bo ostatni telefon na androidzie jaki używałem to GS2. Na duży plus zasługuje bateria. Wytrzymuje u mnie od 2 do 3 dni podczas gdy Lumia 820 przy takim samym sposobie użytkowania ledwo wytrzymywała od rana do wieczora.

Jak dla mnie, bardzo przydatnym "bajerem" jest dioda powiadomień świecąca różnymi kolorami w zależności od rodzaju powiadomienia.

 

Minusy:

Szkoda, że tylni panel to ładny, ale jednak plastik, a nie szkło. Brak przycisków sprzętowych powoduje, że część z 4,3" wyświetlacza zajmują właśnie przyciski nawigacyjne. Także użytkowa wielkość wyświetlacza wynosi około 4" --> taki IP z Androidem :-)

 

Ogólnie sam telefon jest bardziej niż OK, ale okazuje się, że jestem w tej mniejszości, która lepiej czuje się z kaflami na ekranie... Także chyba Xperia pójdzie na sprzedaż. Jak ktoś chętny to zapraszam na priv.

Edytowane przez peri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
peri, dnia 18 Lut 2014 - 18:07, napisał:

(...) nie mam dobrego porównania bo ostatni telefon na androidzie jaki używałem to GS2.

 

Witam,

Rozszyfrowuję, że GS2 to Samsung Galaxy S2, jeśli tak, to czy mógłbyś porównać do niego Sony - m.in. jakość wyświetlacza, zdjęcia i filmy.

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W xperii jest LCD IPS, a w GS2 amoled. Kwestia gustu. Mi osobiście, zwłaszcza w kontekście zdjęć, bardziej odpowiada LCD - kolory są bardziej naturalne. No i oczywiście w xperia z1 compact większa jest gęstość pikseli.

Filmów raczej na telefonie nie oglądam, także się nie wypowiadam.

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
peri, dnia 18 Lut 2014 - 21:58, napisał:

W xperii jest LCD IPS, a w GS2 amoled. Kwestia gustu. Mi osobiście, zwłaszcza w kontekście zdjęć, bardziej odpowiada LCD - kolory są bardziej naturalne. No i oczywiście w xperia z1 compact większa jest gęstość pikseli.

---------------------------------------

Filmów raczej na telefonie nie oglądam, także się nie wypowiadam.

 

 

Wg gsmarena w Sony jest TFT, czyli taki jak w Z1. Widziałem Z1 - IMO nie ma czerni., a na takim rozmiarze, pixeli gołym okiem i tak nie widać :).

---------------------------

Bardziej chodzi mi o to jak wyglądają zdjęcia i filmy na ekranie monitora/TV :), zrobione tym aparatem. Jest dużo uwag co do zdjęć z "lampą" - są fioletowe.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TFT może być IPS. Wyświetlacz w compact ma lepsze kąty widzenia w stosunku do dużej Z1. Na pewno czarny nie jest taki głęboki jak na ekranie amoled, ale jak dla mnie ok.

 

Zdjęcia robione w dzień są ok. Przy słabym oświetleniu jednak jak dla mnie za bardzo zaszumione. Filmów nie sprawdzałem.

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No to teraz poga o...iPhone 5S :D

Jak już wspomniałem wyżej kupiłem go z ciekawości, bo nigdy nic od Apple nie miałem.

Zacznę od jakości i wykonania. Przyznaję, że to najwyższa liga. Jakość użytych materiałów jest świetna. To co mnie się podoba to brak "trzeszczenia" :D

Telefon swoje waży co potęguje wrażenie jakości, tak samo jak jakość użytych materiałów. Użyty do produkcji metal ma jednak tę wadę, że jak położę iPhone na parapecie to jest po pół godziny tak zimny, że trzymanie go w ręku nie należy do najprzyjemniejszych. Ten problem jednak rozwiążę zakupem jakiegoś case'a.

Grubość telefonu jest OK, ale jak dla mnie jest za wąski. Moja Xperia V nie jest wiele większa, ale jest szersza przez co trzyma się ją wygodniej. Nie mniej do iP5s już się przyzwyczaiłem (w sensie kształtu i wygody).

W tej kategorii w skali 10-cio stopniowej daję 9,9/10. 0,1 punktu odejmuję za przycisk wyciszania. Myślałem, że będzie idealnie ale nie jest. Jestem detalistą przyznaję. Przycisk wyciszania w pozycji normalnej spasowany jest idealnie, jednak gdy wyciszę iPhone przesuwając ten przycisk to jest krzywo. Detal, ale mi trochę psuje całokształt sprzętu.

Ekran i dotyk. Marcin pisał kilka stron wcześniej, że najlepszy, że super czułość i super dotyk. Jeśli chodzi o kolory i użytkowanie w warunkach domowych nie widzę różnicy między nim, a chociażby posiadaną Xperią V. Mam problem z dotykiem, bo ikonki, plakietki trzeba jakoś w dziwnych miejscach klikać i często muszę to zrobić kilka razy zanim odpalę jakieś menu. Jeśli to wina ekranu to porażka ze strony Apple, jeśli wina moich palców to nie wiem w czym miałby leżeć problem, bo z innymi sprzętami tego nie miałem.

Teraz największa zaleta ekranu, którą zobaczyłem bodajże dwa dni temu. Wychodziłem w południe do pracy, na dworze pełne słońce. Ekran bajka, widać wszystko bez najmniejszego problemu z odczytem. Pod tym względem jest to najlepszy ekran jaki miałem.

Pod ekran pozwolę sobie podpiąć klawiaturę, bo w końcu jest "ekranowa" :) Jednym słowem dramat. Nie wiem, czy to wina, że jest mała, czy to wina rozmieszczenia przycisków, ale pisanie na niej to koszmar. Nie ma dużych łap (Ci co mnie znają wiedzą) ale trafienie w cokolwiek, a zwłaszcza w litery na obrzeżach klawiatury graniczy z cudem. Litery Z dla przykładu jeszcze nigdy nie udało mi się napisać za pierwszym razem. Non stop zamiast niej wciskam Caps Locka. Niestety nie mam możliwości wgrania innej. To przyznam chyba największy minus produktu Apple.

Ogólnie za ekran i dotyk dam 8/10. 1 punkt odejmuję za klawiaturę i 1 za problemy z dotykiem w menu.

Aparat. Krótko i na temat. Najlepszy. Bardzo szybki, bardzo dobre zdjęcia. Dodam, że nawet fotki robione z przedniej kamery są świetnej jakości.

System. Mógłbym napisać, że jest szybko, bez zacięć ale to samo mam w Xperii V. Na prędkości więc skupiał się nie będę, bo pod tym względem IP5S nie jest jakimś wybitnym zawodnikiem na rynku. Interfejs systemu od Apple jest w zasadzie bardzo prosty. Nie mam tu bajerów typu widgety i przyznaję, że wcale mi ich nie brakuje.

Na pulpicie tylko ikony, ikony, ikony. Trochę nudno, ale można się przyzwyczaić. Zaczynam lubić ten porządek i to, że wszystkie ikonki mają ten sam kształt. W Xperii V mi to przeszkadzało. Podoba mi się górny pasek powiadomień (przyzwyczajenie z androida) i dolny pasek szybkich ustawień. Ten drugi szkoda, że nie ma możliwości personalizacji, ale jak wiemy personalizacja to zwrot, którego w Cupertino nie znają. Polubiłem dodatek "nie przeszkadzać" którego używam w nocy i to, że można go bardzo szybko uruchomić. To samo dotyczy dodatku Latarka, którego używam codziennie i używałem tak samo w Xperii V, tyle, że tam musiałem zainstalować dodatkową aplikację.

To co mi się bardzie nie podoba to fakt, że niektóre pobierane aplikacje z App Store nie mają kompletnie żadnych opcji personalizacji. Zacznę od podstawowej aplikacji pocztowej jakiej używam na co dzień, czyli Gmail. Nie można ustawić własnego dźwięku powiadomienia. OK. Ale dlaczego nie można go w ogóle wyłączyć? Fakt, że to Gmailowe plumknięcie jest ledwo słyszalne, zatem po co w ogóle jest? Ustawień poczty też nie ma żadnych. Ktoś może napisać, że to dlatego, bo to aplikacja od Google. ustawiłem zatem drugą skrzynkę iCloud. Tu jedynym co mogę to ustawienie dzwonka. Nic innego ustawić się nie da w tej aplikacji. Takich przykładów jest więcej. Brak tej personalizacji jest dla mnie największą wadą systemu. Nie przeszkadza to jakoś mocno, ale Symbian, BBOS i Android przyzwyczaiły do pewnych rzeczy a tu tego nie ma.

Ciężko mi wystawić w tej kategorii ocenę, bo z jednej strony jest szybko i bez problemów, ale z drugiej nic nie można zmienić. Przyzwyczajam się powoli i może się polubimy.

Na tę chwilę dałbym 7/10. Nie mniej to z biegiem czasu może zmienić się w każdą ze stron.

Czy to był dobry zakup? Tak. Czy ten sprzęt jest wart tyle ile kosztuje w sklepach? Nie. Rozumiem, że w Apple płacimy za jakość, ale nie oszukujmy się telefon to sprzęt użytkowy, a nie piękny wazon na półkę. Oczywiście ta jakość ma co w sobie i to chyba największa siła Apple. Dwa dni po zakupie zaczynałem mieć już ochotę wystawić iPhone na allegro. Gdzieś cały czas chodziła mi po głowie Xperia Z1 Compact. Wczoraj poszedłem do Saturna, wziąłem do ręki. Niby super. Wygodna, fajnie gruba, bardzo dobre materiały, nie trzeszczy, ale jednak gdzieś tam w głowie wiesz, że to nie to samo co iPhone :D Może to głupie, ale tak właśnie miałem.

Jakby ktoś miał jakieś pytanie, albo znał jakieś rozwiązania na moje bolączki związane z iOS zapraszam do dyskusji.

 

PS

 

Nadal uważam, że Android to najlepszy system ;)

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS

 

Nadal uważam, że Android to najlepszy system ;)

 

Też tak myślę. Mojego htc explorera z maleńkim ekranem 3.2" i archaicznym piernikiem 2.3.5 nie zamieniłbym na nic innego. Jest jak para ulubionych dżinsów, spranych, poprzecieranych ale mega wygodnych i leżących jak ulał  :) 

Ciężko, oj ciężko będzie znaleźć następce  :(


A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ogólnie z recką. Mogę jedynie napisać, że u mnie przycisk wyciszania jest bez zarzutu a z pisaniem większych problemów nie mam. Jednak nie miałem innych 4 calowców żeby porównać klawiatury. Telefon jak najbardziej nie jest idealny ale ma to coś czego brakuje innym słuchawkom. Ja ogólnie jestem pod dużym wrażeniem jeżeli chodzi o całokształt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Pod ekran pozwolę sobie podpiąć klawiaturę, bo w końcu jest "ekranowa"  :) Jednym słowem dramat. Nie wiem, czy to wina, że jest mała, czy to wina rozmieszczenia przycisków, ale pisanie na niej to koszmar. Nie ma dużych łap (Ci co mnie znają wiedzą) ale trafienie w cokolwiek, a zwłaszcza w litery na obrzeżach klawiatury graniczy z cudem. Litery Z dla przykładu jeszcze nigdy nie udało mi się napisać za pierwszym razem. 

 

No cóż Jacek… nie pisz po pijaku, będzie łatwiej  :)   ;). To oczywiście żart, ale wracając do klawiatury nie zauważyłem, aby wielkość przycisków szczególnie różniła się od tych w BlackBerry Z10 albo Nokii Lumia. A już odwrócenie telefonu do pozycji poziomej sprawia, że przyciski to kobyły. Nie wiem jak można w nie nie trafić. Tutaj więc nie podzielam opinii Jacka. Co do iCloud… ustawień jest wiele. Szczególnie dotyczących synchronizacji, gdzie bardzo łatwo można zarządzać kalendarzem, notatkami, kontaktami z pozycji kompa. Od razu na iPhonie wszystko jest no i rzecz jasna działa w obie strony. Do tego dochodzi synchronizacja przypomnień, pęk kluczy, zdjęcia, dokumenty, przeglądarka no i funkcja Znajdź iPhone. Co do samej poczty, to nie wiem co tam jeszcze chcesz ustawiać, ale funkcjonalność jest na przyzwoitym poziomie. Jest autoresponder, możliwość tworzenia własnych folderów, przypisywania reguł wiadomości, porządna wyszukiwarka. Do tego w celu sprawnej pracy na dokumentach z automatu dostajemy za darmo edytor tekstowy, arkusz kalkulacyjny oraz aplikację do tworzenia prezentacji. Kontem z iCloud możemy wygodnie zarządzać wszystkimi aktualizacjami oraz zakupami w iTunes. Świetnie działają usługi lokalizacji. Dzięki temu robiąc zdjęcia, iPhone automatycznie przypisuje miejscowość, w której fotka została zrobiona. Możemy więc wygodnie zarządzać albumami, segregować fotki między innymi w oparciu o wymienione kryterium. Jeszcze na koniec bateria. Przy standardowym korzystaniu ze smartfona bateria spokojnie starcza na dwa dni. Ale ważny jest też czas ładowania. Wystarczy około 120 minut, aby naładować iPhone od 0 do 100% z portu USB kompa. Tutaj dodam, że Blackberry Z10 ładowany z normalnej elektrycznej ładowarki nawet nie zbliżył się do tego rezultatu. Jedyne czego mi w iPhone brakuje to dioda informująca o otrzymanej wiadomości lub połączeniu. A co do wiadomości, jeżeli macie sporo znajomych, którzy posiadają iPhone i kompy Apple, plusem jest iMessage bo wiadomość wpada też na komputer. Można więc nie sięgając po smartfon bieżąco odpowiadać na wiadomości z pozycji kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

O widzisz o baterii zapomniałem :D

Jest bardzo dobra. Po drugim ładowaniu wytrzymała dwa dni i podłączyłem ją przy 18%. Wynik nie mógł być lepszy. Ładowanie to też duży plus, bo nieco ponad godzinkę i bateria jest pełna.

Jeśli chodzi o klawiaturę to ja nie lubię trzymać telefonu w pozycji poziomej, ale widać będę musiał polubić :)

Dioda..........eh to fakt nie ma. Jest wprawdzie pewna funkcjonalność Apple, która ma to "zaspokoić", ale migająca dioda aparatu to jakaś masakra :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt. Brak diody to lipa. Migajaca dioda aparatu wymusza trzymanie go ekranem do dolu a to troche glupawe rozwiazanie :-)

Ja byly fan BB bardzo polubilem Iphone i nie bede na pewno eksperymentowal z innymi firmami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iKrawiec

Jash ogólnie z recenzją zgadzam się. Co do klawiatury- mi wystarczył miesiąc i się przyzwyczaiłem. A co do braku opcji personalizacji. Jedni lubią ios dlatego, że jest zamknięty. Inni nie lubią androida za zbytnią otwartość i dość zawiłą obsługę w niektórych aspektach. Ja jestem pośrodku-dlatego zawsze wybieram ios+jailbreak. I to nadal trwa od iphone 3gs. Dla mnie najlepsze rozwiązanie. Dzięki jb załatwisz wszystkie problemy o których pisałeś. Dodanie nowych przełączników w menu wysuwanym na dole, motywy, dodatkowe gesty etc. Co do najciekawszych rzeczy dostępnych po jailbreaku to są to nowości związane touch id. Np. blokowanie konkretnych aplikacji za pomocą czytniki linii papilarnych. I chyba najciekawsza rzecz. Można zainstalować program, który zmienia nasz home button w dotykowy przycisk. Dotknięcie palcem(nie wciśnięcie) działa jak kliknięcie, a przytrzymanie palca na homebuttonie wywołuje menadżera aplikacji działających w tle. Co do baterii jej pożerania. W iphone działa to tak, że wifi wygasza się po zablokowaniu telefonu, chyba, że któraś z aplikacji używa wifi przez cały czas. Proces ten oszczędza zużycie energii. Jak komuś to nie odpowiada to jest łatka w cydii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Z tym wifi to trochę dziwne. W domu, po wygaszeniu ekranu pracuje non stop. W pracy na jednym routerze to samo, a już na drugim po wyłączeniu ekranu, wyłącza się wifi.

Chyba właśnie najprostszym sposobem jest znalezienie aplikacji, która non stop korzysta z wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś [...] znał jakieś rozwiązania na moje bolączki związane z iOS zapraszam do dyskusji.

Sprzedać  :D

 

Fajnie się czyta, ale opis ten dalej utrzymuje mnie w przekonaniu, że iOS nie jest dla mnie. :)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 I chyba najciekawsza rzecz. Można zainstalować program, który zmienia nasz home button w dotykowy przycisk. Dotknięcie palcem(nie wciśnięcie) działa jak kliknięcie, a przytrzymanie palca na homebuttonie wywołuje menadżera aplikacji działających w tle.

 

Napisz proszę, jak ta aplikacja się zwie :) rozumiem, że jest dostępna w Cydii ?

Edytowane przez arturzbsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę, jak ta aplikacja się zwie :) rozumiem, że jest dostępna w Cydii ?

Tak tyle że po JB traci się gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Panowie, synchronizacja IP z kompem przez iTunes doprowadza mnie już do k*rwicy.

Rano przerzuciłem z kompa do IP jeden folder ze zdjęciami. Teraz postanowiłem wrzucić kolejny. Mam go, ale podczas synchronizacji usunął się ten pierwszy. Jest na to jakiś myk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, synchronizacja IP z kompem przez iTunes doprowadza mnie już do k*rwicy.

Rano przerzuciłem z kompa do IP jeden folder ze zdjęciami. Teraz postanowiłem wrzucić kolejny. Mam go, ale podczas synchronizacji usunął się ten pierwszy. Jest na to jakiś myk?

iTunes to jeden ze strategicznych argumentów przeciw Apple... niestety. 

Jestem w stanie przeboleć brak Office'a(jak dla mnie 500zł to za dużo na oprogramowanie wykorzystywane wyłącznie prywatnie i to rzadko), ale nie mogę przeboleć iTunes odkąd kupłem Retinę.


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Traci się na czas gdy masz zrobione JB. Po odtworzeniu Iphona jest jak z fabryki.

 

Nie wiem czy JB nie pozostawia śladu.

Jeżeli tak, to gwarancja leci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.