Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Przeciętna osoba i tak się nie przejmie, ale wczoraj wyszło na jaw, że za pomocą odpowiedniego MMSa można zhackować/uzyskać dostęp do praktycznie każdej funkcji (podsłuchiwanie rozmów, czytanie danych, używanie aparatu foto itd.) większości telefonów z Androidem. Tak więc aktualizujcie, jeśli będzie dostępna odpowiednia łatka (a może to niestety trochę potrwać, bo zazwyczaj proces wypuszczania aktualizacji musi przejść ściężkę Google --> producent telefonu --> operator). 

Edytowane przez hugo012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Czyli za rok, jak skończy się wsparcie dla większości modeli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze telefonu. Telefon dla dziewczyny, budżet max 500zl. Wymagania:

 

- biały kolor

- jak najlepszy aparat

- w miarę dobry wyświetlacz

- wielkość max 5'

- najlepiej bez nakładek systemowych od producenta

- Android

- mnogość paneli/obudów

- Samsung raczej odpada

 

To chyba wszystko, idealny byłby LG G2 Mini, ale telefonu szukam na wrzesień i obawiam się o dostępność, białych nie ma za dużo, a i budżet lekko przekracza, znalazłem huawei g630, ale ma jakąś nakładkę systemową... Z góry dzięki za pomoc, bo ja im więcej oglądam tym trudniej wybrać.


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOTO G były także białe i nic innego mi do głowy nie przychodzi. Tak czy owak kryteria spełnia wszystkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 trzeba dołożyć, zapomniałem napisać, że szukam nowego telefonu, to ma być prezent.


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby dołożyć do Moto G, G2 mini, czy Xperia m2. Taniej to na pewno można rozważyć Xperia e4, ale ma ten telefon pewne wady, zwłaszcza slaby foto aparat, kiepski plastik klapki (logo odpadło) , bo ekran mimo że d*py nie urywa jeżeli chodzi o rozdzielczość to rozmiar super do przegladania neta. Może LG L90? Da się jeszcze nowe dostać? Powinien być tańszy niż G2 mini. Nie wiem jednak za bardzo co tam na w tym budżecie Samsung czy LG z nowszych modeli.

 

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M2 mam i szczerze to tragedia, mialem Xperie E, wiadomo, to niska półka, ale też była tragedia, temu Sony też odpada, a na pewno te modele, które są w zasięgu. Nad L90 też się zastanawiam, ale jeżeli miałbym już do czegoś dokładać to brałbym G2 Mini, miałem i nie powiem złego słowa na ten telefon, zamieniłem na M2 ze względu na większy wyświetlacz i do dziś żałuję. Jak nie znajdę czegoś godnego polecenia do 500zł to chyba trzeba będzie dołożyć te 100zł i brać G2 mini, ale ciekawe jak będzie z dostępnością...


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pierwszy Tel na Windowsie,mianowicie Microsoft Lumia 535 dual sim....chciałem zapytać jaki antywirus jest dobry na te telefony?jest cos w sklepie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopłać do G2 mini :)

 

miałem Lumie 710 i Lumie 625, jeszcze pod brandem Nokii, antywirus na WP? Miałem i nawet nie wiem czy jest jakiś antywirus. Po co? :)

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avast i wszystko w temacie.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Koledzy mam pierwszy Tel na Windowsie,mianowicie Microsoft Lumia 535 dual sim....chciałem zapytać jaki antywirus jest dobry na te telefony?jest cos w sklepie?

A na co Ci antywirus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na androidzie zawsze miałem,tak jak mówię to mój pierwszy Tel na Windows i nie znam się...chyba na każdym urządzeniu,ktorym surfujemy po Internecie lepiej miec antywirusa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Miałem wszystkie możliwe systemy i nigdy nigdzie antywira nie miałem, a już na iOS i WP to w ogóle abstrakcja. Nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem :-) w takim razie dzięki.A jeszcze z ciekawości,dlaczego akurat na iOS i WP to już calkiem bez sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Rozumiem :-) w takim razie dzięki.A jeszcze z ciekawości,dlaczego akurat na iOS i WP to już calkiem bez sensu?

Bo nikt na to nie robi wirusów i nie przejmuj się jak na niektórych stronach wyskoczą Ci androidowe alerty, że masz wira ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nikt na to nie robi wirusów

 

Robią robią. Szczególnie na iOS. Tyle tylko, że trzeba mieć wyjątkowego pecha, albo być wyjątkowo niezaradnym, żeby się zainfekować. Oczywiście nie mówię tu o typowych wirusach, tylko raczej o trojanach lub rootkitach. 

iOS oraz Android są najpopularniejsze, więc jest na nie najwięcej zagrożeń. Przy czym oczywiście łatwiej zainfekować Androida ze względu na instalowanie w nim plików z nieznanych źródeł czy rootowanie zaraz po zakupie. Użytkownicy iOS którzy używają telefonu do wykładania go na blat w Starbucksie instalują z App Store i nie bawią się w łamanie zabezpieczeń, dlatego są w miarę bezpieczni. Choć z drugiej strony naiwność tej klienteli wierzącej, że jak włożą telefon do mikrofali to zyska on wodoszczelność pozawala na łatwe zmanipulowanie ich w taki sposób, że sami zainstalują sobie w telefonie rootkita.

Windows ma stosunkowo mały udział w rynku, dlatego zainteresowanie twórców złośliwych aplikacji jest mniejsze.

 

Mimo wszystko antywirus na telefonie to przesada, a konieczność jego instalacji to zamierzona panika siana przez producentów softu zabezpieczającego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie spotkałem się z virusem ani na iOS ani na WP. Co innego rootkity, owszem, ale to tylko w przypadku apek instalowanych spoza oficjalnych sklepów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu nie jest tak rozowo. Co prawda sam nie zlapalem nigdy na tele i raczej jestem ostrozny, ale np dostalem jakis czas temu info z dhl o przesylce. Akurat czekalem na paczke wiec kliknalem (na szczescie na pc). Gdyby to bylo na tele to pewnie bym musial wyskoczyc z 300$ za odblokowanie tele.

 

Ale nie o tym mialem pisac. Potrzebuje porady i info praktyka jak w nowych lumiach wyglada kwestia zdjec w porownaniu np do s6. Czy jest przepasc czy moze jednak akceptowalne? Zastanawiam sie nad 640 lub 735. Telefon na mniej wiecej rok bo potem pewnie flagowiec ktory jest w przygotowaniu. Jezeli jakies inne sugestie/uwagi to chetnie wyslucham bo w tele z windows zupelnie sie nie rozeznaje. W zasadzie jeszcze pare dni temu mial byc s6 bo lumie odrzucaly mnie zawsze swoja klockowatoscia i waga ale po premierze windows 10 nie mam watpliwosci ze to bedzie jedyny sluszny OS w tele dla biznesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z virusem ani na iOS ani na WP

 

Ostatnio w ogóle coraz trudniej spotkać się z wirusem - jeśli trzymamy się ściśle definicji wirusa. Nikomu nie chce się już tego robić dla zabawy. Nie te czasy. Taki "Unicode of Death" (rozsyłany właśnie na iPhone) nikomu zysku nie przyniesie. Realne zagrożenie to rootkity, dlatego piszę o całym malware jako takim. 

 

 

Gdyby to bylo na tele to pewnie bym musial wyskoczyc z 300$ za odblokowanie tele.

 

O ile malware poradziłoby sobie z systemem operacyjnym w Twoim telefonie. To nie jest tak, że jedno oprogramowanie posiada wszelkie możliwości. Cyberprzestępcy tworzą je tak, aby infekowało określone grupy systemów operacyjnych. Zresztą dlaczego miałbyś płacić za odblokowanie telefonu?! Wystarczy regularnie robić kopie zapasowe danych (np. raz na tydzień). Robisz wipe zablokowanego telefonu i staje się odblokowany. Później przywracasz kopię. Jeśli nie zależy Ci na treści SMS, to kopie możesz wykonywać jeszcze rzadziej.

 

Potrzebuje porady i info praktyka jak w nowych lumiach wyglada kwestia zdjec w porownaniu np do s6

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=1&idPhone1=6849&idPhone2=6639- tutaj możesz sobie porównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wlazłem wczoraj na amerykańską stonę Motoroli (czyt. Lenovo ;) ) i chyba sobię zamówię customową Moto G 3rd, bo tylko tam widziałem wersję z 2GB RAMu i 16GB pamięci wewnętrznej. W polskich sklepach tylko 1GB R/8GB pam.wew.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Potrzebuje porady i info praktyka jak w nowych lumiach wyglada kwestia zdjec w porownaniu np do s6. Czy jest przepasc czy moze jednak akceptowalne? Zastanawiam sie nad 640 lub 735.

 

640 i 735 raczej bym nie porównywał do s6. Za to 930 robi zdjęcia petarda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest jeśli chodzi o logowanie się do Banku za pomocą telefonu. Bezpieczne to czy nie?


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

640 i 735 raczej bym nie porównywał do s6. Za to 930 robi zdjęcia petarda.

No wlasnie widze. Na stonie ktora zapodal dejko(dzieki) widac ta przepasc. Do 930 robilem kilka podejsc ale zupelnie mi nie lezy jego ksztalt i waga. Zupelnie nie ma miedzy nami chemii;). Cena tez nie zacheca, szczegolnie ze nowy flagowiec nadchodzi. Kurcze dylematy wieksze niz przy zakupie auta;). Mozesz jeszcze podac jakies plusy 930 vs s6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No wlasnie widze. Na stonie ktora zapodal dejko(dzieki) widac ta przepasc. Do 930 robilem kilka podejsc ale zupelnie mi nie lezy jego ksztalt i waga. Zupelnie nie ma miedzy nami chemii;). Cena tez nie zacheca, szczegolnie ze nowy flagowiec nadchodzi. Kurcze dylematy wieksze niz przy zakupie auta;). Mozesz jeszcze podac jakies plusy 930 vs s6?

 

W linku jest porównanie z 735, nie 930. Z resztą ja się testami sponsorowanymi nie interesuję. Na innym portalu smartfonowym, czytelnicy na podstawie kilkunastu zdjęć flagowych smartfonów wybrali 930 jako najlepszy fotograficzny telefon na świecie, a IMO idealny nie jest.

 

Jeśli chodzi o plusy 930 względem s6 - ciężko mi się odnieść,bo s6 trzymałem tylko w sklepie w rękach. s6 jest piękny, ale dla mnie za lekki. Plecki palcują się przeokrutnie. 930 ma sporo wad, jest już nie nowym modelem, jest od Nokii.....i na tę chwilę poczekałbym na Microsoft Lumia 950 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.