Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AdamB

Ale przecież sa lub były wersje 16/32/64 gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Prawda jest taka, że że materiały są najlepsze, ale wykonanie leży, bo chyba zapomnieli o czymś takim jak kontrola jakości. Może to duperele, ale na dwa kupione IP5S oba miały krzywo zamontowany przycisk "wycisz". Przypadek? Nie. Poszedłem do sklepu obejrzeć model "wystawowy". To samo. Drugi z kupionych przeze mnie IP5S wyjęty z pudła ma na dzień dobry (poza wspomnianym przyciskiem) skazę na aluminiowej ramce. To jest jakość, którą się zjada konkurencję na śniadanie? To słabe te śniadania.

Konkurencję IP5S ma, tylko marka jest praktycznie nieobecna na polskim rynku. Obejrzyj sobie Mariusz na YT na kanale MKBHD reckę Oppo :)

Lada dzień wyjdzie HTC One M8, który moim zdaniem wciągnie tę legendarną jakość Apple lewą dziurką w nosie.

 

Jacek, ja w zegarku Breguet (nie za taką kasę jak 3000 zł) miałem na tarczy nierówno nałożone indeksy. Widziałem potworne gnioty w wykonaniu Vacherona, IWC, a o JLC to nawet szkoda gadać. Po różnych doświadczeniach doszedłem do wniosku, że nie warto być aż takim perfekcjonistą, bo to zwyczajnie przeszkadza w życiu. Zrobiła się ryska ?, trudno… żyjemy dalej. Jest jakaś niedoróbka ? - pięć razy trzepniesz tym smartfonem o biurko albo spadnie na glebę i wtedy zauważona na początku niedoróbka przestanie być problemem. Albo potłuczesz ekran czego Ci oczywiście nie życzę. Szkoda czasu i życia na takie pierdoły. Nie jestem rzecz jasna zwolennikiem użytkowania czegokolwiek jak rzeźnik, ale nie ma też co przesadzać w drugą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mariusz, napiszę to samo co napisałem na forum Apple. Gdybym to ja go porysował/zniszczył to OK, też bym nie strawił, ale bym sprzedał i nie marudził, bo to moja wina. Tu jest jednak inne sytuacja. Zapłaciłem pełną kwotę za towar teoretycznie pełnowartościowy, a takiego nie dostałem. Wiem, że z biegiem czasu powstaną ryski na ekranie itp, ale to będzie naturalna kolej rzeczy, którą używamy. Dlatego zakupiłem do niego skórzane etui Apple oraz skręcany bumper LJI z aluminium klasy lotniczej ;)

Dodam od siebie, że dbam o sprzęt. Z resztą sprzedałem na allegro tonę swoich telefonów, a komentarze mówią za siebie. Raz nawet gość zadzwonił do mnie dlaczego napisałem na aukcji, że telefon jest używany, skoro on jest nowy :D

Moja półroczna Xperia V wygląda dziś jak po wyjęciu z pudełka, jedyne co się zmieniło to odkleiłem jej folię z logo Sony z ekranu.

 

AdamB - były to lepsze określenie. Nie kupuję używek, a te co są niby nowe na allegro w 90% maja otwierane pudła i większość z nich to odświeżanki z chińskimi nowymi obudowami.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że że materiały są najlepsze, ale wykonanie leży, bo chyba zapomnieli o czymś takim jak kontrola jakości. Może to duperele, ale na dwa kupione IP5S oba miały krzywo zamontowany przycisk "wycisz". Przypadek? Nie. Poszedłem do sklepu obejrzeć model "wystawowy". To samo. Drugi z kupionych przeze mnie IP5S wyjęty z pudła ma na dzień dobry (poza wspomnianym przyciskiem) skazę na aluminiowej ramce. To jest jakość, którą się zjada konkurencję na śniadanie? To słabe te śniadania.

Konkurencję IP5S ma, tylko marka jest praktycznie nieobecna na polskim rynku. Obejrzyj sobie Mariusz na YT na kanale MKBHD reckę Oppo :)

Lada dzień wyjdzie HTC One M8, który moim zdaniem wciągnie tę legendarną jakość Apple lewą dziurką w nosie.

Ale jak miesiąc temu napisałem Tobie maila, że iPhone jest jakościowo przereklamowany i wg mnie leży w szczegółach nawet do plastikowej Nokii Lumii to się oburzyłeś... Pewna niekonsekwencja :) 

Niemniej, cieszę się, że stanęło na moim, bo z wszystkich telefonów Apple jakie miałem w ręku, tylko jeden "4s" był wykonany tak, że nie przyczepiłem się do czegokolwiek. A dodam, że mam mega skrzywienie pod tym względem, wręcz chorobowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie przypominam sobie takiego e-maila, więc jeśli możesz oświeć i podeślij go raz jeszcze. Może mam już problemy z pamięcią.

Mimo wszystko nadal wolę tego metalowego Ajfona od Nokii z plastiku. Poza tym systemowo dla mnie WP8 odpada. Niedociągnięcia w aplikacjach, których używam w iOs oraz Androidze plus za długie animacje.

Pewnie nie pamiętasz, że jak szukałem sobie telefonu to brałem pod uwagę również Lumie, między innymi 920 i 925.

Przeczytaj co Ci napisałem odnośnie jakości wykonania 925, która wtedy była flagowcem (1020 dopiero wchodziła, a 1520 jak pisałem to phablet więc inne dla mnie kategoria).

Pierwsza sprawa - błędy konstrukcyjne. Ramka w 925 wykonana jest z aluminium. Plecki są już gumowane. Niestety ich konstrukcja jest taka, że na 4 rogach klapka ma tylko 3 zaczepy. W górnym prawym (patrząc od strony plecków) nie ma zaczepów i obudowa się ugina, po jakimś czasie skrzypiąc. Druga sprawa to spasowanie tacki na kartę sim. No po prostu jakaś masakra. Weź sobie zobacz jak to jest zrobione nierówno, a potem zobacz jak to jest w IP5S czy jakimkolwiek innym modelu Apple.

I na koniec - zobacz jak wygląda plastik wokół soczewki aparatu 925 - widać to najlepiej w w wersji szarej - jest u mnie w Magnolii w Saturnie. Jest poszarpany, wygląda to tak niedbale, że aby nie było tego widać założyli temu egzemplarzowi dodatkowy plastikowy case :D

Ja nadal zdania nie zmieniam co do materiałów i jakości Apple. Dla mnie to najlepsze materiały i wykonanie. Prawdą jest, o czym pisałem wyżej, że kontrola jakości leży o czym świadczy mój zakup sprzed kilku dni. O ile krzywy przycisk jest ewidentną wadą, która nie powinna mieć miejsca w telefonie za taką kasę o tyle ryska najpewniej powstała w wyniku zaniedbań pracownika fabryki, który musiał gdzieś otrzeć, albo uderzyć telefonem. Co do tej ryski mam jeszcze inne przypuszczenia, ale je powołam dopiero jak sprawa potoczy się nie po mojej myśli.

Reasumując, zgadzam się że produkty Apple są przereklamowane i za drogie, ale uważam też że w łącznej ocenie są najlepsze. Nie mniej nie upieram się przy nich. Jeśli jakiś producent zrobi monobloka z metalu tak jak Apple i w takim samym rozmiarze, wrzuci Androida to chętnie przytulę takie urządzenie. Nie chcę ani szkła ani plastiku.

Cieszę się, że ze swoją Nokia 820 trafiłeś idealnie, choć jak jest w praktyce pewnie nigdy się nie dowiem, bo ja piszę o tym co jest nie tak, a Ty nie. Nie mniej pamiętam emaile odnośnie problemów z baterią jakie miałeś i pamiętam też, że Twoja Lumia już raz w serwisie wylądowała. Chyba więc tak super nie jest. Moja Xperia V ma się zdecydowanie lepiej :) zwłaszcza systemowo, a przecież to Android z którego tak się śmiejesz.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam powiem, że od dłuższego czasu choruje na iphone 5s w wersji srebrnej. Miałem iphone 3, potem samsung galaxy S, S3, teraz juz wiem, ze 5s musi sie u mnie pojawić, bo taka jest kolej rzeczy. Korzystam z wielu cudów ipada, aplikacji profesjonalnych do muzyki, etc, i skądinąd jestem zmuszony wziąc telefon z applowskim iosem (co nie jest przytykiem w żadnym razie). Problem mam jednak jeden - cena. Autentycznie mecze sie z tym tematem, bo naprawdę cieżko mi sie przełamać aby wydać kwotę za telefon, choć wszystko za tym przemawia. II pewnie tez tak sie stanie. Jakby ktoś miał jakieś ciekawe dojście do tańszych, ale nowych i bezsimlockowych aparatów, to z checia bym sie z tym zapoznał :)

 

PS. Nawet dzis wspominam iP3 bardzo miło, nawet pomimo doświadczeń z szybkimi galaxy S, etc. Jest cos w tym białym pudełku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Używane IP5S są czasem niewiele tańsze od nówek. Jeśli Ci się nie spieszy kup po wejściu IP6, piątka powinna nieco zejść z ceny. Nie wiem jaką pojemność rozpatrujesz, ale u mnie we Wrocławiu można w sklepie kupić 32GB za trochę ponad 2900zł z dystrybucji europejskiej. Druga opcja to zakup w USA w tamtejszym iStore. Wersja bez simlocka 32GB wychodzi około 2500zł tylko musisz mieć kogoś w USA aby ci kupił i wysłał do PL :)

To, że Applowskie aplikacje do muzyki są dobre wiadomo nie od dziś :) zastanawiam się jednak co w tym komplecie miałby robić IP5S. To tylko telefon.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iphone to byłbym oczywiście poza telefonem, przenośny...nazwę to procesor symulacji wzmacniaczy i efektów do gitary (aplikacja typu jamup, bias, GarageBand) Uczę grać i ipad jest moim podstawowym źródłem dźwięku, metronomu, etc. Czasami jednak znajduje ipad nieco za duży do wożenia, gdy zależy mi na oszczędności miejsca (wiem, i tak jest juz oszczędność w porównaniu do tradycyjnych wzmacniaczy). Wtedy wszystko jest w jednym miejscu. Biorę tylko interface wielkości batona Mars i gra gitara...dosłownie :) poza tym dochodzi sync ze wszystkimi kalendarzami, innymi aplikacjami, itd. Poza tym jest jeszcze taka sprawa - lubię ten ios i całe środowisko ios.

 

Co do wersji, obawiam sie ze 16 może byc za mała lub wiązać sie z częstym przerzucaniem danych. 32 brzmi rozsądniej, ale tez drożej. Niby chmury danych są dzis dostępne, ale to tez ciagle łączenie sie. 32 by rozwiązało sprawę na dłużej.

 

Właśnie sie zastanawiam nad ściągnięciem z USA. Nawet mam tam znajomych, ale ani oni, ani ja nigdy nie wysyłałem nic z USA, wiec nie wiem jak to zrobic, zeby np. Cło mi nie podbiło ceny, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

W temacie mojego ostatniego, felernego zakupu - właśnie dzwonił kurier, ma dla mnie nowego IP5S i nowe etui :) X-KOM spisał się na medal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie otwierany zapewne, więc znowu się okaże ;)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jash, dnia 07 Kwie 2014 - 13:58, napisał:

(...) właśnie dzwonił kurier, ma dla mnie nowego IP5S i nowe etui :) X-KOM spisał się na medal.

 

Witam,

jestem pod wrażeniem - musisz mieć tam jakieś znajomości ...  :)

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie znam tam nikogo, ale wedle wyczytanych opinii w sieci liczyłem po cichu na takie zakończenie. Tym razem otworzę opakowanie w obecności kuriera. Trzeci musi być OK :)

Jeśli będzie inaczej to czwartego nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jash, dnia 07 Kwie 2014 - 14:28, napisał:

(...) Tym razem otworzę opakowanie w obecności kuriera.

 

To niezłe emocje przed Tobą. Obyś trafił na życzliwego kuriera, bo nie zawsze są tym zainteresowani, szczególnie "badaniem laboratoryjnym" (typu lupa etc.). Jeśli się uda to sfilmuj ten unboxing.

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ten kurier jest OK, już kilka razy dostarczał mi paczki i zawsze spokojnie czeka na odpakowanie. Dziś zadzwonił, że paczkę ma na adres domowy, ale powiedziałem że jestem w pracy do 21, więc nie ma szans abym odebrał. Powiedział że jeśli się wyrobi przywiezie mi ją do roboty. To by była idealna opcja, bo są kamery ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Właśnie odebrałem i rozpakowałem w obecności kuriera przesyłkę. Etui jest tym razem OK, ale telefon uszkodzony w praktycznie ten sam sposób, tylko w innym miejscu. Ręce opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jash, dnia 07 Kwie 2014 - 18:19, napisał:

(...) telefon uszkodzony w praktycznie ten sam sposób, tylko w innym miejscu. Ręce opadają.

 

Współczuję - to faktycznie oburzające, telefon z I ligi cenowej i takie wady. Wygląda to jakby jechały na jakiejś taśmie i zjeżdżając obijały się o siebie.

Pzdr.

 

P.S. Niedługo wychodzi HTC ONE M8 mini ... to nic, że Android :)


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Jash masz niezłego pecha, jak nie Iphone to co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Chyba już tylko to mi pozostaje:

 

nokia-6310i.jpg

 

albo zabiorę żonie Xperie V, którą jej dałem, bo ta przynajmniej nie ma wad i działa wyśmienicie.

A tak na poważnie, jutro skontaktuję się z kolegą prawnikiem i zobaczę co on mi doradzi, bo jak mam tak wymieniać w nieskończoność to podziękuję.

Ani telefonu, ani pieniędzy.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jestem zdecydowanie zmęczony, idę od jutra na urlop. Przetarłem telefon zamszowymi rękawiczkami Orisa, wrzuciłem pod lupę i stwierdzam, że nie jestem normalny, albo co najmniej przewrażliwiony. Nic mu nie dolega, a ja zgłupiałem :blink: żebym to tylko ja widział to jutro zapisałbym się do zakładu dla obłąkanych, ale to samo co moje oczy widziały, widział Pan z UPS. Wychodzi na to, że wszystko jest Ok i mogę się cieszyć nowym telefonem. Aż mi głupio :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ostatecznie dobre wieści panie Jash :) ja przeczytałem jeszcze raz Twoja historie z IP5S i w obliczu mojej chęci zakupu tego samego telefonu miałem lekki ścisk w żołądku :) tez chce telefon na kilka najbliższych lat i niestety tez jestem pokręcona pod względem szczegółów i szukania niespdoskonalosci. Straszliwie sie przeraziłem Twoim dzisiejszym wpisem. Ja po swój ip5s idę max w piątek :) tylko cos musze wymyślić jako opakowanie/ochronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiedziałem, że tak będzie. Ja wiedziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No to ostatecznie dobre wieści panie Jash :) ja przeczytałem jeszcze raz Twoja historie z IP5S i w obliczu mojej chęci zakupu tego samego telefonu miałem lekki ścisk w żołądku :) tez chce telefon na kilka najbliższych lat i niestety tez jestem pokręcona pod względem szczegółów i szukania niespdoskonalosci. Straszliwie sie przeraziłem Twoim dzisiejszym wpisem. Ja po swój ip5s idę max w piątek :) tylko cos musze wymyślić jako opakowanie/ochronę.

 

Idź kupuj i nie czytaj moich wpisów. Urlop wypisałem i idę do lekarza. Tego od oczu. Razem z Panem kurierem, co widział to samo co ja :)

 

Ja wiedziałem, że tak będzie. Ja wiedziałem.

 

No to można było tego wcześniej pisać, ja się tyle stresowałem, a Ty znałeś zakończenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jash przyciąga złe iphony.

Ja kupuję bez obaw, bo na dobre trafiam.

 

 

Wysłane z Tapatalk przez A1457

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

To chyba znak, że powinienem zatrudnić się w Apple w dziale kontroli jakości, bez otwierania pudła "przyciągnę" wszystkie lewe sztuki :D

A tak na poważnie, wczoraj wszystko skonfigurowałem i śmigam aż miło. Oczywiście nie odbyło się bez szopek, bo kopii nie udało się przywrócić z iCloud z pozycji telefonu, dopiero po podpięciu pod PC poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Jestem zdecydowanie zmęczony, idę od jutra na urlop. Przetarłem telefon zamszowymi rękawiczkami Orisa, wrzuciłem pod lupę i stwierdzam, że nie jestem normalny, albo co najmniej przewrażliwiony. Nic mu nie dolega, a ja zgłupiałem :blink: żebym to tylko ja widział to jutro zapisałbym się do zakładu dla obłąkanych, ale to samo co moje oczy widziały, widział Pan z UPS. Wychodzi na to, że wszystko jest Ok i mogę się cieszyć nowym telefonem. Aż mi głupio :unsure:

 

Nie lubisz Apple to wymyślasz wady, których nie ma. Idź Jacek do lekarza - może przepisze Ci jakieś tabletki :lol:  ;). To oczywiście żart, nie obraź się. Cieszę się, że tym razem jest wszystko okay. Życzę bezawaryjnego użytkowania smartfona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.