Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie ajfon 4S z poprzednim softem to idealny telefon. Wolę jego wymiary, solidność i wygląd ponad 5tki oraz inne smartfony. A do tego po zniżkach za 12 lat nieprzerwanej współpracy dostałem go za 100zł przy abonamencie 90zł no-limits.


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wgzemplarz ip5s jest ok.

 

iOS- bardzo ograniczony i może przez to stabilny.

 

 

 

 

Wysłane z Tapatalk przez A1457

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do użytkowników fonów na windowsie czy po aktualizacji tapatalka wszystkie zdjęcia z Forum się wam wczytują?

Edytowane przez Mistrz17

"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Ponadto coraz bardziej przeszkadzają mi tak proste rzeczy jak niemożliwość zapisania pliku Worda lub Excela w pamięci telefonu.

 

Wystarczy program OOReader - słabo czytasz forum Apple ;)

 

A co do wieszania sie to przerobilem SG S2 i S4, aktualnie używam iPhone'a 5s. Miałem opory przed ios-em ale teraz już bym nie wrócił do androida :) ale to już jest kwestia gustu i upodobań. Zależy co kto lubi, do czego używa telefonu itd. itp. etc...


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do użytkowników fonów na windowsie czy po aktualizacji tapatalka wszystkie zdjęcia z Forum się wam wczytują?

Nie, w niektórych tematach wyskakuje jakiś błąd i nie widać niektórych zdjęć (chyba chodzi o te dodawane przez forumową galerię).

 

Swoją drogą średnio podoba mi się ta aktualizacja, przyzwyczaiłem się już do poprzedniej wersji, choć kilka drobnych rzeczy jest na plus. Wkurzył mnie szczególnie brak poziomego widoku (z pionowej klawiaturki pisze się tragicznie), ale mają to poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze fakt to pisanie ale kurcze jak fotek jest sporo i nie wchodzą to trzeba naklikać się. Starej wersji chyba niema nigdzie do ściągnięcia? Łatka automatycznie zastępuje starszą wersję?


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, niestety nie da się wrócić do poprzedniej wersji ale miejmy nadzieję że szybko wypuszczą pierwsze poprawki. Na forum tapatalka już ktoś ten błąd zgłosił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

 

No proszę… jaki światły artykuł. Czy applefobia to strona prowadzona przez frustratów dla opóźnionych umysłowo debili ?. Pytam, bo takie odniosłem wrażenie po przeczytaniu artykułów. Nie jest normalne tworzenie serwisu internetowego tylko po to, by szkalować jakąkolwiek firmę tudzież też leczyć własne kompleksy cudzym kosztem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ogrodnik to ktoś mocno skrzywdzony. I chyba dla tego trzeba sięgnąć po ukryte zasoby pobłażliwości jak dla kogoś chorego.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No to jesteśmy po prezentacji Apple. Firma błysnęła innowacjami technicznymi i nowościami w iOS :D

Widgety, ale tylko w belce powiadomień. Dodatkowe klawiatury, w tym jedna z systemem podpowiedzi zerżniętym z BlackBerry OS - niestety w iOS bez obsługi języka polskiego.

Możliwość odpisywania na sms, emaile itp bezpośrednio z belki notyfikacji, niestety też zaczerpnięte od BB:

 

img_538ccc2b6999c.jpg

 

Na plus - ale to raczej dla kogoś takiego jak Mariusz, kto ma cały ekosystem oo Apple - możliwość odpisywania na smsy i odbierania połączeń z iPhone na Macu.

I drugi plus - iCloud Drive.

 

Marques Brownlee (znany bardziej fanom nowinek jako MKBHD) - tak skwitował na Twitterze nowy sytsyem od Apple - iOS8 KitKat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja po ios7 skopiowana z androida. Widgety to być może kolejny krok? Ale chyba nie- chcesz zmian na pulpicie idź do appstore i kup jakąś apkę, pojawi się nowa ikona...

 

 

Wysłane z Tapatalk przez A1457

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od miesiąca Nexa 5. Wcześniej Srajfony, to mój pierwszy Android. Świetny, minimalistyczny design, bardzo dobry ekran, lekki i, całkiem poręczny jak na 5 cali. Bardzo dobra jakość wykonania, mimo, że to plastik. Szybkie bebechy. Póki co nie znajduję wad, niektórzy twierdzą, że słaba bateria, ale u mnie rekord to ponad 6 dni na jednym naładowaniu (da sie? da sie! :-) ) kiedy np. IP4 na iOS7 trzymał mi, używany w ten sam sposób max 4. Chciałem HTC One M8, ale to jak to jest zrobione woła o pomstę do nieba - krzywo spasowaną obudowę miał każdy z chyba pięciu egzemplarzy, które oglądałem - za prawie 3kzl to żart. Swojego Nexa kupiłem w Komputroniku za 1400pln razem z firmowym etui od LG, więc nie wiem czy opłaca się ściągać ze Stanów za niewiele mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

W Krakowie w X-KOM jest jedna sztuka w sklepie za 1499zł. Możesz też zamówić do Katosów na odbiór osobisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na plus - ale to raczej dla kogoś takiego jak Mariusz, kto ma cały ekosystem oo Apple - możliwość odpisywania na smsy i odbierania połączeń z iPhone na Macu.

 

 

Czy z 4S to też jest możliwe? Mógłbyś mi to po krótce przybliżyć? 

Kupiłem Mac'a Pro kilka miesięcy temu, a teraz dałem się jeszcze braciom przekonać do ajfona i zaciekawiło mnie to co napisałeś ;) 


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z 4S to też jest możliwe? Mógłbyś mi to po krótce przybliżyć? 

Kupiłem Mac'a Pro kilka miesięcy temu, a teraz dałem się jeszcze braciom przekonać do ajfona i zaciekawiło mnie to co napisałeś ;)

Pewnie będzie możliwe jak wejdzie nowy iOS i ta nowość mi się podoba. Jak wrócę kiedyś do Iphone'a nie będzie trzeba w domu tyłka uszać jak przyjedzie sms czy połączenie :)

Muszę jednak przyznać, że jestem miło zaskoczony Androidem. Nie miałem z nim nigdy styczności i nie widzę jak narazie żadnej przewagi IP nad HTC a jest wręcz odwrotnie. Jedyny plus to szybkość ładowania baterii, tu HTC jest daleko w tyle i jakość materiałów ale cena to rekompensuje. Nie jestem znawcą tej branży ale moim okiem widać, że Apple mocno doskwiera brak św.p. Jobsa i jego, myślę, że śmiało można powiedzieć, geniuszu.

W chwili obecnej płacenie tak dużych pieniędzy za ładny telefon to wg mnie już przesada bo konkurencja odrobiła lekcje perfekcyjnie. Oby Apple nie podzieliło kiedyś losu Blackberry bo lubię tę markę a Mac z którego piszę śmiga pięknie już trzeci rok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, bracia mnie długo przekonywali, bo podchodziłem do tego sceptycznie - obaj pracują na Mac'ach, obaj mają iPad'a, ajfona, mac'a, ipod'a - dla mnie to było mało obiektywne. 

Jednak po kilku dniach męki z nauką gestów na padzie(oraz przestawienia się, że tutaj obok spacji jest cmd), przyjemności czytania perfekcyjnie ostrego tekstu na Retinie z Iris oraz wszystkich udogodnień prostoty OS + to, że obecnie śmieszą mnie trojany i inne wirusy wysyłane przez zainfekowane komputery znajomych z fejsa czy zainfekowane pliki z netu, jestem bardziej niż zadowolony.

W 4S lubię jego niewielkie wymiary, solidną obudowę i czytelny ekran oraz wygodne menu + dobry odtwarzacz muzyki. Więcej nie potrzebuję. 

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Oby Apple nie podzieliło kiedyś losu Blackberry bo lubię tę markę a Mac z którego piszę śmiga pięknie już trzeci rok :)

 

No cóż, w biznesie nic nie jest dane na zawsze choć Blackberry to nie ta liga co Apple. Mam tu na myśli różnorodność produktów w ofercie i mocną pozycję rynkową. Pomijając kwestię aplikacji, firma Blackberry (RIM) bazowała tylko na sprzedaży smartfonów i do tego przespała moment, w którym ekrany dotykowe na dobre zadomowiły się na rynku. Wkurzająca w wydaniu BB była też nieustabilizowana oferta dotycząca OS w powiązaniu z urządzeniami. Tu konkretnie mam na myśli taką oto sytuację, że przykładowo kupowałeś flagowy model BB, po jakimś niedługim czasie pojawiała się nowa wersja systemu i musiałeś smartfon wyrzucić do kosza, bo nie dało się nowego OS zainstalować. To zniechęcało. Do tego słabe wsparcie OS ze strony aplikacji… wiele różnych czynników złożyło się na obecną sytuację. Chociaż mnie szkoda BlackBerry. Mimo wszystko lubiłem ich i właściwie w ostatnich latach ze smartfonów kupowałem albo iP albo właśnie BlackBerry Bold.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam iphone 5c białego od ok 2 tygodni ( szkoda że niebieskiego zobaczyłem dopiero po zakupie swojego, świetny ma odcień! trzeba zobaczyć na żywo bo na zdjęciach w necie nic specjalnego) , na razie nic złego się z nim nie dzieje. Ale pamiętając swoje iphone 4 z przykrością odnotowuję, że Apple bardzo niewielkie postępy czyni. Apple to taki Rolex , niby wszyscy wiedzą, że ciągle sprzedają to samo tylko delikatnie zliftingowane a i tak kupują :-).

 

To co dziwnego zaobserwowałem:

Telefon znacznie szybciej się ładuje jak jest kablem podłączony do laptopa niż do gniazdka. Dziwne. Kiedyś było dokładnie na odwrót.

 

Czy warty 1950zl jakie na niego wydałem? Chyba jednak NIE.

Biorąc pod uwagę że Nexusa 4 sprzedałem za 800zl w idealnym stanie a był to telefon szybkościowo równoważny Apple, wykonaniem także. Jedynie bateria dawała w kość bo naprawdę była słaba i dlatego telefonu się pozbyłem, wielkość w sumie także dla mnie optimum to 4,2-4,4.

Apple ma za maly ekran bo 4 cale a Nexus miał 4,7 trochę za duży. Z dwoja złego wolę jednak mniejszy nawet za cenę częstszych pomyłek z trafianiem w ekranową klawiaturę. W Nexusie klawiaturka była idealna, nie zdarząło i się kliknąć nie tego co trzeba a w iphone już niestety zdarza się często. Muszę się po prostu może przyzwyczaić znowu do mniejszej klawierki.

W ogóle mam wrażenie, że stare iOsy jakieś takie czytelniejsze były. Ten nowy nie do końca mnie przekonuje.

 

Nexus byl śliski jak cholera ale iphone 5c....to jest po prostu mydło polane olejem. Bez pokrowca nawet się nigdzie z nim nie ruszajcie. Wyśliźnie się jak ryba z dłoni. Nauczony stłuczonym wyświetlaczem w poprzednim iphone, od razu zakupiłem etui silikonowe Puro. Niestety nie najcieńszy telefon jeszcze bardziej stał się gruby....no ale lepszy gruby ale cały niż cieńszy i potłuczony. Jestem więcej niż pewien że oni specjalnie te telefony takie śliskie i obłe robią. Rynek etui , także oryginalnych ( 3 razy przewartościowanych) to przecież dodatkowy zarobek.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Marcin, powiem Ci, a w zasadzie napiszę :D że do tej małej klawiatury po dziś dzień się nie przyzwyczaiłem i piszę mi się źle. Fakt, że można, jak pisał wcześniej Mariusz, obrócić telefon, ale wtedy też nie jest wygodnie, a ja nie lubię tak trzymać telefonu. Jednak BB z qwerty to było to!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>nicon

 

Telefon jest bardzo szybki, działa płynnie. Wizualnie podoba mi się taki czysty Android,bez udziwnień i zbędnych dodatków (Samsung pod tym względem jest straszny). Z aplikacji - niewiele: gmail, obsługa domowego NASa (filmy, foto i myzyka, pliki), snapseed, remote do tv, dropbox itp. - generalnie to co miałem na IP mam też na Androidzie. Bez problemu działa mi także BTw samochodzie, z pełną książka, wybieraniem głosowym itp. Za swoją cenę Nex jest dla mnie super.

 

Może wrócę do Apple jak pokażą coś nowatorskiego (używam Maca oraz Ipada na co dzień i tu się zgodzę, że siła iurządzeń tkwi w ich połączeniu), natomiast na dzień dzisiejszy konkurencja tak podgoniła a Apple nieco zaspało, że IP to ładny telefon o funkcjonalności takiej samej jak  Android czy Windows Phone. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie możecie polecić etui do iPhone 4S, które bardzo dobrze go zabezpiecza ?

Lunatik Taktik Extreme wydaje się w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Jakie możecie polecić etui do iPhone 4S, które bardzo dobrze go zabezpiecza ?

Lunatik Taktik Extreme wydaje się w porządku.

 

Nawet więcej niż w porządku. Miałem TakTik Extreme, a do 5S kupiłem Strike (mam do dziś). Ale istotna uwaga !, uważaj na podróby. Ludzie nawet z Amazon dostawali nieoryginalne etui. Pewność zakupu oryginalnego produktu masz tylko na stronie producenta. Jeżeli więc zależy Ci na idealnym zabezpieczeniu iP, Extreme zdecydowanie da radę, Strike też nieźle się spisuje. Niestety kosztem bezpieczeństwa jest komfort użytkowania. Etui podnosi wagę i tak już dość ciężkawego 4S. Dlatego pomimo tego, że kupiłem Strike (do 5S) mój iPhone i tak ostatecznie wylądował w etui Apple. Uznałem, że nie ma się co certolić zwłaszcza, że Apple prowadzi całkiem fajne programy wymiany. Na przykład oddajesz uszkodzony iP i za 1200 zł możesz mieć odpowiadającą zwracanemu iP nówkę. Dotyczy to 4S, a 5S kosztuje 1250 zł. Znajomy niedawno wymienił tak rozwalonego 4S na nowy iP w Cortlandzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

@selphy - na prawdę chcesz tak oszpecić 4S nie mówiąc o jego powiększeniu?

 

@Mariusz - gdzie można znaleźć info o takiej wymianie i jakiego typu uszkodzenia to mogą być?

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.